Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prvo lepo procitaj na sajtu. Ne volim da ponavljam istu stvar vise puta al izgleda da moram. Zustimmung vise nije obavezan za zakazivanje termina ali ukoliko ga posedujete slobodno ukucajte broj zustimmunga u odredjeno polje prilikom zakazivanja termina. Verovatno ste primetili da to polje nije izbaceno i da jos uvek postoji. Lepo pise da vise nije obavezan ali ukoliko posedujete ukucajte. Sle lepo pise tamo a normalno je da ako to vec imate da ce vam samo pomoci. A to vezano za diplomu, pa ne idu svi da rade posao u struci ili deficitaran posao. Koliko njih sam samo ispratio ovde na forumu koji su otisli kao pomocni radnici a za to nepostoji diploma. Ali ako idete da radite posao u struci onda je naravno najbolja varijanta priznavanje diplome i sertifikat o poznavanju jezika minimum b1 e to je dobitna kombinacija. I da ne zaboravim NARAVNO da mogu naterati poslodavca da uzme EU radnika, Nemacka je uredjena drzava i stiti svog radnika. Nece oni nas zaposljavati a njihovi da sede na birou kod njih se to placa. Ne znam koliko ste dugo na forumima i fb grupama ali ako dugo to pratite kao vecina nas ovde onda bi trebalo da znate koliko su zamo odbijenice stizale sa razlogo da postoji dovoljan broj eu radnika za taj posao. Toliko od mene i izvinjavam se na malo povecem pisanju i hvala vam na citanju.
BRAVO...zapoceo sam tu temu jer pratim da pojedinci u grupi nisu ali bas nisu upuceni samo da napisu nesto misleci imam ugovor od prijatelja i to je to.Nije bas tako ali...moja namera je bila samo da pitam dali se zna vremenski koliko i dali to odobrenje iz agenture vazi isto 6meseci ili ga treba obnoviti sa novim ugovorom.Hvala
 
Da li je moguće podneti zahtev za termin za vizu i bez ugovora o radu? Ugovor od poslodavca mi stiže za dve nedelje pa sam mislio da podnesem zahtev za termin za vizu već sada kako ne bih gubio vreme.
Unapred hvala.

Moze svako da aplicira za termin sta ce vam ugovori i saglasnost,zauzmete termine ljudima sa ugovorima i poslom i posle ambasada nevalja nerade dugo se ceka itd itd... zato su tolika cekanja za termine.Hvala
 
Moze svako da aplicira za termin sta ce vam ugovori i saglasnost,zauzmete termine ljudima sa ugovorima i poslom i posle ambasada nevalja nerade dugo se ceka itd itd... zato su tolika cekanja za termine.Hvala
Nije to problem, ja bih svakom savetovao ko ima u planu da ide u Nemacku da sto pre aplicira za termin i ako nije nasao poslodavca jer ako se prvo nadje poslodavac onda ce odustati kad treba da ceka godinu dana da tebi stigne termin.
Problem je u svesti i odgovornosti da ukoliko neko nije pronasao poslodavca ili je ovaj otkazao ili nesto trece... da se stornira termin i da se drugom ne zauzima mesto!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top