Automobil, instruktor i ja = kataklizma

zene, jel ste vozile nekad auto sa automatskim menjacem?

Ja jurim ovog mog Klija ovih dana pa sam naletela na neki takav autic i bila sam poprilicno isprepadana kad sam sela da ga probam.
Ono, auto savrsen, al nema kvacila... A kako ja da krenem, stanem, uradim bilo sta, bez kvacila!?!?!?

Pitala sam posle neke prijatelje i rodjake i td i niko nije nikad vozio takav auto, ali svi kazu da je voznja mnogo laksa u njima. Ja sam probala malo po autoplacu i osecala sam se ko da se vozim u lunaparku, ko da nije pravi auto.

A autic mi je lep i super i stvarno bih ga kupila, al nemam pojma koliko je to dobro za jednog vozaca pocetnika da vozi auto bez kvacila i sa menjacem koji ide samo napred-nazad i u principu ni nema neku ozbiljnu svrhu. Da ne pricam sto se meni cini da ja uopste necu kontrolisati taj auto posto necu biti svesna u kojoj sam brzini i sl. Sta da vam pricam kad sam vece posle te probe sanjala da prolazim kroz punu raskrsnicu na crveno i pokusavam da ssmanjim brzinu i zaustavim se, ali ne mogu jer nema nigde kvacila...

Pa eto. Jel vozi neka od vas auto sa automatskim menjacem? Kako ste se navikli na to cudo, tj koliko vam je trebalo?
I jel istina da su oni mnogo udobniji i laksi za voznju od obicnih automobila?
 
zene, jel ste vozile nekad auto sa automatskim menjacem?

Ja jurim ovog mog Klija ovih dana pa sam naletela na neki takav autic i bila sam poprilicno isprepadana kad sam sela da ga probam.
Ono, auto savrsen, al nema kvacila... A kako ja da krenem, stanem, uradim bilo sta, bez kvacila!?!?!?

Pitala sam posle neke prijatelje i rodjake i td i niko nije nikad vozio takav auto, ali svi kazu da je voznja mnogo laksa u njima. Ja sam probala malo po autoplacu i osecala sam se ko da se vozim u lunaparku, ko da nije pravi auto.

A autic mi je lep i super i stvarno bih ga kupila, al nemam pojma koliko je to dobro za jednog vozaca pocetnika da vozi auto bez kvacila i sa menjacem koji ide samo napred-nazad i u principu ni nema neku ozbiljnu svrhu. Da ne pricam sto se meni cini da ja uopste necu kontrolisati taj auto posto necu biti svesna u kojoj sam brzini i sl. Sta da vam pricam kad sam vece posle te probe sanjala da prolazim kroz punu raskrsnicu na crveno i pokusavam da ssmanjim brzinu i zaustavim se, ali ne mogu jer nema nigde kvacila...

Pa eto. Jel vozi neka od vas auto sa automatskim menjacem? Kako ste se navikli na to cudo, tj koliko vam je trebalo?
I jel istina da su oni mnogo udobniji i laksi za voznju od obicnih automobila?
Ja sam vozila, malo istina,al' vozila sam ga.
Kad hoces da stanes samo stiskas kocnicu :lol:a levom nogom lupas po patosu :lol:
Meni se ne svidjaa jer mi fali jaaako menjanje brzina i brundanje motora i ono predenje kada iz cetvrte prebacim u petu.
Kada bih mogla da biram,uvek bih izabrala ovaj obicni auto,ne automatik.Mada,dosta ljudi kaze da je za duge voznje automatik pogodniji,i verujem da jeste,samo se meni ne svidja.
Moj Klio je obicaan i ja bas uzivam u njemu takvom.
 
zene, jel ste vozile nekad auto sa automatskim menjacem?

Ja jurim ovog mog Klija ovih dana pa sam naletela na neki takav autic i bila sam poprilicno isprepadana kad sam sela da ga probam.
Ono, auto savrsen, al nema kvacila... A kako ja da krenem, stanem, uradim bilo sta, bez kvacila!?!?!?

Pitala sam posle neke prijatelje i rodjake i td i niko nije nikad vozio takav auto, ali svi kazu da je voznja mnogo laksa u njima. Ja sam probala malo po autoplacu i osecala sam se ko da se vozim u lunaparku, ko da nije pravi auto.

