Kraljevina Srbija

James 007:
A car nije jednak pred svima. je li?



Nađite mi, molim vas, jednog kralja koji je došao na vlast bez nasilja.

А Ти мени, мистер 007 НАЂИ ЈЕДНОГ КОМУЊАРУ или РЕПУБЛИКАНЦА или ДЕМОКРАТУ КОЈИ ЈЕ ДОШАО НА ВЛАСТ А ДА ПРЕ ТОГА НИЈЕ ИМАО КРВАВЕ РУКЕ ДО РАМЕНА !!!!!!!!!!!!! :evil:
 
James 007:
A car nije jednak pred svima. je li?

pa moramo onda da se dogovorimo... prvo pricamo o jednakosti pred oDRZANJEM poretka (uloga vlasti i DRZAVE), a onda odjedared pocne prica o jednakosti jednog prema svima... to nije isto.
a car nije jednak pred svima. on je valjda jednak pred drzavom ;)

James 007:
Nađite mi, molim vas, jednog kralja koji je došao na vlast bez nasilja.

ima ih dosta takvih. ali vecina je DOVEDENA na vlast putem nasilja. sto naravno nije isto... ili je isto?
 
svrha kraljevine je kralj.
to je sad kao da pitas koja je svrha boga kad nema nikakvu funkciju :) ... pa i najveci ateisti iz vremena malogradjanske revolucije bi ti priznali - ako boga ne bi bilo trebalo bi ga...?
 
Elvin:
@ eremita
ako hoćeš da živiš u 1930 ili 1230 godini počni da praviš vremeplov...pre ćeš ti napraviti vremeplov,nego što će u srbiji vladati mrister aleksandar...

Елвине,
ја желим да живим у модерној Европској држави која је призната и уважена и цењена од других европских држава... како не разумеш, монарх у парламентарној монархији НЕ ВЛАДА... већ влада Влада и Парламент... он представља државу... ОН ЈЕ ЧАСТ И СЛАВА ПРЕДАКА ПРЕД СВЕТОМ...ОН ЈЕ ПЕДИГРЕ ЈЕДНЕ ЗЕМЉЕ ...
... а Ти би да се опет поделимо на плаве и црвене па удри... а ја би видиш ДА НАЈВЕЋА МОГУЋА ВЕЋИНА НАРОДА У СРБИЈИ БУДЕ ЗАДОВОЉНА И СРЕЋНА ! И да сви имају прилику и могућност да у демократској трци дођу на власт...
 
JABUCHILO:
svrha kraljevine je kralj.
to je sad kao da pitas koja je svrha boga kad nema nikakvu funkciju :) ... pa i najveci ateisti iz vremena malogradjanske revolucije bi ti priznali - ako boga ne bi bilo trebalo bi ga...?
Ja sam ozbiljno pitao. Šta kralj radi? Čemu služi? Koja je funkcija?
 
Po nekima samo da kurazi narod,dok ga parlament i vlada muzu.........
KRALJ JE BOZIJI POMAZANIK KOJI VLADA NARODOM KOJEG MU JE BOG DAO.......I KAO STO MUZ VLADA U SVOJOJ KUCI ,DOMACINSKI MUDRO I SA LJUBAVLJU.........TAKO I KRALJ VLADA DRZAVOM.......VERUJUCEG NARODA..........A AKO JE NAROD NE VERUJUCI KAO MI SRBI.........TREBALI SE NADATI KRALJU........OD BOGA KRALJU........JER IMA I OD PODZEMLJA KRALJ........ZA NE VERUJUCI NAROD..........
 
ja cu da se ponovim sa jedne teme gde sam bio opsirniji, verujem da si citao - monarh ima ulogu da olicava (i formalno i sustinski) autokratiju (samovlasce, nezavisno odlucivanje) jednog naroda. da demokratiju svog naroda spreci da postane tudja monarhija :) ali za taj najdemokratskiji cin, narod mora da zrtvuje svoju jednakost, i najpre jednakost sa njim. svesno. ne govorim ni okakvim misterioznim i paradoksalnim stvarima. najprostiji seoski knez jos od pre 150 godina bi to jos mnogo jednostavnije srocio... ali nema... sve smo potrosili :)
 
