U Srbiji se zivi bolje nego u mnogim zemljama sveta

Prosečna plata u Rusiji u 2011. prešla granicu od 800 dolara - prema aktuelnom kursu NBS to je 73.600 dinara!!! ;)
http://www.gks.ru/bgd/regl/b12_06/IssWWW.exe/Stg/d01/03-08.htm

Jeste Rusi imaju dobre plate. Pitao sam jednog naseg gradjevinca zasto Rusi ne rade gradjevinu vec uvoze radnu snagu ,kaze rade u naftnom i sektoru prirodnog gasa gde su najvece plate, kao i u vojsci i policiji koja je brojna i isto dobro placena. Ipak kaze da je tamo sve dosta skuplje nego kod nas
 
:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

Stvarno si me nasmejao do suza,da ne zivim u toj Rusiji i da je nisam obiso uzduz i popreko ja bih ti poverovao da da srbin zivi bolje.

Znas kako zivi prosecan srbin,kad ga pitas kako prezivi on ti odgovori pitanjem,kazi mi da ti kazem.
Evo ti primer Vlasnik vile Aleksandar u Orascu DR. MR. :D Olivera Karic Jovicic, sestra nasih biznismena karica i koalicioni partner Tome Nikolica

1. 9 meseci nedaje platu radnicima i to ne samo sad nego i za vreme prethodne vlasti,mada za vreme tadica bila je duzna 6 plata
2. i kad daje platu daje za 168 radnih sati,a kad je ljudi pitaju pa mi radimo i nedeljom i subotom bez odmora po 13-14 sati sta je sa tom razlikom,ona jednostavno odgovori,kome se nesvidja nek napusti.
3. kad ljudi napuste i dodju da traze neisplacene zarade,ona ima kaze :rotf: nemoj da zovem Tomu Nikolica (majko moja,pa to nema ni u africi,da se ona poziva na predsednika da ne bi ljudima platu isplatila.
4. Dugovanja prema dobavljacima su enormna,knjigovodja zove DR. MR. (ometa je posto je na letovanju) i kaze joj da su dobavljaci ljuti i da ce prekinuti sa isporukama,a ona odgovara daj ovom ovoliko,onom onoliko itd. nek i njima bude danas bozic :worth:
5. Dugovanja prema javnom komunalnom preduzecu i elektrodistribuciji su katastrofalna,tj. milionska i mislim da posto je jedan od koalicionih partnera nece ni platiti,al ce zato da podignu cene na struju i ostalo da bi preko ledja naroda naplatili dugove koalicionih partnera,iako samo jedan od auta njenog sincica bi mogao da pokrije sve dugove prema radnicima i ostalima.

E ovko ti moj prijatelju zivi jedan prosecan srbin koji radi kod prosecnog koalicionog partnera.
 
:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

Stvarno si me nasmejao do suza,da ne zivim u toj Rusiji i da je nisam obiso uzduz i popreko ja bih ti poverovao da da srbin zivi bolje.

Znas kako zivi prosecan srbin,kad ga pitas kako prezivi on ti odgovori pitanjem,kazi mi da ti kazem.
Evo ti primer Vlasnik vile Aleksandar u Orascu DR. MR. :D Olivera Karic Jovicic, sestra nasih biznismena karica i koalicioni partner Tome Nikolica

1. 9 meseci nedaje platu radnicima i to ne samo sad nego i za vreme prethodne vlasti,mada za vreme tadica bila je duzna 6 plata
2. i kad daje platu daje za 168 radnih sati,a kad je ljudi pitaju pa mi radimo i nedeljom i subotom bez odmora po 13-14 sati sta je sa tom razlikom,ona jednostavno odgovori,kome se nesvidja nek napusti.
3. kad ljudi napuste i dodju da traze neisplacene zarade,ona ima kaze :rotf: nemoj da zovem Tomu Nikolica (majko moja,pa to nema ni u africi,da se ona poziva na predsednika da ne bi ljudima platu isplatila.
4. Dugovanja prema dobavljacima su enormna,knjigovodja zove DR. MR. (ometa je posto je na letovanju) i kaze joj da su dobavljaci ljuti i da ce prekinuti sa isporukama,a ona odgovara daj ovom ovoliko,onom onoliko itd. nek i njima bude danas bozic :worth:
5. Dugovanja prema javnom komunalnom preduzecu i elektrodistribuciji su katastrofalna,tj. milionska i mislim da posto je jedan od koalicionih partnera nece ni platiti,al ce zato da podignu cene na struju i ostalo da bi preko ledja naroda naplatili dugove koalicionih partnera,iako samo jedan od auta njenog sincica bi mogao da pokrije sve dugove prema radnicima i ostalima.

E ovko ti moj prijatelju zivi jedan prosecan srbin koji radi kod prosecnog koalicionog partnera.

U Rusiji se zivi 10 X gore u proseku.
 
To nije tačno. Jesi li ti skoro putovao kroz Srbiju? Naša predgrađa gde su kuće se CRVENE od cigle. 90 % nema urađenu izolaciju i fasadu. Koji će im to? Pa vidiš, smislili ljudi da treba i izolacija i fasada, ali ako ti misliš da ne treba onda dobro....

Upravo ti ljudi koji su pravili te kuće su mislili da im ne treba fasada, mogli su da naprave manju kuću a da završe sve, ali ne oni hoće kuće na 3 sprata.
 
chak i da je tacno da rusi zive gore nego srtbi, mozda je to po njihovo izboru, takvi su po mentalitetu, daj im pare i oni ce da ih sprchkaju za dan.
al makar znaju ko su, znaju da su sila koja moze da ovaj svet unisti 50 puta i niko im nista ne moze.

za to vreme, srbi su sa svoji 200 evra sa kojima kupuju beli lukac iz kine, pasulj iz maroka, rtakiju iz hrvatske nayobicnije ****** koje chak i nacije u kamenom dobu i plemenskoj zayednici yebu na redaljku
 
Nisi ti ni video unutrasnjost Rusije. Od 10 ljudi 9 su alkoholicari.

Da ima alkoholicara ima,al da ih je toliko nije,i svake godine ih je sve manje i manje. Svaki rus pije,nebitno od statusa i zvanja i meni se njihovo ponasanje nesvidja kad su pijani al generalno su i posteniji i poslovniji od nas. Kod nas svaki dripac koji uspe da kupi auto skuplje od 4-5 hiljada eura i stavi hiljadarku u dzep on pocne da glumi nekog kriminalca sa vezama i vezicama,mi smo jednostavno nezreli kao narod.
 
:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

Stvarno si me nasmejao do suza,da ne zivim u toj Rusiji i da je nisam obiso uzduz i popreko ja bih ti poverovao da da srbin zivi bolje.

Znas kako zivi prosecan srbin,kad ga pitas kako prezivi on ti odgovori pitanjem,kazi mi da ti kazem.

Odlično što si obišao Rusiju, onda znaš kako izgleda prosečna kuća u Arandjelovcu a znaš kako izgleda prosečna kuća u Orjolu ili Tambovu. Tebi bar ne moram objašnjavati. A znaš i kolika je plata profesorke u gimnaziji u Kragujevcu a koliko u Lipecku. Ako si zaista upoznat,tebi bar ne moram ovo pisati.
 

Back
Top