Zašto se veruje Bibliji ?

5 I Gospod videći da je nevaljalstvo ljudsko veliko na zemlji, i da su sve misli srca njihovog svagda samo zle,
6 Pokaja se Gospod što je stvorio čoveka na zemlji, i bi mu žao u srcu.
7 I reče Gospod: Hoću da istrebim sa zemlje ljude, koje sam stvorio, od čoveka do stoke i do sitne životinje i do ptica nebeskih; jer se kajem što sam ih stvorio.

8 Ali Noje nađe milost pred Gospodom.

Бог је масовни убица и садиста. Није могао да нађе друго решење. Рецимо да све људе промени преко светог духа или да све направи онакве какав је био Ноје.
 
Бог је масовни убица и садиста. Није могао да нађе друго решење. Рецимо да све људе промени преко светог духа или да све направи онакве какав је био Ноје.

Je li lepo rekao da se nesto ne dira,a covek je dirao.
Unisten je predpotopni svet:
7 I reče Gospod: Hoću da istrebim sa zemlje ljude, koje sam stvorio, od čoveka do stoke i do sitne životinje i do ptica nebeskih; jer se kajem što sam ih stvorio.
 
Je li lepo rekao da se nesto ne dira,a covek je dirao.
Unisten je predpotopni svet:
7 I reče Gospod: Hoću da istrebim sa zemlje ljude, koje sam stvorio, od čoveka do stoke i do sitne životinje i do ptica nebeskih; jer se kajem što sam ih stvorio.

Џабе га правдаш. Пошто је представљен као свемоћан по дефиниције свемоћности могао је одабере друго решење уместо масовног убиста на стотине недужних људи.
 
Џабе га правдаш. Пошто је представљен као свемоћан по дефиниције свемоћности могао је одабере друго решење уместо масовног убиста на стотине недужних људи.

On je Stvoritelj, a odlucio jeste sta je bilo nekada.
Medjutim , sada ljudi imaju sansu, da se odluce, na koju ce stranu.
 
Antropocentrični Bog u Bibliji je opisan takav kakav je jer je pravljen po uzoru na čoveka tog vremena. On se ljuti, iznenađuje, greši, sveti se, očekuje da ga obožavaju, priča o robovima, magarcima, smokvama, sve što rade i ljudi tog vremena i tog prostora.... sve što nikako ne pristaje biću tog navodnog kapaciteta.
 
Џабе га правдаш. Пошто је представљен као свемоћан по дефиниције свемоћности могао је одабере друго решење уместо масовног убиста на стотине недужних људи.
On Jeste Svemoćan ali ukoliko grešnici neće da se menjaju, izbor je sužen, te Će da ih Menja protivno njihovoj volji, ili Će, pak, da ih privremeno Ukloni - kako ne bi zlostavljali pravednike, te da se ne bi i oni prozlili pod njihovim uticajem.

Antropocentrični Bog u Bibliji je opisan takav kakav je jer je pravljen po uzoru na čoveka tog vremena. On se ljuti, iznenađuje, greši, sveti se, očekuje da ga obožavaju, priča o robovima, magarcima, smokvama, sve što rade i ljudi tog vremena i tog prostora.... sve što nikako ne pristaje biću tog navodnog kapaciteta.
Bog nije antropocentričan, već Teocentričan, dok se takvi NJegovi postupci nazivaju antropomorfizmima (NJegovo spuštanje na ljudski nivo kako bi Ga razumeli, što je sasvim prirodno te je zastupljeno i u našoj praksi, naročito u razgovoru sa malom decom...).
 
