Dragi tinejdzeri, da vas cujemo...

moji su probali rekli mi-deca cveca i taj trip...uputili u stetne stvari svega toga...probala sam svasta,priredjivala im svakakve scene ali kad sam bila mladja...travu i dan danas uzmem ali redje...sa caletom nemam bas neki odnos a ni ne zelim ali iz iskustva znam kad bi saznao posizeo bi u trenutku ali kad bi se strasti smirile porazgovarao bi na fin nacin o tome...mama zna da sam probala,sama sam joj rekla...sve u svemu ne bojim se njihovih reakcija jer sam kroz nesto slicno vec prosla jednostavno cu nastaviti da se trudim da ne saznaju...imam tolerantne roditelje...i nikako nisam za varijantu kaznjavanja jer sam sigurna da se time nista ne dobija...mislim da sam dovoljno odrasla da znam sta je i koliko dobro za mene...
 
Mene roditelji nikad nisu kaznjavali za to sta sam uradila ili sta nisam uradila za takve krupne stvari, trava, kradja, decko, a nisam takve stvari nikad ni radilia, nego uvek samo za glupe stvari - sto dohvatam neki predmet ako je njemu palo na pamet da ja to nisam trebala da uzmem u ruke i onda fljas udari me i otme mi to iz ruke, a radi se o najobicnijim stvarima, na primer o kesi u kojoj nesto stoji a ja uzmem da zavirim sta ima unutra, a na primer unutra je hrana spremljena da je on negde ponese... Ili "Sto neces da cutis", pa onda fljus, a stvarno sam stalno pokusavala da cutim kad se on svadja sa majkom ali ne mogu uvek celog zivota samo da cutim.Njemu je to k'o dobar dan bilo da me udari.Pa onda ide ispiranje mozga u fazonu "Zasto SAD ne operes tu soljicu iz koje si popila kafu..... sto kasnije.... sto je stavljas u sudove sto je ne operes.....majka da je pere?......a sta ti radis?.......do kad ja da te izdrzavam?", "Niko se ne seti da izgasi svetlo uvek moram ja da gasim.......jel treba da bude upaljeno svetlo, kome gori?.....zaradite vi pa platite racun za struju", i to bude pocetak da prica 45 minuta o tome kako smo svi u kuci neodgovorni, beskorisni, a svi moraju da cute...
 
Pa onda, na primer: "Sto bezis od decka, decko je lep, fin, kulturan, sto ne popricas sa njim, ti sanjas neki ideal, hoces li da budes celog zivota sama?"....."Zato sto si takva zato te niko i nece"....."Ti ni sa kim ne mozes". Ali on prica po 45 minuta o svakoj temi, sam, u monologu, ako se ne ukljucim i ja pa se to produzi na 2 sata vikanja svadjanja, i sve na taj nacin ovakva si, onakva si.
 
meh,lichno nikad nisam probao travu,jednom sam samo u zivotu probao travu u bukvalnom smislu,ako se to uopshte i moze zvati probanje poshto je bio samo jedan cug pa mi se ogadilo za ceo zivot,ja i drug sushili obishnu travuljinu pa je motali i isprobali...
No da se vrnem temi,moji su uvek bili nekako razumljivi,nikad nisam dobio batine zbog nechega glupog,otac me je udario 3 puta u zivotu ali sam sam bio kriv.Slusham danas samo kolko njih pushi u mojim godinama i ne smeju da kazu roditeljima,to ne mogu da shvatim,ako si dasa shto pushish Marlboro ili Davidof onda budi dasa pa reci roditeljima a ne da krijesh cigare svuda okolo.Shta znam ne treba kriti nishta od roditelja,oni su jedini koji ti mogu uvek pomotji ako ti pomotj zatreba...
 
Ja nista ne krijem, ali necu ni o cemu da im pricam deteljno ni da ih umesam, ako nesto saznaju tako sto pretrazuju sveske i dzepove i prisluskuju telefonske razgovore, mogu to da protumace kako hoce, ja necu nista da imam sa njima, zato sto necu da slusam celog zivota te monologe, ti monolozi su grozni i onda kad se svode na tako skroz sitne stvari a zamislite kako su grozni kad se ponekad odnose na istinitu konkretnu stvar.Necu da slusam to.A dete ne mogu da sakrijem.Decka mogu da sakrijem od njih.Svadbu isto tako za sad ne mogu da sakrijem.Sve ono sto mogu da sakrijem od njih to mi odgovara sve dok ne nadjem svoj stan.
 
