Zrtva Gospoda Isusa Hrista iz poslusnosti, podredjenosti... ili neceg treceg?

jel sejao dobru rec, odakle onda kukolj i gde je taj kukol
- to je iz druge price, ali vi ne pazite, evo stihova koe sam iznad preskocio

24 Drugu priču kaza im govoreći: Carstvo je nebesko kao čovek koji poseja dobro seme u polju svom,
25 A kad ljudi pospaše, dođe njegov neprijatelj i poseja kukolj po pšenici, pa otide.
 
."ovu sam zapovest primio od Oca" :). Međutim, Isus kaže "zapovest" a ne "vlast"
ne preskaci, jer ispred kaze - vlast imam poloziti ga i vlast imam uzeti ga
Ivan 10,18, Nitko ga ne otima od mene, nego ga ja sam od sebe polažem, i vlast imam položiti ga, i vlast imam uzeti ga opet. Ovu sam zapovijed primio od Oca ...

Molim vas obojicu da pogledate kljuc za koji vam kazem, a koji je - posvecen od Oca, Jer posvecenost ukljucuje i zapovest i vlast, I PODREDJENOST I NADREDJENOST, HVALA TI BOZE STO MI OVO OTKRI PROSTOM. zATO JE UPOTREBIO OBA POjMA, A NE SAMO JEDAN. I u meri u kojoj ti preskaces drugi - vlast u toj meri spustas i podredjues Hrista - razmisli zasto si preskocio VLAST. U istoj meri drugi kazu - vaskrsnut od Oca, a On sam jeste vaskrsenje - dakle opet ga podredjuete Ocu, kao da nema vlast dobijenu od Oca. Na taj nacin ga necete spustiti sa neba i necete ubrzati drugi dolazak, varate se jako; ne sedi On nize od Oca, vec do Oca, vise svih nebesa
Reč o žrtvenoj ljubavi
rec je o posvecenosti
Jован, глава 10
36. Како ви говорите Ономе ког Отац посвети и посла на свет: Хулу на Бога говориш, што рекох: Ја сам Син Божји?


hvala na diskusiji, pa nauci, a ako se ne slazes, argumentuj, KLJUC JE U POSVECENOSTI, NE U MENJAJU STATUSA/ULOGA, ILI CEGA VEC, greska u koju si ti skliznuo, ne poznajuci varijable i konstante bozanskih dogmata
 
Poslednja izmena:
Jesu li i sinovi zla u i sto vreme i sinovi Božiji? Ne bih rekao...mislim da su izgubili taj status..
to je zato sto sve posmatras kroz prizmu statusa, formalnog statusa, a vec sam ti rekao da status ne mora da znaci nista sustinsko, i tako ce da bude na kraju, ljudi ce se pozivati na status varajuci sami sebe, ali dzaba im status, svi ce da popadaju kao knezovi [citirao sam ti vec, zasto se ponavljamo, kako ne vidis da si se uhvatio forme, dok ti sustina izmice?]

zamajavas se sa statusnim simbolima, dok ti sustina promice, a necec da meni zahvalis sto ti nalazim gresku i da je ispravis

prestani sa statusnim, pa da se bacimo na one simbole koji cekaju nasu analizu, da ostvarujemo pisma dalje
 
i mene non-stop ispravlja, vidite iznad, a vas, kako vas nema ko da ispravlja, a ne date meni da vas ispravim?
zar bih se ja bunio da me neko ispravi? ne, rekao bih, hvala brate, jer znamo da neprijatelje necemo ispravljati - ko me ispravi taj je brat moj, tako znam da smo u istom timu, a kada ispravljanje prestane, onda krece obracun, pokoravanje neprijatelja kojima nema ispravljanja i uspravljanja, vec ce se saviti do zemlje, porazeni.
 
