Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drustvo..17.11.2017g prijava.
Mejl za termin 8.3.
Termin19.3.2018g.
Danas javljeno ODOBRENA VIZA.
Po noksu 3 do5..vozc kamiona.srecno svima

Čestitam! Sve najbolje u Nemačkoj!

Mogu li samo da te zamolim nešto? Kada budeš išao po vizu, molim te, pitaj one koji čekaju koji su Noks i kada su se prijavili. Nije se javljao niko kome je zakazan termin 6.-18.04. Možda su u potanju grupni termini, ali niko ne zna ništa više.

- - - - - - - - - -

Da ponovim
27.08.2017 aplicirano za vizu po 26.2 vozac
08.03.2018 stigo termin da ponesem po noksu 1-2
26.03.2018 predati dokumenti u ambasadi po noksu 1-2 slozeni po informatoru
09.04.2018 14:25 javljeno da je odobrena viza
10.04.2018 u 8 ujutro predat pasos u 14:30 uzet pasos sa vizom
Naglasavam da sam sve sam popunjavao u rukopisi stampano na nemackom nista agencije i verujem da svako od Vas to moze jos su ovde na forumu ljudi i izbacivali slike kako se popunjava samo polako mozete Vi to .Tolko od mene i srecno svima

Čestitam i puno sreće u DE!
 
Sarajevo Ambasada je stigla do čini mi se 12. decembra sa podelom termina. Za ovo ne mogu nešto mnogo da vam kažem oko stana, ali imam preporuku. Učlanite se u grupu na Fejsbuku IUSNJ-SPAJANJE PORODICE. Tamo je jako mnogo ljudi koji pripadaju vašoj Ambasadi i pitajte ih šta god vas zanima. Uvek ima neko ko zna pouzdano da vam odgovori na sve vaše nedoumice.
 
Dragi sapatnici,

Skoro mesec dana čitam vaše poruke, a sad je red da i ja malo doprinesem. Dvoje mojih poznanika je dobilo termin za vizu po NOKS 6-8:

Poznanik1:
Registracija 18.01.2018.
Potvrda termina 08.03.2018.
Termin 03.04.2018.
Viza odobrena 10.04.2018.

Poznanik2:
Registracija 27.01.2018.
Potvrda termina 10.04.2018.
Termin 12.04.2018.

Ja:
Registracija 20.02.2018...

Pozdrav!
 
Zdravo! Treba mi savet u vezi zakazivanja termina.
Zavrsila sam za zubnog tehnicara i zelim naci posao u Nemackoj.
Imam prijavljen ispit za B2 u junu.Zanima me da li bih mogla zakazati sad za termin u ambasadi jer kako vidim,ceka se prilicno dugo na termin?
A onda bih trazila posao nakon polaganja ispita,ili pre..
Zelela bih da se organizujem dobro,jer se plasim mogucih negativnih odgovora u pokusaju trazenja posla upravo zbog dugog cekanja.
Unapred se zahvaljujem
 
Pozdrav svima ja sam novi član ovog foruma,
pošto sam dobio ugovor o radu sa nemačkom građevinskom firmom za posao kraniste jer posedujem sertifikat i ranije sam radio na detašmanu po nemačkoj a sad idem direktno preko nemačke firme, zanima me u koju noks grupu trebam aplicirati za termin.
Da li u EWT03_3-5 NOKS Zanimanja sa kvalifikacijama/ srednjom stručnom spremom (završeno 3-/4-godišnje srednje stručno obrazovanje/završeno više stručno obrazovanje) ili EWT04_6-8 Visokokvalifikovani, plava karta, ugovor o delu.
hvala unapred na odgovorima
 
Kako ste mislili da vodite decu na svoj termin? Koji termin imate, za radnu ili za spajanje? Jer samo plava karta može predati odmah za celu porodicu, i to je u zadnje vreme pod velikim znakom pitanja, pisali su članovi ovde na prethodnim stranama.

Jeste glupo pravilo, pogotovo za nas koji smo dugo u vanbračnim zajednicama i imamo decu. Ali šta je tu je. Nemci priznaju takve zajednice samo istopolnim supružnicima ili u nekim specijalnim uslovima itd, da ne dužim.

Kao što napisa neko gore, mala deca ne idu na termin. O tome možete i poslati upit Ambasadi, potvrdiće vam.

- - - - - - - - - -


U ovom slučaju treba uzeti u obzir da je spajanje sa plavom kartom privilegovano, kao sama plava karta. Sve ide ubrzano, skoro bez ikakve provere, i mogućnost odbijanja 0,00000001%. Za nas preko klasičnog spajanja važe bukvalno sva pravila.

