Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Trenutno vreme čekanja termina za spajanje porodice je 4 meseca i stagnira, ne povećava se. S obzirom na to, veoma je rano da se već sada registrujete na listu čekanja. Druga bitna stvar, obratite pažnju na Probezeit u ugovoru. Za vreme Probezeit ne može se izvršiti spajanje osim u veoma specifičnim uslovima. Dakle, dobijte vi vizu i idite u De, pa suprug neka se registruje tek tada za termin. Taman ćete prikupiti potrebne platne liste i imati vremena da nađete stan sa potrebnom kvadraturom za spajanje.


Mnogo hvala na informaciji. Mislim da ce mi ugovor biti odmah za stalno, ali ne znam da li postoji kao formalnost probni rad. Znate li vi?
 
Ja sam aplicirala za termin 29.3. 2018. noks 3 do 5. Dakle pre avgusta necu dobiti termin. Ali imam muza i dete. Treba da apliciram i za spajanje. Da li je moguce dobiti vizu za spajanje odmah nakon odobrene radne vize za ovaj noks? Kad da apliciram za termin za spajanje?
Poz Sanja. Ti kad dobijes termin i radnu vizu. Tek kad odradis 3 meseci na poslu. Da imas sest mesecni plata. Platna lista i odredjenu kvadraturu stana. I vodi racuna da imas platu odgovarajucu za spajanje porodice tacno pise koliko moras imati novca po osobi da ih izdrzavas. E onda mozes dovesti porodicu u DE.

Klepetalo je u pravu znaci kad ti dobijes radnu vizu nek muz odma podnese zahtev za termin za spajanje. To znaci dok ti odradjujes 3 mesecni plata on ce dobiti termin. A ne da ceka da ti prvo odradis 3 meseci pa da onda aplicira za termin onda ce cekati jos 4 meseca. Za protokol spajanja.

Jos nesto bio sam skoro u DE I tamo mi jedna zena rekla da se pokajala sto odma u radnoj vizi nije trazila da ide i dete sa njom. To valjda moze samo dok je dete maloletno. Znaci odma vodis dete sa sobom kad i ti ides. Tako su joj rekli u Nemackoj. Ali se raspitaj za taj proces.

Drugo nadam se da ste vencani. Jer ako se vencate po dobijanju tvoje radne vize. Naprimer vencate se posle. Tada tvoj muz nece moci doci kod tebe 2 godine.

Tvoj muz kad dodje kod tebe ce moci raditi u Nemackoj gde hoce. Nece biti vezan kao mi sto idemo preko radne vize za odredjenog poslodavca.
 
Poslednja izmena:
Zna li iko do kog septembra su stigli sa terminima prijavio sam se 09.09.2017. Po starom

Stigli do 04.09.2017,to sam barem ja uspeo da vidim od ljudi koji se javljaju na raznim forumima

- - - - - - - - - -

Stigli do 04.09.2017,to sam barem ja uspeo da vidim od ljudi koji se javljaju na raznim forumima

Ti bi trebalo u sledecem deljenju da dobijes
 
Upravu si. Ispravio sam.

Dragi Marko hvala puno. Ali ako je 3 mesecne plate onda znaci da cim ja krenem da radim odmah da apliciramo za spajanje i taman ce biti 3 do 4 meseca termin za njega? U braku smo i imamo maloletno dete. Medjutim ja sam planirala da mi svi odmah predjemo tamo odjednom. Da li je to uopste moguce?

Bas ne bih da se odvajam od porodice 3 meseca.
 
Potrebna informacija od ljudi koji su bili na termin za spajanje porodice.
Kakva su iskustva? Da li propituju Nemacki na salteru?
Hvala na odgovoru

Iskustvo je pozitivno meni. Pogotovo ako imate kompletnu dokumentaciju. Ne ispituju nemački osim ako se sami ne upustite u razgovor sa službenicom na nemačkom. Dobijate test sa 7-8 pitanja na jednom A4 papiru, koji mogu i deca uraditi. Prelako. Bude više intimnijih pitanja, tipa, kad si upoznala supruga, da li te je posećivao otkada je u Nemačkoj, kako održavate kontakt itd. Ako je gužva u ambasadi i ovo se preskoči. Skroz prijatna atmosfera.
 
Dragi Marko hvala puno. Ali ako je 3 mesecne plate onda znaci da cim ja krenem da radim odmah da apliciramo za spajanje i taman ce biti 3 do 4 meseca termin za njega? U braku smo i imamo maloletno dete. Medjutim ja sam planirala da mi svi odmah predjemo tamo odjednom. Da li je to uopste moguce?

Bas ne bih da se odvajam od porodice 3 meseca.

To je nemoguće. Svi smo mi odvojeni, jako je teško, mogu o tome do sutra da ti pišem kako mi je samoj ovde sa dvoje male dece, ali se nadamo da je vredno ove odvojenosti. Mogu oni sa vama biti turistički, pa posle 3 meseca se moraju vratiti u Srbiju.

