Da li je greška suditi o muškarcu prema njegovom izboru partnerke?

Vama matorcima je muzika neko pitanje identiteta i postojanja.:kafa:
Mislim da novije generacije to više ne gledaju tako.

Deo je tvog identita zato sto igra odredjenu ulogu u tvom zivotu. A s obzirom da se covek razmnozava da bi njegov duh nastavio da zivi nakon njegove smrti -- putem potomaka -- u njegovom je interesu da svoj identitet prenese na svoju decu. A to ce pre postici tako sto ce naci zenu koja je kao on.
 
Deo je tvog identita zato sto igra odredjenu ulogu u tvom zivotu. A s obzirom da se covek razmnozava da bi njegov duh nastavio da zivi nakon njegove smrti -- putem potomaka -- u njegovom je interesu da svoj identitet prenese na svoju decu. A to ce pre postici tako sto ce naci zenu koja je kao on.
Ima smisla, samo ipak je život Švedski Sto.
Neko će dete vaspitavati u stilu muzičkog ukusa, drugi u vezi politike, treći Zvezda i Partizan.
Četvrti će ga terati da vežba matematiku i fiziku i osvaja takmičenja ili trenira šah.

Muzika meni nije mnogo bitna to je sigurno.
 
ne verujem da mogu da se uklope

on koji slusa: od chuck berija litl ricardsa bitlsa preko morisona hendriksa ,statusqwo, ekv, corbe, stonsa, pistolsa, do radioheda i nirvane ... (da ne zamere mnoge legende koje nisam pomenuo )

ona koja cepa i luduje uz : karleusu, seku aleksic, stoju, daru bubamaru da ne spominjem razne zvezdioce granda i ostale ...

jednostavno NEUKLOPIVO!
Mogu. Zasto ne bi mogli. Bitno je da se mi volimo, postujemo, imamo iste ciljeve u zivotu a muzicki, knjizevni itd ukusi su nam periferna stvar. I na koncu konca, pre bih i ja koji sam roker slusao Seku neko neki ogavni americki rep, hip hop i tako neke pravce.
 
Ima smisla, samo ipak je život Švedski Sto.
Neko će dete vaspitavati u stilu muzičkog ukusa, drugi u vezi politike, treći Zvezda i Partizan.
Četvrti će ga terati da vežba matematiku i fiziku i osvaja takmičenja ili trenira šah.

Muzika meni nije mnogo bitna to je sigurno.

Gledas da preneses svu svoju kulturu, tj. nacin zivota, ne samo jedan deo. Naravno, nije svaki deo iste jednako bitan, tako da njene komponente mozes da sortiras po prioritetu, pa ako ne uspes celu da je prenes, preneces barem ono sto je najbitnije.
 
Gledas da preneses svu svoju kulturu, tj. nacin zivota, ne samo jedan deo. Naravno, nije svaki deo iste jednako bitan, tako da njene komponente mozes da sortiras po prioritetu, pa ako ne uspes celu da je prenes, preneces barem ono sto je najbitnije.
Ima smisla, ali znaj da možda dete ne želi tvoju kulturu.
Možda ono želi nešto svoje...
Tako da cilj vaspitavanja deteta možda nije stvaranja svoje loše kopije ;) već nešto drugo.
Priprema deteta za život, osposobiti ga da misli i razmišlja, donosi dobre odluke u životu, naučiti ga da se sam izbori za sebe, ima disciplinu itd.
A da li će gledati horor filmove ili romantične komedije neka bude njegov izbor.
Možda mi gledamo utakmice, a naše deca ne budu uopšte htela da gledaju utakmice već će samo igrati igrice u virtuelnoj realnosti itd.
 
Pre nekoliko dana jedna moja prijateljica zaljubila se u čoveka koji savršeno izgleda. Naravno, prvo što je uradila je pregled njegovog profila na fb i njeno razočaranje, jer je saznala da je oženjen. Iz radoznalosti, pratila je komentare njegove žene i shvatila da je jako nepismena. Razgovor je između nas dve o tome bio je na temu, da li je i on nepismen inače kako mu ne smeta takva žena.Nisam imala odgovor na ovo njeno pitanje, jer nikad nisam tako razmišljala o muškarcima tj, da li zaista biraju ženu sličnu sebi, da li je to jedini kriterijum ili ima još nekih. Naravno, ovde ne pominjem fizičke karakteristike, jer to je ono što je privlačnost na prvi pogled već o nekim drugim stvarima koje i zadrže muškarca pored žene.
Našla sam neki članak, koji govori o tome da muškarci ne biraju žene tek tako olako, sudeći samo naspram spoljašnjosti. Oni gledaju sve i biraju intuitivno. Svesno ili nesvesno su vođeni prošlim iskustvima, svojim željama, sećanjima iz djetinjstva i srcem. Ipak, ono što je tačno jeste da u životu muškarca postoji samo jedna žena koja ostavlja najjači utisak. Sve ostale su samo njena sena, bar tako piše u članku.
Da li je osoba koju biramo odraz onoga što smo mi zapravo? Definitivno je da nas privlače oni ljudi koji su nam najviše slični. Oni stereotipi i verovanja da se suprotnosti privlače u potpunosti su besmisleni, čak i pomalo glupavi. Postoje nek verovanja da recimo viši muškarci vole sitne devojke i slično. Vaše mišljenje?
Boze sacuvaj
Kad se setim nekih baksuza, tesko da mislim da su slicni meni, pa jos ono divni, krasni…ajmo da ostanemo prijatelji: )))
Odgovor je da nema pravila ili strogo obrasca
 
