Da li bi za Srbiju bilo bolje da je 1945. pobedio pokret Draze Mihajlovica?

filatelista:
Vidim da i mrtav čitavih 26 godina, nekima ne da mira. Pa deliti se na tom "frontu" je besmisleno do krajnjih granica.

Ti si ga podrzao. I ujedno podrzao unistenje sve sto su srcani, hrabri i mudri Srbi u minula dva veka stvarali, sakupljali, sabirali, sve sto su ukrupnjavali u celinu, vracali stopu po stopu srpske zemlje koju su nam tudjinci otimali, stvarajuci, tako, siroku srpsku drzavnu zajednicu, sve sto su vekovima obnavljali, negovali, branili i odbranili u surovim ropstvima - sve je to unisteno u doba naopake komunisticke vladavine. Pod tom bezboznickom vladavinom, koja je trajala vise od pola veka, izgubili smo dragulje srpskih zemalja, presecen je i zdrobljen nas nacionalni koren, zatrovani gotovo svi izvori nase duhovne i istorijske svesti; unistena je tradicija, oslabljena vera. Srbija je puna nekrstenih i puna izbeglica iz srpskih zemalja, a svet je pun Srba koji su izbegli komunisticki pakao.
 
fortes:
Ne umanjuje niko Karadjordjev znacaj,ali cinjenica je da vojnu pobedu nije pretvorio u kompletnu pobedu-nezavisnu Srbiju.A razlog je jer nije realno procenio da Srbija bez Ruske podrske nije mogla dobiti nista vise nego sto je ponudjeno Bukurestanskim mirom i odbio ga.Rezultat znamo.Da je sacekao samo 2 godine i da se do tada zadovoljio autonomijom predvidjenom u Bukurestu Srbija bi bila formalno nezavisna daleko pre 1876,a prakticno istog trenutka.

Umanjujes Karadjordjev znacaj. Velicas zlikovacke komuniste. I traziz da Karadjordje prihvati samar u lice Srpskom narodu.
 
Љуба:
Ti si ga podrzao. I ujedno podrzao unistenje sve sto su srcani, hrabri i mudri Srbi u minula dva veka stvarali, sakupljali, sabirali, sve sto su ukrupnjavali u celinu, vracali stopu po stopu srpske zemlje koju su nam tudjinci otimali, stvarajuci, tako, siroku srpsku drzavnu zajednicu, sve sto su vekovima obnavljali, negovali, branili i odbranili u surovim ropstvima - sve je to unisteno u doba naopake komunisticke vladavine. Pod tom bezboznickom vladavinom, koja je trajala vise od pola veka, izgubili smo dragulje srpskih zemalja, presecen je i zdrobljen nas nacionalni koren, zatrovani gotovo svi izvori nase duhovne i istorijske svesti; unistena je tradicija, oslabljena vera. Srbija je puna nekrstenih i puna izbeglica iz srpskih zemalja, a svet je pun Srba koji su izbegli komunisticki pakao.
Pitanje je bilo da li bi Srbiji bilo bolje da je pobedio ravnogorski pokret. Ja sam samo zbog mojih koji su nastradali u NOB dao glas Titu, nisam ulazio u dublje analize, jer Srbinu samo malo treba pa da nađe razloga za svađu. Ne želim da trošim energiju natezati se na nečemu što je nemoguće proveriti. Posle sam dao komentar, da posmatrajući događaje iz bliske prošlosti da je možda moglo biti drugačije da je pobedio Mihajlović. Ali se sve svodi na ŠBBKBB
 
filatelista:
Pitanje je bilo da li bi Srbiji bilo bolje da je pobedio ravnogorski pokret. Ja sam samo zbog mojih koji su nastradali u NOB dao glas Titu, nisam ulazio u dublje analize, jer Srbinu samo malo treba pa da nađe razloga za svađu. Ne želim da trošim energiju natezati se na nečemu što je nemoguće proveriti. Posle sam dao komentar, da posmatrajući događaje iz bliske prošlosti da je možda moglo biti drugačije da je pobedio Mihajlović. Ali se sve svodi na ŠBBKBB

Meni su cetnici poubijali oko pola moje rodbine sto su bili u partizanima. Svaka cast cetnicima za to. Komunisti su najvece zlo poput turske okupacije. Pokazali su ko su, a i njihovi potomci danas sto vladaju Srbijom nisu bolji. Oni koji su protiv Draze, su protiv Srbije i Srpskog naroda. A zna se kako treba sa izdajnicima 8-) .
 
fortes:
Komunista?
Znaci ako konstatujem da je Lee bio bolji general od McClelana ja sam rasista i pripadnik KKK,ako konstatujem da je Romel bio vojni genije postajem fasista...
Dobra ti je logika.
Savet:batali istoriju ako nisi u stanju da bez emocija gledas na nju.