Upravo tako, kad dobijete vizu u pasoš registrujte muža i dete na listu čekanja za spajanje. Morate pronaći stan za vas troje otprilike od nekih 40qm minimum. Plata vam mora biti odgovarajuća, 748€ za vas i muža, 240€ za dete do 5 godina, stan warm kirija I 100€ paušal. Što vam dokumentacija bude kompletnija manje će vas rastezati. Bitna stavka, muž mora imati sertifikat A1 nemačkog sa Goethe, ÖSD, telc ili DaF instituta. Ako još nešto nije jasno pitajte.

- - - - - - - - - -

Na papiru bih mozda moga jedino da zavrsim kurs za gipsera, ako ambasada priznaje uopste to.. inace kurs je sa sertifikatom.. pozz

Priznaće bilo šta više od tvrde reči da vi to znate da radite. Ako imate vremena bilo bi dobro da taj sertifikat nabavite.
 
Da, dva puta sam objavila kako se popunjava, i onda iz nesigurnosti u samu sebe, odem i do agencije. Bolje me ne pitajte koliko sam platila za sebe i dvoje dece. :dash::dash::dash:
A najveća fora je da iako nešto fali na zahtevu, ili nije dobro popunjeno, službenica vam u ambasadi vrati da dopunite/prepravite onako kako ona kaže. Šta reći, ima nas i, da ne preteram, glupih :hvala:


I ja sam danas isla do Agencije iz nesigurnosti u sebe, ali nekako imam sumnje i u njihovo popunjavanje. Jer vidim sada da za drzavljanstvo treba REBUBLIK SERBIE, a meni su u Agenciji stavili SRB. I par stvari izgresili, sa izgovorom da to nema veze. E, sada ne znam.sta da radim. Molim vas za savet! Da li da iskopiram zahteve i sama popunim, ili odem sa tim zahtevima na termin.

- - - - - - - - - -

Iskustvo je pozitivno meni. Pogotovo ako imate kompletnu dokumentaciju. Ne ispituju nemački osim ako se sami ne upustite u razgovor sa službenicom na nemačkom. Dobijate test sa 7-8 pitanja na jednom A4 papiru, koji mogu i deca uraditi. Prelako. Bude više intimnijih pitanja, tipa, kad si upoznala supruga, da li te je posećivao otkada je u Nemačkoj, kako održavate kontakt itd. Ako je gužva u ambasadi i ovo se preskoči. Skroz prijatna atmosfera.

Hvala puno na odgovoru! Nekako kako se blizi termin, imam malu tremu. S' tim, da su me danas malo uplasili u Agenciji. Pa zbog toga. Ali bice to okej. Nadam se da ce Vama uskoro biti odobrena viza!
 
I ja sam danas isla do Agencije iz nesigurnosti u sebe, ali nekako imam sumnje i u njihovo popunjavanje. Jer vidim sada da za drzavljanstvo treba REBUBLIK SERBIE, a meni su u Agenciji stavili SRB. I par stvari izgresili, sa izgovorom da to nema veze. E, sada ne znam.sta da radim. Molim vas za savet! Da li da iskopiram zahteve i sama popunim, ili odem sa tim zahtevima na termin.

- - - - - - - - - -

U principu, može i SRB jer je to oznaka države (pogledajte u pasošu na plastičnom delu gde su podaci u sredini gore piše Srb). Nemoj dirati ništa, i ja sam tako odnela iz agencije pravo u ambasadu, nije bilo problema. To popunjavanje je njima mnogo manje bitnije od drugih činjenica, tj da li su svi uslovi za spajanje ispunjeni. A o ljudima iz agencije čitaj ispod :)


Hvala puno na odgovoru! Nekako kako se blizi termin, imam malu tremu. S' tim, da su me danas malo uplasili u Agenciji. Pa zbog toga. Ali bice to okej. Nadam se da ce Vama uskoro biti odobrena viza!

Osim što sam rekla da ostavite to kako je popunjeno u agenciji, dodaću par reči. I ja kad sam bila kod njih, svaka treća reč odbijenica. Presekla sam se, zamalo da pozovem supruga "mi nećemo uspeti". Saberem se, uhvatim decu i stanem sama iza plave trake. Ljudi koji rade u agenciji nisu nikada bili na terminu i ne vidim razlog ovog zastrašivanja svakog od nas. Ušla u ambasadu pola sata pre termina. Unutra nekih 7-8 ljudi. Na svakom koraku neko suflira gde da stanem, gde da sednem. Došla na red, službenica maksimalno profesionalna, bez bilo kakvih zamerki. Primetila sam dvojicu ispred sebe kako cede onaj seljački nemački, i to jer su sami počeli govoriti čim su seli. Došla ja na red, apsolutno ceo razgovor se odvijao na srpskom, žena nije ni pokušala da me navede na drugu stranu. Deca se igrala u nekom kutku namenjenom njima. Pošto je potrajalo dok je unela podatke za nas troje u računar, ja sam više od pola sata gledala šta ona radi, da ne budem bezobrazna i kažem da sam se dosadjivala. O tom nekom našem razgovoru sam već napisala gore u postu, tako da je to to.
Hvala puno, srećno na terminu!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top