Kako izgleda pakao po bibliji?

anajade

Elita
Poruka
15.815
U nasem.svetu cak i izmuceni spavaju.Nalaze trenutke odmora iako su u bolu.I konacno smrt im donese olaksanje .Ali u paklu trenuci olaksanja iako ce vapiti odmorom nece biti.
. А синови царства изгнаће се у таму најкрајњу; онде ће бити плач и шкргут зуб.

Pakao ce biti mesto potpunog mraka. U Bibliji se spominje kao tama tame.Sa tamom dolazi strah i demoni.I sve ovo i dan i noc.Zauvek ima se tresu ko prut.
 
Evo najgoreg citata, prema njemu treba cele narode smestiti tamo:
  1. Psalam 9:17 (Stari Zavet): "Neka se bezbožnici povrate u pakao, svi narodi koji zaboravljaju Boga."
Zatim ovaj
  1. Luka 16:23 (Novi Zavet): "I u paklu podiže oči svoje budući u mukama, i ugleda Avrama izdaleka i Lazara u naručju njegovu."
 
Imali su, svakako, drugačije znanje. Ali je zanimljivo da bramani celog veka štrebaju Vede, u kojima nema samsare ni karme i u kojima se krave jedu. A bramani propovedaju sve suprotno i nastavljaju da čitaju Vede.
Mozda ih je neko indoktrinirao da postoji karma a u stvari se radi o zaveri kako da se ona nametne covecanstvu.
Vec sam pisao da po svemu sudeci Buda nije ni postojao, nego je neki car, imperijalista i osnivac tajnog drustva, resio da proglasi budizam
 
Mozda ih je neko indoktrinirao da postoji karma a u stvari se radi o zaveri kako da se ona nametne covecanstvu.
Vec sam pisao da po svemu sudeci Buda nije ni postojao, nego je neki car, imperijalista i osnivac tajnog drustva, resio da proglasi budizam
Budizam je ateizam. Izvorno. I kao takav izbegava pitanja teodikeje, opravdanja Boga zbog zla u svetu. U samoj stvari, izvorni budizam zaista anticipira onog hipstera Šopenhauera.
 
Nema iznenađenja, samo sve postaje mnogo intezivnije.
Da mi neko kaže da treba da ponavljam ovaj život, to je za mene već pakao.
Neki imamo flashback-ove, zašto?. Možda smo već u paklu kog polako postajemo svesni.
Pakao... stvarno, šta je to?
Za žive je nezamisliv, a za mrtve? Ko se UOPŠTE moli za mrtve? POKOPAMO, OPLAČEMO, i ćao.
 
Budizam je ateizam. Izvorno. I kao takav izbegava pitanja teodikeje, opravdanja Boga zbog zla u svetu. U samoj stvari, izvorni budizam zaista anticipira onog hipstera Šopenhauera.
Ali i prema budizmu postoji pakao, ako nista u vidu teskog sledeceg zivota, karmicki opterecenog. Zatim i boravak u samsari traje beskonacno sto je nalik paklu, mada nije sve crno nego crno-belo.
Da mi neko kaže da treba da ponavljam ovaj život, to je za mene već pakao.
eto takva je samsara
 
Ali i prema budizmu postoji pakao, ako nista u vidu teskog sledeceg zivota, karmicki opterecenog. Zatim i boravak u samsari traje beskonacno sto je nalik paklu, mada nije sve crno nego crno-belo.

eto takva je samsara
Tako je. Prema budizmu zaista postoje reinkarnacije. Pri čemu se ni budisti ni hinduisti ne boje loših reinkarnacija, nego beskonačnog niza umiranja.
 
Nema iznenađenja, samo sve postaje mnogo intezivnije.
Da mi neko kaže da treba da ponavljam ovaj život, to je za mene već pakao.
Neki imamo flashback-ove, zašto?. Možda smo već u paklu kog polako postajemo svesni.
Pakao... stvarno, šta je to?
Za žive je nezamisliv, a za mrtve? Ko se UOPŠTE moli za mrtve? POKOPAMO, OPLAČEMO, i ćao.
Flešbekovi? Ja kad se napijem imam ne samo flešbekove i dežavije, nego ceo lajtšou. Ljudsko nesvesno nije čudo, nego pravo ćudo.
 
U.uskrsnucu izgubljeni dobijaju besmrtno telo.ono koje oseca i dozivljava ubod smrti ali nikada da ga smrt dokrajci.
. А ако те око твоје десно саблажњава, ископај га и баци од себе: јер ти је боље да погине један од удова твојих неголи све тело твоје да буде бачено у пакао.
 
U.uskrsnucu izgubljeni dobijaju besmrtno telo.ono koje oseca i dozivljava ubod smrti ali nikada da ga smrt dokrajci.
E pa ne nego
Bojte se više onoga koji može i dušu i tijelo pogubiti u paklu“
Dakle citat hoce da kaze da sotona likvidira i telo i dusu, mada mozda to znaci i vecne muke, jer u prirodi sotone je da tako nesto smisli...

Samo to istovremeno nije u skladu sa teorijom po kojoj ce upravo sotona biti bacen u pakao, nakon armagedona, dakle on nije zrtva nego vlasnik pakla
 
Ideš iz krajnosti u krajnost..

Ako bi Bog, bilo koga VEČNO mučio...bio bi najmonstruoznije biće u svemiru...

Razmisli malo...
Zapravo, ako voli, onda ce mrzeti neke stvari.ko sto je i opisano u bibliji sta sve mrzini sta mu je gadno Ne bi bilo ljubazno od Boga gledati na nesto poput zlostavljanja dece i reci Pa, nisam bas toliko zabrinut.

Dakle, Bog voli a ipak ne voli sve.
 

Back
Top