U Kini se dva puta bolje zivi nego u Americi

To je sve tačno... ali recimo uprkos svim parama ja u Kini ili u Saudijskoj Arabiji nikada ne bih mogao da živim.

Sama činjenica da država određuje šta smem da mislim, šta smem da surfujem, šta smem da kažem, da li smem da pijem alkohol, da li smem da zapalim džoint, da li smem da idem u crkvu i u koju crkvu smem da idem - meni je automatski dealbreaker, šta god drugo da valja u toj državi.

Prosto ne volim opresivne režime, neslobodu, populističke vođe, apsolutne monarhije, i sve te utvare iz nekih crnih vremena.

I tako kako ja mislim, mnogi drugi misle, i zato vole Ameriku, gde ti te stvari niko ne brani. Poštuj zakon koji ti daje sva moguća prava, i biće ti dobro.
Kulturoloske razlike i jezik su velika prepreka
Nije sve tako crno u kini nit je sve tako belo u americi
Neki woke pokreti u americi dosta onemogucavaju slobode, kao i bande zbog kojih ne mozes ici u neke delove grada
Brojni su i snimci maltretiranja crnaca samo zato sto su crnci

Jeste amerika i meni i dalje bolja za neko eventualno preseljenje, bila bi bolja i da se losije zivi nego u kini
ali mislim da je bitnije pogledati - dal prosecan amerikanac zivi bolje u americi od prosecnog kineza u kini?
I onda shvatis da su tu negde, kao i prosecan srbin u srbiji- sastavlja kraj sa krajem
 
Upravo tako. Mi smo pod Titom imali kineski model države (komunizam i represiju). To je proglašeno kao loše, čak sad naprednjaci idu dotle da hoće da proteraju Titov grob iz Beograda... a onda sa druge strane, promovišemo Kinu kao nekakvu novu zemlja budućnosti. Potpuno jedna šizofrena politika i dokaz da Srbi imaju neki mentalni kratak spoj u glavi, niti znaju odakle su pošli niti kuda su pošli. Lutamo u vremenu i prostoru i kao takvi propadamo.
Ми смо имали сличну ситуацију као Кинези крајем 80-тих.И ми и Кинези смо имали социјалистичку привреду са извесним елементима тржишта.Ми смо се одлучили за "реформе" и уништавање те социјалистичке привреде, а Кинези су одлучили да задрже социјалистичку привреду и да је модернизују.После 30-так година, Кинези овде долазе као експлоататори наше јефтине радне снаге, што је најбољи показатељ ко је исправније поступио.
 
Ja juče gledao razgovor sa Kineskinjom koja se pre par godina udala u Užicu i ima ćerku sa Užičaninom. Ona kaže da se mladi bračni parovi u Kini jako teško odlučuju da imaju dete, a kamoli više dece, jer to jako, jako mnogo košta i mladi nemaju novca, i da je uopšte život u Kini jako skup. E sad, ona, Kineskinja, koja je skoro ceo život provela u Kini, tako kaže.
No ko zna, može biti da si ti u pravu.
No ko zna, možda ta informacija, koju si kao i sve druge bez provere primio na prvu loptu i nema poreklo u medijima za četveronošce.
pa evo Hrvati imaju novca, Slovenci imaju novca, Finci, Austrijanci.. EU ima novca a natalitet drastično opada
No ko zna , možda si ti u pravu
 
To je sve tačno... ali recimo uprkos svim parama ja u Kini ili u Saudijskoj Arabiji nikada ne bih mogao da živim.

Sama činjenica da država određuje šta smem da mislim, šta smem da surfujem, šta smem da kažem, da li smem da pijem alkohol, da li smem da zapalim džoint, da li smem da idem u crkvu i u koju crkvu smem da idem - meni je automatski dealbreaker, šta god drugo da valja u toj državi.
ne razumeš ti, to država za tvoje dobro reguliše šta da pričaš kako da razmišljaš, kome da se moliš, šta da jedeš i piješ

sve je to da bi tebe sačuvali od neugodnosti
 
ne razumeš ti, to država za tvoje dobro reguliše šta da pričaš kako da razmišljaš, kome da se moliš, šta da jedeš i piješ

sve je to da bi tebe sačuvali od neugodnosti
У свим већим заједницама, мора да постоји неки ред.Кина као нација од преко милијарду људи, мора да има ригорознија правила понашања од неке земље са неколико милиона људи.
 
