Kako prihvatiti da nece biti bolje?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
1980, moja baba ide u mirovinu sa 55 godina života
2025, žene idu u mirovinu sa 65 godina života
Цениш да је нормално да се у мировину иде са 55 година кад је човек у пуној радној снази?

Да ли си размишљао колико је бејбибум генерација тада имала година? Сви бумери су тада били млади, па је било много оних који су радили, а мало оних који примају мировине. Данас је ситуација обратна. Мало људи ради, а велики број примају мировине, баш зато јер су тадашњи бумери имали далеко мање деце него њихови родитељи.

Мислиш, да је остао комунизам да би се и даље ишло у мировину са 55 година као 1980. године, или би било исто са 65 као 2025. године?
 
Цениш да је нормално да се у мировину иде са 55 година кад је човек у пуној радној снази?
Да ли си размишљао колико је бејбибум генерација тада имала година? Сви бумери су тада били млади, па је било много оних који су радили, а мало оних који примају мировине. Данас је ситуација обратна. Мало људи ради, а велики број примају мировине, баш зато јер су тадашњи бумери имали далеко мање деце него њихови родитељи.
Мислиш, да је остао комунизам да би се и даље ишло у мировину са 55 година као 1980. године, или би било исто са 65 као 2025. године?

ПАМЕТНИЦЕ па и иде у МИРОВИНУ у ПУНОЈ снази да чува унуке, скија се, вере се по чукама, пуши траву...
а не да РМБАЧИ ДО ГРОБА што би ВИ ЈУДЕЈЦИ ВОЛЕЛИ!
да вам МИ ГОЉЕ робујемо до смрти! Е ПА НЕЋЕ МОЋИ!
ЈА ШТА МИСЛИМ ТО САМ И РЕКАО!
 
ПАМЕТНИЦЕ па и иде у МИРОВИНУ у ПУНОЈ снази да чува унуке, скија се, вере се по чукама, пуши траву...
а не да РМБАЧИ ДО ГРОБА што би ВИ ЈУДЕЈЦИ ВОЛЕЛИ!
да вам МИ ГОЉЕ робујемо до смрти! Е ПА НЕЋЕ МОЋИ!
ЈА ШТА МИСЛИМ ТО САМ И РЕКАО!

Колико је те 1980. године било бумера у пуној радној снази који су могли да издржавају полумладе пензионере,

а колико су бумери дечице направили која сад раде и издржавају огроман број себичних бумера?

Дај бројеве, а не лепе жеље и поздраве.
 
Колико је те 1980. године било бумера у пуној радној снази који су могли да издржавају полумладе пензионере,

а колико су бумери дечице направили која сад раде и издржавају огроман број себичних бумера?

Дај бројеве, а не лепе жеље и поздраве.
Bumeri su sposobni i izdrzljivi ljudi, koja je to volja i energija!
 
nema univerzalnog odgovora,
I ja tako mislim. Ali kao da se osetilo opravdavanje vučićevskog neokapitalizma
mada je pitanje bilo zasto radnik ne moze da kupi stan u velikom gradu, koliko sam shvatila..
To je već kompleks radnika koji treba nekako da prevaziđe. Neka kupi stan ili zida kuću na periferiji, u predgrađu, šta fali. I da vaspitava decu da bolje uče od njega kako bi završili bolje škole, našli bolji posao i kupili stan u gradu. Da bi njihovi unuci opet kupili veću i lepšu kuću na periferiji sa rešenim grejanjem. Ali to mora da sačeka. U međuvremenu da gleda svoja posla.
 
I ja tako mislim. Ali kao da se osetilo opravdavanje vučićevskog neokapitalizma

To je već kompleks radnika koji treba nekako da prevaziđe. Neka kupi stan ili zida kuću na periferiji, u predgrađu, šta fali. I da vaspitava decu da bolje uče od njega kako bi završili bolje škole, našli bolji posao i kupili stan u gradu. Da bi njihovi unuci opet kupili veću i lepšu kuću na periferiji sa rešenim grejanjem. Ali to mora da sačeka. U međuvremenu da gleda svoja posla.
a moze i da ode u Nemacku i vrati se sa mercedesom, ali ne moze da bude akademski gradjanin, ustvari moze sad da kupi diplomu kao vecina politicara :mrgreen: ...
Ranije je svako bio ono sto jeste, i sto je najvaznije, zadovoljan time i radio da zaradi za sebe i porodicu bez opterecenja..
 
