Dragi tinejdzeri, da vas cujemo...

Ок направићемо паралелу... нека се овде пише шта тинејџери мисле каква треба да буде реакција родитеља тј какву реакцију они очекују као и то шта би родитељи требало да ураде да их одврате од тако нечега, а шта родитељи не би требало никако да раде да деца не би потерала инат родитељима ;)
 
pa samo lyda bi mogla tako neshto da im kazem... :roll:
btw kad bi me provalili kojim slychajem nastao bi haos...mislim da bi me odmah posmatrali kao komanq i vodili me na lechenje :lol: i sl...mislim kad prichajy da sam zavisna od kompa shta onda mogy da ocheqjy od vytre :P y tome je shit imati starije roditelje...syvishe staromodno...y ovom slychajy ofc...mada pre svega ovo se najvishe odnosi na my mom :)
e al' fora je shto ja to josh yvek nisam probala...ako bydem bila provaljena isprichatjy jednog dana ovde kako sam se provela :P...ako me ne odvedy na mesetz da me izolyjy od svih poroka ovoga sveta :mrgreen:
 
meni su moji celog zivota skretali paznju na negativne posledice alkohola i cigara, donosili mi razne knjige, informisali me... ja ) nikad nisam probala ni vutru ni cigare (kao ni moj brat), jednostavno svesna sam kakve sve posledice mogu da budu, i ne vidim zashto bih uopshte radila neshto shto moze tako da utiche na mene...
a shta roditelji ne treba da rade? ne treba nikako da imaju pristup "ako budesh varila zabranicemo ti izlaske"
time se nishta ne dobija, osim shto moze da izazove kontra efekat i da dete pochne da duva iz inata.

inache meni ni tata ni mama ne pushe, i jako mi smeta duvanski dim, tako da je i to jedan od razloga shto necu probati ni vutru. ne svidja mi se.a i ovaj komshija ispod kad duva usmrdi mi celu sobu.
 
Само да напоменем да се овде више очекује да кажете како бисте желели тј како ви мислите да родитељи треба да реагују на то и наравно да наведете неке примере како би они вас успели да наговоре да престанете то да радите као и то шта не треба да раде да им не бисте, као што већ рекох, потерали инат... ;)
 
namravam jednog lepog dana da probam...da vidim shta je ty sad toliko coooool
imala sam prilika al' imam neki trip od toga:lol:...ne treba mi to y zivoty,nishta pametno y ss...al' o5 kazem htela bih da probam chisto da vidim kako je...
i kada se malo bolje pogleda y syshtini bolje je i vartiti i zadrzati se na tome nego potegnyti za smrk smrk i botzkanjem...imam dosta drygova koji sy zakleti protvinitzi hemije al' zato vare chesto...y tom pogledy bolje je i pyshiti vytry (koja je dokazano manje shtetna od hemije) nego koristiti ta ostala shit...
 
Kao sto sam vec rekla na domu i porodici...

Mama mi je rekla da je varila par puta, a tata mislim da je cesto vario, ali mi nikad to nije rekao, nekako nikad nismo ni dotakli tu temu.
Ja sam probala sa 14. Duvam jednom mesecno, ponekad redje, a redje cesce od toga. Mojima nisam rekla da sam probala, ali kada bih im rekla, mislim da bi poceli da mi pricaju sve ono sto vec znam, da je to stetno, razloge zbog kojih to ne treba da radim, primere, posledice i sl. Ne nameravam da im kazem da sam probala. Jednostavno nekako ne bih mogla. Ne znam. Imam ok ondos sa njima, ali nekako nemam potrebu da im kazem. Ne znam ni kako bih im rekla.
Da sam ja rotitelj, prijatno bih se obradovala da mi cerka kaze da je probala. Pricala bih sa njom o tome, naravno, ali bi mi stvarno bilo drago da znam da ona moze tako nesto da mi kaze.
da, ako me cerka nekada bude pitala da li sam probala, mislim da cu joj reci da jesam. Mislim da je najbolje prijateljski i otvoreno pricati o tome sa decom. Ja mojima nisam rekla, ali kada bih imala neki problem sa tim ili kada bih imala potrebu da im kazem, mogla bih da im se poverim i oni bi to relativno normalno prihvatili i pomogli bi mi. Da nema prijateljskog odnosa, sigurno im nista ne bih rekla.
 
Probao sam jedno... 2-3 puta... svaki put bez efekta i trajno sam rešio da batalim to... to je još davno bilo... u svakom slučaju ja ne pušim... ni ne volim to.. tako da konzumiranje bilo čega pušenjem mi je fuj :P A to dal bih rekao mami ili ćaletu... pa... kad sam imao oko 15 moja looodi brat... je došao na ideju da ja pušim travu.. zato shto sam dosta slušao rege... i pretio i smarao me.. itd itd... a tata je samo rekao.. vreme će pokazati istinu... nisam im rekao za te moje eksperimente... ali ni ne nameravam... doduše provalila me je keva da smo ja i ortak hteli da se nadrogiramo konzumiranjem muskatnih oraha... zato što smo pročitali na *****.org da je to moguće... i smejala.. se i rekla mi da je to nezdravo.. anywayz... tako normalna reakcija sa razumevanjem zašto... ali i time što treba detetu reći i zašto ne... neki konkretniji razlog od ne smeš i slično :P
 
Moji roditelji bas pokusavaju da sagrade prijateljski odnos sa mnom, ali ja ne volim nikome ista da pricam. Vise volim da patim u sebi nego da nekome nesto kazem. Pokusavam da se otvorim, ali se plasim da ce me neko mozda ismevati (roditelji znam da sigurno nece, ali eto, ja se tako ponasam).

@Tema
Rekla bih im (mada ne mogu sebe da zamislim kako pushim travu, bljak), a i verovatno bi na vreme primetili da sa mnom nesto nije u redu. Uvek primete, cak i najmanju sitnicu u mom ponasanju. Kako bi reagovali? Razgovarali bismo i razgovarali i razgovarali... Meni mnogo pomaze razgovor.
 
Dovla:
Само да напоменем да се овде више очекује да кажете како бисте желели тј како ви мислите да родитељи треба да реагују на то и наравно да наведете неке примере како би они вас успели да наговоре да престанете то да радите као и то шта не треба да раде да им не бисте, као што већ рекох, потерали инат... ;)
Moji bi to jedino mogli d ami zabrane (kao i sve druge stvari) izlascima..... ali kako me ne mogu vjecito u qcu drzat,ako se meni svidja da pusim travu ja cu to raditi u skoli npr (prije,posle skole) (:mrgreen: ).... i oni to sigurno ne bi nikad saznali....
 
aaaaaaaa konacno ovakva tema. ja nikad nisam pusila travicu ali moji misle da jesam. izolovali su me od svega,uzeli mi fon,zabranili napolje,sve sve sve. samo imam net hihi. ja mislim da je to poresno,mislim da bi trebali da lepo pricaju samnom a ne odma da me kaznjavaju.
 

Back
Top