Međutim, Isus kaže "zapovest" a ne "vlast" koja se koristi u pogledu kontrole njegovog života
On sam kaže da tu vlast,da je vlastan dobrovoljno dati život i uzeti ga opet je dobio kao zapovest od Oca.Zapovesti daje onaj koji ima vlast.
A zapovest je primio zapravo da primeni svoje Božansko pravo.
Šta ima iko da mu daje bilo kakve zapovesti kad on sam od sebe,apsolutno nezavisno ima vlast nad svojim životom?Hristos se sve vreme poziva na Boga kao svoga Oca,odatle on crpi svoj autoritet i oni znaju da kada to kaže se izjednačava sa Bogom jer znaju da je Mesija Sin Božiji,sam Bog,Car Izrailjev.Na bilokoji božanski atribut na koji se Isus pozivao,pozivao se na način da je to dobio od Oca.I Otac uvek dela i ja delam,sud Sinu predade,oprašta grehe etc...
 
Molim vas obojicu da pogledate kljuc za koji vam kazem, a koji je - posvecen od Oca, Jer posvecenost ukljucuje i zapovest i vlast, I PODREDJENOST I NADREDJENOST, HVALA TI BOZE STO MI OVO OTKRI PROSTOM. zATO JE UPOTREBIO OBA POjMA, A NE SAMO JEDAN.
To je osnovna stvar u hristologiji i učenju da je Isus Hristos Bogočovek,potpuni Bog i potpuni čovek.Obe volje su Hristu prisutne i obe deluju.U teologiji priroda-volja u neraskidivoj sinergiji i harmoniji ne mešajući se jedna s drugom.To je odavno otkriveno al hvala Bogu svakako:pivce:
 
On sam kaže da tu vlast,da je vlastan dobrovoljno dati život i uzeti ga opet je dobio kao zapovest od Oca.Zapovesti daje onaj koji ima vlast.

Upravo ovde je bitna razlika između "zapovesti" i "imati vlast". Ovde to nije povezano već Hristos ima vlast..On ne kaže da ju je primio od Oca...On je ima sam po sebi. Tako da tu pokazuje svoju Božasnku vlast ili Božasnki atribut.

Ali mi znamo da je Hristos na zemlji se uvek pozivao na Oca kao autoritet zato što je uzeo obličje sluge, Filibljanima 2,6.7. Tamo je odgovor zašto se Isus na zemlji i pored svog Božasnkog autoriteta poziva na Oca...tamo kaže da je "postao polsušan tj. podređen" kao i svaki drugi sluga. To je odgovor zašto "zapovest" prima od Oca.

Međutim, u diskusijama sa muslimanima i antitrinitarcima koji uvek insistiraju na tome da je Isus ipak "zapovesti primio od Oca" ja im ukazujem kako je mogao primiti zapovest po kojoj On biva ravan Bogu? Kako On imože imati vlast nad svojim životom a to može samo Bog? Recimo..ja tebe mogu ovlastiti da uradiš to i to. Ali mogu li te ovlastiti da budeš Bog? To ne mogu. Osim ako si ti doista Bog pa tu mogu onda reći hajde sada pokaži svoje Božanstvo tj. svoj Božasnki autoritet.

Tako da Hristovo potčinjenje Ocu podrazumeva da On svoj Božasnki autoritiet ispoljava na zapovest Oca.

Ali opet kažem pogledaj reakciju Jevreja kada su čuli da Isus ima "vlast nad svojim životom" i da ga može položiti i uzeti natrag.

Šta ima iko da mu daje bilo kakve zapovesti kad on sam od sebe,apsolutno nezavisno ima vlast nad svojim životom?

Filibljanima 2,6.7.8
 
Poslednja izmena:
Smešno Jovane,ko ima vlast ne prima zapovesti ni od koga već ih zadaje.
Ali mi znamo da je Hristos na zemlji se uvek pozivao na Oca kao autoritet zato što je uzeo obličje sluge, Filibljanima 2,6.7.
Obličije sluge je jasno opisano i ne odnosi na Sina Božijeg jer ti lepo piše u tekstu:

Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu, 6 Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom; 7 Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.

 
Smešno Jovane,ko ima vlast ne prima zapovesti ni od koga već ih zadaje.

Obličije sluge je jasno opisano i ne odnosi na Sina Božijeg jer ti lepo piše u tekstu:

Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu, 6 Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom; 7 Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.


Hristos se dobrovoljno pokorio Ocu kao sluga...Filibljanima 2,6.7.8..zato prima zapovest. Tako kaže još "postavši poslušan"...do smrti krstove. Znači "postavši" a da je to prirodan odnos između Hrista i Boga.

