Harald Haarmann, Vinčanska civilizacija i vinčansko pismo

Svuda u nauci, terminologija koja se koristi, i pravila davanja naziva...

A može li jedan jedini primer?

Smatraš li Šana Vina ili Haralda Harmana pripadnicima naučne zajednice?

Da li ima video snimak Harmana i Vina sa simpozijuma u Novom Sadu 2004.

Imaš na internetu Harmanovo izlaganje sa tog simpozijuma iz 2004. godine:

https://s5b0fff9e523eca9b.jimconten...ule/7584080995/name/2008-vol4-a1-haarmann.pdf

Harman navodi da je uobičajen naziv staroevropsko pismo, po Staroj Evropi, dok on predlaže kao sinonim dunavsko pismo po toj dunavskoj civilizaciji kako ju je on nazvao.

Takođe obrati pažnju da se Harman ograđuje u smislu da je moguće da se ovde radi o grupi pisama (po Ovensu, koji zove to zapravo balkanska pisma) jer je za sada identifikovao tri vrste (vinčansko, karanovsko i tripoljsko).

Pročitaj i ovaj rad koji je napisao zajedno sa Džoan Marler (urednica zbornika radova koji je proizišao sa novosadskog simpozijuma): https://www.archaeomythology.org/wp-content/uploads/2012/01/2008-vol4-intro1.pdf

Vin takođe podržava dunavsko pismo kao sinonim za staroevropsko (Danube (Old European) script iz naslovnice izlaganja).
 
Poslednja izmena:
Sve sto je pisano pod cenzurom Dzoan Marler mislim da moze se smatrati bezvrednom propagandom, s obzirom da je njena jedina funkcija bila da cenzurise istinu i anti-srpska propaganda, i jedini njen cilj prisustva simpozijumu je bio taj.

:lol: Pa ona je bila glavni organizator celog skupa, a ne neko ko je došao tamo. Ne znam zašto prvo tražiš da vidiš, pa onda se ograđuješ.

Ona je nekada bila najbliži saradnik Marije Gimbutas, a danas je Haralda Harmana. Pobogu, ona je predsednik instituta za arheomitologiju, a Harman njena desna ruka tamo. :lol:

https://www.archaeomythology.org/ab...he-institute-of-archaeomythology/joan-marler/

Šta ćemo sada? Je li i Harald Harman antisrpski izdajnik falsifikator?

Svuda u nauci, terminologija koja se koristi, i pravila davanja naziva...

Dakle, ako Marler, Gimbutas, Harman i VIn nisu nauka, da čujem onda. Sigurno ne bi trebalo biti teško navesti jedan jedini primer ako je zaista svuda?
 
Poslednja izmena:
Sam Harman je izjavio da ovo otkrice stvara velike probleme politicki gledano, i cenzuru u nauci, sto vec govori mnogo.
Veoma moguce da je Harman ucenjivan da prihvati terminologiju i odredjene izraze.

Ma gde je spominjao cenzuru?

I uzgred, nije uopšte pitanje da se objasni zašto Harmanova priča ne odgovara srpskim autohtonistima, već se traži potvrda tvoje tvrdnje da se svuda u svetu naziva starosrpskim.
 
Jedan jedini primer je da se starosrpsko pismo zove staro-evropsko, nista se vise ne zove staroevropsko, nego starogrcko, starorimsko, satrorumunsko. Tataria je proglasena staro-rumunskim pismom iako populacija Rumunije je od Srpske genetike, i to je staro-srpska I2a kultura.
Tvoj komentar potvrdjuje da je ona postavljena da se mesa svuda u cilju propagande i cenzure. Na njen predlog je pismo nazvano staro-evropsko umesto staro-srpsko sto bi bilo pravilo koje se koristi u nauci.
Tvoji komentari umnogome pokazuju da tebi nije stalo do nauke i istine, komentari u cilju anti-srpske propagande i sakrivanja istine.
 
Jedan jedini primer je da se starosrpsko pismo zove staro-evropsko, nista se vise ne zove staroevropsko, nego starogrcko, starorimsko, satrorumunsko. Tataria je proglasena staro-rumunskim pismom iako populacija Rumunije je od Srpske genetike, i to je staro-srpska I2a kultura.
Tvoj komentar potvrdjuje da je ona postavljena da se mesa svuda u cilju propagande i cenzure. Na njen predlog je pismo nazvano staro-evropsko umesto staro-srpsko sto bi bilo pravilo koje se koristi u nauci.
Tvoji komentari umnogome pokazuju da tebi nije stalo do nauke i istine, komentari u cilju anti-srpske propagande i sakrivanja istine.

Ko je proglasio tartarijske pločice starorumunskim? :eek:
 
Takodje pitao si me da li hocu da ti postavis Vin-ov doktorat, ja sam rekao da hocu.
Na moj odgovor na tvoje pitanje, ti si napisao da je to jako nekultuno traziti (znaci sad je nauka i Vin i to sto si hteo sam da postavis nekultuno).

Dobićeš, strpljenja malo, molim. Rekao sam da je nekulturno reći 99% ti ne verujem.

Inače verujem da će ti biti mnogo značajnija rasprava iz 2004. godine od rada koji je bio davno objavljen.

