Kako izgleda pakao po bibliji?

Evo sta kaze AI
1712581287585.png
 
Evo najgoreg citata, prema njemu treba cele narode smestiti tamo:
  1. Psalam 9:17 (Stari Zavet): "Neka se bezbožnici povrate u pakao, svi narodi koji zaboravljaju Boga."
Zatim ovaj
  1. Luka 16:23 (Novi Zavet): "I u paklu podiže oči svoje budući u mukama, i ugleda Avrama izdaleka i Lazara u naručju njegovu."
Да се мало разумеш у Библију не би писао тако.
У Старом Завету не може писати пакао, него Шеол.
Нека се поврате грешници у ад,(Јод).
сви народи који заборављају Бога.
Шеол се може превести и као ад.
 
Nagađam da je AI ovde u pravu. Naravno da svako koristi verovanje koje mu opravdava povlašćen položaj. Ali mislim da je (od kasti stvarno stariji) koncept samsare proizašao usled posebnog naglašavanja istorijski rano prepoznatih vrsti sna. Ima mnogo godina od kada sam čitao Radakrišnana (hinduističkog filozofa i predsednika Indije), ali prisećam se da je on poreklo učenja o reinkarnaciji povezivao sa različitim vrstama ljudskog sna.
 
Nagađam da je AI ovde u pravu. Naravno da svako koristi verovanje koje mu opravdava povlašćen položaj. Ali mislim da je (od kasti stvarno stariji) koncept samsare proizašao usled posebnog naglašavanja istorijski rano prepoznatih vrsti sna. Ima mnogo godina od kada sam čitao Radakrišnana (hinduističkog filozofa i predsednika Indije), ali prisećam se da je on poreklo učenja o reinkarnaciji povezivao sa različitim vrstama ljudskog
Što se tiče karme kao uzročnog odnosa, trebalo bi da ponovo čitam Adija Šankaru (koji mi je pristupačan samo u prevodima na nemački i engleski). Za to nemam volje. A on jeste Sveti Toma Akvinski hinduizma.
 
Да се мало разумеш у Библију не би писао тако.
У Старом Завету не може писати пакао, него Шеол.

Шеол се може превести и као ад.
Božemeprosti, zaboravio sam skoro sve što sam čitao o biblijskoj istoriji-:(((

Stari Zavet predaje profesor Kubat. Nekada je bio na Bogoslovskom fakultetu, sada je na Filozofskom.
 
Да се мало разумеш у Библију не би писао тако.
У Старом Завету не може писати пакао, него Шеол.

Шеол се може превести и као ад.
Ko se (od nas, a i uopšte) razume u Bibliju!? Ne bi postojali toliki teološki fakulteti da je neko "savladao" Sveto Pismo. Za mene je ono bilo i jeste vrhunska književnost.
 
Božemeprosti, zaboravio sam skoro sve što sam čitao o biblijskoj istoriji-:(((

Stari Zavet predaje profesor Kubat. Nekada je bio na Bogoslovskom fakultetu, sada je na Filozofskom.
????
Пусти сад Кубата, овде људи не знају основне ствари.

Ko se (od nas, a i uopšte) razume u Bibliju!? Ne bi postojali toliki teološki fakulteti da je neko "savladao" Sveto Pismo. Za mene je ono bilo i jeste vrhunska književnost.
Па шта предлажеш, да затварамо подфорум Религија ?
 
????
Пусти сад Кубата, овде људи не знају основне ствари.


Па шта предлажеш, да затварамо подфорум Религија ?
Ma jok. Šta smeta da se versko slikarstvo starih majstora posmatra i iz religioznog ugla? Verski osećaj imaju samo ljudi i psi (mi smo pseći bogovi). Bez verskog nasleđa nema kulture, što znači da nema ni čoveka ni ljudi.

Religija je duša sveta bez srca.
 

Back
Top