Ali vlast ne prima tekst je jasan..vlast ima kao što kaže sam Gospod. Nije džabe istaknuto to..."vlast imam" a "zapovest sam primio od Oca".
 
To su sinonimi.Žrtvena ljubav jeste najviši oblik posvećenosti
pa ako se jedanput zrtvovao, sta to znaci, kada dodje drugi put da ce da bude manje posvecen nego prvi?
to sto kazes da su sinonimi, za mene nisu, a ni logika ti ne drzi vodu
To je osnovna stvar u hristologiji i učenju da je Isus Hristos Bogočovek,potpuni Bog i potpuni čovek.Obe volje su Hristu prisutne i obe deluju.U teologiji priroda-volja u neraskidivoj sinergiji i harmoniji ne mešajući se jedna s drugom.To je odavno otkriveno al hvala Bogu svakako:pivce:
to znam, ali ne vidim kako si doveo u vezu sa ovim sto sam ja rekao - i zapovest i vlast, I PODREDJENOST I NADREDJENOST, ...?/
Ali vlast ne prima tekst je jasan..vlast ima kao što kaže sam Gospod. Nije džabe istaknuto to..."vlast imam" a "zapovest sam primio od Oca".
pa, da zapovest se dobija ili prima, a vlast - hahaha- ko jos daje vlast, jel si to hteo da kazes?
Matej 28,18, Tada pristupi Isus k njima i reče im: "Dana mi je sva vlast na nebu i na zemlji.
Ajde sad da priznas da si pogresio jer ko je lud da daje vlast, mislio si na podredjene, ali Sin nije podredjen pa mu je ''DANA SVA VLAST'', ne kaze Otac da bi te jos malo zbunio, hehe.
U stvari da priznate obojica da sam ja u pravu, bezveze se igramo zbunjivanja.

Nego, jel ostalo vlasti za Boga OCA, AKO JE DANA SVA HRISTU, SINU, i na nebu i na zemlji, kako rece? ajde da priznate lepo, pa cu da vam objasnim nema veze sto niste pazili, jer vec sam objasnio zasto je Bog najveci.
 
Poslednja izmena:
Ali vlast ne prima tekst je jasan..vlast ima kao što kaže sam Gospod. Nije džabe istaknuto to..."vlast imam" a "zapovest sam primio od Oca".

U pravu je glasnik,ti stvarno pervetiraš tekstove...ili patiš od disleksije...ne znam šta bi moglo biti treća varijanta...

"Zato me otac ljudbi, jer ja dušu svoju(život svoj) polažem da je opet uzmem. Niko je ne otima od mene, nego je ja sam od sebe polažem. Vlast imam položiti je i vlast imam uzeti je opet. Ovu sam zapovest primio od oca. Tada opet posta raspra među Jevrejima za ove reči", Jovan 10,17-19

 
pa ako se jedanput zrtvovao, sta to znaci, kada dodje drugi put da ce da bude manje posvecen nego prvi?
to sto kazes da su sinonimi, za mene nisu, a ni logika ti ne drzi vodu
Više se ne žrtvuje,jednom se žrtvovao i nema više.Svrši se.
Ne ulazim u tvoje logike...posvetiti se nečemu bilo čemu znači predati sebe u potpunosti a šta je tvoja logika slobodan si objasniti.
 
to znam, ali ne vidim kako si doveo u vezu sa ovim sto sam ja rekao - i zapovest i vlast, I PODREDJENOST I NADREDJENOST, ...?/
Onda ne bih rekao da znaš...ili možda ne shvataš...Bogočovek,potpuni Bog,potpuni čovek.Sin Božiji,Sin Čovečiji,Tvorac-stvorenje,nadređen-podređen,onaj koji silazi s neba-onaj koji se uzdiže na nebo etc
 
U pravu je glasnik,ti stvarno pervetiraš tekstove...ili patiš od disleksije...ne znam šta bi moglo biti treća varijanta...

