Da li nekoga možete da volite i pustite?

Kako ćeš da izraziš ljubav i pustiš istovremeno?
Ako osobi nije dovoljno to što joj daješ, a ti više ne možeš, onda će da ode.
Ako ću da uskratim nekome nešto što mogu da dam, onda sam prestala
da izražavam ljubav prema toj osobi.

Ili ja nisam razumela nešto.. :think:

Mislim, čime nekoga uopšte držiš?
Držite se uzajamnom ljubavlju ali ti znaš da je na nekom drugom mestu za tu osobu bolje?
Da,a kako ti znas sta je za neku bolje?kako to da smo toliko glupi da usput shvatimo da ima nesto bolje od nas?pa ja nisam tako povrsan,bolje od mene je samo gore,a da i gore je za nekog bolje
Pa kada nekoga voliš onda tu osobu osećaš i znaš da li je srećna potpuno. Ti si dakle ubeđen da si ti nešto najbolje?
 
Tema podstaknuta drugom temom https://forum.krstarica.com/threads/vecna-ljubav-sta-mislite.1001848/

Da li možete neku osobu da volite i da je pustite od sebe zarad njegove/njene sreće? Volite nekoga jako, mnogo, kako god... ali ćete tu osobu puštate od sebe i nećete pokušavati da je zadržite jer ćete joj time "skresati krila"?

Imati osobu u svom životu tj. u ovom slučaju, prošlosti, koju ste pustili da ode, a možda čak i podstaknuli da ode jer bi ostajući sa vama propustila nešto drugo za čime čezne.

Nešto kao kada roditelj pusti dete u beli svet zarad njegove sreće ali ovde je u pitanju partner koji će da ode ali se neće vraćati za praznike i najverovatnije tu osobu više nikada nećete videti.
Ovo bi trebalo da se podrazumeva kod ljubavi. Samo je problem što je u većini slučajeva ljubav samo maska za egoizam udvoje.
 
U ovim vremenima, pravi smisao ljubavi retko ko može da shvati. Ljubav je postala sebična, uslovljena, manipulativna....bilo je toga i ranije, ali ne tako izraženo. Ne treba ni objašnjavati bezuslovnu ljubav, samo se gubi vreme, jer se ne razume. Razumevanje bezuslovne ljubavi zahteva mudrost uma i zrelost duše....a takvih skoro i da nema....
 
Držite se uzajamnom ljubavlju ali ti znaš da je na nekom drugom mestu za tu osobu bolje?

Pa kada nekoga voliš onda tu osobu osećaš i znaš da li je srećna potpuno. Ti si dakle ubeđen da si ti nešto najbolje?
Ti ne kapiras sta pricam,hoces od proste stvari da napravis filozofiju,ako se volimo onda mozemo samo obostrano da se ohladimo i razidjemo,nema kod mene tih sajko klinackih zajebancija,ako se volimo nema bolje,ako hoce da bude sama nije bolje,ako se neko paralelno pojavio potencijalno bolji,nije bolji i nek se tera u pm,ako ce sutra posle mene da se pojavi neko bolji nece i opet nek se tera u 3 lepe,znaci ni na vidiku nema nista bolje niti u pasulju da se vidi nesto bolje,nema kod mene tih astral projekcija
 
Držite se uzajamnom ljubavlju ali ti znaš da je na nekom drugom mestu za tu osobu bolje?
Valjda ta osoba sama zna gde joj je bolje.

Decu puštam tako što prestajem neke stvari da radim za njih. U svakom
periodu sa nečim prestanem i učim ih da se oslanjaju sve više na sebe.
Ako bih samo rekla ''Puštam vas, ajd idite'' oni ne bi otišli.

Partnera i ne držim. Ako mu nešto nije po volji, nek ide.
 
Ovo bi trebalo da se podrazumeva kod ljubavi. Samo je problem što je u većini slučajeva ljubav samo maska za egoizam udvoje.
Upravo tako! Voleti nekoga toliko jako da ćeš zarad njegove sreće svoju pustiti.
U ovim vremenima, pravi smisao ljubavi retko ko može da shvati. Ljubav je postala sebična, uslovljena, manipulativna....bilo je toga i ranije, ali ne tako izraženo. Ne treba ni objašnjavati bezuslovnu ljubav, samo se gubi vreme, jer se ne razume. Razumevanje bezuslovne ljubavi zahteva mudrost uma i zrelost duše....a takvih skoro i da nema....
Da, o da da.
 
