Zasto je Bog pravio tako veliki Svemir, a coveka koga je stvorio zivi samo na jednoj planeti?

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Banovan
Poruka
36.341
Bog je napravio tako veliki Svemir, a coveka koga je napravio zivi samo na Zemlji ?
Od jednog dela Svemira do drugog je razdaljina 20 milijardi svetlosnih godina. Inace sve do sada sve planete koje su otkrivene su negostoljubive za coveka da bi ziveo tamo.
Recimo na Neptunu duvaju vetrovi do 1700 kilometara na sat.
Napravi tako ogroman Svemir, sa planetanam gde ne moze covek da zivi. Ja sam pricao sa jednim katolickim svestenikom na ovu temu, a on meni - Boziji planovi su nedokucivi....Ali nije to nikakav odgovor po meni.
Koja je poenta takvog bozijeg posla ?
:think:
 
Bog je napravio tako veliki Svemir, a coveka koga je napravio zivi samo na Zemlji ?
Od jednog dela Svemira do drugog je razdaljina 20 milijardi svetlosnih godina. Inace sve do sada sve planete koje su otkrivene su negostoljubive za coveka da bi ziveo tamo.
Recimo na Neptunu duvaju vetrovi do 1700 kilometara na sat.
Napravi tako ogroman Svemir, sa planetanam gde ne moze covek da zivi. Ja sam pricao sa jednim katolickim svestenikom na ovu temu, a on meni - Boziji planovi su nedokucivi....Ali nije to nikakav odgovor po meni.
Koja je poenta takvog bozijeg posla ?
:think:

Па живимо у васиони као на врху игле.
Остале униветуме још нисмо ни открили.
 
Veliki paradoks za religije i duhovnost, a cak i teorija zavere to tesko objasnjava. Jer ako je zemlja recimo farma energije postavlja se pitanje zasto je tako mala, odnosno gde su druge.
Medjutim ovaj biblijski citat dobro oslikava situaciju:
Radujte se, nebesa i svi vi koji u njima obitavate! Teško vama, Zemljo i more! Jer đavo je sišao k vama silno gnevan znajući da mu je preostalo malo vremena!
Dakle druge planete su pune stanovnika koji zive u blagostanju a samo ovde je sisao djavo da terorise nas saku jada. Sad naravno nelogicno je zasto bas ovde, u tolikom prostranstvu...
 
Bog je napravio tako veliki Svemir, a coveka koga je napravio zivi samo na Zemlji ?
Od jednog dela Svemira do drugog je razdaljina 20 milijardi svetlosnih godina. Inace sve do sada sve planete koje su otkrivene su negostoljubive za coveka da bi ziveo tamo.
Recimo na Neptunu duvaju vetrovi do 1700 kilometara na sat.
Napravi tako ogroman Svemir, sa planetanam gde ne moze covek da zivi. Ja sam pricao sa jednim katolickim svestenikom na ovu temu, a on meni - Boziji planovi su nedokucivi....Ali nije to nikakav odgovor po meni.
Koja je poenta takvog bozijeg posla ?
:think:
koliko je ova nasa planeta, mother land bolja neuporedivo od ostalih svetova na kojima nema nista za zivot, od svemira koji je puka praznina i vecinom taman prostor, nistavilo? e toliko nas Bog Otac voli vise od cele vasione koliko nam je neoporedivo vise obezbedio, bukvalno maksimum

drugi odgovor je da mi trebamo da se usavrsimo kao Bog, pa da nastavimo Bozije delo, velik je svemir, i ceka na nas, ali smo mi jos uvek na primitivnom nivou razvoja, svest nam je u povoju, pa nismo ni dosli na tu ideju da se ygledamo na Svemoguceg Boga, Tvorca, gde on stade u Stvaranju, mi da nastavimo, OSMI DAN... do danas smo dosli samo do ideje o svemirskim stanicama, kao mi cemo da idemo i osvajamo svemir... pa je l' Bog osvajao neku planetu zemlju? naravno da nije. Nas problem je u nedostatku ambicije, u laznoj skromnosti, umesto da se ugledamo kako rekoh na njega.
 