"Zato me otac ljudbi, jer ja dušu svoju(život svoj) polažem da je opet uzmem. Niko je ne otima od mene, nego je ja sam od sebe polažem. Vlast imam položiti je i vlast imam uzeti je opet. Ovu sam zapovest primio od oca. Tada opet posta raspra među Jevrejima za ove reči", Jovan 10,17-19

Ajde ovako. Suština je u onome što On može tj. što je vlastan. Vlastan je dati dušu tj. život i uzeti ga opet tj. povratiti ga.

Reci mi može li Bog tebe ili mene ili bilo koga ovlastiti da tako nešto učini? Može li neki anđeo tako nešto biti ovlašćen? Može li stvoreno biće biti u stanju povratiti sam svoj život?

Međutim, zapovest za takvo delo može izvršiti neko ko je Bog zar ne? Ako Hristos ima takvu vlast šta to govori o Njemu?

Takva vlast ne može da se dobije ako neko nije Bog to je suština.
 
Poslednja izmena:
pa, da zapovest se dobija ili prima, a vlast - hahaha- ko jos daje vlast, jel si to hteo da kazes?
Matej 28,18, Tada pristupi Isus k njima i reče im: "Dana mi je sva vlast na nebu i na zemlji.


Ok, vlast koju je Hristos dobio tada jeste ona koja je opisana recimo u Efescima 1.

"Koju učini u Hristu, kada ga podiže iz mrtvih i posadi sebi sa desne strane na nebesima. Nad svakim poglavarstvima, i vlastima, i silama, gospodstvima, i nad svakim imenom što se može nazvati, ne samo na ovom svetu nego i na onom koji ide", Efescima 1,20.21

Ovo je Hrstos dobio..tj. to je ta vlast od Oca koju je obio tada..nakon vaskrsa. Ovo pre vaskrsa je vlast koju sam ima i koja proističe iz Njegovog Božanskog autoriteta koji iam na nebesima pre dolaska na zemlju.

Međutim, šta misliš da li ovde Hristos kao Bog dobija ovu vlast ili kao neko ko je uzeo obličje sluge? Šta misliš?
 
Poslednja izmena:
Ajde ovako. Suština je u onome što On može tj. što je vlastan. Vlastan je dati dušu tj. život i uzeti ga opet tj. povratiti ga.

Reci mi može li Bog tebe ili mene ili bilo koga ovlastiti da tako nešto učini? Može li neki anđeo tako nešto biti ovlašćen? Može li stvoreno biće biti u stanju povratiti sam svoj život?

Međutim, zapovest za takvo delo može izvršiti neko ko je Bog zar ne? Ako Hristos ima takvu vlast šta to govori o Njemu?

Takva vlast ne može da se dobije ako neko nije Bog to je suština.
Neka Pismo govori umesto mene:
A Isus odgovarajući reče im: Zaista, zaista vam kažem: Sin ne može ništa činiti sam od sebe nego šta vidi da Otac čini; jer šta On čini ono i Sin čini onako; 20 Jer Otac Sina ljubi, i sve Mu pokazuje što sam čini; i pokazaće Mu veća dela od ovih da se vi čudite. 21 Jer kao što Otac podiže mrtve i oživljuje, tako i Sin koje hoće oživljuje. 22 Jer Otac ne sudi nikome, nego sav sud dade Sinu, 23 Da svi poštuju Sina kao što Oca poštuju. Ko ne poštuje Sina ne poštuje Oca koji Ga je poslao. 24 Zaista, zaista vam kažem: Ko moju reč sluša i veruje Onome koji je mene poslao, ima život večni, i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život. 25 Zaista, zaista vam kažem: Ide čas i već je nastao, kad će mrtvi čuti glas Sina Božijeg, i čuvši oživeti. 26 Jer kao što Otac ima život u sebi, tako dade i Sinu da ima život u sebi; 27 I dade Mu vlast da i sud čini, jer je Sin čovečiji.