Upravo tako! Voleti nekoga toliko jako da ćeš zarad njegove sreće svoju pustiti.
Mogla bih partnera da držim nekim obećanjima. Da ću se promeniti,
da će se naša veza promeniti, da će nekada dobiti od mene to što
mu treba, ali trenuno samo ne mogu.. Nešto u tom smislu?

Stvarno ne znam kako inače nekoga držati i pustiti..
 
Ovo prepisano od negde vec vidjeno
Voleti nekoga toliko jako da ćeš zarad njegove sreće svoju pustiti.
Ja nikom ne nudim i namecem srecu a kad je vec doslo do ljubavi = sreca nas dvoje onda je to samo oce kaki nece kaki,a ja u takve odnose ne ulazim
:D Nije prepisano.

OK, jasno mi je. Kod tebe je sve u jednom sloju, ne voliš ništa da se rašlanjuje. Voliš, voli te i više ti od toga ne treba.
 
:D Nije prepisano.

OK, jasno mi je. Kod tebe je sve u jednom sloju, ne voliš ništa da se rašlanjuje. Voliš, voli te i više ti od toga ne treba.
Kad kazes moja sreca i necija veca sreca bez mene je smesno ,znaci kao sto rekoh tinejdzera treba da pustim da se drogira jer je za njega to kao bolje,eto taj fazon,znaci da ja procenim da ima nesto bolje jer je ja pustam od sebe,ne da mi ona kaze da me ne voli da hoce nesto bolje,jel kapiras da bas to kazes:lol:
 
Mogla bih partnera da držim nekim obećanjima. Da ću se promeniti,
da će se naša veza promeniti, da će nekada dobiti od mene to što
mu treba, ali trenuno samo ne mogu.. Nešto u tom smislu?

Stvarno ne znam kako inače nekoga držati i pustiti..
Ne ne, nema potrebe da se menjamo. Takvi smo kakvi smo. Ali da, eto to može da bude primer. Ti ne možeš da se promeniš, a njemu to treba.
Mislim u smislu uzvraćanja ljubavi. Da li možeš samo voleti osobu bez da tražiš od nje da i ona tebe voli i biti srećan što volis?
Hm, pa da. Ljubav ne mogu da tražim od nekoga. Neko me voli ili ne, to je osećanje te osobe, a ne nešto što ja mogu da tražim.
 
Kad kazes moja sreca i necija veca sreca bez mene je smesno ,znaci kao sto rekoh tinejdzera treba da pustim da se drogira jer je za njega to kao bolje,eto taj fazon,znaci da ja procenim da ima nesto bolje jer je ja pustam od sebe,ne da mi ona kaze da me ne voli da hoce nesto bolje,jel kapiras da bas to kazes:lol:
To oko droge, tinejdžera, to je nešto drugo. Govorim o partnerskim odnosima (emotivni partner, prijatelj).

Da, baš tako, ako ti proceniš, osetiš da za tu osobu ima nešto bolje (ne neko, nego nešto).
 
Tema podstaknuta drugom temom https://forum.krstarica.com/threads/vecna-ljubav-sta-mislite.1001848/

Da li možete neku osobu da volite i da je pustite od sebe zarad njegove/njene sreće? Volite nekoga jako, mnogo, kako god... ali ćete tu osobu puštate od sebe i nećete pokušavati da je zadržite jer ćete joj time "skresati krila"?

Imati osobu u svom životu tj. u ovom slučaju, prošlosti, koju ste pustili da ode, a možda čak i podstaknuli da ode jer bi ostajući sa vama propustila nešto drugo za čime čezne.

Nešto kao kada roditelj pusti dete u beli svet zarad njegove sreće ali ovde je u pitanju partner koji će da ode ali se neće vraćati za praznike i najverovatnije tu osobu više nikada nećete videti.
Definitivno ne bih, ali moram. :(
Kad nije srećna osoba koju volite, onda ne možete da budete srećni ni vi.
Šta treba da uradim? Da tu osobu kidnapujem i zaključam u svoj podrum? Ništa na silu, ništa što je teško i mučno. Bez kuknjave, sa osmehom: "Dobro, hajde, doviđenja!".
Upravo kao i roditelj. Udaje se ćerka, ženi se sin. Retko koji roditelj nije plakao na svadbama "od sreće" jer mu neko "oduzima" dete.
 
Poslednja izmena:

Back
Top