Poslednja izmena:
e toliko nas Bog Otac voli vise od cele vasione koliko nam je neoporedivo vise obezbedio, bukvalno maksimum
Proterao, potopio i jos imamo sotonu kao kneza sveta, cista idila. :per:
Шта год да је Бог урадио, неко ће увек рећи да је могло боље. Па онда није проблем са Богом већ са тим што неко увек има замерку да је требало другачије.
Nema politicara kog ne mozes da ubacis u tu formulaciju
Шта год да је Милошевић урадио, неко ће увек рећи да је могло боље. Па онда није проблем са Милошевић већ са тим што неко увек има замерку да је требало другачије.
 
Proterao, potopio i jos imamo sotonu kao kneza sveta, cista idila. :per:

Nema politicara kog ne mozes da ubacis u tu formulaciju
Шта год да је Милошевић урадио, неко ће увек рећи да је могло боље. Па онда није проблем са Милошевић већ са тим што неко увек има замерку да је требало другачије.
Много се бавиш политиком па у свему видиш политику.
 
Bukvalno ceo svemir stvorio bzv
Sve deluje bezvezno ako se ne drzimo teorije supljih planeta, naseljenih iznutra, samo ona podrzava osnovne kreacionisticke principe. Nema druge opcije.

A otkud mi ovde gde smo, i zasto je djavo sisao bas k nama, eto mora i to negde... ima sigurno i drugih slicnih primera...
Mozda je djavo zapravo ta destruktivna sila tame odnosno zracenja koje je opustosilo ogromna prostranstva... jedno moguce tumacenje...

Otkrivenje 5,13I svako stvorenje, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gdje govore: onome što sjedi na prijestolu, i jagnjetu blagoslov i čast i slava i država va vijek vijeka.
Otkrivenje 5,14I četiri životinje govorahu: amin. I dvadeset i četiri starješine padoše i pokloniše se onome što živi va vijek vijeka.
 
Poslednja izmena:
Ako ćeš po bilbiji onda je neki bog iz bilbije napravio svemir i čoveka da živi ovde od rebara ili prašine kako god. Ali realnost je mnogo surovija, niti nas je tamo neki bilbijski bog napravio niti čovek ili čovekolika bića žive samo na planeti zemlji. Ko zna sa koje planete smo došli i ko su naši tvorci iz kog zvezdanog sastava.
 
Bog je napravio tako veliki Svemir, a coveka koga je napravio zivi samo na Zemlji ?
Od jednog dela Svemira do drugog je razdaljina 20 milijardi svetlosnih godina. Inace sve do sada sve planete koje su otkrivene su negostoljubive za coveka da bi ziveo tamo.
Recimo na Neptunu duvaju vetrovi do 1700 kilometara na sat.
Napravi tako ogroman Svemir, sa planetanam gde ne moze covek da zivi. Ja sam pricao sa jednim katolickim svestenikom na ovu temu, a on meni - Boziji planovi su nedokucivi....Ali nije to nikakav odgovor po meni.
Koja je poenta takvog bozijeg posla ?
:think:

to i jeste paradoks kreacije, kao i što je kreacija života i materije
 
a možda postoji multiuniverzum
Postoji, sve je frekvencija i vibracija u ovom trodimenzionalnom univerzumu. Ako promeniš stanicu na radiju i slušaš drugu frekvenciju, da li ona prva prestaje da postoji? Naravno da ne. Tako isto i multiverzum funkcioniše, bezbroj isprepletanih frekvencija i univerzuma koji savršeno koegzistiraju bez smetanja jedna drugoj, ako nešto ne vidimo to ne znači da nešto ne postoji. Mozak i naša čula vide određene frekvencije. Ne možemo da vidimo pravu sliku realnosti, npr. kao u Matrixu gde onaj "probuđeni" vidi KOD od koga je realnost satkana. Mozak taj kod automatski prevodi u sliku, dodire, mirise itd. Još jedan dokaz da je univerzum stvoren ili tačnije napisan. Naš mozak jedva da vidi delić celine i spektra svega što je oko nas.
 

Back
Top