Kako prihvatiti da nece biti bolje?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Где су вам те силне Тесле у капитализму?Колико ја знам, постојао је само један једини Тесла који је умро у сиромаштву у Америци.

Где си читао да је тесла умро у сиромаштву? У Вечерњим Новостима?

Живео је у Хотелу у тренутку смрти, не у самачком, већ у луксузном хотелу.

Где су?

Тесле су свуда око нас. Само што их је сада пуно, па не искачу много из масе. Имају великих светских успеха у разним областима. Неки су овде међу нама, а неки отишли у бели свет.
 
Чекај, Саво, како капитализам, кад је социјализам довео силан народ на Нови Београд и остала урбана места, јер је политичка одлука била да се одвајају од земље и иду у фабрике?

Створена инфраструктура за градове, а за мале варошице и села ништа, и сад сереш да је капитализам крив? А твој социјализам трпао становништво у градове и правио инфраструктуру само за градове.
Глупости.У социјализму је постојала разуђена привреда и индустрија и по средњим и малим градовима и општинама.Није све било сконцентрисано у БГ и још пар већих градова.
 
Глупости.У социјализму је постојала разуђена привреда и индустрија и по средњим и малим градовима и општинама.Није све било сконцентрисано у БГ и још пар већих градова.

Разуђена индустрија, јер је сво становништво преко мере трпано у фабрике.

А онда су те социјалиситчке фабрике пропале, а сво то становништво доведено у солитере више није имало где. Ни напред ни назад.

Сад долазе нове генерације, мало ће да се оправе од катастрофе коју сте направили нетржишном привредом.
 
Današnji čovek treba gazdi da zaradi za par skupih nekretnina, za dvoje skupa kola, za hurve i sponzoruše, za skupe restorane i poklone, za skupa putovanja (i za porodicu i za švalerke), za skupa odela, košulje i cipele, za skupe satove... Pa ti rintaj kao stoka i pravi decu da i ona sutra za iste takve nezasitnike rintaju i da im zarađuju novac.
Takav Gazda će brzo da propadne.
 
Купи онај ко хоће. И ко се стисне па узме креду. Или прода дедовину. Ваздан се тргује некретнинама. Иду из руке у руку, к'о новчаница од 1000 динара.
Па израчунај рату за кредит од 120 000 евра(главница), упореди висину рате са медијалном платом па види да ли просечан Србин може да купи стан од 120 000 евра на кредит.
 
Па израчунај рату за кредит од 120 000 евра(главница), упореди висину рате са медијалном платом па види да ли просечан Србин може да купи стан од 120 000 евра на кредит.

Просечан Србин може да купи на кредит мању некретнину, а не ту од 120 000 евра.
 
Просечан Србин може да купи на кредит мању некретнину, а не ту од 120 000 евра.
Па ево за стан од 54 000 евра, од 30 квадрата , на 30 година,рата је 300 евра.Медијална плата је око 500 евра.
https://www.kredium.rs/sr/kalkulato...int=0&oc=0&br=833&ba=862&bt=86&bi=8&bv=0&bo=0

Један брачни пар са 2 медијалне плате би могао да плаћа ту рату, и само преостаје да у тих 30 квадрата изроде буљук малих Српчића.Једино је проблем ако изгубе посао или се разведу у наредних 30 година...
 
Poslednja izmena:
da postoji bolji modus od kredita, našli bi ga na Zapadu. Dugo je tamo kapitalizam.
zaposliš se, digneš kredite, za stan ili kuću,.. auto,.. i radiš za to.

Eee, ali nas je socijalizam razmazio,.. pa rata kredita kasnije bude koliko i kutija cigareta,.. pa zato je socijalizam i propao.
 
Па ево за стан од 54 000 евра, од 30 квадрата , на 30 година,рата је 300 евра.Медијална плата је око 500 евра.
https://www.kredium.rs/sr/kalkulato...int=0&oc=0&br=833&ba=862&bt=86&bi=8&bv=0&bo=0

Један брачни пар са 2 медијалне плате би могао да плаћа ту рату, и само преостаје да у тих 30 квадрата изроде буљук малих Српчића.Једино је проблем ако изгубе посао или се разведу у наредних 30 година...
A, ti misliš da će plate ostati tih 500 eura ?
 