Ka nemam plavu kartu pa deca isla samnom. I predala za spajanje, samo se pusti mejl ambasadi kao odgovor na njihov mejl sa terminom, mada su mi rekli da sam ja prvi slučaj koji oredao tako. Ali jos jednoj dozvolili da povede dete kad dodje termin njoj. Ali nisu odmah izdali vizu za decu, amt berlin prosli odobrio, ambasada isto nije trazila c1 cerki, ured isto dao saglasnost ali ceka ajti da stignu postom iz ambasadu pa da vrate odgovor ambasadi. Muzu trazili platnu listu, ugovor za stan i ugovor o radu. A meni rekli da povedem decu i posle vratim po vize.
 
Dragi forumasi, odavno pratim vase postove, i hvala vam sto delite iskustva sa svima nama.

Ovako, da li je neko imao slican slucaj ili zna nekog ko je u ovoj situaciji: suprug i ja smo medicinski radnici sa srednjom skolom. Imamo dvoje male dece (2 i 3 godine). Kontaktirali smo poslodavca, ugovori sve oko posla. Sad me zanima, da li postoji neki grupni termin za porodicu, s obzirom da oboje idemo kod istog poslodavca? Da li bi u tom slucaju i deci trebala viza? Muz je inace crnogorski drzavljanin, sa boravistem ovde, sve diplome i sertifikate ima iz Srbije.
Ambasadi i nekim agencijama sam pisala o mom slucaju ( koji je, slozicete se, malo zapetljan), od ambasade dva puta isti automatski mail, kako sve ima u informatorima, a agencije nisu imale takve slucaje da bi mogli nesto reci.
Poslodavac je u fazonu, ok za decu, jer zbog dve plate bismo mogli da ispunimo uslove spajanja porodice. Sad ne znam na koji nacin bih mogla da zakazem termin za sve nas, ako je to uopste moguce?! :(

Ja sam imala takav slučaj. Muz je 14 marta otisao na radnu vizu u de. Moj termin za radnu bio je 20 marta i odmah deca predala za spajanje na moj termin. Pisala sam mejl ambasadi kao odgovor na njihov mejl sa terminom, i za sat vremena mi dali dozvolu da povedem decu. Ali ja dobila vizu za tri radna dana, a deci sva odobrenja ali viza ne moze dok ne stignu akta iz ambasade što sam predala na termin. Inace imaju odobrenje iz glavnog amta u berlin, ambasadu, cak i ured uzeo dopunu od muza, pola platnu listu, stan, i rekli da ce biti pozitivno. A ja da povedem decu i da vratim kad zovu za vizu.

- - - - - - - - - -

Pozdrav svima. Aplicirala sam sestog marta za termin, noks 1-2. Pratim ovaj forum vec duze. Imam specificnu situaciju. Samohrana sam majka dvogodisnjeg deteta. Sada sam procitala ovde na forumu da mozda postoji mogucnost da se zahtev za spajanje porodice sa maloletnim detetom preda kada i zahtev za radnu vizu. Da li mozda neko zna nesto vise o tome?

Moze bar meni uspelo objasnila sam u predhodni post. Ali ne izdaju vizu isti dan kad i nama radnu. Sto se cak u de u ured i glavni amt cudili.
 
Htela sam da pitam u vezi osiguranja. Koliko kosta osiguranje u nemackoj za 6 meseci okvirono?

Takodje jako vazno pitanje. Dete od 10 godina u RS zavrsava 3 razred a mi bi verovatno presli u DE na jesen. Moze li neko da mi objasni kako to funkcionise. Ona ne zna nemacki jos uvek. Zahvaljujem se svakom voljnom da mi odgovori makar kratko.
 
Htela sam da pitam u vezi osiguranja. Koliko kosta osiguranje u nemackoj za 6 meseci okvirono?

Takodje jako vazno pitanje. Dete od 10 godina u RS zavrsava 3 razred a mi bi verovatno presli u DE na jesen. Moze li neko da mi objasni kako to funkcionise. Ona ne zna nemacki jos uvek. Zahvaljujem se svakom voljnom da mi odgovori makar kratko.

Ide u prelazni razred tj. Übergangsklasse (insistirajte na tome) dok ne nauči jezik
 
Dragi sapatnici,

Skoro mesec dana čitam vaše poruke, a sad je red da i ja malo doprinesem. Dvoje mojih poznanika je dobilo termin za vizu po NOKS 6-8:

Poznanik1:
Registracija 18.01.2018.
Potvrda termina 08.03.2018.
Termin 03.04.2018.
Viza odobrena 10.04.2018.

Poznanik2:
Registracija 27.01.2018.
Potvrda termina 10.04.2018.
Termin 12.04.2018.

