Dragi tinejdzeri, da vas cujemo...

Ne... ja pitam vas ovde, da vidim koliko ljudi uopste znaju o drogama, zavisnosti, dejstivma, posledicama itd. Sad citam originalnu temu i koliko vidim, roditelji uglavnom nemaju pojma o Marihuani. To sto ima nekih koji su probali i nekih koji su exploatisali, ne znaci da i znaju o cemu pricaju. Isto vazi i za podmladak... to sto su produvali pola livade, ne znachi da su i popusili svo znanje o Marihuani.
Dakle ja pit'o i jos cekicam odgovor.
 
Kad_LupimLupim:
Ne... ja pitam vas ovde, da vidim koliko ljudi uopste znaju o drogama, zavisnosti, dejstivma, posledicama itd. Sad citam originalnu temu i koliko vidim, roditelji uglavnom nemaju pojma o Marihuani. To sto ima nekih koji su probali i nekih koji su exploatisali, ne znaci da i znaju o cemu pricaju. Isto vazi i za podmladak... to sto su produvali pola livade, ne znachi da su i popusili svo znanje o Marihuani.
Dakle ja pit'o i jos cekicam odgovor.
Ono sto kazu strucnjaci je da stvar nije naivna kao sto izgleda. Ja nemam iskustva, a imam sina buduceg tinejdzera i veoma sam zainteresovana da saznam sto vise. Zvanican stav znam, sada bi bilo lepo da nam korisnici otvoreno prenesu svoja iskustva i to ne samo sa konzumiranjem i vec i svoje stavove u vezi sa marihuanom, kako su poceli, odnos drustva, odnos porodice, ako je bilo nekakvih smetnji kakve su, poredjenje sa alkoholom npr o cemu znamo mnogo mnogo vise, sta bi oni svojoj rodjenoj deci jednog dana rekli...
Bilo bi zaista dragoceno saznati sve to.
 
E jbga sad... :roll:
Mnogo pocinjete da tupite sa pravopisom, pogotovo oko nekih stvari na koje vecina ni ne obraca paznju... a pritom cini mi se da ima za ovaj slucaj i neke razlike kad se imenuje tacno kao vrsta... ne znam, prover'te knjige tamo... i za'ebite me vise, inace cu da pocnem da pisem sve malim slovima i bez interpunkcije, samo u redovima, ko na chatu!
 
Kad_LupimLupim:
E jbga sad... :roll:
Mnogo pocinjete da tupite sa pravopisom, pogotovo oko nekih stvari na koje vecina ni ne obraca paznju... a pritom cini mi se da ima za ovaj slucaj i neke razlike kad se imenuje tacno kao vrsta... ne znam, prover'te knjige tamo... i za'ebite me vise, inace cu da pocnem da pisem sve malim slovima i bez interpunkcije, samo u redovima, ko na chatu!
mene niko ne ispravlja,u cg ne postoji pravopis... :lol:
 
@KLL: Izvinila sam ti se. Ne pochinjemo, nego pochinjem, a chak ni to nije tachno jer sam oduvek vodila rachuna o tome, pa i ovde znala da ispravim ako mi neshto jako zasmeta. Moje je da ukazhem na ono shto mi smeta, tvoja stvar hocjesh li prihvatiti moju sugestiju ili nastaviti po svome (:


U shkolskom izdanju Pravopisa srpskoga jezika Matice srpske iz 2003. godine, autora Mitra Peshikana, Jovana Jerkovicja i Mate Pizhurice ne pishe nishta o ovome. Nemam veliki Pravopis, inache me uopshte ne bih mrzelo da citiram i tri stranice ako treba, jer se marihuana ne pishe velikim slovom.


Harmony, izvinjavam se shto offtopicujem. Necju vishe.
 
ne znam šta bih rekla. pošto ovo ne shvatam kao temu o samim tim objektima zavisnosti, neću o tome, već roditeljima u toj priči...
nikad ne idem kući u raspad stanju (ako se u njemu nađem), tako da ne brinem o tome da budem 'uhvaćena' i upitana šta mi je.
cenim da može da se pretpostavi da dođem u susret sa alkoholom, ali nečim drugim ne.
i znam da su moji protiv toga u bilo kom obliku.
e sad se setih...
tata koji me pita šta ja radim tamo svaku noć na beer festu? ;p i onda mi kaže - u redu, pošto je festival piva, može malo, ali ne preteruj (:
ha.
 
