Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima!
Počeo sam da skupljam papirologiju iz informatora profesionalni vozac 3-5 jer sam se prijavio 03.12 i ocekujem uskoro poziv. Jel moze neko da mi kaze da li meni treba diploma srednje skole jer nigde u informatoru ne stoji to, vec samo stoji za kod 95? Jer sam u nedoumici sada, fakultet mi ne radi od 16.07-19.08 a diplome su mi tamo, pa da znam da li odmah da jurim duplikate ili ne. Hvala
Treba samo kod95, vozacka i kartica vozaca. To su tvoje kvalifikacije
 
Molim za pomoć da li neko zna gde i šta od dokumentacije treba da se preda za priznavanje, istovetnost diplome? BW pokrajina u pitanji, znači u Štutgartu i koliko se čeka? U pitanju je posao za pomoćnog negovatelja, redovno završila gimnaziju, a prekvalifikacija za negovatelja u trajanju od 3 god. Kakav Bescheid se dobija za diplomu? Ništa mi nije jasno, a Ambasada mi to traži. Hvala puno unapred!

- - - - - - - - - -

Ili kratko i jasno šta treba da se preda za Anerkennung, koliko se čeka u Štutgartu, koliko košta? Hvala puno na korisnim informacijama!
 
Potrebna ti je diploma original,prevedena na Nemacki od strane tumaca,ako si radila taj posao preporuke od poslodavaca ili institucije prevedene na nemacki i overene,overena i prevedena svedocanstva za sve godine skolovanja,naravno kopija pasosa,da se ispuni zahtev i preda to sve u Ihk,traje do 6 nedelja a cene idu 150€-600€,zavisi od njih,ja sam skoro to radio,ide se licno i bilo bi dobro da imas adresu u Nemackoj na kojoj ti salju pismo,procedura nakon predaje zahteva je ta da oni proveravaju i salju ti na adresu pismo u kojem pise da li jostelekom nesto treba da dostavis od dokumentacije i naravno racun tj iznos koji uplacujes,i kada prodje uplata pocinje proces,. . .ja sam dobio priznanje 100% ali sam prilozio 10god iskustva u struci tj preporuke poslodavaca itd. . .u prevodu sto vise papira i dokaza to bolje
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top