Ti si se sprdacio sa Karadjordjem. Velicao Obrenovica, koji je u uporedjenju sa Karadjordjem nebitan. Ja pisem kako je bilo. A tebi to smeta. Tito je zlikovac komunisticki. Biti za Tita je biti protiv Srbije i Srpskog naroda.
 
Љуба:
Meni su cetnici poubijali oko pola moje rodbine sto su bili u partizanima. Svaka cast cetnicima za to. Komunisti su najvece zlo poput turske okupacije. Pokazali su ko su, a i njihovi potomci danas sto vladaju Srbijom nisu bolji. Oni koji su protiv Draze, su protiv Srbije i Srpskog naroda. A zna se kako treba sa izdajnicima 8-) .
I šta sad ja treba da napišem na to? Što su ti pobili pola porodice? Mogu misliti gomilu tuge i jada, a ti sad likuješ. Govori malčice o tebi. Nisu svi otišli u partizane iz ideologije, niti je ta borba bila ideološka, do jednog određenog trenutaka. Dockan je da se upuštam u to. Otišli su jer su štitili svoja sela, kuće, majke, sestre i decu, a ne zato da se uvede marksizam i samoupravljanje, da se ubijaju neistomišljenici ili šalju na višegodišnje zatvorske kazne. Sudiš oholo i grubo, preko svega bi i prešao, ali da su svi oni izdajnici i neprijatelji Srba, neću. Iz inata bih napisao poklič Titu, ali sam iznad takve diskusije. Pamet u glavu i manje sukoba, ili ih nemoj praviti gde im nije mesto, a vreme je davno prošlo.
 
jomini:
Ti očigledno imaš velik problem dečak... Ovakve ideje i misli ubuduće zadrži za sebe, ok? Ne liči ni na šta.

Ja imam problem sto su cetnici poubijali komunjarcine u mojoj rodbini :lol: . Da ti ponovim neke stvari oko tvojih komunista i Tita

Sve sto su srcani, hrabri i mudri Srbi u minula dva veka stvarali, sakupljali, sabirali, sve sto su ukrupnjavali u celinu, vracali stopu po stopu srpske zemlje koju su nam tudjinci otimali, stvarajuci, tako, siroku srpsku drzavnu zajednicu, sve sto su vekovima obnavljali, negovali, branili i odbranili u surovim ropstvima - sve je to unisteno u doba naopake komunisticke vladavine. Pod tom bezboznickom vladavinom, koja je trajala vise od pola veka, izgubili smo dragulje srpskih zemalja, presecen je i zdrobljen nas nacionalni koren, zatrovani gotovo svi izvori nase duhovne i istorijske svesti; unistena je tradicija, oslabljena vera. Srbija je puna nekrstenih i puna izbeglica iz srpskih zemalja, a svet je pun Srba koji su izbegli komunisticki pakao.
 
filatelista:
I šta sad ja treba da napišem na to? Što su ti pobili pola porodice? Mogu misliti gomilu tuge i jada, a ti sad likuješ. Govori malčice o tebi. Nisu svi otišli u partizane iz ideologije, niti je ta borba bila ideološka, do jednog određenog trenutaka. Dockan je da se upuštam u to. Otišli su jer su štitili svoja sela, kuće, majke, sestre i decu, a ne zato da se uvede marksizam i samoupravljanje, da se ubijaju neistomišljenici ili šalju na višegodišnje zatvorske kazne. Sudiš oholo i grubo, preko svega bi i prešao, ali da su svi oni izdajnici i neprijatelji Srba, neću. Iz inata bih napisao poklič Titu, ali sam iznad takve diskusije. Pamet u glavu i manje sukoba, ili ih nemoj praviti gde im nije mesto, a vreme je davno prošlo.

Gde su bili partizani sto su poubijali nemce, kad su nemci streljali Srbe zbog partizana, krili se po sumama. I to su ti heroji :lol: Da su hteli stititi svoju imovinu otisli bi u cetnike. Komunjare su pola veka sve radili na stetu Srba. I ja te zlikovce da podrzavam, to samo moze zlikovac komunjarski sto su kao i oni. Juce ********* danas "prosiptarski", vuk dlaku menja cud nikada.
 
Љуба:
Gde su bili partizani sto su poubijali nemce, kad su nemci streljali Srbe zbog partizana, krili se po sumama. I to su ti heroji :lol: Da su hteli stiti svoju imovinu otisli bi u cetnike.
Eto, kad moram i ja na ovaj način...


Gde je general, kad ga Haški sud traži, krije se po sumama. I to je taj heroj? :lol: Da hoće da pomogne narodu, otišao bi sam u Hag i bio junak kao vojvoda Šešelj!
 

Back
Top