Takodje... kod mene nema shanse da budem uhvacjena. (Btw mala, shta ti podrazumevash pod ~raspad stanjem? :? ;p) Jednom-dvaput mi se desilo da sam doshla qcji... skoro pa komirana, ali moji spavaju u to doba ooOps.
Meni bi mnogo vecji bedak bio da od nekog ~chuju. Mislim da bih se zavukla u mishju rupu i ne bih izlazila godinama. Imaju poverenje u mene, i glupo bi mi bilo da se to srushi. Ali ne dovoljno glupo da im kazhem - hej, ljudi, znate shta, ja pijem povremeno... Znam shta o tome misle. Zato sam poslednjih par puta napomenula da sam ~pila qvano vino, na primer... I reagovali su onako kako sam ochekivala - "Pa, ti si rekla da ne pijesh, a to kao nije alkohol...?" Ali ne znam. Mislim da je ovo okej. Shta znam... Nije da ispada da sam chistunica u drushtvu u kom se generalno mnogo pije, a o5 ne misle ni da ja mnogo pijem.
A ja ni ne znam da li mnogo pijem. :?
Shta sam sad ovde naprichala. :shock:
 
Harmony:
Ono sto kazu strucnjaci je da stvar nije naivna kao sto izgleda. Ja nemam iskustva, a imam sina buduceg tinejdzera i veoma sam zainteresovana da saznam sto vise. Zvanican stav znam, sada bi bilo lepo da nam korisnici otvoreno prenesu svoja iskustva i to ne samo sa konzumiranjem i vec i svoje stavove u vezi sa marihuanom, kako su poceli, odnos drustva, odnos porodice, ako je bilo nekakvih smetnji kakve su, poredjenje sa alkoholom npr o cemu znamo mnogo mnogo vise, sta bi oni svojoj rodjenoj deci jednog dana rekli...
Bilo bi zaista dragoceno saznati sve to.
Ako uzmes da trazis textove po Internetu, obratis paznju na clanke u novinama i casopisima, na raznorazne obrazovno/naucne emisije, videces da kad sumiras sve sto je receno, ima puno oprecnih stvari.
Ukratko price su cesto neozbiljne, propagandno nastrojene da drze jednu stranu, suvise subjektivne itd... Na originalnoj temi, onaj txt sto je postavio onaj neki Konstantin79 (tako valjda bese nick), je tipican primer jedne takve neupotrebljive price.
Jednostavno, najbolje resenje je upregnuti vijuge, dobro analizirati i procenjivati koje su priche objektivne i iz kojih treba kupiti znanje, a koje su bullshit. U sustini, najbolje je cistom logikom slusati one koji su dunuli dovoljan broj puta da osete dejstvo THC-a.
Problematika se zapravo vrti upravo oko toga, da ljudi pricaju mnogo razlicitih prica... zasto je to tako? Pa, otprilike THC deluje na vrlo cudan nacin da u neku ruku dozvoljava da sam odredis kako ce da te "vozi". Nesto slicno kao sto neki ljudi na alkoholu postaju jako agressivni, neki uzasno neozbiljni, a neki jednostavno samo opusteni. Bitna je razlika da kod THC-a mozes od iste osobe cuti vise razlicitih dejstava.
Ovo je stvar koju nigde nisam nasao kao naucno/eksperimentalno potvrdjenu u bilo kakvom clanku ili sl, ali kapiram da je ocigledno istina, jer se i mnogo iskusnih duvaca, koji imaju godine iza sebe i THC drze pod kontrolom, slaze samnom... dakle:
Djestvo THC-a zavisi od psihickog stanja u kome ste se nalazili pre nego sto je THC unet u organizam.
Sta hocu da kazem... ako ste recimo bili u nekoj depresiji i zapalili jedan dzok da vas kao smiri, on ce vas oterati u ono stanje koje se popularno zove stond/stoned (comfortably numb, sto bi rekao Pink Floyd :P ). S druge strane, ako ste se raspolozeni skupili s drustvom da se malo zezate i opustite i zapalite jednu buxnu, vrlo verovatno ce dejstvo poci u onom pravcu da vam je sve smesno, pa cak i nista :lol:
Dakle, u kom vam pravcu idu misli tog momenta kad vas hvata THC, takvo ce njegovo dejstvo i da bude. Driving at your own risk.
Ja inace jos nisam cuo da je nekoga, ko nema nekih stalnih i dominatnih psihickih, socijalnih i sl problema, THC lose "vozio". Ko zna zasto duva i duva da sebi napravi zabavnu, opusteniju, malo drugaciju atmosferu, nece ni imati lose iskustvo. Ko duva iz depresije, samo bezi od realnosti... itd.
Mislim da ste shvatili poentu price.

Btw. Da se razumemo. Danas je popularno biljcicu zalivat, djubriti i prskati raznom hemijom, da bi se ljudi tripovali da je trava ne znam ni ja sta. Od takvog korova ljudi najcesce i pricaju katastrofalna iskustva i sire dezinformacije... sa sve halucinogenim dejstvom u srzi price. Ko je osetio prave halucinogene, zna sta je Zlo i o cemu pricam. U sustini je problem opet naravno - neznanje.
I da, nem'o sad neko misli da ja ovde pricam kako je travica bezazlena. Nije, samo je pitanje u kada, kako i u kojoj kolicini. Pusiti je ko cigare? Nece bas da moze...
Sve je relativno. Kiseonik, u malo pojacanim dozama, moze da posluzi kao dobar psiho-fizicki doping. Posle neke granice moze da izazove psihoze i halucinacije. Jos malo dodajte ili se duze tripujte i napravice vam trajna i dosta ozbiljna ostecenja nervnog sistema. Samo jos malko vise i ubice vas, vrlo efikasno i bezbolno.
A ipak ga svi disemo, svaki dan u svakom pogledu.
 