Па ево за стан од 54 000 евра, од 30 квадрата , на 30 година,рата је 300 евра.Медијална плата је око 500 евра.
https://www.kredium.rs/sr/kalkulato...int=0&oc=0&br=833&ba=862&bt=86&bi=8&bv=0&bo=0

Један брачни пар са 2 медијалне плате би могао да плаћа ту рату, и само преостаје да у тих 30 квадрата изроде буљук малих Српчића.Једино је проблем ако изгубе посао или се разведу у наредних 30 година...

КОлика је цена некретнине у Пазови? Она је на домак Новог Београда.

Може ту д асе узме, а ваљда се нешто и наследило од предака. Ако један није, други парњак у том браку јесте.

Не знам зашто уопште причамо о некретнинама, посебно о тим од 30 квадрата, кад је Србија препуна некретнина, и скоро сви их имају. Буквално, тек по неки инциденти где је неко баш бескућник.

Е, сад..ако је неко дошао на студије у БГ у 20. па студирао до 28 па напустио фукцултет, па кренуо да шљака неки шљакерски посао (колика је медијална плата у БГ), па баш да ништа нема у Бг, па њега да жалимо што може само 30 квадрата да купи реновираног голубарника у некадашњим заједничким просторијама.

истина је д асе станови купују масовно. К'о луди. Сви имају неке станове. Купују станове, па их држе празне. И сад ти ке.њаш како не може поштен човек ни голубарник у Сремчици да купи.
 
Čujem skoro poznanik, želi za manje pare da kupi kuću prema granici sa HR. kaže malih sela a blizu autoputa. Autoputem BG Batrovci je nepun sat.

U principu, brzi voz Soko, za 35 min si od novog sada do Bgd. još kad urade što je EU dala pare Bgd Niš brzu prugu, biće za sat. praktično možeš da živiš u jednom mestu, radiš u drugom. ili živiš u nišu a dođeš na koncert uveče kad želiš u Bgd. Srbija je barem mala, ne pričamo o Kini.
 
КОлика је цена некретнине у Пазови? Она је на домак Новог Београда.

Е, сад..ако је неко дошао на студије у БГ у 20. па студирао до 28 па напустио фукцултет, па кренуо да шљака неки шљакерски посао (колика је медијална плата у БГ), па баш да ништа нема у Бг, па њега да жалимо што може само 30 квадрата да купи реновираног голубарника у некадашњим заједничким просторијама.
A, šta je radio tih 8 godina ?
 
Današnji čovek treba gazdi da zaradi za par skupih nekretnina, za dvoje skupa kola, za hurve i sponzoruše, za skupe restorane i poklone, za skupa putovanja (i za porodicu i za švalerke), za skupa odela, košulje i cipele, za skupe satove... Pa ti rintaj kao stoka i pravi decu da i ona sutra za iste takve nezasitnike rintaju i da im zarađuju novac.
Ili zaposli ljude da ti zarađuju
 
Па сада већина Срба једе мање меса, млека и јаја и теже решава стамбени проблем него пре 40 година, а ако то занемаримо онда је животни стандард заиста бољи.
Dovoljno će biti što kumunjare ne dođu da ti opaju zadnje zrno žita sa tavana
 
Nema teorije da obican radnik,radnica od svojih para kupe sebi stan.(Sa centralnim grejanjem na struju cak ni u nekom manjem gradu.Kamoli u gradovima NS,NI,Zemunu,Beogradu.)
Nema teorije da decu salju na fakultet sa svojom platom.(Ili svojim platama ako su zajedno.)Bio je d.e.k.a. (domaca ekonomska kriza),o tome se svuda govorilo.Bila je s.e.k.a.(svetska ekonomska kriza).Kovid 19 te cene otisle,do danas sve su više a plate,dnevnice.Penzije,honorarni rad sve je to minimalno placeno većini.
Stanovanje je onemoguceno jer ne postoji zakon koji stiti obe strane.

Kako prihvatiti realnost da nece biti bolje?

pa bilo je bolje dok ste sisali državu komunista koje su vam stvorile državu kakve takve društvene pravde
ali vi niste hteli aškenazi komunjarizam nego ovaj sefardski kapitalizam
HOĆETE DA BUDETE JUDEJSKI ROBOVI! BUDITE!
UŽIVAJTE!!!

