Bog, postoji

Mali dokaz iz prakse

Jedan mali privrednik koji pruža usluge jednoj velikoj firmi nazove svoju firmu Sveti Prokopije.
Umoran šef održavanja ulazi u radionicu i pita "Jel me ko tražio?"
Jedan Radnik odgovara "Tražio vas je šef Svetog Prokopija"

Šta kažeš tražio me ? On?
 
Svako prica svasta,neki lupaju a neki govore ono sto su culi od nekoga,neki izmisljau ali prava istina o bogu nije ni da zivi na nebu ni da zivu u vazduh,bog je izmedju vremena i prostora kao i raj i pakao,bog je u svima nama u stvari evo ispricacu vam pricu sto mi je pricao jedan covek koji me je naucio velikim koje nikad necu zaboraviti:

Prica je pocela tako kad je bog stvorio adama i evu pa posle jos mnogo kad su se ljudi razvili i tako dalje bog je bio na nasoj zemlji,medjutim jedan dan je sijalo sunce i ljudima je zasmetalo zatosto sija sunce oni su onda otisli kod boga (tad je bog bio u planinama) i poceli da se zale"boze,boze nama sija sunce neprestajno smeta nam molimo te boze da nebude samo sunce",bog kaze "dobro" proslo 12 sati kad ono pade mrak ljudima se to svidelo i nastavi tako da se menja dan,noc,dan,noc,dan,noc......i tako,kad posle nekog vremena ljduima i to zasmeta zatosto nema nista osim dan noc dan noc,oni odu kod boga i opet pocnu da se zale, "boze,boze sad nam smeta mrka.....bog kaze"dobro" ucini bog da pada kisa i da duva vetar i tako dalje, ljudima to lepo sad im pada kisa....i tako..kad njima jednog dana zasmeta sve opet nezadovoljni odu oni kod boga i opet pocnu da se zale....bog im kaze"ljudi tako ste trazili tako ste dobili ja nemogu sve da vam zelje ispunjavam"i bog se preseli u sumu,kad ljudi ga i tamo nadju on se preseli u jezero i tamo ga nadju on se vrati na planinu odakle je posao i bez ideje gde moze da se sakrije sedi na planini kad dodje jedan starac i pitaga boze zasto si tuzan bog mu kaze "zatosto nemam mira nigde gde god da odem ljudi me traze"starac stane razmisljati i kaze bogu "boze dodji nesto da ti sapnem" bog dodje kad starac mu sapuce............kaze bog starce hvala ti puno spasio si me u stvari starac je bogu rekao da se preseli u dusu svakog coveka i da ga tamo nece moci niko dirati je niko nemoze da udje sam u sebe,(zato neke sekte pucaju u sebe u nadi da ce ubiti boga)i od tada stvarno boga niko nije uznemiravao.to je cuvena prica o bogu,a ona prica da je na nebu je osmisljena samo zatosto je nebo lepo i ima bele oblake,ni raj nije na nebu ni u raju nemaju oblaci nego sama bozija svetlost.To je pricao o bogu,gospodar svetova.
 
Svako prica svasta,neki lupaju a neki govore ono sto su culi od nekoga,neki izmisljau ali prava istina o bogu nije ni da zivi na nebu ni da zivu u vazduh,bog je izmedju vremena i prostora kao i raj i pakao,bog je u svima nama u stvari evo ispricacu vam pricu sto mi je pricao jedan covek koji me je naucio velikim koje nikad necu zaboraviti:

