Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da je ovo odgovor na moje pitanje za Anerkennung. Sve sam razumela, samo ne znam gde se predaje u koju instituciju u DE? Da li baš mora lično? I da li i na prevedena svedočanstva treba apostill pečat? Adresu u DE imam. Hvala punooo! Svako dobro!

Mora licno,moraju apostili i ide se u zanatsku komoru ili ti Handwerkskamer imas ih u Stuttgartu bas
 
Drugari i drugarice :)
IMam jedn i pitanje
Idem put nemacke da trazim posao tipa "bilo sta" znaci zanimanje bez kvaifikacija
pa se pitam da li mi je uopste potrebna diploma srednje skole da je prevodim overavam, apostiliram i sve to???
Jer sve jedno ja i ako nadjem posao to nece biti u struci odnosno vezano za tu diplomu koju imam
Hvala :

ne treba ti sigurno
 
Jutros bio na terminu,nije bilo guzve
usao sam u ambasadu u 09:15 a imao sam zakazano u 09:45....
procedura je vrlo jednostavna sve ukupno je trajalo oko 25-30 min
od ulaska,preko bezbednosne provere,pa na mali salter kratka provera papira i onda glavni salter za predaju dokumentacije,gde sam cekao red nekih 10-15 min....
najbitnije je da dobro proverite i spakujete dokumentaciju i sve ide jako brzo.
ja sam imao srece sto nije bilo guzve dosao sam ranije 30 min i odma su me uputili u ambasadu....tako da sam u 09:45 sve zavrsio...
sad cekamo vizu...
pozdrav svima.

- - - - - - - - - -

e da vazna stvar
pitala me je sluzbenica za znanje jezika,
reko sam joj da sam isao na kurs par meseci i da sam ucio nemacki u skoli i da imam neko najosnovnije znanje
ona me pita jel to A1?
ja kazem nisam polagao,ali otprilike da sam tu negde sa znanjem blizu A1.
ona je rekla ok i nije vise to spominjala niti je trazila bilo kakav papir vezano za poznavanje jezika.
eto mozda ce nekome i to znaciti....
 
Prijavio sam suprugu za termin, noks 3-5 medicinska sestra. Stigao je mejl da je registracija uspesno izvrsena i slicno. To je to, sad "samo" da cekam termin, ne moram da potvrdjujem registraciju ili tako nesto? U mejlu stoji samo opcija za storniranje. I jos nesto, da li zna neko dokle su stigli sa terminima za medicinske sestre i tehnicare, do kog datuma?
 
Jutros bio na terminu,nije bilo guzve
usao sam u ambasadu u 09:15 a imao sam zakazano u 09:45....
procedura je vrlo jednostavna sve ukupno je trajalo oko 25-30 min
od ulaska,preko bezbednosne provere,pa na mali salter kratka provera papira i onda glavni salter za predaju dokumentacije,gde sam cekao red nekih 10-15 min....
najbitnije je da dobro proverite i spakujete dokumentaciju i sve ide jako brzo.
ja sam imao srece sto nije bilo guzve dosao sam ranije 30 min i odma su me uputili u ambasadu....tako da sam u 09:45 sve zavrsio...
sad cekamo vizu...
pozdrav svima.

- - - - - - - - - -

e da vazna stvar
pitala me je sluzbenica za znanje jezika,
reko sam joj da sam isao na kurs par meseci i da sam ucio nemacki u skoli i da imam neko najosnovnije znanje
ona me pita jel to A1?
ja kazem nisam polagao,ali otprilike da sam tu negde sa znanjem blizu A1.
ona je rekla ok i nije vise to spominjala niti je trazila bilo kakav papir vezano za poznavanje jezika.
eto mozda ce nekome i to znaciti....

Super i srećno....ajde da pitam na kom salteru si predavao dokumenta
 
Da li je moguće podneti zahtev za termin za vizu i bez ugovora o radu? Ugovor od poslodavca mi stiže za dve nedelje pa sam mislio da podnesem zahtev za termin za vizu već sada kako ne bih gubio vreme.
Unapred hvala. Naravno da moze .kad podnosis zahtev unosis samo licne podatke i broj pasosa i oznacavas u koji grupu pripadas tj.koji noks...ja jos nemam ugovor a zahtev za termin sam podneo u januaru...moj savet ti je da jos netrazis ugovor od poslodavca jer dok ti dodjez na red moze ugovor da istekne ..ambasada priznaje ugovor do 6 meseci

- - - - - - - - - -

Prijavio sam suprugu za termin, noks 3-5 medicinska sestra. Stigao je mejl da je registracija uspesno izvrsena i slicno. To je to, sad "samo" da cekam termin, ne moram da potvrdjujem registraciju ili tako nesto? U mejlu stoji samo opcija za storniranje. I jos nesto, da li zna neko dokle su stigli sa terminima za medicinske sestre i tehnicare, do kog datuma?

