Brutalnost u Bibliji - zašto i kako?

Бог какав је био у Старом завету, остао је и после. Бог је строг судија био и остао. Али га карактерише и стрпљивост. Даје једно време за поправљање и онда следи казна. Ако нема самоисправљања, онда следи опомена, некада и више њих па тек онда казна. Некада је казна на овом свету као поука за осталу стоку ситног зуба а некада на оном свету.
 
to je nesto izmedju racionalizacije i kompromizerstva, sto ti pokusavas da sklepas
Бог какав је био у Старом завету, остао је и после
...jer se Bog ne menja;
ali zasto onda Hristos rece - culi ste da je kazano... a ja vam kazem

bese oko za oko, a nasta, okrenite drugi obraz, prastajte neprijateljima svojim, ljubite neprijatelje svoje

umesto koga? umesto ljubi Boga svojega svim srcem i...?
 
to je nesto izmedju racionalizacije i kompromizerstva

...jer se Bog ne menja;
ali zasto onda Hristos rece - culi ste da je kazano... a ja vam kazem

bese oko za oko, a nasta, prastajte neprijateljima svojim, ljubite neprijatelje svoje

umesto koga? umesto ljubi Boga svojega svim srcem i...?
Исус Христ(ос) још и поштрава Божији закон. Он доноси са собом благодат - наднаравну милост и тражи више труда. У свему долази до пооштравања у односу на старе Јевреје. Тражи и контролисање мисли. То је већ озбиљан духовни труд, разликовање мисли и помисли. Тражи се борба са демонима. И брачни прописи се построжавају...
 
Исус Христ(ос) још и поштрава Божији закон. Он доноси са собом благодат - наднаравну милост и тражи више труда. У свему долази до пооштравања у односу на старе Јевреје. Тражи и контролисање мисли. То је већ озбиљан духовни труд, разликовање мисли и помисли. Тражи се борба са демонима. И брачни прописи се построжавају...
Шта сам то погрешно написао? Стари Јевреји су држали спољашње прописе а од Христа се тражи дубина - рад на себи изнутра.
 
Шта сам то погрешно написао? Стари Јевреји су држали спољашње прописе а од Христа се тражи дубина - рад на себи изнутра.
Nista ti nisi pogresno., vec ja samo ponavljam da bogova koji nisu stvorili nebo i zemlju, ce nestati

Čuli ste kako je kazano starima: ne ubij; jer ko ubije, biće kriv sudu.2.Moj. 20, 13. A ja vam kažem da će svaki koji se gnjevi na brata svojega .
a jel se poziva tu na Boga ili na ko zna cija kazivanja starima?
pa kada se pozivaju na Mojsija, jel kaze Bog je to Mojsiju, ili kaze Mojsije je to vama dozvolio jer ste okorelih srca, da se zena otpusta i daje joj otpusna knjiga?

znaci, necemo se igrati, dos'o MOSES i odjednom vise nema ubijanja? a pre njega je moglo da se ubija?!
 
Бог какав је био у Старом завету, остао је и после. Бог је строг судија био и остао. Али га карактерише и стрпљивост. Даје једно време за поправљање и онда следи казна. Ако нема самоисправљања, онда следи опомена, некада и више њих па тек онда казна. Некада је казна на овом свету као поука за осталу стоку ситног зуба а некада на оном свету.
Са неким људима не вреди лепо и фино. Мора мач да ради. ;)
 
Brutalni su bili ljudi, ne SZ. Neke stvari su se prečesto dešavale-činjenjem ljudi, nezavisno o volji Oca Boga.
Tim starozavetnim grozotama nas sablažnjavaju mediji svakodnevno i danas. Ima i dobrog, i lošeg u tome. Dobro je da se grozota izdvaja od bogougodnog ponašanja. Loše je jer izlazi reklama za ideju kako posebno namučiti potčinjenog.
koji greh je jerihon imao da se uništi i pobije sva populacija sem kurbe rave?
 
Ja samo znam da bog, ultimativno biće, čista svest i ljubav ne može da uradi nikakav genocid nad narodom, niti je naredio ili ubio nekoga kao što u bilbiji piše. Ljudi su pisali bilbiju i radili nezamislive genocide koji nemaju veze sa bogom. Bilbiju je pisao bolestan čovek/čoveci te je razumljivo kroz vekove svašta ispravljano i dodavano nebi li se bolje iskontrolisali podložni umovi.
 