Prica je pocela tako kad je bog stvorio adama i evu pa posle jos mnogo kad su se ljudi razvili i tako dalje bog je bio na nasoj zemlji,medjutim jedan dan je sijalo sunce i ljudima je zasmetalo zatosto sija sunce oni su onda otisli kod boga (tad je bog bio u planinama) i poceli da se zale"boze,boze nama sija sunce neprestajno smeta nam molimo te boze da nebude samo sunce",bog kaze "dobro" proslo 12 sati kad ono pade mrak ljudima se to svidelo i nastavi tako da se menja dan,noc,dan,noc,dan,noc......i tako,kad posle nekog vremena ljduima i to zasmeta zatosto nema nista osim dan noc dan noc,oni odu kod boga i opet pocnu da se zale, "boze,boze sad nam smeta mrka.....bog kaze"dobro" ucini bog da pada kisa i da duva vetar i tako dalje, ljudima to lepo sad im pada kisa....i tako..kad njima jednog dana zasmeta sve opet nezadovoljni odu oni kod boga i opet pocnu da se zale....bog im kaze"ljudi tako ste trazili tako ste dobili ja nemogu sve da vam zelje ispunjavam"i bog se preseli u sumu,kad ljudi ga i tamo nadju on se preseli u jezero i tamo ga nadju on se vrati na planinu odakle je posao i bez ideje gde moze da se sakrije sedi na planini kad dodje jedan starac i pitaga boze zasto si tuzan bog mu kaze "zatosto nemam mira nigde gde god da odem ljudi me traze"starac stane razmisljati i kaze bogu "boze dodji nesto da ti sapnem" bog dodje kad starac mu sapuce............kaze bog starce hvala ti puno spasio si me u stvari starac je bogu rekao da se preseli u dusu svakog coveka i da ga tamo nece moci niko dirati je niko nemoze da udje sam u sebe,(zato neke sekte pucaju u sebe u nadi da ce ubiti boga)i od tada stvarno boga niko nije uznemiravao.to je cuvena prica o bogu,a ona prica da je na nebu je osmisljena samo zatosto je nebo lepo i ima bele oblake,ni raj nije na nebu ni u raju nemaju oblaci nego sama bozija svetlost.To je pricao o bogu,gospodar svetova.
"Čuvena priča o Bogu!" haha...samo da mi je znati ko te je naterao da u nju poveruješ. Očigledno da si tom pričom prvi put čuo za Boga, pa si poverovao...inače bi ti bila smešna, veruj mi.
 
"Čuvena priča o Bogu!" haha...samo da mi je znati ko te je naterao da u nju poveruješ. Očigledno da si tom pričom prvi put čuo za Boga, pa si poverovao...inače bi ti bila smešna, veruj mi.
Грубо смо прекинути на претходној теми где смо дискутовали, а нисмо све рекли...пошто је тема сродна, одговара и ова.
Твоја интерпретација Исусових речи искључује могућност слободне воље, па самим тим и могућност личне одговорности. Искрено се надам да је све оно што си ми навео заиста твоје лично убеђење, јер много подсећа на догму за коју нас програмирају од кад се родимо, а када се удаљиш, тешко је опет вратити се и бити близак.
Што се тиче цитата који си ми навео о Јеврејима и обрезању, испада да су сви Хришћани Јевреји, или да није све онако како је речено, заправо, онда испада да је Библија двосмислена или тросмислена...?
" Ако не знамо значење неке речи, или нам она није јасна, то не значи да га нема; исто као што једна реч може да значи друго и кад казује више него што ми о њој знамо."
 
Грубо смо прекинути на претходној теми где смо дискутовали, а нисмо све рекли...пошто је тема сродна, одговара и ова.
Твоја интерпретација Исусових речи искључује могућност слободне воље, па самим тим и могућност личне одговорности. Искрено се надам да је све оно што си ми навео заиста твоје лично убеђење, јер много подсећа на догму за коју нас програмирају од кад се родимо, а када се удаљиш, тешко је опет вратити се и бити близак.
Што се тиче цитата који си ми навео о Јеврејима и обрезању, испада да су сви Хришћани Јевреји, или да није све онако како је речено, заправо, онда испада да је Библија двосмислена или тросмислена...?
" Ако не знамо значење неке речи, или нам она није јасна, то не значи да га нема; исто као што једна реч може да значи друго и кад казује више него што ми о њој знамо."
Mi smo svi licno odgovorni...Mi imamo slobodnu volju, i mi odlucujemo da li cemo verovati Tvorcu, ili cemo mi osmisliti nasu strategiju. Moje licno misljenje je da treba slusati Roditelja, Roditelja kojem je najvise stalo do nas, i koji nas savetuje da Ga poslusamo. Pogledaj kroz istoriju kako su prosli Jevreji kada im je Tvorac rekao da se pokore vavilonjanima. Ovaj svet vrvi od greha, i nas jedini doprinos je molitva...to ne znaci da sedimo skrstenih ruku i da nista ne preduzimamo po nekim pitanjima. Ali da mi, 'sami' menjamo svet...to je ne moguce.
Da, ovo je moje licno misljenje, i stojim iza toga....nisam neko ko slepo veruje, pa odbija da prihvati neke ocigledne stvari, vec suprotno, sve sto je ocigledno, a kosi se mojim verovanjima, ja cu to naravno prihvatiti. I mislim da se mom stavu protivi velika vecina, i da svakako ne mozemo reci da nas ovo sto ja pricam uce od malih nogu....da nas ovo uce bila bi druga pesma. Mi vidimo gde svet ide(kada odbacimo Tvorca), zahvaljujuci ljudima koji sve znaju, ljudima koji ne umeju da pogrese.
Sto se tice citata,...valja napomenuti, da u hebrejskom, Jevrejin, ima znacenje 'preci na drugu stranu', 'preci na Bozju stranu'. U stihu se vidi, da je 'Jevrejin' duhovna kategorija, i da predstavlja one koji su na Njegovoj strani. Slicna je stvar i sa 'velikim Vavilonom', koji predstavlja bezakonike....ne pravi Vavilon gde je Tvorac obecao da se niko nikada nece naseliti, vec 'novi Vavilon' koji cine vecina ljudske populacije. Dakle, u Bozjim ocima smo svi Jevreji, naravno oni koji prihvataju Njegov koncept.
 