A autic mi je lep i super i stvarno bih ga kupila, al nemam pojma koliko je to dobro za jednog vozaca pocetnika da vozi auto bez kvacila i sa menjacem koji ide samo napred-nazad i u principu ni nema neku ozbiljnu svrhu. Da ne pricam sto se meni cini da ja uopste necu kontrolisati taj auto posto necu biti svesna u kojoj sam brzini i sl. Sta da vam pricam kad sam vece posle te probe sanjala da prolazim kroz punu raskrsnicu na crveno i pokusavam da ssmanjim brzinu i zaustavim se, ali ne mogu jer nema nigde kvacila...

Pa eto. Jel vozi neka od vas auto sa automatskim menjacem? Kako ste se navikli na to cudo, tj koliko vam je trebalo?
I jel istina da su oni mnogo udobniji i laksi za voznju od obicnih automobila?

haha al cekaj sto pitas zene:lol:automatski voze lenjivci i oni koji ne znaju da voze s manuelnim:lol:tako da je za tebe kao pocetnika extra..mana nema jedino je mozda potrosnja veca..znaci nema cimanja unazad na uzbrdici kad kreces i gasenja pri pustanju pre vremena cvacila..nego lepo kocnica..pustis..auto krece sam..milina
 
Jednom sam vozio automatik, ima neka 4 moda beše, ubaciš u P to ti je kad stojiš, 2 neka moda za napred i 1 za rikverc, jbmliga davno sam vozio, a ne samo što je bio automatik nego i englez :S Ne znam .. nikad' ne bih kupio automatik.

Ma idi bre lako se covek navikne na bolje..ja vozio hondu crv to ide ko avion..jedino sto se mora malo pazljivije s tim menjacem ali ionako se ne koristi cesto
 
Ma idi bre lako se covek navikne na bolje..ja vozio hondu crv to ide ko avion..jedino sto se mora malo pazljivije s tim menjacem ali ionako se ne koristi cesto

Ovo bio neki grand cheerokee 8-) koža, sve, full, samo volan s desne strane :/ + automatik :lol:
Ali što je to udobno... prodavao ga čovek za nekih 4k evra tad'... :)
Da bi mogao da se naviknem na automatik, mogao bih, al' na volan s desne strane malo teže, tripovanje do jj :S
 
Vozio sam sve i svašta! Najtoplije preporučujem automatski menjač - naročito početnicima!
Jedina mu je stvarna mana što se čovek navikne na njega pa je posle korišćenje klasičnog pravi teret - bar neko vreme!

Slobodno kupi taj autić - nećeš se pokajati! Važno je da pažljivo pročitaš uputstvo!
Naime, malo ko zna pravilno da koristi automatski menjač jer su svi šoferi "veći katolici od Pape" - svaki ima neke svoje preporuke (obično pogrešne!)
Treba znati da se kod tog menjača PO PRAVILU brzine menjaju isključivo kada kola stoje!
(Postoje izuzeci ali ako ih neko ne zna nije važno - neka se drži pravila i nema greške!)

P.S. U petak sam uplatio kaparu za vozilo sa automatskim menjačem!:)
 
Evo zvanicno:
odustala od automatika.

nazalost.
Pricala sam sad sa mojim instruktorom, onaj prevarant, secate se.
Sta cu kad nemam boljeg. On najbolje zna kakav sam ja vozac i sta me je naucio.

I covek mi lepo rekao, ono sto sam i ja mislila.
A to je da ja necu znati ni da skrenem nigde sa tim autom a kamoli sta drugo. Ja sam sve vreme casova imala ciglu u nozi za gas i jedva sam naucila da se iskontrolisem nekako. On kaze da ce meni to biti mnogo tesko u automatiku posto necu imati, kao neiskusan vozac, dovoljan osecaj u kojoj sam kad brzini, pa moze da se desava da se zaletim u krivini i sl sto ne bi nikako smelo da se desi.

Glavno, instruktor mi je rekao da auta sa automatskim menjacem jesu laksa za voznju, ali kad covek vec ima izgradjen osecaj za feeling sto se kaze. A kad nema pojma, ko ja npr, onda bolje da se navezba na necemu sto makar malo poznaje.
A i automatici su mnooogo skuplji za odrzavanje.

Tako da, nista. Nastavljam potragu...
:)

BTW, NE MOGU DA VERUJEM KAKVO MUSKO DRUSTVO JA IMAM! Zvala sam petoro ljudi da idu sa mnom na Sajam automobila danas i SVI su imali preca posla.
Ne razumem...
 
