Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala na odgovoru
Ja mislim da se ne slaze tu cu raditi neko pakovanje lepnjenje nekih kutija a ja sam poljoprivredni tehnicar
Znaci moram noks 1-2?
Da li jasad vec mogu da zakazujem termin ugovor mi se salje sledece nedelje?
Ako bi mogli to za prebacivanje da mi napisete
I dal ce mi traziti poznavanje nemackog
I pise potvrda o strucnoj kvalifikaci to je moja diploma
I dal zdravstveno mogu kad dodjem u nemacku da ne radim ovde ili kako vec ide
I nemam ono sto pise listinzi iz penzijskog ja to nema
 
Hvala na odgovoru
Ja mislim da se ne slaze tu cu raditi neko pakovanje lepnjenje nekih kutija a ja sam poljoprivredni tehnicar
Znaci moram noks 1-2?
Da li jasad vec mogu da zakazujem termin ugovor mi se salje sledece nedelje?
Ako bi mogli to za prebacivanje da mi napisete
I dal ce mi traziti poznavanje nemackog
I pise potvrda o strucnoj kvalifikaci to je moja diploma
I dal zdravstveno mogu kad dodjem u nemacku da ne radim ovde ili kako vec ide
I nemam ono sto pise listinzi iz penzijskog ja to nema

1. Noks 1-2
2.mislim da neće tražiti znanje nemačkog, ali ti je znanje istog samo bonus.
3. Mora ovde putno zdravstveno
4. Ako nisi radio u Srbiji, onda ti potvrda iz Pio ne treba (ona je dokaz prethodnog radnog iskustva).
 
Ja sam imala takav slučaj. Muz je 14 marta otisao na radnu vizu u de. Moj termin za radnu bio je 20 marta i odmah deca predala za spajanje na moj termin. Pisala sam mejl ambasadi kao odgovor na njihov mejl sa terminom, i za sat vremena mi dali dozvolu da povedem decu. Ali ja dobila vizu za tri radna dana, a deci sva odobrenja ali viza ne moze dok ne stignu akta iz ambasade što sam predala na termin. Inace imaju odobrenje iz glavnog amta u berlin, ambasadu, cak i ured uzeo dopunu od muza, pola platnu listu, stan, i rekli da ce biti pozitivno. A ja da povedem decu i da vratim kad zovu za vizu.

Nezavisno koja je struka u pitanju? Posto smo muz i ja medicisnki radnici (srednja skola). I u svakom slucaju bi on morao da ode pre nas zbog platnih lista i nalazenje stana?
 
Hvala na velikoj pomoci ako mi jos nesto ne bude jasno pisem
Umalo da se zeznem u vezi NOKS
Samo kolko cekam termin jer mogu sad ne znam kako ide da upisem moje podatke pa da cekam kad ima slobodan termin ili da sacekam da dodje ugovor u moje ruke pa onda
I ugovor pocinje od jula jel nije kasno
Hvala vam na svemu mnogo sam zahvalan jer nemam nikog ovde sve cu sam to raditi i ako zeznem gotovo
Jer mi treba od policije da nisam osudjivan i to i diplomu da udarim apostol pecat
Dal je dobro jos nesto poneti sa sobom sto ne pise
Ja imam tamo njihov onaj broj posto sam rodjen tamo ali na zalost moja sudbina je teska uzas i nisam sredio do 18 spajanje
 
Hvala na velikoj pomoci ako mi jos nesto ne bude jasno pisem
Umalo da se zeznem u vezi NOKS
Samo kolko cekam termin jer mogu sad ne znam kako ide da upisem moje podatke pa da cekam kad ima slobodan termin ili da sacekam da dodje ugovor u moje ruke pa onda
I ugovor pocinje od jula jel nije kasno
Hvala vam na svemu mnogo sam zahvalan jer nemam nikog ovde sve cu sam to raditi i ako zeznem gotovo
Jer mi treba od policije da nisam osudjivan i to i diplomu da udarim apostol pecat
Dal je dobro jos nesto poneti sa sobom sto ne pise
Ja imam tamo njihov onaj broj posto sam rodjen tamo ali na zalost moja sudbina je teska uzas i nisam sredio do 18 spajanje