Jasno je šta smo rekli za antropomorfizam, dok što se tog događaja tiče, on je rezultat činjenice da je Bog posredstvom Jelisija Učinio mnoga čuda, zahvaljujući kojima je sav Izrael znao da je on zaista Božji vesnik, što, pak, znači da su ta deca bila do te mere izopačena da su praktično hulila (jer ustanak protiv Božjih Vesnika jeste bunt protiv NJega), te je dalja pojava (širenje) tog zla (za dobrobit celokupnog Izraela, kako ne bi, dakle, pošao istim stopama) morala da se spreči na taj način:

2:11 I kad iđahu dalje razgovarajući se, gle, ognjena kola i ognjeni konji rastaviše ih, i Ilija otide u vihoru na nebo.
2:12 A Jelisije videći to vikaše: Oče moj, oče moj! Kola Izrailjeva i konjici njegovi! I ne vide ga više; potom uze haljine svoje i razdre ih na dva komada.
2:13 I podiže plašt Ilijin, koji beše spao s njega, i vrativši se stade na bregu jordanskom.
2:14 I uzevši plašt Ilijin, koji beše spao s njega, udari po vodi i reče: Gde je Gospod Bog Ilijin? A kad i on udari po vodi, rastupi se voda tamo i amo, i pređe Jelisije.
2:15 A kad s druge strane videše sinovi proročki, koji behu u Jerihonu, rekoše: Počinu duh Ilijin na Jelisiju. I sretoše ga i pokloniše mu se do zemlje.
2:16 I rekoše mu: Evo ima u sluga tvojih pedeset junaka, neka idu i traže tvog gospodara, da ga ne bude uzeo duh Gospodnji i bacio ga na kakvo brdo ili u kakav do. A on reče: Ne šaljite.
2:17 Ali oni navaljivahu na nj dokle mu se ne dosadi, te reče: Pošaljite. I poslaše pedeset ljudi koji ga tražiše tri dana, ali ne nađoše.
2:18 I vratiše se k njemu, a on beše u Jerihonu, pa im reče: Nisam li vam govorio da ne idete?
2:19 Tada građani rekoše Jelisiju: Gle, dobro je živeti u ovom gradu, kao što gospodar naš vidi; ali je voda zla i zemlja nerodna.
2:20 A on im reče: Donesite mi nov kotao, i metnite u nj soli. I donesoše mu.
2:21 A on izađe na izvor i baci u nj so, govoreći: Ovako veli Gospod: Iscelih ovu vodu, da ne bude više od nje smrti ni nerodnosti.
2:22 I voda posta zdrava do današnjeg dana po reči Jelisijevoj, koju izreče.
2:23 Potom otide odande u Vetilj; i kad iđaše putem, iziđoše mala deca iz grada i rugahu mu se govoreći mu: Hodi, ćelo! Hodi, ćelo!
2:24 A Jelisije obazre se i videći ih prokle ih imenom Gospodnjim. Tada izađoše dve medvedice iz šume, i rastrgoše četrdeset i dvoje dece.

2. Carevima 2.
 
Боже шта је за тебе хиљду година?

ЈЕДАН МИНУТ.

Шта је за тебе милион долара?

ЈЕДАН ДИНАР.

Боже можеш молим те да ми даш динар?

САЧЕКАЈ ЈЕДАН МИНУТ.

Ma ne mora nista da mi da, samo nek mi diskretno kaze koji ce loto brojevi biti izvuceni u 51 kolu.

Znam da pare kvare ljude ali ja sam oduvek zeleo da budem pokvaren covek :D
 
.....on je rezultat činjenice da je Bog posredstvom Jelisija Učinio mnoga čuda, zahvaljujući kojima je sav Izrael znao da je on zaista Božji vesnik, što, pak, znači da su ta deca bila do te mere izopačena da su praktično hulila (jer ustanak protiv Božjih Vesnika jeste bunt protiv NJega), te je dalja pojava (širenje) tog zla (za dobrobit celokupnog Izraela, kako ne bi, dakle, pošao istim stopama) morala da se spreči na taj način:.....

Ma sigurno je tako! To je racionalizacija nezamislivog zločina! Četrdeset dvoje MALE dece izašli iz šume i videli ćelavca zezali ga malo što je ćelav, a pravedni Bog pobi svu decu! Deca nisu mogla znati ko je on i šta je on, i kakvo je zverstvo kadar da učini!

Sramota.
 

Back
Top