Sin čovečiji dobija vlast,dobija moć jer je po prirodi nema,Sin Božiji je ima ali zato što je On sad Sin čovečiji,čovek u Njemu zadobija tu moć.Čovek se uzdiže sa desne strane,Sin Božiji iako je sišao i postao čovek,možda paradoksalno zvuči ali je istovremeno bio i na Nebu,nerazdvojan od Oca i Svetog Duha.Zato i On sam kaže da silazi s neba i da je na Nebu.
Ukratko Bog je postao čovek da bi čovek postao Bog ali ne Bog po prirodi,to je nemoguće nego po blagodati,daru tj zajednici sa Bogom Svetom Trojicom u Hristu što je i bio cilj od samog početka,da se proslavi Bog u čoveku kao kruni njegovog stvaranja.To je Hristos ostvario i zato se i kaže da je za Njega sve stvoreno,on je cilj,smisao Logos.
 
Samo sam mislio da ovo razumemo. Ono što Hristos kaže a Jevreji udarili u raspru...a to je kada On kaže da može svoj život povratiti..ako može svoj život povratiti tj. opet ga uzeti ne govori li to o tome ko je Hristos zapravo iza ovog ljudskog obličja kako su Ga videli ljudi?

Zato se i čude. Znaju implikacije toga ali Mu ne veruju. To je poenta. Oni Mu ne veruju ne zato što su verni Torah pa da se groze kada neko ukazuje na Božanske atribute već zato što ne vole Njega da On bude Taj. Ne vole jer im se ne sviđaju Njegovi putevi. Ne vole što ih kori za greh koji bi više voleli da zadrže i žive raspusno a da primaju Božije blagoslove. To je problem sa svim generacijama naravno, ne samo ovom iz Jevanđelja.

Pošto Ga ne vole tj. ne vole principe pravednosti koje On iznosi oni naravno ne bi voleli da je On baš Taj.

No, ako izuzmemo njihovu odbojnost prema Isusu zbog principa o kojima im je govorio...ono što vidimo jeste da On tvrdi da ima "Božansku vlast" da tako kažem. Jer ni jedno stvoreno biće ne može da ima (čak i da je dobio) takvu vlast. Dakle, ne može neko ko nije svemoćni Bog da poseduje sposobnost koju poseduje samo Bog. Ne može meh primiti više vina od one količine koju može nositi..ako se razumemo. Samo Bog može nositi Božanske sposobnosti.
 
To su sinonimi.Žrtvena ljubav jeste najviši oblik posvećenosti
Više se ne žrtvuje,jednom se žrtvovao i nema više.Svrši se.
Ne ulazim u tvoje logike...posvetiti se nečemu bilo čemu znači predati sebe u potpunosti a šta je tvoja logika slobodan si objasniti.
ako je najvisi oblik posvecenosti zrtvena ljubav, a drugi put ne dolazi da se zrtvuje, koji onda oblik posvecenosti ce imati [po tebi taj drugi oblik ce biti manji, jer je zrtvni najveci]
p.s. vidi, ja nemam problem da budem najlgluplji, ali ako neko tvrdi da nesto zna, onda neka to i objasni; ali, ne, ja sam sa 50 godina koliko imam upoznao ljudekoji blefiraju, nece da priznaju
Onda ne bih rekao da znaš...ili možda ne shvataš...Bogočovek,potpuni Bog,potpuni čovek.Sin Božiji,Sin Čovečiji,Tvorac-stvorenje,nadređen-podređen,onaj koji silazi s neba-onaj koji se uzdiže na nebo etc
eto, ne shvatam, lepo trazim da mi objasnis, ovako kako nabrajas nista ne znaci, nego lepo pojasni, kako dogmu povezujes sa ovm sto sam ja rekao
p.s. razumem samo potpuni da povezujes sa posvecenoscu
 
Takva vlast ne može da se dobije ako neko nije Bog to je suština.
Ali vlast ne prima tekst je jasan..vlast ima kao što kaže sam Gospod. Nije džabe istaknuto to..."vlast imam" a "zapovest sam primio od Oca".
  • ti pod 1 moras prvo da priznas da si pogresio, jer ako ne priznas bas zato ne mozes ni da naucis
  • ili je dobio/primio ili nije, zato sto je vec bila njegova - vlast
  • a ako je Bog onda je vec bila njegova, po tebi dok nije uzeo ulogu sina, a kao sin se spustio na zemlju, da bi se ponizio do smrti [ni sa tim ne slazem, ali bar mogu da razumem to stanoviste]
"Koju učini u Hristu, kada ga podiže iz mrtvih i posadi sebi sa desne strane na nebesima. Nad svakim poglavarstvima, i vlastima, i silama, gospodstvima, i nad svakim imenom što se može nazvati, ne samo na ovom svetu nego i na onom koji ide", Efescima 1,20.21