Slobodno se prijavi odmah, termin se čeka više meseci (imaš obaveštenje o tome na sajtu ambasade). Onda polako, bez žurbe skupljaj sve što ti treba
 
Hvala na odgovoru
Ja mislim da se ne slaze tu cu raditi neko pakovanje lepnjenje nekih kutija a ja sam poljoprivredni tehnicar
Znaci moram noks 1-2?
Da li jasad vec mogu da zakazujem termin ugovor mi se salje sledece nedelje?
Ako bi mogli to za prebacivanje da mi napisete
I dal ce mi traziti poznavanje nemackog
I pise potvrda o strucnoj kvalifikaci to je moja diploma
I dal zdravstveno mogu kad dodjem u nemacku da ne radim ovde ili kako vec ide
I nemam ono sto pise listinzi iz penzijskog ja to nema

Sve kako ti je dragceh napisao, rezerviši termin sada, Noks 1-2, bez jezika osim ako poslodavac ne traži i pošto nemaš potvrdu o kvalifikaciji za pakovanje i lepljenje kutija tu ti ne treba ništa. Ovako se menja poslodavac:
IMG_20180412_143150.jpg
 
Dragi sapatnici,

Skoro mesec dana čitam vaše poruke, a sad je red da i ja malo doprinesem. Dvoje mojih poznanika je dobilo termin za vizu po NOKS 6-8:

Poznanik1:
Registracija 18.01.2018.
Potvrda termina 08.03.2018.
Termin 03.04.2018.
Viza odobrena 10.04.2018.

Poznanik2:
Registracija 27.01.2018.
Potvrda termina 10.04.2018.
Termin 12.04.2018.

Ja:
Registracija 20.02.2018...

Pozdrav!

Mozete li napisati koja su radna mesta (poslovi) u pitanju I da li poslodavac trazi poznavanje jezika. Mozda I neki savet za trazenje posla sa fakultetskom diplomom?!
 
Mozete li napisati koja su radna mesta (poslovi) u pitanju I da li poslodavac trazi poznavanje jezika. Mozda I neki savet za trazenje posla sa fakultetskom diplomom?!

Svaki posao je za sebe. Npr. programeru neće tražiti jezik, ali lekari moraju da ga govre odlično. Čak i za isti posao različiti poslodavci mogu imati različite zahteve.

Što se traženja posla tiče, imaš gomiku sajtova za traženje posla, a tu je uvek i LinkedIn i njegov nemački pandan Xing.
 
1-2 po noksu se spominje Potvrde o stručnoj kvalifikaciji Npr. diplome, svedočanstva sa apostilom i overenim prevodom sudskog
tumača, ja imam sertifikat na osnovu koga radim, a po 3-5 Potvrde o stručnoj kvalifikaciji Diploma o stečenom srednjem/ srednjem stručnom obrazovanju sa
apostilom i prevodom na nemački jezik overenim od strane sudskog tumača.
prema ovoj kvalifikaciji logicnije je 1-2. jer ne idem sa stecenim srednjim obrazovanjem, ako se to tako gleda. ako neko jos zna po kojem osnovu moze nek se javi.
 
Svaki posao je za sebe. Npr. programeru neće tražiti jezik, ali lekari moraju da ga govre odlično. Čak i za isti posao različiti poslodavci mogu imati različite zahteve.

Što se traženja posla tiče, imaš gomiku sajtova za traženje posla, a tu je uvek i LinkedIn i njegov nemački pandan Xing.

Hvala na odgovoru! Mene konkretno zanima posao sa master diplomom Fakulteta za sport i fizicko vaspitanje....mozda neko ima nesto slicno ili je cuo za neko iskustvo....
 
