27-mi mart: Dan Radosti, ili Dan Žalosti

Daj bre Blajbi, imao si 40 godina u tom sistemu i razumem da i dalje vrtiš istu ploču

Pisti nas da mi nađemo svoj put u svetlu činjenica , Drugačije mi to gledamo . Nas baš briga za letovanje na Hvaru kad je celo sredozemlje otvoreno za letovanaja

Cenimo to što ti kažeš u smislu iskustva ... ali ne nameći nam svoje stavove . Hvala
 
da si gledao jos neke filmove a ne samo bulajiceve i da si citao jos po nesto sto recimo sto nisu napisali pavlica, grba ili radovanovic bila bi ti ta materija ipak bliza :maramica:
Покољ у Вранићу у децембру 1943, и нарочито четнички терор у Србији 1944те, нема везе са Булајићевим филмовима, већ је то историјска чињеница због које је Дража изгубио рат.
 
Покољ у Вранићу у децембру 1943 и нарочито четнички терор у Србији 1944те, нема везе са Булајевићевим филмовима, већ је то историјска чињеница због које је Дража изгубио рат.
ti o tome tako malo znas da bolje nemoj da se javljas ili barem nadji adekvatnu temu pa da nastavimo tamo .
 
Daj bre Blajbi, imao si 40 godina u tom sistemu i razumem da i dalje vrtiš istu ploču

Pisti nas da mi nađemo svoj put u svetlu činjenica , Drugačije mi to gledamo . Nas baš briga za letovanje na Hvaru kad je celo sredozemlje otvoreno za letovanaja

Cenimo to što ti kažeš u smislu iskustva ... ali ne nameći nam svoje stavove . Hvala
Nato, ja nikome ne namecem svoje stavove, samo diskutujem...Ko prihvati neka prihvati, a ko ne ne....Ne bi ovaj forum postojao da ima samo jedan stav...O cemu bi tada diskutovali?
 
Покољ у Вранићу у децембру 1943, и нарочито четнички терор у Србији 1944те, нема везе са Булајевићевим филмовима, већ је то историјска чињеница због које је Дража изгубио рат.

Da opet nije neki Stevan Filipović sa retuširanih fotografija umešao svoje prste ?

Kažeš u decembru 1943, malo posle AVNOJ-a ? Baš čudno

Imali gotovo tri godine da kolju ali eto odmah posle AVNOJ-a ?
 
Покољ у Вранићу у децембру 1943, и нарочито четнички терор у Србији 1944те, нема везе са Булајићевим филмовима, већ је то историјска чињеница због које је Дража изгубио рат.
Koji teror? Ubijali su Nemce, Nedićeve, Ljotićeve? :zcepanje:Draža je izgubio rat u TEHERANU! :bravo:
 
Долазе велике промене и ревизија историје је неминовна. Не верујем да ће ревизија ићи у правцу рехабилитације Нациста и Усташа. Убеђен сам да ће ревизија донети уклањање гомиле небитних детаља који су само служили манипулацији.
Што се тиће 27. марта и одбацивања тројног пакта ја сам запањен наивношћу која се овде исказује. Па зар поред свег искуства ви можете здраво за готово узети да би то што пише у пакту било испоштовано Шта је са резолуцијом 1244, дејтонским споразумом па и бриселски споразум није испоштован од стране Немачке.
Хитлер је прекршио сваки споразум који је потписао и то би било чудо невиђено да је овај пакт испоштовао. Проблем пред којим би се Српски народ нашао био би да се званично сврстао уз губитнике. Јасно да смо лоше прошли и са опредељењем за победничку страну а како би прошли да смо се определили за губитнике. Немој те за пример узимати Бугаре јер они немају Хрвате који би сигурно искористили то што смо се наводно определили за губитнике. Вероватно би као држава из круга поражених Југославија била разорена 1945 а Хрвати би сигурно имали статус победника.
 
Poslednja izmena:
Долазе велике промене и ревизија историје је неминовна. Не верујем да ће ревизија ићи у правцу рехабилитације Нациста и Усташа. Убеђен сам да ће ревизија донети уклањање гомиле небитних детаља који су само служили манипулацији.
Што се тиће 27. марта и одбацивања тројног пакта ја сам запањен наивношћу која се овде исказује. Па зар поред свег искуства ви можете здраво за готово узети да би то што пише у пакту било испоштовано Шта је са резолуцијом 1244, дејтонским споразумом па и бриселски споразумом није испоштован од стране Немачке.
Хитлер је прекршио сваки споразум који је потписао и то би било чудо невиђено да је овај пакт испоштовао. Проблем пред којим би се Српски народ нашао био би да се званично сврстао уз губитнике. Јасно да смо лоше прошли и са опредељењем за победничку страну а како би прошли да смо се определили за губитнике. Немој те за пример узимати Бугаре јер они немају Хрвате који би сигурно искористили то што смо се наводно определили за губитнике. Вероватно би као држава из круга поражених Југославија била разорена 1945 а Хрвати би сигурно имали статус победника.
Zašto misliš da bi za Srbiju bilo LOŠIJE da nije bilo tih martovskih demonstracija? Za Bravara je Srbija bila na strani gubitnika! Pogotovo bi bila bez tih demonstracija! Hrvati su i ovako, nakon pokolja nakon Bleiburga, kroz Truloslaviju završili na strani pobednika!
 
Долазе велике промене и ревизија историје је неминовна. Не верујем да ће ревизија ићи у правцу рехабилитације Нациста и Усташа. Убеђен сам да ће ревизија донети уклањање гомиле небитних детаља који су само служили манипулацији.
Што се тиће 27. марта и одбацивања тројног пакта ја сам запањен наивношћу која се овде исказује. Па зар поред свег искуства ви можете здраво за готово узети да би то што пише у пакту било испоштовано Шта је са резолуцијом 1244, дејтонским споразумом па и бриселски споразум није испоштован од стране Немачке.
Хитлер је прекршио сваки споразум који је потписао и то би било чудо невиђено да је овај пакт испоштовао. Проблем пред којим би се Српски народ нашао био би да се званично сврстао уз губитнике. Јасно да смо лоше прошли и са опредељењем за победничку страну а како би прошли да смо се определили за губитнике. Немој те за пример узимати Бугаре јер они немају Хрвате који би сигурно искористили то што смо се наводно определили за губитнике. Вероватно би као држава из круга поражених Југославија била разорена 1945 а Хрвати би сигурно имали статус победника.
naivno je verovati da bi hitleru bio neophodan bilo kakav pakt sa nekakvom kraljevinom jugoslavijom ako je predhodno vec pregazio skoro celu evropu i pola afrike .
u svakom slucaju je tu svako kupovao vreme da ispuni neke svoje namere i nema nista lose u tome sto su nasi pokusali isto to da ucine za kraljevinu,
pogotovo sto su na sve strane pokusali da nadju saveznike koji bi stali uz kraljevinu , ali niko od onih koji su bili pitani nije pozitivno odgovorio na to i maloj kraljevini nije ni ostalo nista drugo do da gleda svoje interese isto onako kako su to uradili i svi ostali, medju prvima rusi, englezi , ameri, francuzi....

mi smo jos i dobro prosli kako su nas svi prodali .
 

Back
Top