Da li nekoga možete da volite i pustite?

Ako će muškarac kojeg volim imati želju da ode u potragu za nečim drugim što će ga ispunjavati, onda to znači da mu ja nisam dovoljna za sreću. Ma kako ga voljela i ma kako me boljelo otjerala bih ga od sebe, jer bih se osjećala jadno u takvoj vezi u kojoj bi on znači sa mnom bio samo iz nekog sažljenja, osjećaja odgovrornosti il slično, a meni to nikako ne treba.
 
Ne ne, nema potrebe da se menjamo. Takvi smo kakvi smo. Ali da, eto to može da bude primer. Ti ne možeš da se promeniš, a njemu to treba.
Umem da pustim kada vidim da ne volim. Da nisam inspirisana da
pružim osobi to što je porebno. Samo, to ne vidim kao izraz ljubavi,
već kao poštovanje prema osobi.
Mada ima ljudi koji u pravo u takvim situacijama uživaju. To ne
razumem.
 
Tema podstaknuta drugom temom https://forum.krstarica.com/threads/vecna-ljubav-sta-mislite.1001848/

Da li možete neku osobu da volite i da je pustite od sebe zarad njegove/njene sreće? Volite nekoga jako, mnogo, kako god... ali ćete tu osobu puštate od sebe i nećete pokušavati da je zadržite jer ćete joj time "skresati krila"?

Imati osobu u svom životu tj. u ovom slučaju, prošlosti, koju ste pustili da ode, a možda čak i podstaknuli da ode jer bi ostajući sa vama propustila nešto drugo za čime čezne.

Nešto kao kada roditelj pusti dete u beli svet zarad njegove sreće ali ovde je u pitanju partner koji će da ode ali se neće vraćati za praznike i najverovatnije tu osobu više nikada nećete videti.
Da.
desilo mi se to pre mnogo godina.
Ona je sada daleko i srecna je koliko znam.
Meni je to dovoljno.
Sa mnom bi u to vreme samo propala u zivotu..
 
Tema podstaknuta drugom temom https://forum.krstarica.com/threads/vecna-ljubav-sta-mislite.1001848/

Da li možete neku osobu da volite i da je pustite od sebe zarad njegove/njene sreće? Volite nekoga jako, mnogo, kako god... ali ćete tu osobu puštate od sebe i nećete pokušavati da je zadržite jer ćete joj time "skresati krila"?

Imati osobu u svom životu tj. u ovom slučaju, prošlosti, koju ste pustili da ode, a možda čak i podstaknuli da ode jer bi ostajući sa vama propustila nešto drugo za čime čezne.

Nešto kao kada roditelj pusti dete u beli svet zarad njegove sreće ali ovde je u pitanju partner koji će da ode ali se neće vraćati za praznike i najverovatnije tu osobu više nikada nećete videti.
Ne samo da je moguca, nego je i glavni motiv najjaceg i najfrajerskijeg filma svih vremena, i generalno, jedan od najboljih motiva u istoriji umetnosti.

Nazalost, danas se retko koristi.

 
Šta je zaista ljubav? Zavoliš nekoga, ta osoba zavoli tebe. Ona želi decu, mir, porodicu....ti želiš napredovanje, uspeh. Deca ti ne padaju na pamet. Ako je mudra reći će, ne mogu i ne želim da te pratim, to nije moj san, ali cenim tvoj...koračaj ka svojim snovima....Ne pričamo o braku i razvodu....šta je sa vama?
Tema nije da druga osoba kaze necu s tobom,nego da prva kaze idi ja kazem da ti je negde bolje razumes
 

Back
Top