Kulturološki bliži Srbima: Hrvati ili Bugari?

Srbi su sličniji?


  • Ukupno glasova
    6
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Većina Srba npr. prihvata balkanski identitet (baš kao Bugari), dok većina Hrvata negira da su balkanski narod.

А то је? Турбо-фолк, ћевапи, бурек, мусака, сарма, пуњене паприке, трубачи, турцизми у говору, "жену преко устију" што каже Мирољуб Петровић...?

Ако је то "балканштина", онда је не мањка ни код Хрвата.
 
А то је? Турбо-фолк, ћевапи, бурек, мусака, сарма, пуњене паприке, трубачи, турцизми у говору, "жену преко устију" што каже Мирољуб Петровић...

Nema nekakve balkanske kulture, samo balkanski identitet e sad na osnovu čega je tačno baziran, nemam pojma.
 
Nema nekakve balkanske kulture, samo balkanski identitet e sad na osnovu čega je tačno baziran, nemam pojma.

Појам Балкан је германски политички конструкт с почетка 19-ог в, да означи народе на овим просторима а поготово Србе ки неке варваре који културолошки нису ни Европа ни Блиски Исток него неки хибрид тога двога. Видимо задњих двиста година да је наратив о Балкану на западу ваје исти, од Шваба је преша на Англо-Саксонце па дјеломично и на Французе. Кад се каже Балкан, Балканци и балканизација на западу обичним људима се диже коса на глави, они не размишљају да на том Балкану живе обични људи са људским потребама и проблемима већ су под утицајем те њихове државне и медијске пропаганде.

Иначе оно што се сматра Балканским полуострвом у географском смислу не испуњава услове да се зове полуострво.
 
Poslednja izmena:
Појам Балкан је германски политички конструкт с почетка 19-ог в, да означи народе на овим просторима а поготово Србе ки неке варваре који културолошки нису ни Европа ни Блиски Исток него неки хибрид тога двога. Видимо задњих двиста година да је наратив о Балкану на западу ваје исти, од Шваба је преша на Англо-Саксонце па дјеломично и на Французе. Кад се каже Балкан, Балканци и балканизација на западу обичним људима се диже коса на глави, они не размишљају да на том Балкану живе обични људи са људским потребама и проблемима већ су под утицајем те њихове државне и медијске пропаганде.

Иначе оно што се сматра Балканским полуострвом у географском смислу не испуњава услове да се зове полуострво.
Lepo sam rekla, dijagnoza
 
Цар Душан је био 3/4 Бугарин по женској линији. Београд је био дуже под управом Бугара него што је још увек под управом Срба.
Сличност Срба и Бугара је везана за Шоплук који делимично захвата Србију и Македонију а највећим делом пада у Бугарску. Бугари нису сигурни да су Шопи Бугари, мисле да су Срби, нарочито што су славили славе. Срби своје Шопе држе за Бугаре.
220px-Shopluk_region_map.png
 
Цар Душан је био 3/4 Бугарин по женској линији. Београд је био дуже под управом Бугара него што је још увек под управом Срба.
Сличност Срба и Бугара је везана за Шоплук који делимично захвата Србију и Македонију а највећим делом пада у Бугарску. Бугари нису сигурни да су Шопи Бугари, мисле да су Срби, нарочито што су славили славе. Срби своје Шопе држе за Бугаре.
Pogledajte prilog 629018
Да ли се Шопи сматрају Шопима?
 
Kakva ti je ovo budalaština u jezičkoj konstrukciji

Nama može neko biti bliži, a ne mi njima

Bože kakvih morona ima u ovoj državi , nije ni čudo što nam ide ovako

Hebale vas sve vlasti što na njih kukate , oni su još i bili dobri, kakve vi isprane mozove imate ... i umesto moronu da temu izignorišete vi opet baljezgate 3 strane

Glupiste do bola
 
Veoma slični Hrvatima, a ono nikad nećemo biti isti.
Bugarima smo slični, ok, ali ni Bugari neće nikad biti isto što i Srbi.
Nisam istoričar, to me je smaralo kroz školovanje žešće, ali će biti da smo sličniji Hrvatima po svemu, nego Bugarima. Kad je u našem jeziku ostalo po nekom defaultu da se kaže ''braća Hrvati'', a nigde još nisam čula''braća Bugari''... eto... tim putem sam došla do zaključka. Bugari su mi inače malo manje miomirisni od Hrvata, ako ćemo iskreno.

Moronu Hrvati nama mogu biti slični, a ne mi njima
Šta ti imaš u glavi? Kašu ?

Ja se stvarno izvinjavam, ali ovakvi postovi jesu za vređanje osobe koja je u stanju napisati prvu rečenicu , jer to se kosi sa logikom, sa svim

Narod bez istorije, jezika , teritorije najednom postaje neko kome smo mi bliži

Aman DEBILI JEDNI
 
Poslednja izmena:
Moronu Hrvati nama mogu biti slični, a ne mi njima
Šta ti imaš u glavi? Kašu ?

Ja se stvarno izvinjavam, ali ovakvi postovi jesu za vređanje osobe koja je u stanju napisati prvu rečenicu , jer to se kosi sa logikom, sa svim

Narod bez istorije, jezika , teritorije najednom postaje neko kome smo mi bliži

Aman DEBILI JEDNI
Natasa, eroticna si kada planes.
Jos da iz *******ije predjes u *******iju, gdje bi ti kraja bilo.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top