Ja sam prvi put probala sa 14. Definitivno iz radoznalosti da vidim kako to sve izgleda i sta onda bude kad se naduvas :)
To sam vec neko vreme zelela da probam i oduvek sam znala da cu kad- tad probati, prema tome mislim da me drustvo nije povuklo. Probala sam sa drugom, i on je tad imao 14 i njemu je tad bio prvi put da vari i on je probao iz ciste radoznalosti... Znaci mislim da ni ja nisam bila ta sto povlaci drustvo, jer nikad nikom nisam ponudila i sl. Nikom posebno nismo rekli... Par njih iz drustva je znalo, tako da nismo to uradili da bi se nesto kao kurcili. Taj prvi put mi nista nije bilo, jer je ***** bila nesto losa, a mozda i zbog neceg drugog ne znam.
Sad varim jednom mesecno uglavnom... Cisto onako kad pozelim da imam onaj osecaj, da se opustim i sl. Nikad nisam imala nikakve smetnje kad sam varila. Secam kad sam prvi put duvala skank da sam se bas naduvala i da mi je srce brzo kucalo i zbog toga sam se na sek bila uplasila :) Posle 5 minuta sam prestala da mislim o tome. Znaci nikakvih posebnih smetnji nije bilo ;)
 
Kad_LupimLupim:
Danas se omladina, a i deca bogami uveliko satiru od alkohola. I u principu roditelji to massovno znaju i ne prave neku dramu dok god to ne postane hronicno, tipicno alkoholicarsko. S druge strane, ogroman broj ljudi i mlado i staro u sustini i ne zna bas mnogo o Marihuani i njenom dejstvu i posledicama. Citam vas sad ovde i vidim koliko se klasicnih mitova pojavljuje u prici.

Ok, ovo je prvenstveno pitanje za roditelje (postavicu ga tamo i na originalnoj temi), ali je i pitanje za omladince, teenove, decu i klince:
Sta je vece zlo, Marihuana ili alkohol?

ovako,ne koristim marihuanu a i alkohol retko pijem ( jer kad pijem volim da se napijem a imam svesta da ne bi to trebalo da radim) ali iz tudjeg iskustva,posmatrajuci i druzeci se sa ljudima koji su vrsni poznavaoci i jednog i drugog,rekla bih da je dejstvo alkohola kod dobrog dela ljudi koje i i jedno i drugo koriste,gori nego pri upotrebi marihuane.
npr alkohol u saobracaju - nikako,pa masa tih ljudi ne moze da hoda kada se prepije a ne da vozi, i jos jedna stvar sto alkohol zna da podstice agresiju i aroganciju nekih ljudi.dok marihuana uglavnom ima suprotne posledice - usporava i smiruje,mislim jos nisam naletela na neku navarenu osobu koja je sklona nekim ispadima ko npr neko alkoholisan.
moguce da nisam upravu,ali ovakav sam utisak stekla posmatrajuci druge ljude.
i mislim da se alkohol neopravdano vise uzima kao 'normalan i kao nista strasno' kada on isto kao i droga moze da izazove zavisnost,tj alkoholizam i komilu nus pojava kao posledicu istog.
u svakom slucaju,ni sa jednim ni sa drugim ne vredi preterivati.
znam par tipova koji duvaju 24/7 i kad ih vidis idu ko zombi,stalno su blazeni i mirni,nekako neprirodno :lol: a alkoholicari su po svojim simptomoma, opet po meni, visestruko gori :?
ali ogradjujem se,ovo je moje misljenje,sasvim je moguce da moj uzorak nije bio reprezantativan pa samim tim da sam dosla do pogresnih zakljucaka...
 
mislim da bi trebali da lepo pricaju samnom a ne odma da me kaznjavaju.[/QUOTE]


slazem se sa tobom... i mene moji samo kaznjavaju... mada, posto me kaznjava cale keva mi skine kaznu i tako... u krug...

a tema... pa ja licno nisam duvala nikada... a cigarete sam probala ali mi se ne svidjaju... moji mi ne bi branili jer su i oni pusaci... naravno da im se ne bi svidelo ali sta ce...
a da duvam mislim da bi me odveli na kliniku da me skinu sa toga! jedino sto je kod mojih problem je sto ne razgovaramo o takvim stvarima... tj. sa caletom ne, a sa kevom sam kao drugarica i pricamo i o sexu i o drogama i o drustvu i najbolje je kad ti je keva najbolja drugarica!!! jedini porok mi je sto volim dus-votku i malko preteram na rodjendanima i sl. ali me ne uhvate nikad pa mi ni ne mogu nista... :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top