Put Isusa Hrista

Gde je rekao da je zoofilija za Njega zlo ,molim konkretnog Biblijskog dokaza ?

Marko 7,20Još reče: što izlazi iz čovjeka ono pogani čovjeka;
Marko 7,21Jer iznutra iz srca ljudskoga izlaze misli zle, preljube, kurvarstva, ubistva,
Marko 7,22Krađe, lakomstva, pakosti, zloće, lukavstvo, sramote, zlo oko, huljenje na Boga, ponos, bezumlje.
Marko 7,23Sva ova zla iznutra izlaze, i pogane čovjeka.

Je li zoofilija zlo, sramotna, bezumna, pogana?

Jeste.
 
Marko 7,20Još reče: što izlazi iz čovjeka ono pogani čovjeka;
Marko 7,21Jer iznutra iz srca ljudskoga izlaze misli zle, preljube, kurvarstva, ubistva,
Marko 7,22Krađe, lakomstva, pakosti, zloće, lukavstvo, sramote, zlo oko, huljenje na Boga, ponos, bezumlje.
Marko 7,23Sva ova zla iznutra izlaze, i pogane čovjeka.

Je li zoofilija zlo, sramotna, bezumna, pogana?

Jeste.
Pa jel mozda u vreme SZ-ta sve to bilo drugacije pa misli zle nisu izlazili iz srca nego su mozda...sta ja znam,iz usiju ?
Pa jel u vreme SZ-ta zoofilija nije bila sramota,nije bila bezumna stvar,ili mozda nije bila pogana pa eto,Bog ju je tada izricito imenovao i zabranio pod smrtnom pretnjom ? :kafa:
 
Pa jel mozda u vreme SZ-ta sve to bilo drugacije pa misli zle nisu izlazili iz srca nego su mozda...sta ja znam,iz usiju ?
Pa jel u vreme SZ-ta zoofilija nije bila sramota,nije bila bezumna stvar,ili mozda nije bila pogana pa eto,Bog ju je tada izricoto imenovao i zabranio pod smrtnom pretnjom ? :kafa:
Za mene se ovo podrazumeva...ne znam o čemu polemišemo!?

Tražio si Hristove reči za zlo i bezumlje....dobio si...
 
Za mene se ovo podrazumeva...ne znam o čemu polemišemo!?
Kako to mislis da se podrazumeva kada Isus bukvalno nikada,dakle nikada nije tretirao zoofiliju ?
Sto si onda ne podrazumevas da se i dalje treba drzati 4-ta Bozja zapovest koja nalaze svetkovanje subote nego mi vrdas levo desno da to Isus navodno nije izricito rekao ???
...a jasno je rekao da je subota STVORENA za coveka,dakle ne za jevrejina nego za coveka !??

Tražio si Hristove reči za zlo i bezumlje....dobio si...
Nisam bre to trazio sta je tebi,kakvo sad zlo kakvo bezumlje ???????????
Trazio sam ti i jos uvek trazim eksplicitnog teksta koji kaze da je Isus branio zoofiliju , isto kao i to sto si trazio ekpslicitnog teksta da je Isus izricito ponovio obavezu za svetkovanje subota !!!
 
Kako to mislis da se podrazumeva kada Isus bukvalno nikada,dakle nikada nije tretirao zoofiliju ?
Sto si onda ne podrazumevas da se i dalje treba drzati 4-ta Bozja zapovest koja nalaze svetkovanje subote nego mi vrdas levo desno da to Isus navodno nije izricito rekao ???
...a jasno je rekao da je subota STVORENA za coveka,dakle ne za jevrejina nego za coveka !??


Nisam bre to trazio sta je tebi,kakvo sad zlo kakvo bezumlje ???????????
Trazio sam ti i jos uvek trazim eksplicitnog teksta koji kaze da je Isus branio zoofiliju , isto kao i to sto si trazio ekpslicitnog teksta da je Isus izricito ponovio obavezu za svetkovanje subota !!!
Je li zoofilija sama po sebi ''zlo'' i ''bezumna'' ?
 
Je li zoofilija sama po sebi ''zlo'' i ''bezumna'' ?
A Jel kradja sama po sebi zlo i bezumna ?
Jel ubistvo samo po sebi zlo i bezumlje ?
Jel preljuba sama po sebi zlo i bezumlje ?
Pa naravno da jesu ali ih je Bog ipak imenovao "imenom i prezimenom"da se tacno sta se ne sme raditi !!!!!!!!