Ja:
Registracija 20.02.2018...

Pozdrav!

Hvala na korisnoj informaciji.
Izgleda su "očistili" januar što se 6-8 tiče (osim Johny-ja koji je očigledno neviđeni maler).

- - - - - - - - - -

Zdravo! Treba mi savet u vezi zakazivanja termina.
Zavrsila sam za zubnog tehnicara i zelim naci posao u Nemackoj.
Imam prijavljen ispit za B2 u junu.Zanima me da li bih mogla zakazati sad za termin u ambasadi jer kako vidim,ceka se prilicno dugo na termin?
A onda bih trazila posao nakon polaganja ispita,ili pre..
Zelela bih da se organizujem dobro,jer se plasim mogucih negativnih odgovora u pokusaju trazenja posla upravo zbog dugog cekanja.
Unapred se zahvaljujem

U suštini možeš jer ti za prijavu ne treba ništa od dokumentacije (ugovor, sertifikat itd).
 
Ugovor sa poslodavcem mi je gotov treba da se salje sledece nedelje
Ako mozda pomoc kako da zakazem termin vidim da ima nesto da bse ceka pa neka potvdra termina
I bicu u stanu kod mame necu placati stan nemacki znam nesto poslodavac ne trazi nemacki i ugovor je na 6 meseci uz moguce produzenje
Da bli to moze dab prestavlja problem da me odbiju
I ako znate neku agenicju da mi pomogne da to lakse sredim posto imam 21god
I da l je moguce u roku od tih 6 meseci da ja promenim poslodavca i zaposlim se u drugoj firmi i da produzim vizu
 
Ugovor sa poslodavcem mi je gotov treba da se salje sledece nedelje
Ako mozda pomoc kako da zakazem termin vidim da ima nesto da bse ceka pa neka potvdra termina
I bicu u stanu kod mame necu placati stan nemacki znam nesto poslodavac ne trazi nemacki i ugovor je na 6 meseci uz moguce produzenje
Da bli to moze dab prestavlja problem da me odbiju
I ako znate neku agenicju da mi pomogne da to lakse sredim posto imam 21god
I da l je moguce u roku od tih 6 meseci da ja promenim poslodavca i zaposlim se u drugoj firmi i da produzim vizu

Ne treba ti agencija (neki su čak imali loše iskustvo sa njima), možeš sve sam.

Idi na sajt nemačke ambasade u Beogradu, tamo nađi kom NOKS-u pripadaš i tu ćeš videti informator u kome ti je navedeno šta ti sve treba od dokumenata.

Na istom sajtu imaš i link za zakazivanje termina (nemoj koristiti verziju na engleskom), tu se registruješ i nakon toga ćeš dobiti mejl sa potvrdom registracije i registarskim brojem.

Nakon toga ti preostaje samo da skupljaš dokumentaciju i čekaš mejl u kome te pozivaju na termin.

Bolje je da ti u ugovoru piše na neodređeno, ali šta je tu je.
 
Poslednja izmena:
Ja sam imala takav slučaj. Muz je 14 marta otisao na radnu vizu u de. Moj termin za radnu bio je 20 marta i odmah deca predala za spajanje na moj termin. Pisala sam mejl ambasadi kao odgovor na njihov mejl sa terminom, i za sat vremena mi dali dozvolu da povedem decu. Ali ja dobila vizu za tri radna dana, a deci sva odobrenja ali viza ne moze dok ne stignu akta iz ambasade što sam predala na termin. Inace imaju odobrenje iz glavnog amta u berlin, ambasadu, cak i ured uzeo dopunu od muza, pola platnu listu, stan, i rekli da ce biti pozitivno. A ja da povedem decu i da vratim kad zovu za vizu.

- - - - - - - - - -



Moze bar meni uspelo objasnila sam u predhodni post. Ali ne izdaju vizu isti dan kad i nama radnu. Sto se cak u de u ured i glavni amt cudili.

Muma hvala ti puno. Ova informacija me je malo smirila. Nadam se da ce i meni kada budem dobila termin da odobre da predam i za dete. Znaci ti nisi kontaktirala berlinski amt vezano za to odobravanje da povedes i decu na termin, vec si samo pitala ambasadu kada si dobila datum termina?
 