Evo zvanicno:
odustala od automatika.

nazalost.
Pricala sam sad sa mojim instruktorom, onaj prevarant, secate se.
Sta cu kad nemam boljeg. On najbolje zna kakav sam ja vozac i sta me je naucio.

I covek mi lepo rekao, ono sto sam i ja mislila.
A to je da ja necu znati ni da skrenem nigde sa tim autom a kamoli sta drugo. Ja sam sve vreme casova imala ciglu u nozi za gas i jedva sam naucila da se iskontrolisem nekako. On kaze da ce meni to biti mnogo tesko u automatiku posto necu imati, kao neiskusan vozac, dovoljan osecaj u kojoj sam kad brzini, pa moze da se desava da se zaletim u krivini i sl sto ne bi nikako smelo da se desi.

Glavno, instruktor mi je rekao da auta sa automatskim menjacem jesu laksa za voznju, ali kad covek vec ima izgradjen osecaj za feeling sto se kaze. A kad nema pojma, ko ja npr, onda bolje da se navezba na necemu sto makar malo poznaje.
A i automatici su mnooogo skuplji za odrzavanje.

Tako da, nista. Nastavljam potragu...
:)

BTW, NE MOGU DA VERUJEM KAKVO MUSKO DRUSTVO JA IMAM! Zvala sam petoro ljudi da idu sa mnom na Sajam automobila danas i SVI su imali preca posla.
Ne razumem...

:dash:Au ako me nesto vredja to je kad dam savet a uzme se u obzir nekog proverenog nolajfera..odustajem ebes mi sve
 
Evo zvanicno:
odustala od automatika.
..

dobro si uradila jer da si ga uzela i navikla se nikad vise ne bi mogla da sednes za klasican.

bolje prvo godinu dve izguraj na klasicnom i posle predji na automatik ako bas zelis..premda... pravi osecaj voznje se moze dobiti samo sa manuelnim,
nikad automatik ne moze da izvuce u krivini ono sta manuelni moze :D



priceless
dok saltas mozes socno da prokomentarises kretena koji te isekao :hahaha:
 
E baš mi leže tema...

Vraćamo se od muževih danas, ovi iz komunalca parkirali cisternu u jednoj traci, a neko crno crevostoji po sred druge, sve izgužvano... mm stane, svira par puta, ništa... ne bude mu mrsko, izađe, vidi nikoga nema...:roll: uzme lepo ono crevo, skloni ga sa puta... dok je u međuvremenu neki matori debil iz suprotnog pravca obišao svoju kolonu i stao ispred nas...:eek::eek::eek: (pritom ulica u naselju, mi, debil i još jedan auto)... ja mu pokažem da se vrati, on ništa, mm mu pokaže da se vrati on ništa... pravi se lud, i bezobrazno kao kreće... u fazonu, da se mi, u svojoj traci vratimo, da bi debil prošao...:eek::eek::eek::eek: ja počnem da vrištim, rekoh sad ću mu ebati mamu... a ovaj moj mrtav ladan, ubaci u rikverc, vrati se i pusti debila... ja šokirana...:eek::eek::eek: još mu debil kao hvala...:eek::eek::eek::eek:

Kad nisam izašla iz kola i ubila ga, neću nikad... :evil::evil::evil:
Pa ja ga ne bi pustila, pa makar umrla... džaba mu i 50 godina što ima... :evil:

U tim stvarima sam užasna... pre bi sebi ruku odsekla nego ga pustila tako bezobrazno... :evil:

Srešće njega Čičak negde... mali je ovo grad...:rtfm:
 
Evo zvanicno:
odustala od automatika.

nazalost.
Pricala sam sad sa mojim instruktorom, onaj prevarant, secate se.
Sta cu kad nemam boljeg. On najbolje zna kakav sam ja vozac i sta me je naucio.

I covek mi lepo rekao, ono sto sam i ja mislila.
A to je da ja necu znati ni da skrenem nigde sa tim autom a kamoli sta drugo. Ja sam sve vreme casova imala ciglu u nozi za gas i jedva sam naucila da se iskontrolisem nekako. On kaze da ce meni to biti mnogo tesko u automatiku posto necu imati, kao neiskusan vozac, dovoljan osecaj u kojoj sam kad brzini, pa moze da se desava da se zaletim u krivini i sl sto ne bi nikako smelo da se desi.