Ranije je svako bio ono sto jeste, i sto je najvaznije, zadovoljan time i radio da zaradi za sebe i porodicu bez opterecenja..
Mislim da ovo nije baš istina, pre romantizovanje prošlosti. Nikad nije bilo podizanje porodice bez materijalnog opterećenja. I čovek nikad nije bilo zadovoljni time što je radnik dok je komšija šef. Bar većina. Ili mnogi. Ili u istom procentu kao danas. To stvar karaktera. Onaj ko kuka uvek će kukati i porediti se sa drugima.
Ali opet, stoji taj lopovluk države i otimačina vlasnika kapitala.
 
Mislim da ovo nije baš istina, pre romantizovanje prošlosti. Nikad nije bilo podizanje porodice bez materijalnog opterećenja. I čovek nikad nije bilo zadovoljni time što je radnik dok je komšija šef. Bar većina. Ili mnogi. Ili u istom procentu kao danas. To stvar karaktera. Onaj ko kuka uvek će kukati i porediti se sa drugima.
Ali opet, stoji taj lopovluk države i otimačina vlasnika kapitala.
ali kako da bude sef ako je obican radnik? ali mislim da se manje kukalo, a vise radilo... a i drustvene mreze su doprinele vecoj kolicini zavisti..gledaju kako je neka pevaljka kupila novi auto isl.
 
ali kako da bude sef ako je obican radnik?
Pa eto, mogao je i on samo da je ovo, samo da je ono...
ali mislim da se manje kukalo, a vise radilo... a i drustvene mreze su doprinele vecoj kolicini zavisti..gledaju kako je neka pevaljka kupila novi auto isl.
Dobro, da. Zavist je deo čoveka. A pošto je provokacija veća, veća je i zavist. Nije kriv samo onaj koji zavidi.
Ali kako protiv toga? Šta je ono što može da uradi pojedinac? Jedino da se okruži opuštenim ljudima koji su u istom fazonu. Ali gde ih naći. Svi kukaju, porede se, nameću se...
 
Pa eto, mogao je i on samo da je ovo, samo da je ono...

Dobro, da. Zavist je deo čoveka. A pošto je provokacija veća, veća je i zavist. Nije kriv samo onaj koji zavidi.
Ali kako protiv toga? Šta je ono što može da uradi pojedinac? Jedino da se okruži opuštenim ljudima koji su u istom fazonu. Ali gde ih naći. Svi kukaju, porede se, nameću se...
pa, da bude manje zavidan, i da ne bude okruzen ljudima koji se medjusobno takmice ili sto kazes, koji su u istom fazonu..
 
Nema teorije da obican radnik,radnica od svojih para kupe sebi stan.(Sa centralnim grejanjem na struju cak ni u nekom manjem gradu.Kamoli u gradovima NS,NI,Zemunu,Beogradu.)
Nema teorije da decu salju na fakultet sa svojom platom.(Ili svojim platama ako su zajedno.)Bio je d.e.k.a. (domaca ekonomska kriza),o tome se svuda govorilo.Bila je s.e.k.a.(svetska ekonomska kriza).Kovid 19 te cene otisle,do danas sve su više a plate,dnevnice.Penzije,honorarni rad sve je to minimalno placeno većini.
Stanovanje je onemoguceno jer ne postoji zakon koji stiti obe strane.

Kako prihvatiti realnost da nece biti bolje?
ukljuciti se aktivno u borbu koju vode pozitivne snage protiv autora tih zla sto si naveo.
(ne zaboravi da to nije Vucic)
 
КОлика је цена некретнине у Пазови? Она је на домак Новог Београда.

Може ту д асе узме, а ваљда се нешто и наследило од предака. Ако један није, други парњак у том браку јесте.

Не знам зашто уопште причамо о некретнинама, посебно о тим од 30 квадрата, кад је Србија препуна некретнина, и скоро сви их имају. Буквално, тек по неки инциденти где је неко баш бескућник.

Е, сад..ако је неко дошао на студије у БГ у 20. па студирао до 28 па напустио фукцултет, па кренуо да шљака неки шљакерски посао (колика је медијална плата у БГ), па баш да ништа нема у Бг, па њега да жалимо што може само 30 квадрата да купи реновираног голубарника у некадашњим заједничким просторијама.

истина је д асе станови купују масовно. К'о луди. Сви имају неке станове. Купују станове, па их држе празне. И сад ти ке.њаш како не може поштен човек ни голубарник у Сремчици да купи.
Скоро сви имају некретнине зато што су их стекли њихови преци у социјализму.
 
A, ti misliš da će plate ostati tih 500 eura ?
Можда и неће, али не мора ни рата да остане иста.У садашњим уговорима о кредиту имаш неколико клаузула којима се банка обезбеђује.Ако дође до неког инфлаторног скока одмах скаче и рата, или ако евро/франак/динар изгубе на вредности.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top