iz ugla čoveka nije ostvareno sve što nas čeka u životu. do kraja svijeta i veka.Šta je to dobro što Bog već nije ostvario?
da ti nabrojim šta će se sve i kojim redom desiti?

Poslednja izmena:
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
iz ugla čoveka nije ostvareno sve što nas čeka u životu. do kraja svijeta i veka.Šta je to dobro što Bog već nije ostvario?

aha.. ajde..iz ugla čoveka nije ostvareno sve što nas čeka u životu. do kraja svijeta i veka.
da ti nabrojim šta će se sve i kojim redom desiti?![]()

matematičkim rečnikom rečeno: nije ostvareno beskonačno faktorijel svega.aha.. ajde..![]()

Jel može da doživi ukus jagode, da nas nije?Ajmo ovako: Šta Bog NE MOŽE. Evo par sitnica:
Ne može da učini da nije bilo ono što je bilo.
Ne može da nadje prirodan broj koji pomnožen samim sobom daje -1.
Ne može da učini nemoguće ali bi mogao sve moguće....
Pa mogao bi sve moguće. Biće da to spada u moguće.Jel može da doživi ukus jagode, da nas nije?
danas postoji druga formulacija..........Covek je stvorio Boga.Šta je bila svrha stvaranja čoveka? Šta je čovek trebao da radi, da nije
iz Raja izbačen?
Bar ne veruje slepo u bajke.nema on pojma
to je jedna od najvećih slabosti religija. vera u Boga je protkana dogmama koje ako ništa drugo podstiču pasivu vernika. plus je nadodato tumačenje iz ugla crkvenjaka koje u mnogočemu nema osnova.Bar ne veruje slepo u bajke.
Da li onda verujes ili znaš?vera u Boga nije bajka. bila bi kad Bog ne bi postojao.
Nije sporna vera u Boga. Vec pitanje KOJEG i KAKVOG Boga? I dalje koliko je puta prepisivana i svesno ili nesvesno cenzurisana? Dalje prosto je neverovatno da je jedan svemoguci i milostivi i pravedni Bog stvorio samo JEDNU RASU da je njegova a sve ostale su satanisticke, paganske itd.itd. dalje u Bibiliji se jasno kao dan pominju BOGOVI a ne u jednini. Onda pojam dana to jest vremenski okviri kad pogledate sve oko sebe , kad pogledate od kada datiraju neki dogadjaji, spisi, da ne pominjem fosilne ostatke itd. itd jasno je kao beli dan da Zemlja NE MOZE biti stara ni 6 dana a ni 6.000 godina NIKAKO!! Treba biti malouman pa u to poverovati. A za svestenike i njihovu duhovnost i moralnost bolje da cutim. Neki od bnajstrasnijih pedofila, fasista itd su potekli tu. I nisu ni toliko retki. Njihovu bahatost, raspino ponasanje da ne komentarisem...A ljudima se plasira prica "budi jadan i bedan i budi srecan jer si jadan i bedan"??!??! Jer kako bi inace oni imali vise. Ko ima taj robovski mentalitet, mentalitet ovce nek' veruje u to...Ali to su ciste budalastine...to je jedna od najvećih slabosti religija. vera u Boga je protkana dogmama koje ako ništa drugo podstiču pasivu vernika. plus je nadodato tumačenje iz ugla crkvenjaka koje u mnogočemu nema osnova.
vera u Boga nije bajka. bila bi kad Bog ne bi postojao.
moraš prvo da znaš definiciju sekti. zvanično tradicionalne vere su religije e sad što su isprepletane ne znače da su sekte. tako možemo reći da je budizam sekta hinduizma ali nema po učenju tu definiciju. hrišćanstvo je nastavak judaizma, jednostavno priznaju Isusa nazarećanina za obećanog mesiju, taj mesija treba biti božiji sin, bog, bog silni i već kako ga isajia opisao, dok jevreji još uvek čekaju.
sekte u hrišćanstvu su počele još od monofizita, nestorijanaca,arijanaca bilo ih podosta. zatim se crkva podelila tj rascepala definitivno u 11 veku, pa onda protestantizam i u okviru protestanata hiljade malih sekti.
sekti imaš agresivnih i pasivno agresivnih, imaš one koji čvrsto drže članove u okovima, ako izađu preti im se ili se odriču i tome slično.
nju ejdž je tzv pokret koji je skupljen s koca i konopca, sve može samo da se vidi teritorija i šta se preferira, pa tako izmislili neke rodnoverce kod nas, neki njuejdžer rus izmislio. ti kažeš jee baš kul a veze njihova priča nema veze sa starom verom.
naša stara vera je zadržana u pravoslavlju i po običajima se to i vidi.
znaš ono kad je neki svetac, obavezno ima i narodno verovanje za tog sveca.
a mene niko neće ubediti da se zbog religije vodili ratovi jer su ratovali pravoslavni sa pravoslavnim ili katolici sa katolicima. što automatski briše taj argument
iran i irak su ratovali osam godina muslimani i jedni i drugi.
Šta je bila svrha stvaranja čoveka? Šta je čovek trebao da radi, da nije
iz Raja izbačen?
Sveznajući da...ali ni Supermen nije odmah mogao da leti već se ta sposobnost razvijala kroz vreme, kako su se menjale potrebe priče.Na ovo je stvarno teško dati odgovor - sveznajući Bog bi sigurno znao da će Adam i Eva biti proterani iz Raja ma šta da mu je slobodna volja nalagala da čini.