I opet,dali je Isus ikada izricito pomenuo zoofiliju ???

Ako li nije daj mi reci pa da onda iznesem zavrsnu poentu.
 
A Jel kradja sama po sebi zlo i bezumna ?
Jel ubistvo samo po sebi zlo i bezumlje ?
Jel preljuba sama po sebi zlo i bezumlje ?
Pa naravno da jesu ali ih je Bog ipak imenovao "imenom i prezimenom"da se tacno sta se ne sme raditi !!!!!!!!

I opet,dali je Isus ikada izricito pomenuo zoofiliju ???

Ako li nije daj mi reci pa da onda iznesem zavrsnu poentu.
Dobro.
Složili smo se šta je bezumno a Hrist je to sve lepo naglasio.

Sada mi pokaži gde je rekao da držimo subotu....onako jasno kao što je rečeno u starom zavetu?
 
Dobro.
Složili smo se šta je bezumno a Hrist je to sve lepo naglasio.

Sada mi pokaži gde je rekao da držimo subotu....onako jasno kao što je rečeno u starom zavetu?
??????????????????????????????????????????????????????????????????????????
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????/

Sta smo se bre slozili,sta je tebi ????
Postavio sam ti par pitanja i umesto odgovora ponavljas mi pitanje o suboti i pored toga so sam ti jasno i precizno naveo da je Hristos eksplicitno rekao da je subota bila STVORENA coveka radi sto ce reci da ju je Hristos stavio u kontekstr stvaranja i to ne za jevreje nego za Adama i Evu !!!

E sad si ti na redu da mi das takav eksplicitam tekst konkretno za zoofiliju !!!
Dakle ne za ubistvo,ne za kradju , ne za preljubu ne za ovo ili ono nego iskljucivo za zoofiliju kao sto sam ti ja dao za subotu !!!
 
??????????????????????????????????????????????????????????????????????????
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????/

Sta smo se bre slozili,sta je tebi ????
Postavio sam ti par pitanja i umesto odgovora ponavljas mi pitanje o suboti i pored toga so sam ti jasno i precizno naveo da je Hristos eksplicitno rekao da je subota bila STVORENA coveka radi sto ce reci da ju je Hristos stavio u kontekstr stvaranja i to ne za jevreje nego za Adama i Evu !!!

E sad si ti na redu da mi das takav eksplicitam tekst konkretno za zoofiliju !!!
Dakle ne za ubistvo,ne za kradju , ne za preljubu ne za ovo ili ono nego iskljucivo za zoofiliju kao sto sam ti ja dao za subotu !!!
Čekaj...na koje Hristove reči misliš..?
Daj stih.
 
Sve što je stvoreno, to i postoji. I sad recimo neko pleme u Africi koje
nema kalendar, nema ni subotu. Za njih postoji sve što je stvoreno
al subotu nigde u prirodi ne mogu da nađu, čak i da ceo svet obiđu.
 
Čekaj...na koje Hristove reči misliš..?
Daj stih.
Mar.2,23-27:
"...I dogodi mu se da iđaše u subotu kroz usjeve, i učenici njegovi trgahu putem klasje.
I fariseji govorahu mu: gledaj, zašto čine u subotu što ne valja?
A on reče im: nijeste li nikad čitali šta učini David kad mu bi do nevolje i ogladnje s onima što bijahu s njim?
Kako uđe u Božiju kuću pred Avijatarom poglavarom svešteničkijem i hljebove postavljene pojede kojijeh ne bijaše slobodno nikome jesti osim sveštenika, i dade ih onima koji bijahu s njim?
I govoraše im: subota je načinjena čovjeka radi, a nije čovjek subote radi..."

Kao sto se jasno vidi,nakon sto su Ga optuzili za krsenje subote,Isus im je pojasnio par sustinskih stvari o suboti naglasivsi na kraju da je SUBOTA NACINJENA/STVORENA COVEKA RADI a ne obrnuto sto znaci da je Isus subotu stavio u kontekst stvaranja,kao sto je to bio slucaj i u samoj 4-toj zapovesti sa dekaloga !
E sad ako je subota stvorena coveka radi a ne jevreja radi onda jedino stvaranje koje se desilo jeste ono iz 1 Mojs.1 poglavlja a odmah nakon toga,dakle u drugom poglavlju imamo ukratko ponavljanje deo stvaranja a zatim se naglasava uspostavljanje/stvaranje subote koju je u praksu prvi sproveo sam Bog !
Napominjem da je u tom smislu subota stvorena radi Adama i Eve a kroz njih i za citavi ljudski rod.
 