1980, moja baba ide u mirovinu sa 55 godina života
2025, žene idu u mirovinu sa 65 godina života

1970, moja baba, radila inače u SDK, nekadašnjem
svaki dan dolazi kući na vreme, a sve se radilo prostim računaljkama
i zaista drvenom zašiljenom olovkom, patent olovke su imale samo poslovodje!
samo se znalo da 31. 12. dolazi kući u 18č, ne zbog proslave, nego se sravnjivalo nešto...
i u savršenom radnom vremenu, koje prati i dnevni tok Sunca, da se i na temu nadovežem
a ne ovo obrnuto 9-5

50 godina kasnije, njene naslednice tj koleginice ne znaju šta će od posla
sa sve računarima na svakom koraku....

Na Zemlji ima toliko naučnih otkrića, i resursa, da smo već uveliko trebali živeti u raju...
One priče iz Politikinog Zabavnika, Zelena Sahara i 3-dnevna radna sedmica, itd...


Ne marim da pijem, al’ sam pijan često
U graji, bez druga, sam kraj pune čaše
Zaboravi zemlju, zaboravi mesto
Gde se moji jadi i poroci zbraše
Ne marim da pijem al’ kad priđem tako
Svet mojih mladosti umoran i moli
Za mir, za spasenje, za smrt ili pakao
Ja se svemu smejem pa me sve i boli
I pritisne očaj, sam bez moje volje
Ceo jedan život i njime se kreće
Zvuk se prolama - neće biti bolje
Nikad, nikad bolje, nikad biti neće

I ja žalim sebe, meni nije dano
Da ja imam svet bez ubogih ljudi
Oči tople, lepe kao leto rano
Život u sumraku bez ???? i studi
I želeci da se zaklonim od srama
Pijem i želim da sam pijan dole
Ne vidim stid ????
Ne vidim stid što sam i ja čovek

Boriš se za bolje. Ili prihvatiš da neko mora da bude đubretar, vozač, prodavac, magacioner...i da je i to ok. A usput gledaš da ne gledaš šta drugi imaju.

ne brate NIJE OK, jer taj tvoj đubretar, vozač, prodavac, magacioner. je sada ROB
a za vreme KOMUNISTA je bio GOSPODIN ČOVEK!
koji se zvao DRUG, a sada se ZOVE GOSPODIN a zapravo je ROB

nije problem raditi u zelenilu, problem je biti ROB
u Holandiji holandezi oberučke recimo rade te manje plaćene poslove
jer ne misle ništa i posle se samo zezaju...ali nisu robovi!
 
Kažu- prekvalifikuj se, traži bolji posao- A ko će da ti izbacuje đubre, kažu - radi dodatni posao- A kad ću biti sa porodicom...ali veliki smo i znamo da je svet oduvek i zauvek takav i da je pravedno društvo (bar ovde)nedostižan san.

Ali šta onda kad je već tako, šta kad ti zapadnu loše karte? Pa jedino da se boriš ili prihvatiš sudbinu bez mnogo kukanja.
Utešno je što je danas svet ipak bogat, pa i najsiromašniji koji su fizički i mentalno zdravi mogu da zarade da prežive i imaju najosnovnija osiguranja. To je apsolutni napredak u odnosu na prošlost.
Ali ostaje taj gorki ukus zbog nepravedne raspodele, grabeži, nametanja. To je relativni nenapredak u odnosu na prošlost. To je ta konstanta koja će večno da žulja.
 
Kažu- prekvalifikuj se, traži bolji posao- A ko će da ti izbacuje đubre, kažu - radi dodatni posao- A kad ću biti sa porodicom...ali veliki smo i znamo da je svet oduvek i zauvek takav i da je pravedno društvo (bar ovde)nedostižan san.

Ali šta onda kad je već tako, šta kad ti zapadnu loše karte? Pa jedino da se boriš ili prihvatiš sudbinu bez mnogo kukanja.
Utešno je što je danas svet ipak bogat, pa i najsiromašniji koji su fizički i mentalno zdravi mogu da zarade da prežive i imaju najosnovnija osiguranja. To je apsolutni napredak u odnosu na prošlost.
Ali ostaje taj gorki ukus zbog nepravedne raspodele, grabeži, nametanja. To je relativni nenapredak u odnosu na prošlost. To je ta konstanta koja će večno da žulja.
pa, problem je sto svi hoce da voze BMW..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top