Ovo je Hrstos dobio..tj. to je ta vlast od Oca koju je obio tada..nakon vaskrsa. Ovo pre vaskrsa je vlast koju sam ima i koja proističe iz Njegovog Božanskog autoriteta koji iam na nebesima pre dolaska na zemlju.
vise svih nebesa posle vaksrsenja je vise svake vlasti, ali da bi uopste mogao da vaskrsne, pre raspeca je morao da ima tu vlast, morao je da je dobije ranije
Međutim, šta misliš da li ovde Hristos kao Bog dobija ovu vlast ili kao neko ko je uzeo obličje sluge? Šta misliš?
vlast je dobio kao kao Sin Boziji, a vise svih nebesa, iznad svake vlasti i principa i svih andjeoskih redovaje kada sedi do Oca
p.s. cak je i ucenicima rekao - vise vas ne nazivam slugama, vec prijateljima, bracom, pa tako i ovo ... mi hriscani imamo porodicni odnos, a ne proizvodni odnos, sluga, zaposlenika, itd
p.p.s. za oblicje sluge sam ti isto rekao da ne bi bilo nikakvih sluga da aramejska rec za jagnje i sluga nije JEDNA TE ISTA REC, A JOS MOJI, ADAMOVI SINOVI PRINOSASE ZRTVE, svaki do svoga, letine ili stada
 
Upravo odgovor na ovo pitanje je da li Hristos nije imao ranije tu vlast kao Bog? :). Ako je imao kao Bog znači je li ostalo za Boga nešto?;).
pa je li ostalo? -to sam ja tebe pitao.
sustina otac-sin nije u podredjenosti sina, vec sam ti to rekao, ostavivsi da ne guram nos u tudje porodice, vec je sustina u ovome sto ti crni kopira
nego šta vidi da Otac čini; jer šta On čini ono i Sin čini onako; 20 Jer Otac Sina ljubi, i sve Mu pokazuje što sam čini;
sin je identican ocu, otac je veci, jer sin raste, ... i nema ni jedne druge relgije... ostale imaju sintagmu sin neba, ali je nasa sin, sinovi, deca Boga Oca najbolja
p.s. ima jos razloga zbog kojih je hriscanstvo najbolje, na primer licnost strogog vaspitaca starozavetnog Boga, i licnost Utesitelja novozavetnog
 
Sin čovečiji dobija vlast,dobija moć jer je po prirodi nema,Sin Božiji je ima ali zato što je On sad Sin čovečiji,čovek u Njemu zadobija tu moć.Čovek se uzdiže sa desne strane,Sin Božiji iako je sišao i postao čovek,možda paradoksalno zvuči ali je istovremeno bio i na Nebu,nerazdvojan od Oca i Svetog Duha.Zato i On sam kaže da silazi s neba i da je na Nebu.
Ukratko Bog je postao čovek da bi čovek postao Bog ali ne Bog po prirodi,to je nemoguće nego po blagodati,daru tj zajednici sa Bogom Svetom Trojicom u Hristu što je i bio cilj od samog početka,da se proslavi Bog u čoveku kao kruni njegovog stvaranja.To je Hristos ostvario i zato se i kaže da je za Njega sve stvoreno,on je cilj,smisao Logos.
jel si ovo sam zakljucio ili si komplet kopirao? - pitam jer opet dolazimo do nerazumevanja - Hristos je omogucio da mi ostvarimo, a on sam nema sta da ostvaruje ako je bio i ostao savrsen - ovo na drugi pasus, a u vezi sa prvim ne mogu sad da te ispravljam, drugi put, kada se vise otvoris kako to sin coveciji nije imao vlast po prirodi, o kom to sinu covecijem ti govoris uopste, i odakle ti ovo?

p.s. mora da je avva, cim south odobrava, cim je ''paradoksalno'' odmah se klanjamo. Jes istovremeno je silazio i bio na nebu, kao sto je osudjen knez, ali po avvi, gle paradoksa Hristos. Pogresno naucavate, paradoksalci. Ja cu da naucavam kao i sveti Jvan Zlatousti, bez paradoksa. Mi smo ortodoksni, a vi ste paradoksni. eto pa se pusite, dobro je da ste priznali. Joca je heterodoksan. Sad znamo bar svi ko smo.
 