sve što religije kažu o Bogu je samo ljudska predstava a ne od Boga napisano. medjutim, u toj ljudskoj predstavi postoji ono što je apsolutna istina. kada je reč o apsolutnoistinitoj predstavi o nečemu ljudska misao će biti identična Božjoj.kad govorimo samu neoborivu istinu govorimo kao što bi govorio Gospod.Nije sporna vera u Boga. Vec pitanje KOJEG i KAKVOG Boga? I dalje koliko je puta prepisivana i svesno ili nesvesno cenzurisana? Dalje prosto je neverovatno da je jedan svemoguci i milostivi i pravedni Bog stvorio samo JEDNU RASU da je njegova a sve ostale su satanisticke, paganske itd.itd. dalje u Bibiliji se jasno kao dan pominju BOGOVI a ne u jednini. Onda pojam dana to jest vremenski okviri kad pogledate sve oko sebe , kad pogledate od kada datiraju neki dogadjaji, spisi, da ne pominjem fosilne ostatke itd. itd jasno je kao beli dan da Zemlja NE MOZE biti stara ni 6 dana a ni 6.000 godina NIKAKO!! Treba biti malouman pa u to poverovati. A za svestenike i njihovu duhovnost i moralnost bolje da cutim. Neki od bnajstrasnijih pedofila, fasista itd su potekli tu. I nisu ni toliko retki. Njihovu bahatost, raspino ponasanje da ne komentarisem...A ljudima se plasira prica "budi jadan i bedan i budi srecan jer si jadan i bedan"??!??! Jer kako bi inace oni imali vise. Ko ima taj robovski mentalitet, mentalitet ovce nek' veruje u to...Ali to su ciste budalastine...
Dodao bih moje viđenje rata između Iraka i Irana. Sećam se da smo sa školom bili na petodnevnoj ekskurziji kada je ovaj rat izbio. Evo zašto je taj rat, po mom mišljenju, ipak bio religijski motivisan, mada u malo neobičnom modu - 1979 na vlast u Iranu dolazi ajatola (vrhovni sveštenik) Homeini i izvodi Islamsku Revoluciju - svrgava sa vlasti Šaha, stvara Islamsku Republiku Iran, kreće vladavina šerijatskog zakona, gasi se vesternizacija iranskog društva, žene u farmerkama padaju u zaborav itd. E, za to vreme susednim Irakom vlada sekularni diktator Sadam Husein koji ne dozvoljava nikakvo mešanje vere i vlasti i kome skače pritisak na ovo što se desilo u komšiluku.
Iz straha da će ajatolah Homeini da, neprestanom medijskim bombardovanjem sa druge strane granice, organizovanjem ustanka, snabdevanjem oružjem itd, krene da poziva i pomaže šiitsku braću u Iraku (kojih ima podosta) da i oni dignu sve vernike na jedan takav ustanak (uljučujući i muslimane-sunite, čije se sveštenstvo sigurno ložilo na ideju da Irak jednog dana postane islamska, a ne sekularna država) Sadam napada Iran septembra 1980. Sadam i njegova vojska uživaju ogromnu medijsku podršku Zapada, a i u SFRJ su ga na dnevniku nešto više hvalili (mada je bilo zabrinutosti zbog čega to dve nesvrstane zemlje ratuju). Regruti u vojskama i sa jedne i sa druge strane jesu bili muslimani ali je rat tako izveden da su se iranski vojnici borili protiv okupatora, a za iračke obične vojnike stvarno ne znam, valjda jer su ih mobilisali i složili im priču da tako treba. Međutim, u Sadamovim očima, a sigurno i očima njegovih saradnika, ovaj rat sigurno jeste bio vođen, a ako ništa drugo barem započet, upravo zbog religije.
aj ne budite smešni, rat je bio zbog nafte i uvek je neki rat zbog materijalnog dobra.Pa to je jasno. Iran i Irak su većinski šiitske zemlje ali je Sadam bio sunita i plašio se da će šiitska vjerska revolucija u Iranu dovesti do pobune iračkih šiita.
Ne kontam sto si toliko zapeo jesam li Te citirao ili ne? Ne znam mozda i jesam ali pobogu ne pravi od buve slona...Sjashi vishe, OK? Ali nevezano za to to o Bibliji i tumacenju ti mislis ovako ja onako. Samo sto se relgija zasniva na VERI a nauka na CINJENICAMA< dokazima ili bar teorijama za koje postoje opipljivi dokazi. Stoo sa religijom bas i nije slucaj...sve što religije kažu o Bogu je samo ljudska predstava a ne od Boga napisano. medjutim, u toj ljudskoj predstavi postoji ono što je apsolutna istina. kada je reč o apsolutnoistinitoj predstavi o nečemu ljudska misao će biti identična Božjoj.kad govorimo samu neoborivu istinu govorimo kao što bi govorio Gospod.
citirao si me sinoć u 20h46m i tvrdiš da nisi. Moderetor je obrisao moj odgovor i tvoj citat u 22h34m. Moguće je da je neko drugi koristio tvoj nalog a moguće je da lažeš. U svakom slučaju neću diskutovati više s tobom dok ne utvrdimo jesi li lagao ili neko zloupotrebljava tvoj nalog.
Evo dokaza:Pogledajte prilog 1584321
Ne može OK. Optuživao si me da izmišljam. I bio si napisao izuzetno ružnu kvalifikaciju. Pa jošte zamlaćivao moderatora.Zašto bi s takvim čovekom diskutovao?Ne kontam sto si toliko zapeo jesam li Te citirao ili ne? Ne znam mozda i jesam ali pobogu ne pravi od buve slona...Sjashi vishe, OK?
religija se zasniva na veri jer tako mora ako ne znaš. veruj ili ne veruj.Ali nevezano za to to o Bibliji i tumacenju ti mislis ovako ja onako. Samo sto se relgija zasniva na VERI a nauka na CINJENICAMA< dokazima ili bar teorijama za koje postoje opipljivi dokazi. Stoo sa religijom bas i nije slucaj...

