Da li je greška suditi o muškarcu prema njegovom izboru partnerke?

Naprotiv. To je recept da od deteta stvoriš odraslu, uspešnu, zadovoljnu i poštenu osobu.

Detetu dati mogućnost da bira šta želi u životu i podržati ga u tom putu je jedini način da bude zadovoljan i srećan. Roditelj ne treba kroz dete da leči i ispravlja svoje ambicije već da detetu da mogućnost da bira svoje.

To je pogresan stav i izuzetno poguban po drustvo. Sklone su mu zene kad su prepustene same sebi tj. kad nisu okruzene odgovarajucim muskarcima. Aktivno se promovise putem medija i to tako sto se ocevi koji hoce da se njihova deca razvijaju u njihovom duhu predstavljaju kao isfrustrirane budale. Osim toga, vestacki se stvaraju ( tako da zene, barem neke od njih, mogu da se pozovu i na iskustvo. )

Ako tvoje dete nije preuzelo tvoju kulturu, onda to dete nema nikakvu kulturu -- nevaspitano je -- sto znaci da nema nikakvu polaznu tacku u zivotu, nikakav pocetni skup uverenja i resenja, sto dalje znaci da pocinje od nule i da ce ponavljati greske koje su njegovi preci pravili. To je obziljan hendikep. Deca koja su usvojila neku pocetnu kulturu, tj. nacin zivota, bice u mnogo boljoj poziciji.

Svet je pun ljudi koji, iz odredjenih razloga, zele da nametnu svoju ili neku drugu, cesto vestacki stvorenu, kulturu drugim ljudima; a neko ko nema nikakvu kulturu ce pre usvojiti tudju nego neko ko ima nekakvu. Ako uzmemo u obzir da su najuticajniji ljudi oni koji kontrolisu medije i druge drustvene strukture, onda sledi da ce dete koje nema nikakvu kulturu u najvecem broju slucaja usvojiti kulturu koju mu servira neko putem medija. To moze biti zdrav ali i samdestruktivan nacin zivota, sve u zavisnosti od toga sta oni koji su na vlasti zele da postignu. U danasnje vreme, a posebno na zapadu, kultura koja se namece je uglavnom samodestruktivna.

Osim toga, cak i da dete naleti na osobu koja ce ga nauciti pametnim stvarima, to vrlo verovatno nece odgovarati njegovom ocu, jer otac ne pravi decu zbog dece, da bi deca bila lepa, srecna i uspesna, vec ih pravi zbog sebe. Otac pravi decu da bi se sto vise priblizio ostvarenju svog vrhovnog cilja, a to zahteva da spreci da se izbrisu njegova postojeca uverenja i resenja ( "S kim si, takav si" ) i da ista sto brze razvija. A to znaci da su mu potrebna deca koja ce da usvoje njegovu kulturu ( i na taj nacin je cuvaju ) i da nastave da je razvijaju. Zadatak cerki, naprimer, je da cuvaju kulturu u izvornom obliku, a zadatak sinova je da je nauce i da nastave njen razvitak ( tj. da je poboljsaju tako sto ce ubaciti nove stvari ili korigovati postojece greske. )

Ovo je tako....tužno.

Hoces reci . . . tunjavo :)

Nije to tuzno, Miljo, to je prosto realnost. Svako od nas ima urodjeni vrhovni cilj za cije se ostvarenje borimo citavog zivota i sve sto radimo, bili svesni toga ili ne, radimo jer se nadamo da ce nam pomoci da se sto vise priblizimo ostvarenju tog cilja. Mogu i da dokazem zasto je to tako.

A zelja da tvoja deca budu nosioci tvoje kulture je poprilicno zdrava stvar ( odsustvo iste kod ljudi bas i nije. )

Ja ovako mizogen bih ti predlozio da ne donosis zakljucke unapred, da se suzdrzis, dok ne udjes u malo dublji razgovor i dostignes odredjeni stepen sigurnosti.