Ja samo znam da bog, ultimativno biće, čista svest i ljubav ne može da uradi nikakav genocid nad narodom, niti je naredio ili ubio nekoga kao što u bilbiji piše. Ljudi su pisali bilbiju i radili nezamislive genocide koji nemaju veze sa bogom. Bilbiju je pisao bolestan čovek/čoveci te je razumljivo kroz vekove svašta ispravljano i dodavano nebi li se bolje iskontrolisali podložni umovi.
A gde si upoznao tog tvog boga.
 
Ja samo znam da bog, ultimativno biće, čista svest i ljubav ne može da uradi nikakav genocid nad narodom, niti je naredio ili ubio nekoga kao što u bilbiji piše. Ljudi su pisali bilbiju i radili nezamislive genocide koji nemaju veze sa bogom. Bilbiju je pisao bolestan čovek/čoveci te je razumljivo kroz vekove svašta ispravljano i dodavano nebi li se bolje iskontrolisali podložni umovi.
I tako sa kukoljem baciš i žito. Dok oni koji tumače tako kao ti, a veruju
da je to ljubav, sa žitom uzimaju i kukolj.
 
Šta god si htela da kažeš XD
Na više tema pišeš jedno te isto, pa onda ono što pričam deluje bez
kontinuiteta. Samo se trudim da se ne ponavljam.

Imaš isti pogled na Bibliju kao i neke grupe vernika. Oni veruju da je
ratno božanstvo jednog naroda koje se u Bibliji opisuje, sam Bog.
Sliku Boga i ratnog božanstva su spojili u jednu sliku i veruju da je
to ljubav. Na taj način sa žitom uzimaju i kukolj.
Ti ne veruješ da to može biti Bog. Sa tim se potpuno slažem, ali ti
zbog toga odbacuješ sve drugo što u Bibliji piše. Zbog kukolja koji si
prepoznao odbacuješ i žito.
 
Pored tog opisa ratnog božanstva jednog naroda, postoji i niz
pogrešnih, doslovnih tumačenja Biblijskih priča. Ako se od samog
početka krene doslovno čitati, ona priča sa Adamom i Evom je
pravi cirkus. To nikakvog smisla nema kada se doslovno čita.
 
Svemoćnom bogu smeta vrućina, pa se po hladu šetao vrtom. Valjda
da ne dobije sunčanicu, šta li. A onda nije mogao da nađe Adama i
Evu jer su se od svznajućeg i sveprisutnog boga sakrili.
I ko do tog mesta nije shvatio da se to ne može čitati doslovno, pomoći
mu nema..
 
Na više tema pišeš jedno te isto, pa onda ono što pričam deluje bez
kontinuiteta. Samo se trudim da se ne ponavljam.

Imaš isti pogled na Bibliju kao i neke grupe vernika. Oni veruju da je
ratno božanstvo jednog naroda koje se u Bibliji opisuje, sam Bog.
Sliku Boga i ratnog božanstva su spojili u jednu sliku i veruju da je
to ljubav. Na taj način sa žitom uzimaju i kukolj.
Ti ne veruješ da to može biti Bog. Sa tim se potpuno slažem, ali ti
zbog toga odbacuješ sve drugo što u Bibliji piše. Zbog kukolja koji si
prepoznao odbacuješ i žito.
Hrišćanstvo ko poštuje i veruje u to treba da bude religija ljubavi i mira. Ja retko kojeg hrišćanina upoznah ili pročitah u bilbiji da je pun ljubavi a ne mržnje, pa samim tim vidiš i ovde na forumu hrišćani vode rat najviše braneći svoje lažne ideale.
 
Hrišćanstvo ko poštuje i veruje u to treba da bude religija ljubavi i mira. Ja retko kojeg hrišćanina upoznah ili pročitah u bilbiji da je pun ljubavi a ne mržnje, pa samim tim vidiš i ovde na forumu hrišćani vode rat najviše braneći svoje lažne ideale.
Ti očekuješ da svi hrišćani budu sam Hrist ili da budisti budu sam Buda.
To su nerealna očekivanja.
 
Ti očekuješ da svi hrišćani budu sam Hrist ili da budisti budu sam Buda.
To su nerealna očekivanja.
Čemu onda hrišćanstvo ako ga niko ne poštuje, glad, jad, beda, tuga u svetu svuda a sve vernik do vernika. Čemu hvala ti bože na ovoj, hrani, kolima, kući...a sa druge strane imamo gladnu decu kojima treba hrana, ljude kojima je preko potreban automobil a nemaju od čega da ga kupe, ljude bez krova nad glavom...sve je kontradiktorno, zašto bog pomogao onome ko ima a ne onome ko nema...gde su tu hrišćani koji su puni para i zahvaljuju se bogu na tome, bog nema nikakve veze sa tim. Danas je retko ko čovek a naziva sebe hrišćaninom ili božjim janjetom.
 
