Srbija izlazi na more?

Милијана Балетић, јел си то ти ?!? .... :kafa:

Не, али сам одушевљен њеним решењем.

Раније, пре но што видех њен рад,
решавање косовског проблема сам упоређивао
са решавањем квадратуре круга.

Али Она је нашла излаз из лавиринта истих питања и истих аргумената
и свака јој част.

Њено решење чуо сам има везе са неким много старијим предлозима
(чини ми се Васе Пелагића, или беше Ј.Панчића ... јбмлг ...)
али нема везе.

Гледао сам је у задњих 6 месеци на ТВу,
питају је за ово решење,
јадница, не делује да је сигурна у њега - збунили је.

Зато стајем у одбрану заиста племенитог и одрживог плана.
Да ни нас ни Шипце унуци не питају где нам је део територије.

Ено сине - добисмо оно у замену !
 
Собзиром, да ово није Република, никада није ни била од 1944, а по свему судећи никада неће ни бити, ми не знамо шта Тито, Политбиро и ЦК договара иза затворених врата, јер то није Јавна Ствар (ResPublica), већ је Тајна Ствар (ResOcculta), при чему је ResPrivata само механизам богаћења око Тајне Ствари

Преведено са Политикологије:

Вучић је, не знамо како направио споразум да грчки грађевински извођачи дођу у Србију, а Србија да има нешто у Солуну. Шта се ту стварно догађа и поред увида у све папире и будуће изјаве у будућим истрагама (ако их буде), можемо само да наслућујемо и нагађамо - ResOcculta
Грчки извођачи су већ радили за време ДОС-а, градили су путеве, значи опет ће доћи. Пази, ако дођу неке добре фирме које раде како треба и повољни су са ценом није ни то тако рђаво. Сенку сумње на све то баца јако велика тајност таквих договора, уговора, послова. Јасно је мени да постоје ствари у које јавност не треба да има увид јер ту има разних интереса и много "услуга за услугу" али некако ми се чини да је превише тајни и превише прећутаних ствари.
Само да се једног дан, када се све обелодани, не шокирамо.
 

Back
Top