Zoran Živković: Da je Đinđić živ Kosovo bi bilo podeljeno

No tebi najviše smeta što je skinuo petokraku i dostojanstveno je bacio u blato, onde gde joj je mesto.

2493985_whatseapp-image-20210312-at-14.03.44_ls-s.jpg


Ne znam ko je ovaj tip sa njegove leve strane , pretpostavljam neko iz njegove bande, izgleda jezivo.
Немаш појма Босанац. Скидање петокраке са Градске скупштине није он наредио. Само се сликао са њом када су је скинули чланови СПО-а.
 
Da on nema nikakve veze sa tim . Semenkarska razmišljanja.
Никакве везе нема са скидањем петокраке осим што су му дали да је држи као "први демократски градоначелник" и што постоји та слика. Он је ту дошао када су је већ били (једва) скинули.
Иначе да те обавестим да је Дон Ђинђолино био марксиста пре него се окренуо нео-либералном (читај: пљачкашком) капитализму. У Немачкој се дружио са Јошком Фишером који је био припадник политичког крила Фракције Црвене Армије.
 
Никакве везе нема са скидањем петокраке осим што су му дали да је држи као "први демократски градоначелник" и што постоји та слика. Он је ту дошао када су је већ били (једва) скинули.
Иначе да те обавестим да је Дон Ђинђолино био марксиста пре него се окренуо нео-либералном (читај: пљачкашком) капитализму. У Немачкој се дружио са Јошком Фишером који је био припадник политичког крила Фракције Црвене Армије.
Kakve veze imaju te tehnikalije u vezi ko je iz DS-a organizovao skidanja kad je on tu bio glavni čovek.
Da on jeste bio deo te marksističke bande koji se prešaltovao u drugu bandu kako to obično ide a što je i tvoj slučaj uostalom.
 
Kakve veze imaju te tehnikalije u vezi ko je iz DS-a organizovao skidanja kad je on tu bio glavni čovek.
Није "техникалија" чињеница да он као градоначелник није наредио скидање петокраке, већ су то на своју руку урадили тада још увек његови коалициони партнери из СПО-а. Да се Зоран Ђинђић питао, петокрака не би била скинута, с обзиром да ју је одмах после настанка те фотографије лично однео у Музеј Југославије (то је тамо где си био са ђачком ескурзијом, поред Куће цвећа) "где јој је место" како је рекао, значи није је "бацио у блато" како си ти измислио, а иначе се мрштио на постављање двоглавог орла.

Није дозволио да СПО први циркус од подизања орла
 
Evo kako glasi cela rečenica;

"Đinđić je odmah nakon izbora za gradonačelnika u februaru 1997. poslao na krov Starog dvora alpiniste koji su uz pomoć brusilice skinuli petokraku sa njene kupole. Momenat kad je Đinđić prihvatio petokraku zabeležio je fotoreporter Miloš Jelesijević, a njegova fotografija je momenatlno obišla ceo svet. Nakon skidanja komunističkog simbola počeo je vatromet u Beogradu."

Znači prema onome na šta se ti pozivađ Đinđić je poslao alpiniste koji su skinuli petokraku a on dole kasnije prihvatio. Pa neće valjda Đinđić da se penje gore.
 
Evo kako glasi cela rečenica;

"Đinđić je odmah nakon izbora za gradonačelnika u februaru 1997. poslao na krov Starog dvora alpiniste koji su uz pomoć brusilice skinuli petokraku sa njene kupole. Momenat kad je Đinđić prihvatio petokraku zabeležio je fotoreporter Miloš Jelesijević, a njegova fotografija je momenatlno obišla ceo svet. Nakon skidanja komunističkog simbola počeo je vatromet u Beogradu."

Znači prema onome na šta se ti pozivađ Đinđić je poslao alpiniste koji su skinuli petokraku a on dole kasnije prihvatio. Pa neće valjda Đinđić da se penje gore.
Не досађуј ми Босанац. Он никога није послао. Испао си смешан.

П.С. Ево СПО-овац те поздравља са три прста:


Skidanje petokrake 1997. godine
 
u samom tekstu kojeg si postavio piše da je poslao alpiniste
Не досађуј ми када не знаш. Екс-марксиста, "први демократски градоначелник" Дон Ђинђолино није ни био обавештен о акцији СПО-а коју би вероватно спречио да је за исту знао. Дошао је када је све било готово, настала је та фотографија и сада ви који не знате ништа о том времену мислите да је то његова наредба. НИЈЕ, већ су то урадили његови тадашњи коалициони партнери из прочетничког СПО-а на своју руку.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Не досађуј ми када не знаш. Екс-марксиста, "први демократски градоначелник" Дон Ђинђолино није ни био обавештен о акцији СПО-а коју би вероватно спречио да је за исту знао. Дошао је када је све било готово, настала је та фотографија и сада ви који не знате ништа о том времену мислите да је то његова наредба. НИЈЕ, већ су то урадили његови коалициони партнери из прочетничког СПО-а на своју руку.
To nigde niko nije napisao niti to tvrde ljudi iz SPO-a a sam si postvio tekst u kome se kaže da je Đinđić poslao alpiniste , evo šta kaže njegovas sekretarica;

"ORAO: Deljenje vlasti sa Srpskim pokretom obnove nikad nije bilo lako. Do kulminacije je došlo kad je DS uz pomoć kabineta, tokom noći, angažovao alpiniste i na vrh Starog dvora umesto ranije skinute petokrake vratio kopiju pozlaćenog orla, koji tu stajao do 1945. Originalnu petokraku Zoran je poslao u Muzej revolucije, a kopiju iz čamca pustio niz Dunav ili Savu, ne sećam se baš.