Posao Boga nije tako jednostavan i lak kao sto mislite. Brinuti se sta u svakom momentu rade milijarde ljudi, dali su dobri ili ne dali su postili, dali pale svece, dali imaju razvratne misli, dali lazu, dali zasluzuju rak ili loto premiju... i to tako traje hiljadama godina, bez odmora, bez vikenda... Pa normalno je u celom tom stresu od posla se Bog i ponekad naljuti i pobesni ili u afektu ucini nesto sto se nama cini jezivim, strasnim zlocinom. Ali ipak to je sve zbog naseg dobra, da bi nas drzao na pravom putu ka vecnom zivotu sa njim.
Nesto kao kad roditelj istuce svoje dete jer je dete ucinilo nesto sto roditelju nije po volji.
 
Čemu onda hrišćanstvo ako ga niko ne poštuje, glad, jad, beda, tuga u svetu svuda a sve vernik do vernika. Čemu hvala ti bože na ovoj, hrani, kolima, kući...a sa druge strane imamo gladnu decu kojima treba hrana, ljude kojima je preko potreban automobil a nemaju od čega da ga kupe, ljude bez krova nad glavom...sve je kontradiktorno, zašto bog pomogao onome ko ima a ne onome ko nema...gde su tu hrišćani koji su puni para i zahvaljuju se bogu na tome, bog nema nikakve veze sa tim. Danas je retko ko čovek a naziva sebe hrišćaninom ili božjim janjetom.
A ovi što o čakricama pričaju, jesu li nahranili gladne?
 
Posao Boga nije tako jednostavan i lak kao sto mislite. Brinuti se sta u svakom momentu rade milijarde ljudi, dali su dobri ili ne dali su postili, dali pale svece, dali imaju razvratne misli, dali lazu, dali zasluzuju rak ili loto premiju... i to tako traje hiljadama godina, bez odmora, bez vikenda... Pa normalno je u celom tom stresu od posla se Bog i ponekad naljuti i pobesni ili u afektu ucini nesto sto se nama cini jezivim, strasnim zlocinom. Ali ipak to je sve zbog naseg dobra, da bi nas drzao na pravom putu ka vecnom zivotu sa njim.
Nesto kao kad roditelj istuce svoje dete jer je dete ucinilo nesto sto roditelju nije po volji.
Ja se iskreno nadam da se šališ za to što si upravo rekao.
 
Možda su i oni hrišćani ne ulazim u to. Pričamo šta hrišćanstvo predstavlja i da se niko ne pridržava toga. Meni je bitno kakav je neko čovek i ono što nosi u sebi a neki tamo lažin bogovi i religije.
Ti čas pričaš o meditaciji i štelovanju čakrica, čas o slepom prdržavanju
nečega. Jel misliš da se duhovni razvoj postiže nadgradjom ličnosti?
 
Ti čas pričaš o meditaciji i štelovanju čakrica, čas o slepom prdržavanju
nečega. Jel misliš da se duhovni razvoj postiže nadgradjom ličnosti?
Pričam za spiritualno uzdizanje pojedinca ne dolazi slepim verovanjem u boga ili bilo čega drugog, vera je zabluda. Akcija i reakcija. Uči od ljudi koji pale vatru pokretom ruke, koji napuštaju svoje telo po volji, koji zaustavljaju svoje srce na duži vremenski period, ljudi kojima ne treba hrana i voda da bi ziveli i koji žive samo od sunčeve energije...koji pop to zna, koja religija uči to. Kakvu nadgradnju ličnosti pominješ, zašto nadograđivati ego.
 
Pa zapisano je u bibiji da Bog zna biti ljubomoran, ljut, nezadovoljan... nije imun ni na stres ni na nervozu
I ti veruješ da ultimativno biće, ultimativna svest, čista ljubav svetlost, sve što postoji i što je ikad postojalo, a ti veruješ da boga boli glava i da je ljut i nervozan i da ima posao koji je 24/7? Nije da te vređam ili bilo koga ali verujem da te osobe koje veruju u ovo imaju IQ sobne muve.. To u bilbiji je napisano mastilom i to ljudskom rukom, bog to sigurno nije pisao.
 

Back
Top