Zajednički život pre braka

Brak je ozbiljna stvar, a to znači da je za ozbiljne ljude.
Možemo da ubudemo šaljivdžije, ne mislim na smrknuto lice i mračne misli, već-ozbiljan momak zna šta želi, i ozbiljna devojka zna šta želi...
U principu, to je vrlo psrosto, ali je u današnje vreme neka tamo trigonometrija koju retko ko shvata.
Deca nisu slatke igračke: plaču, zovu, stalno im nešto (roditelj) fali, ili su gladni, ili su se upiškili, ili ukakili... Neprospavane noći...
Budi se u mnogima bes u fazonu:"Šta je meni ovo trebalo???"
Hoću piškim-neću piškim.
Nema tog isprobavanja. Imaš život iza sebe i osobu sa kojom misliš da živiš ispred sebe.
Brak je PRIHVATANJE ODGOVORNOSTI I ZAVET.
Zato što to danas brakovi nisu, oni se raspadaju brzinom svetlosti.
"Nisam dobro videla kakav si!"?
Sve se vidi, sve se zna.
 
Nisam baš za to jer muškarci od samog početka znaju šta će da urade sa ženom s kojom su, tako da mi to isprobavanje deluje kao da nisu baš sigurni u svoj izbor i čim nađu nešto bolje otići će. Prevelika je to promena za nešto što nije sigurno, ne kažem da je brak garancija da će zauvek sve biti dobro ali ipak se u njega ulazi sa ciljem da ostanete sa tom osobom.
 
Kakvo je vaše mišljenje o zajedničkom životu pre braka? Da li smatrate da dvoje ljudi trebaju započeti život pod zajedničkim krovom pre nego što se venčaju i stupe u brak? Da li podržavate život pre braka ili ste protiv toga?
Apsolutno protiv. Muskarac i zena trebaju prvo da se ujedine u braku pa tek onda u domacinstvu.
 
Ali ako u toku zabavljanja čovek ne oseti da sa nekom osobom može da provede puno vremena a da ta osoba ne počne da ga iritira ond šta ima da vrši neke probe?
Ljudi često nisu baš tako lako tolerantni. Neka ponašanja i navike, sklonosti...
Veze pucaju i zbog sitnica kao što su različiti muzički ukusi, sklonosti neodržavanju higijene ili preteranosti u istoj, kulinarskih sklonosti, nekih sitnijih navika.
Ti imaš žene koje ne mogu da tolerišu muškarca koji mnogo prdi i slično...

Evo ja se sećam forumaša koji je sugerisao da se njegov brak raspao jer je žena veganka i ne toleriše mesožderstvo.

Tako da generalna proba je preko potrebna.
 
Nikad ni za posao nisam išla da "probno" radim.
Uvek je bilo: "Ovo je mesto za mene.", i bilo je.
Brani li kuran zajednički život pre braka?
Ako uzimamo Kuran i Bibliju u obzire, to je sve... gubljenje vremena.
Treba omladini da isprobaju zajednički život? Znači da nisu dobro podizani i vaspitavani.
Prelepi momci iskaču iz kladionica baš u ulici gde volim da sednem da se odmorim zbg cveća Dan i Noć. Da se ne robija, bombe bih im tamo pobacala! Čak i gospodstveno odeveni!
Pa, kad te vidim da imaš omču oko vrata sve vreme u životu, neka si isklesan kao Apolon... ništa ja sa takvim ljudima ne želim da imam!!!
Okreću se, vrte sve ponosni i nesvesni sebe... ali vuče strast ka kockanju, pa ipak umaknu iz jedne smrdane u drugu. Samo primer.
 
Poslednja izmena:
Kakvo je vaše mišljenje o zajedničkom životu pre braka?
Korisno je jer neke stvari vezane za vezu/jedno-drugo mogu da se provale tek kada osobe partneri žive pod istim krovom
Da li smatrate da dvoje ljudi trebaju započeti život pod zajedničkim krovom pre nego što se venčaju i stupe u brak? Da li podržavate život pre braka ili ste protiv toga?
Podržavam
 
A jel znaš koliki je procenat razvoda brakova?
Da li bi radije da budeš overena raspuštenica, sve sa papirima, ili da niko ne zna jesi li ili nisi i koliko si imala frajera?
Pa, ne moram znati tačno u procentima, ali vidim da ih je mnogo.
Izgovor je uglavnom verzija:"Nisam mogla više da ga trpim."
Pa, je l' te neko terao da se udaš za njega? Nije. Birala si ga sama, i sad si nesrećna SOPSTVENIM IZBOROM!.
Ja sam makar izabrala platonsku ljubav za rešenje svih mojih problema, jednu ali vrednu, osobo koja čitaš.
Nisam parametar, ali neću nikog da unesrećujem bezveze.
Dete sam razvedenih roditelja...Uh, da vam ne pričam koji je moj provod bio u detinjstvu.
 
Ti kada si u ozbiljnoj vezi devojka može da neki deo dana provede kod tebe i tu vidiš danli ti dgovara da bude sa tobom duže vreme ili ne. Ne mora da se selite i živote zajedno.
Kod mene je situacija da i kada dejtam (sa nekom idejom da će nam odnos trajati poduže) takođe provodim vreme kod devojke ili ona kod mene. Do skora sam npr provodio 3-4 dana u BG-u sa lepšom polovinom, a sada ona češće dolazi do mene u KG.
U osnovi se ovako brzo provali na čemu smo po pitanju života pod istim krovom.
 

Back
Top