***** mi nikada nije delovala privlacno...sta vise,meni ona neopisivo smrdi..tako da verovatno nikada necu probati...sto je i dobro,s obzirom da znam sta cini mozgu...
a cigare...probala sam...nista specijalno...znam mnogo njih koji puse da bi izgledali starije...cista glupost je unistavati svoj organizam zbog drustva...ali ja sam sportista,pa sebi to ne radim...
ono sto je najveca greska roditelja jeste kada se pojave sa recenicom:mi smo tvoji roditelji i moramo da znamo sve sta se desava u tvom zivotu.
a onda,kada deca ipak odluce da kazu nesto svojim matorcima,sledi im kazna...barem je tako u mom slucaju bilo...samo sto im ja nikada nisam rekla nesto zbog cega bi mogli bas da me kazne...aliii...znam kako bi reagovali...
 
the_ona:
***** mi nikada nije delovala privlacno...sta vise,meni ona neopisivo smrdi..tako da verovatno nikada necu probati...sto je i dobro,s obzirom da znam sta cini mozgu...
a cigare...probala sam...nista specijalno...znam mnogo njih koji puse da bi izgledali starije...cista glupost je unistavati svoj organizam zbog drustva...ali ja sam sportista,pa sebi to ne radim...
ono sto je najveca greska roditelja jeste kada se pojave sa recenicom:mi smo tvoji roditelji i moramo da znamo sve sta se desava u tvom zivotu.
a onda,kada deca ipak odluce da kazu nesto svojim matorcima,sledi im kazna...barem je tako u mom slucaju bilo...samo sto im ja nikada nisam rekla nesto zbog cega bi mogli bas da me kazne...aliii...znam kako bi reagovali...
ti si pre na kreatinima... ono.. sve zarad boljih rezultata
 
Danas mi je moj sin (14 godina) rekao kako je njegov drug (15,5) probao marihuanu.
Iako smo mnogo pričali o svemu mnogo puta prosto me uhvatila panika jer pretpostavljam da je veoma fasciniran tim "odraslim" ponašanjem svog druga pošto je on još osnovac.

Kako bi trebalo reagovati kada dete dodje sa ovakvom pričom?
 
to sve zavisi od deteta...iz nekog lichnog isqstva sam skontala da roditelji ne vode neq bitny ylogy y svemy tome...prvenstveno mislim na to da ako hotjy to da probam ne postoji nachin na koji bi me mogli sprechiti da to i yradim jer je mogytje to kriti,roditelji mogy samo da pomogny vaspitanjem,edykatzijom i sl al' y periody kada se dete tek ypoznaje se tim stvarima,ako prodje vreme i dryshtvo byde to koje tje ga ypytiti y "svet" droge tjao pa pa...jedino reshenje je neki opyshteni drygarski razgovor o tome shto pre...'de znam...nikako stav "ti to nikada ne smesh da probash inache tjy te ybiti bla bla" jer yglavnom se postize samo kontra efekat...
eto neko moje mishljenje...
gyd lak ;)
 
Хахаха ево сад сам читао неке старије постове овде на теми и не верујем :lol:

Ево овако... Ја сварим кџо с времена на време (можда једном или два пута у месец дана, некад ни толико, зависи кад има неко...), али нпр. не пијем уопште. Напијем се можда 3 пута годишње и то само за неке специјалне прилике. Мислим да је то што ја сварим ту и тамо мање штетно од тога што се моји другови напијају сваки викенд, а пиво пију буквално сваки дан по флашу или тако нешто... Такође ни не пушим а и за то сматрам да је поварени џојус мање штетан од пакле цигара дневно...

Е сад док год ја успевам то варење да држим под контролом (значи да не развијем зависност, па да морам да ривам сваки дан као доста људи које знам...), мислим да сам ОК. Али ипак нећу да експериментишем много са тиме, тако да ћу од сада варити само за екскурзију сада и после тога до мора нећу. За море можда још који, а после мора престајем дефинитвно...
 
Напијем се можда 3 пута годишње и то само за неке специјалне прилике. Мислим да је то што ја сварим ту и тамо мање штетно од тога што се моји другови напијају сваки викенд, а пиво пију буквално сваки дан по флашу или тако нешто... Такође ни не пушим.
Ista stvar i kod mene.
 

Back
Top