Da li je osoba koju biramo odraz onoga što smo mi zapravo?
Delimično.Ne može nikada biti naš odraz,jedan postoji samo jedan jedini odraz.Mi u sebi.
Definitivno je da nas privlače oni ljudi koji su nam najviše slični.
Slažem se.
Oni stereotipi i verovanja da se suprotnosti privlače u potpunosti su besmisleni Vaše mišljenje?
Naravno da su besmisleni.Spoj dve suprotnosti neće završiti dobrim čvorom.
Može biti vezivanje, ali vremenom će biti i sve veći jaz.

Pre nekoliko dana jedna moja prijateljica zaljubila se u čoveka koji savršeno izgleda. Naravno, prvo što je uradila je pregled njegovog profila na fb i njeno razočaranje, jer je saznala da je oženjen. Iz radoznalosti, pratila je komentare njegove žene i shvatila da je jako nepismena. Razgovor je između nas dve o tome bio je na temu, da li je i on nepismen inače kako mu ne smeta takva žena.Nisam imala odgovor na ovo njeno pitanje, jer nikad nisam tako razmišljala o muškarcima tj, da li zaista biraju ženu sličnu sebi, da li je to jedini kriterijum ili ima još nekih. Naravno, ovde ne pominjem fizičke karakteristike, jer to je ono što je privlačnost na prvi pogled već o nekim drugim stvarima koje i zadrže muškarca pored žene.
Našla sam neki članak, koji govori o tome da muškarci ne biraju žene tek tako olako, sudeći samo naspram spoljašnjosti. Oni gledaju sve i biraju intuitivno. Svesno ili nesvesno su vođeni prošlim iskustvima, svojim željama, sećanjima iz djetinjstva i srcem. Ipak, ono što je tačno jeste da u životu muškarca postoji samo jedna žena koja ostavlja najjači utisak. Sve ostale su samo njena sena, bar tako piše u članku.
Da li je osoba koju biramo odraz onoga što smo mi zapravo? Definitivno je da nas privlače oni ljudi koji su nam najviše slični. Oni stereotipi i verovanja da se suprotnosti privlače u potpunosti su besmisleni, čak i pomalo glupavi. Postoje nek verovanja da recimo viši muškarci vole sitne devojke i slično. Vaše mišljenje?
Najjednostavnije je da pitas supruga, zasto je bas tebe odabrao :)

Ne da je bezdušno !To je zločin prema deci .
Kradeš im detinjstvo i prenosiš sve svoje frustracije na njih jer iživljavaš preko dece sve svoje neostvarene snovo
Čista boleština !
Ja ne razumem da nekome ,pre svega, nije cilj da mu deca budu srećna.

Svi težimo da budemo što srećniji(koliko možemo), trudimo se da usrećimo druge, valjda je u tome lepota porodice.
Ja sam svoga oca poštovala i volela ,bez stega i straha.Nema potrebe za time.
Niti ima ikakve veze da stepenom sigurnosti.

Sreca je bitna i neophodna ali nije dovoljna. Covek moze da nadje srecu u svacemu. Narkomani je, recimo, pronalaze u drogiranju. A opet kazemo da to sto rade nije dobro za njih jer umiru prerano. Znaci, postoji nesto bitnije od srece.
Ok, hvala ti na odgovoru.

Činjenica je da ja,lično, ne mogu naći sreću u svačemu.Ali u onome što mogu, trudim se da je održim.Nekome to možda nije bitno.Meni jeste.

Na kraju krajeva, nismo svi isti.

Pa ne mora naravno, karikiram i ja.
Ali ti kažem šta mislim da je realnost.

Sexualni nagon je muškarcima sve.
Ako se napale to ti je gotovo za njih.
To je glavni kriterijum.
Ja lično možda i nisam takav, gledam neke druge stvari, meni je glavno koliko je emotivna, da ima srce i da može da voli.
Ali većina ti je čist testosteron. Ako se napale to ti je.
Znaci svo ovo kenjanje je bilo tu da bi rekao da si drugaciji od drugih :rotf: 😬

Back