Жене и технологија

nisam za robote i za integraciju robota u evridej lajf i ceo taj smer transhumanog toka evolucije
ali me recimo raduje ideja da cu jednog dana iz cistog hira moci da uzmem dvorucnu sekiru i rastavim tog nekog robota
da ga unistim u nekom manijakalnom ekstaticnom zanosu i to ce za mene biti katarzicno iskusvo i velika radost
zanimalo bi me recimo kako bi drugi roboti svedoci na to gledali
 
Snalazim se. Samo kad mi neko da uređaj , bilo koji, da je na srpskom, blokiram. :) od kako imam prvi računar, tablet , telefon, uvek mi je "jezik uređaja " na engleskom, i onda kad uzmem u ruke nešto sa nazivima na srpskom, trepćem dok ne povežem šta bi to moglo biti :)
 
Guglaj ko je napisao prvi kompjuterski program, ko je postavio osnove za wi-fi, blutut i gps, ko je izmislio brisače za automobil, akvarijum, pivo, ručni cirkular, koncept kol centra, CRISPR tehnologiju, mnoge lekove i kućne gadžete

Tu mašinu za pranje sudova za koju stalno pominjete da je oslobodila ženu, prvi uspešan prototip je napravila žena

Pa, evo i, ovih dana aktuelno, ko došao na ideju za Amber alert.

Sve to guglaj. It's free
Jednu jedinu korisnu stvar ste izmislile, a ovamo se razmećete kao da ste sletile na Mars.
 
Jednu jedinu korisnu stvar ste izmislile, a ovamo se razmećete kao da ste sletile na Mars.
Јесте, а кад падне киша једном руком возиш, а другом бришеш шофершајбну и то нагнут кроз прозор...Селма, па не ради се то тако...
 
Мислим да на ову тему, сем спорадично, никада нисмо разговарале.
Колико вас занима савремена технологија и колико умешно баратате њоме?
Све нам је данас смарт, сатови, телефони, телевизори...колико волите да савладавате и учите нове ствари?
Ја обожавам да чепркам по телефону, рачунару, телевизору, дете је исто, али муж је остао негде у 1998. години... телефон је за звање, тв за мењање канала :lol:
Korektno, služim se.Ono što mi nije do kraja jasno pokrpi engleski.
Više me zanimaju automobili ili muzički uređaji.
 
Египћанке.
Hmmmmm.... spominje se još u Hamurabijevom zakoniku, čak su imali božicu piva.
Bože dragi, kako je u to doba sve bilo bolje, oni imali božicu piva, a mi neku bezveznjakinju Mariju.
Uglavnom, piše da su muljale žene, ali pitanje tko ga je osmislio.
U svakom slučaju, ukoliko su ga stvarno osmislile i radile žene, onda taj jedan njihov izum vrijedi jednako kao i svi muški doprinosi čovječanstvu zajedno.
Iako, sigurno su to pivo smislile kako bi hedonistički udovoljile sebi i ljubomorno ga čuvale, slabo su se muškarci u Mezopotamiji time sladili.
 

Back
Top