Kolko sam zapratio tek pocetak decembra ako negresim

- - - - - - - - - -

Kad ste aplicirali?

12.01.2018
 
Koja firma ako nije tajna?

Ma nije tajna, nego ne mogu da se setim tacnog imena, nisam kuci da pogledam u ugovoru...

Firma se bavi odrzavanjem linija za visoki napon, sediste St.Ingbert, gde sam i dobio posao, obicno ne primaju strance, ali preko rodjaka sam uspeo da dobijem posao u toj firmi...

Ocekivao sam danas da zovu za vizu ali nisu...nadam se da cce uskoro!
 
Salter D
Malo punija gospodja, ali veoma ljubazna...
Jos jedno pitanje ako neko zna...Ugovor sa poslodavcem vazi 6 meseci za ambasadu znaci treba ugovor novineg datuma ne starije znaci od 6 meseci a sta je sa odobrenjem tj saglasnoscu od Bundesagentur fur Arbeit koliko to odobrenje vazi dali treba nova sagkasnost isto novijeg datuma.Radi se o majstorima u NOKS 1-2 kojima je odobreno u Nemackoj u njihovom zav ...tj agenturi
 
Jos jedno pitanje ako neko zna...Ugovor sa poslodavcem vazi 6 meseci za ambasadu znaci treba ugovor novineg datuma ne starije znaci od 6 meseci a sta je sa odobrenjem tj saglasnoscu od Bundesagentur fur Arbeit koliko to odobrenje vazi dali treba nova sagkasnost isto novijeg datuma.Radi se o majstorima u NOKS 1-2 kojima je odobreno u Nemackoj u njihovom zav ...tj agenturi

To odobrenje je ukinuto,tj ambasada to trazi umesto nas,pise i na sajtu majku mu
 
Majku mu ...onda procitaj malo bolje sta ubrzava proces dobijanja vize ko ti garantuje da ce njihova agentura da ti odobri i da saglasnost da mozes na tom radnom mestu da radis i dali nema nikog iz eu

Tako je. Odobrenje nije ukinuto vec izbaceno iz obavezne dokumentacije tj.nije obavezno da ga imas kao nekad sto je bilo vec to sad ambasada sama trazi umesto vas. Ali ukoliko ga posedujes i firma ga moze uzeti, po vas je bolje jer to dosta ubrzava proces. Nrmora odobrenje, dovoljna je potvrda da se na zavodu ne nalazi niko od eu gradjana ko bi radio taj posao.
 
Majku mu ...onda procitaj malo bolje sta ubrzava proces dobijanja vize ko ti garantuje da ce njihova agentura da ti odobri i da saglasnost da mozes na tom radnom mestu da radis i dali nema nikog iz eu
Ti si pročitao pogrešno, dobijanje vize ubrzava izvod iz trgovinskog registra firme i to prilažeš na terminu. Saglasnost sada odradjuju Nemci i ti nemaš ništa s tim, jedino ne znam ako si po starom pre 1.11.2017. onda valjda nosiš taj stari Zustimung.
A ko to može da ti garantuje da će agentura da ti da saglasnost???? Ako ne odobri ne dobiješ vizu
 
Ti si pročitao pogrešno, dobijanje vize ubrzava izvod iz trgovinskog registra firme i to prilažeš na terminu. Saglasnost sada odradjuju Nemci i ti nemaš ništa s tim, jedino ne znam ako si po starom pre 1.11.2017. onda valjda nosiš taj stari Zustimung.
A ko to može da ti garantuje da će agentura da ti da saglasnost???? Ako ne odobri ne dobiješ vizu
Saglasnost -odobrenje iz agenture sam dobio i imam ga po novom.... ali nisam to hteo ...niti da ulazim u tu pricu samo sam pitao nekog ako zna dali ima vremenskog ogranicenja za istim odobrenjem i dali je vaznost isto 6 meseci
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top