SPO je teško podneo tu “podvalu” jer je ideja bila zajednička, ali se oni nisu baš trudili oko sprovođenja – pristalice DS-zlatari orla su pozlatili bez nadoknade, a alpinisti bez nadoknade postavili. Svađa je kulminirala kad je SPO pozvao policiju. Na kraju se sve dobro završilo, a ja u tog orla i danas gledam kao u nešto što će zauvek imati i moj mali pečat."

https://www.novimagazin.rs/stav/143...-o-djindjiu-14-godina-posle---prijatelj-i-sef
 
.[22] За време боравка у Франкфурту, Ђинђић је често посећивао књижару „Карл Маркс“ у којој је у то време радио Јошка Фишер.[23] У лично пријатељство, то познанство је прерасло тек 20 година касније. Ово је постало предмет шпекулација и медијских манипулација у смислу Фишеровог ранијег пацифизма и његове касније наводне улоге у нападима НАТО-а на СР Југославију.[24] :per:

https://sr.wikipedia.org/wiki/Зоран_Ђинђић
 
Уу, јако достигнуће, скинуо петокраку.... :roll:
Није он наредио скидање петокраке него Вук; он је био тај који је петокраком тада био оптерећен и као што знаш у то време држао митинге на Равној гори пред 50 хиљада људи.

Иначе петокраку је са заставе скинуо Смрдљошевић, који је није ставио ни у лого СПС-а, већ је ставио стилизовану ружу (петокраку у лого СПС-а враћа друг Дачке). А на ту петокраку на градској скупштини нико није обраћао пажњу, понајмање "жути". Чак шта више, Ђинђић се љутио због акције јер о истој није био обавештен, а само скидање је било опасно и замало да тај СПО-овац скидајући је падне заједно с њом. Погинуо би на месту. Власт на републици још увелико је био СПС и за то би одговарао (и) Ђинђић као изабрани градоначелник да се тада десила несрећа.

Прича о томе како је Ђинђолино "скинуо петокраку са градске скупштине" само је још један од митова о њему.
 
.[22] За време боравка у Франкфурту, Ђинђић је често посећивао књижару „Карл Маркс“ у којој је у то време радио Јошка Фишер.[23] У лично пријатељство, то познанство је прерасло тек 20 година касније. Ово је постало предмет шпекулација и медијских манипулација у смислу Фишеровог ранијег пацифизма и његове касније наводне улоге у нападима НАТО-а на СР Југославију.[24] :per:

https://sr.wikipedia.org/wiki/Зоран_Ђинђић
Ja to nisam negirao , iskontroliši glavu. Pripadao ekstremnim levičarima postao neoliberaš antikomunista.
 
Poslednja izmena:
Da nisu skinuli tu petokraku milijarde i milijarde maraka koje su samo čekale na granici da uđu nikada nam ne bi došle :mrgreen:
Ma бре та петокрака је постављена пре Резолуције Информбироа, онако по руски, имитирао се Кремљ. После Другог светског рата у згради Старог двора налазило се Савезно извршно веће и Президијум Народне скупштине; тек 1961. у зграду Старог двора је смештена градска скупштина. После Резолуције Информбироа, нигде се више такве петокраке нису постављале; Тито на гробу нема петокраку!

1710349867070.png
 
Ma бре та петокрака је постављена пре Резолуције Информбироа, онако по руски, имитирао се Кремљ. После Другог светског рата у згради Старог двора налазило се Савезно извршно веће и Президијум Народне скупштине; тек 1961. у зграду Старог двора је смештена градска скупштина. После Резолуције Информбироа, нигде се више такве петокраке нису постављале; Тито на гробу нема петокраку!

Pogledajte prilog 1514029
Наравно да нема, кад је био масон а не комуниста. ;)
 
Apsolutno tacno.
Најачи део је кад каже ,,Ја сам његову (Стаљинову) слику држао као Икону пет година и држаћу је поново, нећете ви да добијете док год сам ја жив, ја мој брат и још хиљаду нас"...

1710356974334.png


:mrgreen:
 
Најачи део је кад каже ,,Ја сам његову (Стаљинову) слику држао као Икону пет година и држаћу је поново, нећете ви да добијете док год сам ја жив, ја мој брат и још хиљаду нас"...

Pogledajte prilog 1514102

:mrgreen:
parodija na tvoje tipove
 

Back
Top