I ovo izmisljas. Kako moze rekla kazala biti merodavnije od neceg dokazanog? Kao sto je teorija evolucije i vecina toga sto ja tvrdim dokazana. I mnogo je logicnija nego tvoje biblijske bajke. Vama neko sutra da kaze nebo je zelno-gotovo svestenik rekao-Bpg rekao-ti VIDIS da je plavo ali-ti VERUJES da je zeleno. I sta je tu logicnije i smislenije?Ne može OK. Optuživao si me da izmišljam. I bio si napisao izuzetno ružnu kvalifikaciju. Pa jošte zamlaćivao moderatora.Zašto bi s takvim čovekom diskutovao?
religija se zasniva na veri jer tako mora ako ne znaš. veruj ili ne veruj.
Osnovno polazište u nauci su logika i apsolut kauzalnosti. Činjenice su daleko manje težine.
Pa Bog postoji. To nije rekla kazala. Ne ubij je zapovest...I ovo izmisljas. Kako moze rekla kazala biti merodavnije od neceg dokazanog?
kakva crna teorija evolucije. to je proces radjanja.univerzalan odgovor za uzdizanja bića. novorodjeno je kompleksnije od oca i majke.Kao sto je teorija evolucije i vecina toga sto ja tvrdim dokazana.
просветли меTi samo ne znaš s kim pričaš.![]()