Hvala puno na brzom odgovoru
Onda cu tako sam da uradim imam srednju 4 godine jer pripadam NOKS 3-4
i hvala vam puno
Znam bolje je ne znam da me ne odbiju zbog toga sto pise 6 meseci to me brine
Ja nisam osudjen ni jedna kazna tamo mi je mama kod nje u stanu cu biti ne znam jako se brinem
I imam mogucnost da kad dodjem nadam se prebacim kod drugog poslodavca jer to moguce posto cu dobiti vizu samo 6 meseci da ja tamo dam otkaz i prebacim se kod drugog jer moze onda da mi se produzi viza
Hvala puno na odgovoru
 
Ka nemam plavu kartu pa deca isla samnom. I predala za spajanje, samo se pusti mejl ambasadi kao odgovor na njihov mejl sa terminom, mada su mi rekli da sam ja prvi slučaj koji oredao tako. Ali jos jednoj dozvolili da povede dete kad dodje termin njoj. Ali nisu odmah izdali vizu za decu, amt berlin prosli odobrio, ambasada isto nije trazila c1 cerki, ured isto dao saglasnost ali ceka ajti da stignu postom iz ambasadu pa da vrate odgovor ambasadi. Muzu trazili platnu listu, ugovor za stan i ugovor o radu. A meni rekli da povedem decu i posle vratim po vize.

Muma, tvoj slučaj je previše specifičan. Ti si isti dan predala za sebe za radnu vizu,a decu si spajala sa ocem, pritom su ti deca nažalost u lošijem zdravstvenom stanju, verovatno je i to mnogo uticalo na zeleno svetlo koje vam je dato.
Ovi ljudi ovde žele sa sobom da spoje decu na svom terminu za radnu vizu.
Jedini savet u ovakvim slučajevima je pisati Ambasadi mejl, objasniti da kada vi odete da radite u De deca nemaju sa kim da ostanu. Molite, kumite, od njih samo možete dobiti odobrenje za takve slučajeve.

- - - - - - - - - -

Da li za medicinsku sestru-tehnicara treba nositi na srpskom original diplomu i potvrdu o polozenom drzavnom ispitu i original overene kopije i overeno na nemackom, i po dve fotokopije i na srpskom i na nemackom?
Ne pise jasno na sajtu ambasade sta je sve potrebno.
Hvala na odgovoru!

Draga, na Fejsbuku pronađi grupu "med.radnici u inostranstvu". Mislim da će vam ljudi tamo upotpuniti sve nedoumice i nepoznate stvari objasniti, jer su svi tamo ljudi koji prolaze kroz te komplikacije ili su uspeli da odu u Nemačku.
 
Pozdrav svima ja sam novi član ovog foruma,
pošto sam dobio ugovor o radu sa nemačkom građevinskom firmom za posao kraniste jer posedujem sertifikat i ranije sam radio na detašmanu po nemačkoj a sad idem direktno preko nemačke firme, zanima me u koju noks grupu trebam aplicirati za termin.
Da li u EWT03_3-5 NOKS Zanimanja sa kvalifikacijama/ srednjom stručnom spremom (završeno 3-/4-godišnje srednje stručno obrazovanje/završeno više stručno obrazovanje) ili EWT04_6-8 Visokokvalifikovani, plava karta, ugovor o delu.
hvala unapred na odgovorima
U noks 6-8 nisi sigurno to ti garantujem,sad da li si po noksu 1-2 ili 3-5 to je veliko pitanje,najbolje da zoves ambasadu.
 
Hvala puno na brzom odgovoru
Onda cu tako sam da uradim imam srednju 4 godine jer pripadam NOKS 3-4
i hvala vam puno
Znam bolje je ne znam da me ne odbiju zbog toga sto pise 6 meseci to me brine
Ja nisam osudjen ni jedna kazna tamo mi je mama kod nje u stanu cu biti ne znam jako se brinem
I imam mogucnost da kad dodjem nadam se prebacim kod drugog poslodavca jer to moguce posto cu dobiti vizu samo 6 meseci da ja tamo dam otkaz i prebacim se kod drugog jer moze onda da mi se produzi viza
Hvala puno na odgovoru

Obrati pažnju!
Ako ti se diploma srednje škole podudara sa poslom iz ugovora koji ti daje poslodavac onda si Noks 3-5. Ako posao iz ugovora nema veze sa tvojom diplomom moraš ići na Noks 1-2. To je probni rad 6 meseci. Moguće je prebaciti se, imaš objašnjenje kako na prethodnim stranama, ako ti baš nije jasno ponovićemo ti.

- - - - - - - - - -

Hvala puno na odgovoru! A u slucaju da ne nadjem posao ili da mi termin ne odgovara,mogu li bez problema otkazati i hocu li imati problema sledeci put prilikom zakazivanja?
I da,zubni tehnicar ide u noks 3-5?

Ako stornirate termin zbog bilo kakvih komplikacija možete istog trenutka ponovo da se registrujete na listu čekanja i iznova čekate 3-4-5 meseci, koliko je već potrebno.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top