Ima smisla, ali znaj da možda dete ne želi tvoju kulturu.
Možda ono želi nešto svoje...
Tako da cilj vaspitavanja deteta možda nije stvaranja svoje loše kopije ;) već nešto drugo.
Priprema deteta za život, osposobiti ga da misli i razmišlja, donosi dobre odluke u životu, naučiti ga da se sam izbori za sebe, ima disciplinu itd.
A da li će gledati horor filmove ili romantične komedije neka bude njegov izbor.
Možda mi gledamo utakmice, a naše deca ne budu uopšte htela da gledaju utakmice već će samo igrati igrice u virtuelnoj realnosti itd.

To je poprilicno moderan, anti-tradicionalan, nacin razmisljanja. Nije dobra stvar.

Ako jedino sto dete zna da radi jeste da razmislja, onda to dete ne zna maltene nista. To dete polazi od nule, ispocetka, jer nema nikakva pocetna uverenja i resenja. To je izuzetno ozbiljan hendikep. To dete ce biti primorano da ponavlja greske koje su njegovi preci pravili. To ti je kao neko ko ne zna Pitagorinu teoremu pa mora sam da je otkriva -- ozbiljan hendikep jer se gubi vreme.

Detetu moras da das pocetna ubedjenja kao i razloge zasto su ta ubedjenja usvojena ( tako da kasnije moze da preispituje njihovu istinost po potrebi. ) Nakon toga, dete ima slobodu da se razvija u svom pravcu ( i tako razvija tvoju kulturu. )

Ali ko treba detetu da usadi pocetna uverenja? S obzirom da je to tvoje dete, dete koje si napravio s ciljem da nastavis da zivis posle smrti, to trebas da budes ti; ako ne ti, onda to treba da bude neko ko ce usaditi ista uverenja koja bi ti usadio.

Dete pripada onome ko ga odgaja. Mozda si ga ti napravio, i mozda ga ti finansiras, ali ako ga neko drugi vaspitava, onda to nije tvoje dete a ti nisi otac nego rob.
 
Svi udžbenici genetike će ti reći da to kakav će neko biti 75% utiču geni, a samo 25% vaspitanje.

Recimo da je to tacno ( ne treba olako verovati udzbenicima. ) Dete je tvoje, to su tvoji geni.

Uzmi u obzir da oni koji su na vrhu nikada nisu razmisljali kao ti. To je bilo i ostalo -- nije se promenilo. Osim toga, ti koji su na vrhu ne samo da pokusavaju da oblikuju svoje potomstvo nego bukvalno ceo svet, s tim sto za njih vaze jedna a za ostale druga pravila. Za njih su obicni ljudi korisni idiJoti koji trebaju da budu sto gluplji je moguce tako da ne predstavljaju nikakvu pretnju, i u isto vreme, dovoljno pametni da mogu da budu korisni. Oni ti pisu udzbenike.
 
sa cime ti mislis da "napravis" to tvoje buduce dete ?

kako primerom , tvojim losim primerom svojih roditelja/staratelja
ti mislis tvoje dete da napravis boljim od sebe ?
Ti si meni stvarno neverovatan!
100 puta sam ti rekao da me batališ i ti nastavljaš.

Koji te to đavo goni da trčkaraš za mnom sve provocirajući i vređajuići?!:per:
 
Ti si meni stvarno neverovatan!
100 puta sam ti rekao da me batališ i ti nastavljaš.

Koji te to đavo goni da trčkaraš za mnom sve provocirajući i vređajuići?!:per:

znas ti jako dobro zasto sam kuce/KERINA iz bloka kome ces ili reci izvini ili cu te ovde izblamirati samo tako

tako sto cu da okacim tvoje zalopojke koje si mi pisao iu pp

jel ti sad jasnije?
 

Back
Top