Da pratimo dalje izlaganje.. možda saznamo od čega je subota stvorena.. :kafa:
1 Mojs.2,1-4:
" Tako se dovrši nebo i zemlja i sva vojska njihova.
I svrši Bog do sedmoga dana djela svoja, koja učini; i počinu u sedmi dan od svijeh djela svojih, koja učini;
I blagoslovi Bog sedmi dan, i posveti ga, jer u taj dan počinu od svijeh djela svojih, koja učini;

To je postanje neba i zemlje, kad postaše, kad Gospod Bog stvori zemlju i nebo,..."


Kao sto se jasno vidi, nakon stvaranja citavog zivotra i ambijenta za zivot Bog je obustavio svoj stvaralacki rad i imao je pocinak s tim sto je ujedno BLAGOSLOVIO i POSVETIO taj dan i samo taj dan,dakle ni jedan drugi dan u sedmici nije bio blagosloven a jos manje posvecen nego je to bio slucaj iskljucivo sa subotom.
Na taj je nacin stvorena subota za coveka dok su tada jedini ljudi bili Adam i Eva sto ce reci da je subota stvorena i za sve njihove potomke sirom sveta.
Sasvim je drugo pitanje koliko su ljudi to drzali u praksu a i ne samo subotu vec citavi Bozji zakon stoga se kasnije desio potop.

Napominjem da je kasnije kada je Bozjem narodu davao svoj zakon,Bog je samo dao/ponovio 4-tu zapovest sa razogom zasto se treba svetkovati subota (sto je bilo radi Bozjeg stvaranja) ali tamo nemamo nikakvog POSVECENJA nit BLAGOSLOVA za subotu !!!
A zasto ??????
Pa zato sto se to vec desilo u toku stvaranja kojeg samo malo pre pomenuo !
 
I govoraše im: subota je načinjena čovjeka radi, a nije čovjek subote radi..."
Ja imam utisak kao da se ti zezaš...

Pa nije čovek stvoren radi dana, već obratno.
Dan ovaj ili onaj...dan ko dan....čovek je važan a ne dani...
Bog sudi ljudima a ne danima...
On subotu pominje zato što mu zameraju jer je ne poštuje onako kako je njima bilo propisano...

Što znači da njemu dan kao dan nije važan, već čovek...zato i navodi primer Davida koji ništa nije smrtno pogrešio, jer je čovek iznad obične 'telesne' dogme...
Ali da je David obležao životinju, svakako bi po zakonu završio kao svi...jer je to kvar iz nutra...i tu nije bilo praštanja...
Ali sva sreća pa je Hrist taj jaram skinuo sa nas...
 
Ja imam utisak kao da se ti zezaš...
Sta sad meni prigovaras,rascisti ti to sa Hristom,to su Njegove reci ja ti ga samo citiram.
Pa nije čovek stvoren radi dana, već obratno.
Jeli bato,jej sad ti mene zekis po malo ?
Hajde si lepo procitaj sta sam ti rekao,da me nisi preskocio mozda ????????
Dan ovaj ili onaj...dan ko dan....čovek je važan a ne dani...
To sad sa Bogom rascisti jer je uptravo On bio taj koji je POSVETIO i BLAGOSLOVIO upravo taj dan,sedmi,subotu !
Bog sudi ljudima a ne danima...
Gde si ovde sad video danasnju cenu nafte na bliskom istoku ?

On subotu pominje zato što mu zameraju jer je ne poštuje onako kako je njima bilo propisano...
To sam i ja upravo rekao,jel ti citas ono sto citiras ili nam sad refleksno iznosis sto su te strazari naucili ?

Što znači da njemu dan kao dan nije važan, već čovek...
A kako to Bogu nije bio vazan TAJ dan kada je upravo tog dana blagoslovio i posvetio !!!!??????????
zato i navodi primer Davida koji ništa nije smrtno pogrešio, jer je čovek iznad obične 'telesne' dogme...
Kazes i gvozdje poskupelo..!?

Ali da je David obležao životinju, svakako bi po zakonu završio kao svi...jer je to kvar iz nutra...i tu nije bilo praštanja...
A kazes i voce i povrce ????????

