Zašto se veruje Bibliji ?


Mi (:-)), ovde (te na srpskom), rekosmo da je greh čovekov izbor (no on vam je - VALJDA iz naive - bez alternative :-)).


Sklad zdrave savesti i Biblije potvrđuje njenu verodostojnost.


Upravo se u brdima živi kao u krdima (a Biblijski moral nije tek za koral :-)).


Ja sam, otkad sam se obratio (pre 16 godina), vegetarijanac, te s' tim i inače nemam problem no u okolnostima kada nema biljne hrane, radi opstanka i zdravlja nam je, u Ovozemaljskom poretku, dozvoljeno da uzmemo i meso (od dvaju se zala prirodno bira manje), iako je to, svakako, žalosno.

Što se tiče biljaka, preteruješ (a stoga što nemaju um i dušu, te jesu naša hrana, prvenstveno voće, žitarice i semenje, potom - nakon pada u greh - i povrće: 1. Mojsijeva 1,29; 3,17.18) a šta sam jedeš - to je jasno :-).


On ih (kada je reč o Deset zapovesti, te samo o njima) nije Modifikovao već Pojasnio (Matej 5).


Muhamedov moral dopušta određeno zlostavljanje i ubijanje "nevernika" po sopstvenom nahođenju a nagrada onima koji tako žive je promiskuitet sa devicama u Raju (ali mislim da nije naznačeno da li je isti dozvoljen damama sa devstvenicima)!


Ako TI tako kažeš, KAKO da u to ne verujemo :-)!?


U tome već možemo da se složimo, s' tim što, naravno, religijskoj zaostalosti suprotstavljam objektivne vrednosti prave Religije.


A koja je, po tebi, Zapovest Dekaloga (Zakona deset zapovesti) izraz primitivizma, te koji je moral viši? Možeš li da navedeš njegove odredbe?


Maločas si izjavio da je religijski moral norma primitivizma koja donosi puno zla...


"LJubi bližnjega svojega kao sebe", što jeste i sažetak drugog dela Dekaloga (od 5. do 10. Zapovesti), te se naročito pri toj formulaciji sa pravom može pitati: Koji je moral viši od tog?

Jedan jedini akt u Bajbl ili Thori je vredan pažnje,a to je ideja hranjenja ljudi manom! Ta ideja podrazumeva da ljudi prestanu
biti predatori-zveri i osnova je boljeg -neinvazivnog morala svih rasa i vrsta Univerzuma...
Ali...ne znam koliko to vredi zatucanim crkvarima pričati...
Jadna je ova planeta s tim ljudskim raptorima žednim krvi i ubijanja...Mislim da ipak zaslužuje bolja svesna stvorenja od nas
koja po svojoj prirodi neće biti predatori i zveri...
I tvoj Đezuz je jeo leševe biljki i životinja...Jeo ribe i pio vino od presovanih u prešama zametaka života-grožđa čiji jauk tek samo
poneki čovek čuje...Ovaj koji ti piše-čuje i svedoći da ovakvo zlo nije planetom hodilo dok se čovek nije pojavio...
Zato bi ti bilo mudrije da "spustiš loptu" i malo porazmisliš o tom...
Jer pitanje je:ako je bog stvorio ljude-nije li on lično saučesnik u tom zločinu?
 
Poslednja izmena:
Jedan jedini akt u Bajbl ili Thori je vredan pažnje,a to je ideja hranjenja ljudi manom! Ta ideja podrazumeva da ljudi prestanu
biti predatori-zveri i osnova je boljeg -neinvazivnog morala svih rasa i vrsta Univerzuma...
Ali...ne znam koliko to vredi zatucanim crkvarima pričati...
Jadna je ova planeta s tim ljudskim raptorima žednim krvi i ubijanja...Mislim da ipak zaslužuje bolja svesna stvorenja od nas
koja po svojoj prirodi neće biti predatori i zveri...
I tvoj Đezuz je jeo leševe biljki i životinja...Jeo ribe i pio vino od presovanih u prešama zametaka života-grožđa čiji jauk tek samo
poneki čovek čuje...Ovaj koji ti piše-čuje i svedoći da ovakvo zlo nije planetom hodilo dok se čovek nije pojavio...
Zato bi ti bilo mudrije da "spustiš loptu" i malo porazmisliš o tom...
Jer pitanje je:ako je bog stvorio ljude-nije li on lično saučesnik u tom zločinu?

Po tebi Bog nije trebao da stvori zivotinjke i ticice, :mrgreen:
 
Po tebi Bog nije trebao da stvori zivotinjke i ticice, :mrgreen:

Није Бог ништа створио јер је плод људске маште.

- - - - - - - - - -

Valjda si video Bibliju :(

Видео сам и прочитао. Опасна бајка која може да ти уништи живот. Колико би само срећнија била да си је схватила само као бајку и ништа више.
 
Није Бог ништа створио јер је плод људске маште.

- - - - - - - - - -



Видео сам и прочитао. Опасна бајка која може да ти уништи живот. Колико би само срећнија била да си је схватила само као бајку и ништа више.

Foliras se opasno, zatvaras um za istinu
 
Isprozivao sam jednog clana na ovom forumu koji nikako da mi odgovori zasto veruje bibliji ?

Zasto se veruje obicnoj knjizi ?

Knjiga je knjiga, gomila papira sastavljena u korice :roll:


Ima razlog zašto večina stanovnika planete vjeruje knjizi Bibliji.
Ljudi jesu u mnogome glupi ali... Nisu ljudi toliko maloumni. Ima razloga, sve je to istraženo.
Zašto svi ljudi vjeruju karti svjeta koja je u knjizi u atlasu? To je samo papir.
Biblija je istorijski dokument brižno čuvan. Dokumentirane su stvari koje su mnogo puta u novije vrijeme potvrđene
arheološki i na druge načine. U bibliji se pominju neke istoriske ličnosti koje su potvrđenie kao činjenice.
Daleko od toga da je Biblija obični papir.
Biblija je najjasniji i najdetaljniji istoriski dokument o početku i nastavku istorije ljudskog roda.
Ko kaže nešto takvo da je opični papir ili nije upučen ili se možda šali.
 
Ima razlog zašto večina stanovnika planete vjeruje knjizi Bibliji.
Ljudi jesu u mnogome glupi ali... Nisu ljudi toliko maloumni. Ima razloga, sve je to istraženo.
Zašto svi ljudi vjeruju karti svjeta koja je u knjizi u atlasu? To je samo papir.
Biblija je istorijski dokument brižno čuvan. Dokumentirane su stvari koje su mnogo puta u novije vrijeme potvrđene
arheološki i na druge načine. U bibliji se pominju neke istoriske ličnosti koje su potvrđenie kao činjenice.
Daleko od toga da je Biblija obični papir.
Biblija je najjasniji i najdetaljniji istoriski dokument o početku i nastavku istorije ljudskog roda.
Ko kaže nešto takvo da je opični papir ili nije upučen ili se možda šali.

Како потврђене? Неко је злоупотребио рушевине како би искористио да застрашује људе.
 
Kako sam upropastio...? Tiberije, Tit, Pilat, Kir itd. Za ove osobe koje se spominju u Bibliji a i druge imaju pronađeno dokazi da su bile stvarne osobe u istoriji čime potvrđuje da je biblija istinit dokument i da govori o stvarnim događajima. :)

Исус Христ је постојао и звао се Јашуа Бин Јусуф. Био је рабин,раволуционарни проповедник.
 

Back
Top