bog je izmedju vremena i prostora kao i raj i pakao,
Ako bi bio voljan da malo objasniš šta znači biti između vremena. Evo daću ti kratak opis šta je vreme:
У физици, време (симбол: t) је основна физичка величина којом одређујемо положај неког тела у просторно-временском континуму. Појам физичког времена је везан за појаву кретања у универзуму.
Takođe me interesuje da opišeš na šta si mislio kada si napisao "između prostora".
bog je u svima nama
Mi se nalazimo u univerzumu u kojem zauzimamo prostor i u kojem teče vreme. Imaš dve kontradiktorne tvrdnje. Ne sporim da se koncept boga nalazi u svima koji su čuli za boga. Međutim, svi smo čuli i za vukodlake i Godzilu, ali to ne smatramo kao dokaz njihove pojave u našem univerzumu.

Što se tiče ostatka odgovora, recimo da kažem "neki čovek mi je ispričao da bog ne postoji". Da li sam time opovrgao tvoju priču? Lično iskustvo(anekdotni dokaz) kao argument za postojanje boga može biti dovoljan samo tebi i eventualno nekoj izrazito naivnoj osobi.
Utvrditi da li postoji bog nije isto kao i utvrditi kakvo je vreme napolju.
Extraordinary claims require extraordinary evidence. Carl Sagan
U prevodu:
Nesvakidašnje tvrdnje moraju biti potkrepljenje nesvakidašnjim dokazima.
 
Dragi moji, ne znam šta bi bilo da danas nisam verovao da ima Boga.
Da, verujem da ima Boga i da je sve što se dešava oko mene dobro iako još uvek ne znam zašto je to dobro.

Hoće li neko da proba da poljulja moju veru, odnosno mene lično? Može da proba ako mi ne želi dobro.
 
To je zelja pojedinca....Nisi pratio predhodne postove, pa izvlacis glupe zakljucke, ali je glavno nesto lupiti.
Obrezivanje nije želja pojedinca, nego verska obaveza koju je, kažu, Bog naložio Jevrejima preko Mojsija.
Svakako obrezivanje nije zapoveđeno u prethodnim postovima. :mrgreen:

Pokušao sam da ti skrenem pažnju da je rišćanstvo jevrejska sekta i kao takva bliska je Jevrejima kao Napoleon Asteriksu i Obeliksu. z:shock:

Al, di tebi vredi štagod pojašnjavati... :confused:
 
Obrezivanje nije želja pojedinca, nego verska obaveza koju je, kažu, Bog naložio Jevrejima preko Mojsija.
Svakako obrezivanje nije zapoveđeno u prethodnim postovima. :mrgreen:

Pokušao sam da ti skrenem pažnju da je rišćanstvo jevrejska sekta i kao takva bliska je Jevrejima kao Napoleon Asteriksu i Obeliksu. z:shock:

Al, di tebi vredi štagod pojašnjavati... :confused:
Pitanje je da li se tebi treba ista pojasnjavati...jer ti je mozak ocigledno ispran.
Ako kazem nisi u toku, onda nisi...uleteo si u sred diskusije sa tvojim ''pametnim'' zakljuccima. Pa sad trazis da ti se crta.
''Jer prаvi Jevrejin nije onаj koji je to spoljа niti je prаvo obrezаnje ono koje je spoljа, nа telu, nego je prаvi Jevrejin onаj ko je to iznutrа i njegovo obrezаnje je obrezаnje srcа po Duhu, а ne po slovu. On ne dobijа pohvаlu od ljudi, nego od Bogа.''
 