Poslednja izmena:
Samo sam mislio da ovo razumemo. Ono što Hristos kaže a Jevreji udarili u raspru...a to je kada On kaže da može svoj život povratiti..ako može svoj život povratiti tj. opet ga uzeti ne govori li to o tome ko je Hristos zapravo iza ovog ljudskog obličja kako su Ga videli ljudi?
pa je li to on ''ostvario'' kako kze crni, ili ako je oduvek bio savrsen, omogucio nama da ostvarimo, ali onda iz tvoje logike sledi da se mi gradimo bogovima ako tezimo bozanskim atributima...Treba da batalis poziciju fariseja, licemera...
sustina je da je bio savrsen, da je kao savrsen sisao na zemlju, i da nam je pokazao kako mi da se usavrsavamo

A sa tobom ostaje problem sto ne shvatas da je sustinski Hristos identican Ocu, cak i formalno kaze ko je video mene video je Oca. cAK KAZE D HOCE DA I MI BUDEMO JEDNO KAO STO JE ON JEDNO SA OCEM, i da ce se u nama nastaniti zajedno sa OCEM, posle cega postaje degute da se ti nastavljas sa podredjenoscu [zbog verovatno porodicnog problema na relaciji otac-sin, izvini na iskrenosti].

21 Jer kao što Otac podiže mrtve i oživljuje, tako i Sin koje hoće oživljuje.
a zamisli da kaze, kako gospodar tako i sluga - ne ide prijatelju to

nema boljeg odnosa nego sto je otac-sin, a ti kako hoces, ako ti se ne veruje da je taj odnos od pocetka, vec da je nastao i to iz podredjenosti - TI GRESIS
i pokazaće Mu veća dela od ovih da se vi čudite.
VLASTI, vidi u hijerhiji andjela, ona nije najvisa
 
Poslednja izmena:
Međutim, šta misliš da li ovde Hristos kao Bog dobija ovu vlast ili kao neko ko je uzeo obličje sluge? Šta misliš?
ni 1 , ni drugo ne mislim
sluge, poslanici u vinogradu su bili, pa sta su radili?
onda je Bog poslao svoga Sina, A NE SLUGU, jer su do tada sluge radile zlo, pa su i posle namislile da ubiju Sina - NASLEDNIKA OCA, da bi se na prevaru docepali nasledstva.
Sin dobija od Oca SVE, sve sto Otac cini, cini i Sin, i ni u cemu se Sin ne razilikuje od Oca, Posluzio je kao zrtveno jagnje jer je tako jos od mojih sinova Kaina i Avelja, ja sam kriv i da ih ja nisam tako naucio da prinose zrtve Bogu, NISTA OD OVOG NE BI BILO.
Sluga on nikako ne moze biti, jer nije ako je CAR, vec je samo posluzio tada JEDANPUT - za otkup greha - tako glasi dogma, ne suprotstavljam se ja sada dogmi, neka vam je, i pravila koja trazite, samo kazem - poslusacu i posluziti jer tako treba, jer je to pravedno, cak je pravedno da se ljube neprijatelji, okrene drugi obraz, ali sve je to zbog posledica prvobitnog greha... jer valjda niko ne misli da lljudi trebaju da samaraju, zrtvuju i slicno... NE. Vidis ovaj crni ne zna ni sta je posvecenost, pa kaze zrtva, a ne zna da vise nema zrtve za grehe, i da drugi put nece doci posvecen zrtvoprinosenju... eh, sveti i pravedni cekaju da vi shvatite, da to su dve grupe ljudi, a vi ne znate ni sta je posvecenost ni sta je pravednost, za dzabe me blefirate
 

Back
Top