Da li ima uzivo snimak Harmana i Vina sa simpozijuma. Hteo bih iz njihovih usta licno da cujem sta su govorili.

Isto ono što je možeš pročitati da je objavljeno u izlaganjima. Nemoj da ti padaju stvari na pamet pa da pomisliš da postoje diskrepancije između pročitanog i priloženog. :D
 
Sama cinjenica da Marler propagandistu postavljenu iz iskljucivo politickih razloga da cenzurise stavljas u isti kos sa obejktivnim veliki naucnicima Gimbutas, Harman, Vin govori da pises i bavis se propagandom.

- - - - - - - - - -

Meni naziv staro-evropski ne smeta, to jeste staroevropska civilizacija, staro-srpska i staro-nordijska civilizacija jeste staro-evropska. Problem je sto se sve sklanja iz Srbije i umesto vincansko pismo kako je prvobitno nazvano, podmetnuto je da se zove staroevropsko.
Sada se naziva tablet tataria..., old european tablet umesto vinca tablets.

- - - - - - - - - -

A jos veci problem je sto je istorija kompletno falsifikovana i sva staroevrospka civilizacija smestena na bliski istok i to se i dalje uci iako je kompletno netacno.
 
Sama cinjenica da Marler propagandistu postavljenu iz iskljucivo politickih razloga da cenzurise stavljas u isti kos sa obejktivnim veliki naucnicima Gimbutas, Harman, Vin govori da pises i bavis se propagandom.

A u čemu se ogleda razlika između Marler i potonje navedenih?

Meni naziv staro-evropski ne smeta, to jeste staroevropska civilizacija, staro-srpska i staro-nordijska civilizacija jeste staro-evropska. Problem je sto se sve sklanja iz Srbije i umesto vincansko pismo kako je prvobitno nazvano, podmetnuto je da se zove staroevropsko.
Sada se naziva tablet tataria..., old european tablet umesto vinca tablets.

- - - - - - - - - -

A jos veci problem je sto je istorija kompletno falsifikovana i sva staroevrospka civilizacija smestena na bliski istok i to se i dalje uci iako je kompletno netacno.

A može li odgovor na pitanje koji to svi naučnici dunavsko pismo zovu starpskim? Kao i na to ko je tartarijske nalaze proglasio starorumunskim (to sam prvi put čuo danas, na Forumu Krstarice).

P. S. Sam Harman je govorio o problematičnosti naziva vinčansko pismo, jer se sve i svašta strpava u to. A nalaza nije bilo samo u Vinči, niti je isti tip pisma kao onaj pronađen u Vinči bio prisutan u drugim značajnim lokalitetima. Kada se priča strogo o vinčanskoj kulturi, onda se i govori o vinčanskom pismu; složio bih se sa Harmanom da je suludo karanovske natpise nazvati vinčanskim. Naziv staroevropsko prekriva sve te tipove, uključujući i vinčanske nalaze. I ne, pre nego što kažeš, niko karanovsko pismo ne naziva starobugarskim (niti je išta slično slučaj za bilo koji nalaz).
 
Poslednja izmena:
Razlika izmedju karanovski i vincanskih je nebitna, ako uopste postoji. Genetike E1b1b i J nemaju veze sa starom evropom, oni su barbari koji su unistavali staru evropu, a proglaseni su (Grci) za tvorce civilizacije, sto je zlonamerna i potpuna inverzija istine.

Da li to znači da neću dobiti odgovor na tri pitanja koja sam ti postavio iznad?
 
Pretpostavljam da Vin-ov doktorat koji si citao i drzao u rukama se izgubio negde, posto nema ni jednog citata.
Ono sto si citirao od Masala je smejurija nisu cak ni cele recenice vec samo par reci "nije pismo" "nema dokaza da je pismo" van svakog konteksta.

Pretpostavka je pogrešna. Strpljenja malo, ne mogu da se teleportuju stvari (primerak nije iz moje privatne biblioteke).

Tandoori Masala ima ako se ne varam sken te knjige. Postavljao je kompletne stranice. Nije ništa bilo istrgnuto, već je samo prekucao najznačajnije deliće. Danas ne postoje više te slike jer su obrisane sa hosting sajta (imageshack) ali svi smo ih videli, dok su bili tu.
 
Ko je zainteresovan može pročitati rad Šana Vina o dunavskom pismu:

1.jpg

 
Poslednja izmena:
Da li ima video snimak Harmana i Vina sa simpozijuma u Novom Sadu 2004.
Termin staro-evropsko i dunavsko kao i Vincani nije dobar.
Evropa kontinent zemlja ne moze da pise, niti reka Dunav, nezivo bice ima mogucnost da pise.
Vincani kao narod ne postoje, jer sebe nisu nazivali Vincani.
Pravi termin je staro-srpsko sto je prihvaceno pravilo svuda u nauci, sem u ovom slucaju kad je pismo preimenovano u staroevropsko. Sve zivo od starine se zvanicno zove starobugarsko, staronemacko, starorumunsko, jedino kod nas Vincansko i staroevropsko umesto starosrpsko.

Свуда у науци = нигде у науци.
 

Back
Top