JABUCHILO:
svrha kraljevine je kralj.
to je sad kao da pitas koja je svrha boga kad nema nikakvu funkciju ... pa i najveci ateisti iz vremena malogradjanske revolucije bi ti priznali - ako boga ne bi bilo trebalo bi ga...?
Znači kralj je pojam koji je isti kao bog? Znači treba da mu se pokoravamo jer je najjači? Kraljevi možda jesu stvorili države, ali su trgovci, zanatlije, zemljoradnici (uopšte narod) stvorili gradove.

JABUCHILO:
ja cu da se ponovim sa jedne teme gde sam bio opsirniji, verujem da si citao - monarh ima ulogu da olicava (i formalno i sustinski) autokratiju (samovlasce, nezavisno odlucivanje) jednog naroda. da demokratiju svog naroda spreci da postane tudja monarhija ali za taj najdemokratskiji cin, narod mora da zrtvuje svoju jednakost, i najpre jednakost sa njim. svesno. ne govorim ni okakvim misterioznim i paradoksalnim stvarima. najprostiji seoski knez jos od pre 150 godina bi to jos mnogo jednostavnije srocio... ali nema... sve smo potrosili
Kraljevi nikad nisu bili ljudi koji su vladali jer su želeli najbolje svojem narodu. Oni su jedino vladali jer su hteli stvari za sebe i imali su mogućnosti to da urade (imali su vojsku).
 
James 007:
Znači kralj je pojam koji je isti kao bog? Znači treba da mu se pokoravamo jer je najjači? Kraljevi možda jesu stvorili države, ali su trgovci, zanatlije, zemljoradnici (uopšte narod) stvorili gradove.


Kraljevi nikad nisu bili ljudi koji su vladali jer su želeli najbolje svojem narodu. Oni su jedino vladali jer su hteli stvari za sebe i imali su mogućnosti to da urade (imali su vojsku).

pa da ti kazem ovako. tako kako na zalost danas mislimo o bogu bilo bi bolje da mislimo o vladaru. o bogu, naravno, ne bi trebalo tako da mislimo. na kraju krajeva, najjaci je bio vec u startu, pa sta tu onda ima da se ceni ;) razumes, nema kompetitiv spirit i self rializejsn thru prsonal ambishn :) e, a o vladaru... sto, sta fali? ;)

a sto se tice motiva kraljeva za kraljevanje, pa ne bi ja bas tako gresio dusu... ili sudio ishodeci iskljcivo iz svog licnog osecaja vlasti i njene uloge. pa bio je valjda makar jedan fini, a? ;)
 
JABUCHILO:
pa da ti kazem ovako. tako kako na zalost danas mislimo o bogu bilo bi bolje da mislimo o vladaru. o bogu, naravno, ne bi trebalo tako da mislimo. na kraju krajeva, najjaci je bio vec u startu, pa sta tu onda ima da se ceni
Ali samo zato što je neko vladar, ne mora da znači da se njemu treba pokoravati. To je kao da mi prihvatamo sve što od nas traže roditelji; mi se ne slažemo, jer mislimo da oni često greše. Ista je stvar i sa vlastima.

JABUCHILO:
a sto se tice motiva kraljeva za kraljevanje, pa ne bi ja bas tako gresio dusu... ili sudio ishodeci iskljcivo iz svog licnog osecaja vlasti i njene uloge.
Ja se trudim da ne rasuđujem na osnovu toga, ali duboko u korenu vladanja je samovolja. To se teško poriče.

JABUCHILO:
pa bio je valjda makar jedan fini, a?
Naravno da je bilo, ali ih je bilo toliko malo da mogu da ih nabrojim na prste (možda sam preterao ovde).
 

Back
Top