Ali sva sreća pa je Hrist taj jaram skinuo sa nas...
Jaram zakona jel tako, i sad si slobodno mozes gaziti dan kojeg je licno Bog nebeski POSVETIO I BLAGOSLOVIO !??????????????????????
S kim ja to pricam ljudi moji... :sad2:
 
Poslednja izmena:
Ne znam čemu ovoliki odgovor koji ne odgovara na pitanje koje sam
postavila.
Pitas me koliko su dva i dva i ja ti kazem 4 nakon cega mi prigovaras da ti nisam odgovorio.
I onda kad sam bio malo opsirniji rekavsi da su dva i dva cetiri ti i dalje prigovaras jer smatras da ti nisam odgovorio pitanje.

Meni se cini da ti zapravo nisi zadovoljna sa mojim odgovorom jer ti se ne svidja sama formulacija i znacaj zapisanog,ti bi recimo mozda bila srecna da sam ti rekao da su dva i dva trideset i sedam...!?? :kafa:
 
Sta sad meni prigovaras,rascisti ti to sa Hristom,to su Njegove reci ja ti ga samo citiram.

Jeli bato,jej sad ti mene zekis po malo ?
Hajde si lepo procitaj sta sam ti rekao,da me nisi preskocio mozda ????????

To sad sa Bogom rascisti jer je uptravo On bio taj koji je POSVETIO i BLAGOSLOVIO upravo taj dan,sedmi,subotu !

Gde si ovde sad video danasnju cenu nafte na bliskom istoku ?


To sam i ja upravo rekao,jel ti citas ono sto citiras ili nam sad refleksno iznosis sto su te strazari naucili ?


A kako to Bogu nije bio vazan TAJ dan kada je upravo tog dana blagoslovio i posvetio !!!!??????????

Kazes i gvozdje poskupelo..!?


A kazes i voce i povrce ????????


Jaram zakona jel tako, i sad si slobodno mozes gaziti dan kojeg je licno Bog nebeski POSVETIO I BLAGOSLOVIO !??????????????????????
S kim ja to pricam ljudi moji... :sad2:
Vidiš sve krivo, nažalost...

Dan nikad ne može biti preči od čoveka...
A ti to svo vreme tvrdiš i ako je Hrist jasan...
 
Pitas me koliko su dva i dva i ja ti kazem 4 nakon cega mi prigovaras da ti nisam odgovorio.
I onda kad sam bio malo opsirniji rekavsi da su dva i dva cetiri ti i dalje prigovaras jer smatras da ti nisam odgovorio pitanje.

Meni se cini da ti zapravo nisi zadovoljna sa mojim odgovorom jer ti se ne svidja sama formulacija i znacaj zapisanog,ti bi recimo mozda bila srecna da sam ti rekao da su dva i dva trideset i sedam...!?? :kafa:
i cena nafte..

A od čega je stvorena subota?
 
Vidiš sve krivo, nažalost...
Moguce je da si u pravu,da vidimo na sta mislis:
Dan nikad ne može biti preči od čoveka...
A ko je to ikada tvrdio sreco teoloska ?
Jesi ,i se mozda s nekim svadjao na ovu temu pa se sad na mene istresas ?
Ja sam ti lepo rekao kako stvari stoje,molim te nemoj izmisljati sto nisam rekao.
A ti to svo vreme tvrdiš i ako je Hrist jasan...
???????????????????
:sad2: :dash::dash::dash:
 
i cena nafte..

A od čega je stvorena subota?
Subota je dan u sedmici sto ce reci nije materijalne prirode vec je deo Bozje kreacije organiziranja vremena u ciklusu 6+1 radnih/neradni dani.
Dakle kad se kaze da je Bog stvorio subotu to znaci da ju je On uspostavio sa jasno odredjenim principima sta i kako po primeru Njegovog stvaranja i prvog pocinka !
 
Moguce je da si u pravu,da vidimo na sta mislis:

A ko je to ikada tvrdio sreco teoloska ?
Jesi ,i se mozda s nekim svadjao na ovu temu pa se sad na mene istresas ?
Ja sam ti lepo rekao kako stvari stoje,molim te nemoj izmisljati sto nisam rekao.

???????????????????
:sad2: :dash::dash::dash:
I govoraše im: subota je načinjena čovjeka radi, a nije čovjek subote radi..."
Pa evo boldovao si ovde i subotu uzdižeš iznad čoveka...
Trebao si da bolduješ drugi deo rečenice pa bi razumeo Hrista...

Nije čovek stvoren radi hleba, već hleb radi čoveka...
Nije čovek stvoren radi vode, već voda radi čoveka...itd...

Što bi rekli, sve je stvoreno za čovekove potrebe...a ne obrnuto...

Tako je i sa subotom...
 

Back
Top