Dragi moji, ne znam šta bi bilo da danas nisam verovao da ima Boga.
Da, verujem da ima Boga i da je sve što se dešava oko mene dobro iako još uvek ne znam zašto je to dobro.
Ovo ništa ne govori o tome da li bog zaista postoji. Isto tako sledbenik Hinduizma može reći "danas sam živ zahvaljujući Lakšmi".
Hoće li neko da proba da poljulja moju veru, odnosno mene lično? Može da proba ako mi ne želi dobro.
Logička greška Appeal to consequences. Pitanje postojanja boga je epistemiološko pitanje, a ne emotivno. Ovde se ne govori o emocionalnim implikacijama postojanja boga. Ako si u emotivno labilan, učestvuješ na ovoj temi na svoju odgovornost.
 
Ovo ništa ne govori o tome da li bog zaista postoji. Isto tako sledbenik Hinduizma može reći "danas sam živ zahvaljujući Lakšmi".
Pa?
Ko može reći da sledbenik Hinduizma nije u pravu?

Logička greška Appeal to consequences. Pitanje postojanja boga je epistemiološko pitanje, a ne emotivno. Ovde se ne govori o emocionalnim implikacijama postojanja boga. Ako si u emotivno labilan, učestvuješ na ovoj temi na svoju odgovornost.
Ako sam emotivno labilan, a ti me dotuci i time ćeš dokazati da Boga nema i da si mi prijatelj...
Ako je moje verovanje u Boga jedini lek za moju emotivnu labilnost, kako se može nazvati tvoja težnja da mi oduzmeš taj moj jedini lek? Ima li tu neke logičke greške?
 
Pa?
Ko može reći da sledbenik Hinduizma nije u pravu?
Vernici drugih vera čija verovanja nisu kompatibilna sa verovanjima Hinduista ili nauka sa teorijama koje nisu kompatibilne sa verovanjima Hinduista.
Ako sam emotivno labilan, a ti me dotuci i time ćeš dokazati da Boga nema i da si mi prijatelj...
Ako je moje verovanje u Boga jedini lek za moju emotivnu labilnost, kako se može nazvati tvoja težnja da mi oduzmeš taj moj jedini lek? Ima li tu neke logičke greške?
I dalje forsiraš istu logičku grešku. Dalje, verovanje u boga je lek za fiktivnu bolest. Kao štake za zdravog čoveka.
Ne znam koja je moja logička greška, prosvetli me.
 
Vernici drugih vera čija verovanja nisu kompatibilna sa verovanjima Hinduista ili nauka sa teorijama koje nisu kompatibilne sa verovanjima Hinduista
Veruju li ti u Boga ili u nešto drugo?
Znaš, ko god iskreno veruje u Boga taj nikada neće ni pokušati da ospori verovanje nekoga drugoga.

I dalje forsiraš istu logičku grešku. Dalje, verovanje u boga je lek za fiktivnu bolest. Kao štake za zdravog čoveka.
Ne znam koja je moja logička greška, prosvetli me.
Ja tebe da prosvetlim ne želim, jer cenim da ti sam nemaš želju sa prosvetljenjem.

Pokušavaš da osporiš moju veru. OK, to je tvoje pravo.
Ali, ako je moja vera jedini lek za ono što ti ceniš da je emotivna labilnost, ti svojim pokušajima zapravo pokušavaš da mi oduzmeš taj jedini lek.
Želiš mi dobro? Ne bih rekao.
Želiš da ispadneš pametniji od mene. Biće da je to.

Veruješ u nešto što pokušavaš da dokažeš ne dokazivanjem svog verovanja (mislim, da li se verovanje uopšte dokazuje?), već osporavanjem tuđeg i pričaš mi o logičkim greškama????
Gde je tu bilo ikakva logika?
 
Poslednja izmena:

Back
Top