Glavno, instruktor mi je rekao da auta sa automatskim menjacem jesu laksa za voznju, ali kad covek vec ima izgradjen osecaj za feeling sto se kaze. A kad nema pojma, ko ja npr, onda bolje da se navezba na necemu sto makar malo poznaje.
A i automatici su mnooogo skuplji za odrzavanje.

Tako da, nista. Nastavljam potragu...
:)

BTW, NE MOGU DA VERUJEM KAKVO MUSKO DRUSTVO JA IMAM! Zvala sam petoro ljudi da idu sa mnom na Sajam automobila danas i SVI su imali preca posla.
Ne razumem...

e pa ovako
imamo dva automobila jedan sa klasičnim menjačem, drugi automatik
ja vozim ovaj klasični, ponekad sednem za automatski i u početku sam imala par minuta problem šta ću sa desnom rukom, nekako kretala ka menjaču, ali se i to lako sredi - drndam stanice ili pesme na cd...
noga je lakši problem
- jednostasvno zaboraviš da imaš levu nogu / osloniš je na pod, a desna ide kočnica (pri paljenju što je najčudnije u svemu) i gas
automatik se definitivno mnogo lakše vozi, nikada se ne gasi, manje razmišljaš, ali ko ga stalno vozi pa sedne za klasični (kao mm recimo) zna da u drugoj tera dok ne zarlauče motor....
osim toga, na displeju lepo piše u kojoj si brzini, tako da ne razumem kakve ti priče to priča instruktor
kupovina automatika je ispala tako, splet okolnosti, nismo bili oduševljeni, ali sada kad bi kupovali nov auto verovatno bi bio automatik (po mm, ne meni)

ja vozim auto sa klasičnim menjačem manje zbog menjača, više jer je karavan, a više volim karavane no limuzine
 
samo da doam (za televizor)
danas sam bila vrlo startna na semaforima (uvek ustvari) a i vozila ga onako malo oštrije...tek negde na kraju bulevara tip koji je gotovo sve vreme bio iza mene, iseče me, ali baš onako, mada sam ja usporila da stanem na sekundu (pola na trotoaru pola u žutoj traci:rumenko: - mada vožnja u žutoj traci se nešto posebno kod nas i ne kažnjava, valjda zato što ona uglavnom služi za parking:mrgreen:) i kupim novine na trafici izlazi i kaže - samo sam hteo da se uverim da ste zaista žensko jer žene tako ne voze...rušite mit o ženama lošim vozačima...
mislim se ,nisi me video da parkiram tz dupetom pozadi između dva parkirana automobila....mit bi postao aksiom.... - zato se parkiram samo pravo:mrgreen::mrgreen: i ugled ostaje neukaljan
 
Ko se malo bavio tehnikom pre dve - tri decenije setiće se da su tada svi tv mehaničari bili PROTIV daljinskih upravljača.

O "stručnosti" instruktora vožnje ne bih da raspravljam! Već sam pomenuo da svi profesionalni vozači imaju neka svoja pravila i sve znaju bolje od konstruktora automobila. (Naročito ako su polupismeni!)

"... predrasude i strahovi"

Znam i čoveka kome su ugradili klima uređaj. Pošto je utičnica bila podalje bio je uključen preko produžnog gajtana a nastavak je visio tačno na sred zida. Ružno da ružnije ne može biti. Bilo ni najjednostavnije promeniti gajtan klime pa da nastavka nema. E to nije moglo jer je "stručnjak" za klime (koji je ugrađivao) rekao da se gajtan ne sme menjati! To je tako visilo godinama dok nije napravljena nova utičnica u zidu, jer je tako "majstor" rekao!

On kaze da ce meni to biti mnogo tesko u automatiku posto necu imati, kao neiskusan vozac, dovoljan osecaj u kojoj sam kad brzini,
Instruktor po svaku cenu hoće da dokaže da je u pravu - što i nije neobično.
Kada neko vozi ili ma osećaj za ponašanje motora pod papučicom gasa i sluh za zvuk motora, ili nema!
Ako ima, položaj menjača mu nije presudan jer se ravna prema zahtevima motora. Ako nema, položaj menjača mu ništa ne znači jer ne zna šta treba da uradi!
 
Poslednja izmena:

Back
Top