Da li biste živele sa njegovim roditeljima?

marija288

Aktivan član
Poruka
1.018
Sve češće po društvenim mrežama šale na konto toga. Baš sam skoro izašla na piće sa drugaricama. Sedimo nas 4 i ne znam kako smo došle do te teme. Jedna je rekla da nikada ne bi bila u braku, nekoj ozbiljnoj vezi, da žive zajedno ako on još živi sa roditeljima, ako nije na stanu ili nije izgradio sebi kuću. Pa me zanima šta mislite o tome?
 
Ух 'де ме нађе.
Паметније је живети одвојено,без размишљања.

Али,целог живота живим у "пуној кући".
Некад 3, данас 2 генерације.

Навикао сам.
Предности су::
Увек плаћени рачуни,чисто,уредно,нема враћене поште,скувано....прославе су веселије,
жамор(не треба ти ТВ),увек ће ти неко ускочити до плате,не заборављају се важни датуми....итд...итд...

Мане:
У тоалет идеш кад је слободан,мораш да журиш.
Правиш тактику и планове кад ти се води љубав,
када ти нешто засмета,мораш да се расправљаш са бар двоје људи,
када опсујеш увек се неко пренерази,
када ти није до друштва...нахебо си...

Итд...итд...

Па ти сад буди паметна.
 
Sve češće po društvenim mrežama šale na konto toga. Baš sam skoro izašla na piće sa drugaricama. Sedimo nas 4 i ne znam kako smo došle do te teme. Jedna je rekla da nikada ne bi bila u braku, nekoj ozbiljnoj vezi, da žive zajedno ako on još živi sa roditeljima, ako nije na stanu ili nije izgradio sebi kuću. Pa me zanima šta mislite o tome?
Мужеви мојих тетака... Сви се удали😆 уселили се код жена, све са родитељима који су скоро па са њима. Три сестре, једна кућа, свака са својим мужем
 
Ух 'де ме нађе.
Паметније је живети одвојено,без размишљања.

Али,целог живота живим у "пуној кући".
Некад 3, данас 2 генерације.

Навикао сам.
Предности су::
Увек плаћени рачуни,чисто,уредно,нема враћене поште,скувано....прославе су веселије,
жамор(не треба ти ТВ),увек ће ти неко ускочити до плате,не заборављају се важни датуми....итд...итд...

Мане:
У тоалет идеш кад је слободан,мораш да журиш.
Правиш тактику и планове кад ти се води љубав,
када ти нешто засмета,мораш да се расправљаш са бар двоје људи,
када опсујеш увек се неко пренерази,
када ти није до друштва...нахебо си...

Итд...итд...

Па ти сад буди паметна.
Добар
 
A koji je to posten posao da vidim u kom se zaradi za stanarinu samo a ne kucu ili stan,budes rob neke nakindjurene spodobe nema kuce za sta da te ujede zbog nje
A što ne bi moglo da se zaradi za stanarinu ako oboje rade i imaju neke prosečne plate? Naravno, zavisi i od lokacije ne pričam o većim gradovim, nego manjim mestima
 
A što ne bi moglo da se zaradi za stanarinu ako oboje rade i imaju neke prosečne plate? Naravno, zavisi i od lokacije ne pričam o većim gradovim, nego manjim mestima
Ja necu da radim i zivim za stanodavca,probaj pa vidi kako ces da gladujes,a onda a sto nema auto koji kosta kao clan porodice,pa aj onda i psa koji kosta kao clan porodice,to moze samo da kaze takva koja nikad nije zivela sama od plate
 
Nametnuta priča a za račun rasturanja porodice,ko još to nije ukapirao je u problemu.
Što se ne rasturaju kraljevske porodice,Rotšildi,nadjite mi bilo koju bogatašku porodicu a da ne rade na zajedničkom cilju,stvaranju porodičnog biznisa i sticanja bogatstva.Skoro sam bio u CG,da ne pominjem porodicu,izuzetno poznati,bogati,uspešni,dišu jednom dušom i srećni su.
Ne nasedajte na glupe prozapadne fore,priče o tome kako je porodica nebitna,kako svi moramo živeti sami,baviti se samostalnim poslovima,kod roditelja u goste da idemo..a ne kažu...i da budemo njihovo moderno roblje,roblje onih koji nas uče kako da živimo.
 
Nametnuta priča a za račun rasturanja porodice,ko još to nije ukapirao je u problemu.
Što se ne rasturaju kraljevske porodice,Rotšildi,nadjite mi bilo koju bogatašku porodicu a da ne rade na zajedničkom cilju,stvaranju porodičnog biznisa i sticanja bogatstva.Skoro sam bio u CG,da ne pominjem porodicu,izuzetno poznati,bogati,uspešni,dišu jednom dušom i srećni su.
Ne nasedajte na glupe prozapadne fore,priče o tome kako je porodica nebitna,kako svi moramo živeti sami,baviti se samostalnim poslovima,kod roditelja u goste da idemo..a ne kažu...i da budemo njihovo moderno roblje,roblje onih koji nas uče kako da živimo.
Valjda bi bilo dobro i za roditelje i za mladi par da imaju svoju privatnost, nije to rasturanje porodice, mladi par će stvoriti svoju porodicu, to je poenta, a ne rasturanje porodice i zapostavljanje roditelja
 
Valjda bi bilo dobro i za roditelje i za mladi par da imaju svoju privatnost, nije to rasturanje porodice, mladi par će stvoriti svoju porodicu, to je poenta, a ne rasturanje porodice i zapostavljanje roditelja
Šta podrazumevaš pod privatnošću,živiš na posebnom spratu,posebnoj kući u dvorištu,šta bi privatnije.
Jutarnju kafu pijete sami,uživate ali ste deo porodice,ti ideš u nabavku,muž odradjuje svoje,roditelji voze unuke u školu,baka mesi kolače i ručate zajedno...nadam se da me razumeš.
 
Šta podrazumevaš pod privatnošću,živiš na posebnom spratu,posebnoj kući u dvorištu,šta bi privatnije.
Jutarnju kafu pijete sami,uživate ali ste deo porodice,ti ideš u nabavku,muž odradjuje svoje,roditelji voze unuke u školu,baka mesi kolače i ručate zajedno...nadam se da me razumeš.
Pa to je sve suprotno od privatnosti, njegova mama mi uvek tu 😂
 
🤣
 

Prilozi

  • Screenshot_20240226-185304~2.png
    Screenshot_20240226-185304~2.png
    385,7 KB · Pregleda: 5
Pa to je sve suprotno od privatnosti, njegova mama mi uvek tu 😂
Razumem te,pokušaj ali setićeš se ovih reči,nećeš biti srećna,pretovarićeš sebe i muža obavezama,nećeš imati vremena za decu,ta odmor,opuštanje a decu ćeš vaspitati da i oni vas ostave kada vam budu najpotrebniji....život je bumerang,zapamti,kako baciš tako ti se vrati...😉
 
Пре ће се осамосталити они који живе сами.

Ако не бациш ђубре,смрдеће.
Ако не опереш судове,немаш из чега да једеш.
Ако не платиш струју,искључиће је....


А о комфору,да окречиш зидове у боју у коју си одувек желео...да не причам.
Намештај,онакав какав се теби свиђа,тамо где се теби свиђа....

Пуштићу музику до 3 ујутру,а онда ћу отићи на трчање...затим ћу се истуширати...можда нећу ни спавати,данас...
Живот
 

Back
Top