Mozete li napisati koja su radna mesta (poslovi) u pitanju I da li poslodavac trazi poznavanje jezika. Mozda I neki savet za trazenje posla sa fakultetskom diplomom?!

Oba poznanika prelaze u matične kompanije s centralama u Nemačkoj. Poznanik1 se bavi finansijama, a poznanik2 IT. Ne govore nemački, ali s obzirom da su u pitanju međunarodne kompanije, to im i nije neophodno (al znanje engleskog jeste). Ja sam takođe dobio posao u međunarodnoj kompaniji koja ne traži znanje nemačkog. Bavim se finansijama, a posao sam tražio tako što sam kucao na googlu "companies in Germany for English speakers" i našao sam dosta oglasa.

Što se tiče tvog fakulteta i poslova u tvojoj struci, za to stvarno ne znam ništa da ti kažem.

Pozdrav,
 
Molim za pomoc..
Bio sam na razgovoru u Nemackoj firmi i uglavnom dobio sam kao neko garantno pismo u kome pise sve na nemackom jeziku da mi odobre vizu jer imam siguran posao, u pismu stoje moji podaci i njihov broj telefona da im se jave ukoliko bude nekih problema..
Da li neko zna da li se dobija viza samo preko ugovora ili i ovako? Unapred hvala
 
Danas sam imao zakazan termin NOKS 6-8, prilikom zakazivanja pogresno sam izabrao "Ugovor o delu", misleci u tom trenutku da je to ispravno, danas su me vratili ispred amasade nisu mi dali ni da udjem, a kamoli da predam dokumente, iako sam im dao objasnjenje da ni pod tom tackom nista brze nisam dobio termin nego li svi drugi iz NOKS 6-8. Poslao zam zalbu u vidu maila ambasadi, ali ne verujem da ce da uvaze. Ima li neko ideju kome jos da se obratim, jer su mi jutros u ambasadi rekli da zakazem ponovo za termin i to je opet 3 meseca cekanja, a poslodavac me nece cekati. Hvala svima na pomoci
 
Molim za pomoc..
Bio sam na razgovoru u Nemackoj firmi i uglavnom dobio sam kao neko garantno pismo u kome pise sve na nemackom jeziku da mi odobre vizu jer imam siguran posao, u pismu stoje moji podaci i njihov broj telefona da im se jave ukoliko bude nekih problema..
Da li neko zna da li se dobija viza samo preko ugovora ili i ovako? Unapred hvala

Potreban ti je ugovor sa tom firmom , potpisan i "pecatiran" , naravno podaci firme i opis posla koji ces obavljati u nemackoj.

- - - - - - - - - -

da li je potreban nemacki polagati ukoliko ste rodjeni u nemackoj i vec znate citati pisati i govoriti


Ako ti poslodavac ne trazi znanje nemackog ili tvoje zanimanje ne zahteva znanje nemackog, pisali su forumasi, nema potrebe za polaganjem. Ali ako vec zelis da polazes za sertifikat, ili moras , mozes da zakazes termin i bez pohadjanja casova.
 
Oba poznanika prelaze u matične kompanije s centralama u Nemačkoj. Poznanik1 se bavi finansijama, a poznanik2 IT. Ne govore nemački, ali s obzirom da su u pitanju međunarodne kompanije, to im i nije neophodno (al znanje engleskog jeste). Ja sam takođe dobio posao u međunarodnoj kompaniji koja ne traži znanje nemačkog. Bavim se finansijama, a posao sam tražio tako što sam kucao na googlu "companies in Germany for English speakers" i našao sam dosta oglasa.

Što se tiče tvog fakulteta i poslova u tvojoj struci, za to stvarno ne znam ništa da ti kažem.

Pozdrav,

Hvala ti puno u svakom slucaju! Mozda ce drugima znaciti informacija...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top