Kina ima medju najvecim procentima stanovnika koji poseduju svoje nekretnine

Cak 85%

70% Kineza rodjenih izmedju 1980 i 1995 godine tzv milenijalaca poseduje svoju nekretninu.

Poredjenja radi u Americi je taj procenat dva puta nizi i iznosi samo 35%

U Kini nema klosara po ulicama.

Nema naselja beskucnika.

Zivot u Kini je lepsi, civilizovaniji i humaniji nego u Americi.

Cudo sta je Kina uspela da napravi za samo 30 godina.

GM8yy7AXEAIzIzM


Pogledajte poredjenje podzemne zeleznice u Kini i Americi. Nebo i zemlja.


Autorska tema.
jel ti oces da ti iscuri ulje iz kocnica na nizbrdici ?
 
Kina ima medju najvecim procentima stanovnika koji poseduju svoje nekretnine

Cak 85%

70% Kineza rodjenih izmedju 1980 i 1995 godine tzv milenijalaca poseduje svoju nekretninu.

Poredjenja radi u Americi je taj procenat dva puta nizi i iznosi samo 35%

U Kini nema klosara po ulicama.

Nema naselja beskucnika.

Zivot u Kini je lepsi, civilizovaniji i humaniji nego u Americi.

Cudo sta je Kina uspela da napravi za samo 30 godina.

GM8yy7AXEAIzIzM


Pogledajte poredjenje podzemne zeleznice u Kini i Americi. Nebo i zemlja.


Autorska tema.
pogledaj samo svajcarsku, prestonicu jevrejskog kapitala, 78 posto gradjana nema sopstveni krov nad glavom.
Dve prosecne svajcarske plate u troclanoj porodici dovoljne samo "do prvog", .............nema akumulacije.
To je u drzavi blagostanja i najvecih plata. ZAPAD JE DALEKO PROPALIJI NEGO STO TO MI I NASLUCUJEMO.
Rotschildi opljackali celu planetu............pa cak i svoju poslugu.......svajcarce.
 
pogledaj samo svajcarsku, prestonicu jevrejskog kapitala, 78 posto gradjana nema sopstveni krov nad glavom.
Dve prosecne svajcarske plate u troclanoj porodici dovoljne samo "do prvog", .............nema akumulacije.
To je u drzavi blagostanja i najvecih plata. ZAPAD JE DALEKO PROPALIJI NEGO STO TO MI I NASLUCUJEMO.
Rotschildi opljackali celu planetu............pa cak i svoju poslugu.......svajcarce.
Švajcarcima je to nOrMaLnO
 
dal prosecan amerikanac zivi bolje u americi od prosecnog kineza u kini?
I onda shvatis da su tu negde, kao i prosecan srbin u srbiji- sastavlja kraj sa krajem
То је тешко утврдити јер Кина већ 30-так година води политику јефтиног јуана.Врло често кинеска Народна банка обара курс јуана према долару.Последица такве монетарне политике да је кинески БДП када се прерачуна у доларе, поприлично скроман, то је негде на нивоу Србије или нешто мало више(по глави становника).

Међутим, захваљујући таквој монетарној политици, производи из Кине су много јефтинији и конкурентнији на светском тржишту, стимулише се извоз, и Кина практично гаси индустријску производњу у другим земљама.Американци стално траже од Кинеза да повећају вредност јуана, и оптужују их за манипулацију валутом, и нелојалну конкуренцију.

Када би Кинези попустили под америчким притиском, кинески БДП би за врло кратко време нагло нарастао, али би им индустрија постала неконкурентна.
 
Švajcarcima je to nOrMaLnO
Oni, kao i ostali , neosvesceni deo sveta, povode se "medjunarodnim" statistickim podacima o BDP po glavi...............koji su i izmisljeni upravo zbog njih i tog neosvescenog dela sveta.

kako to lepo kaze Toso iz makedonske K-15 , "prvi ljudi na svetu su bili makedonci.................bili goli i bosi a mislili da zive u raju"......(ubedili ih politicari).
 
Kulturoloske razlike i jezik su velika prepreka
Nije sve tako crno u kini nit je sve tako belo u americi
Neki woke pokreti u americi dosta onemogucavaju slobode, kao i bande zbog kojih ne mozes ici u neke delove grada
Brojni su i snimci maltretiranja crnaca samo zato sto su crnci

Jeste amerika i meni i dalje bolja za neko eventualno preseljenje, bila bi bolja i da se losije zivi nego u kini
ali mislim da je bitnije pogledati - dal prosecan amerikanac zivi bolje u americi od prosecnog kineza u kini?
I onda shvatis da su tu negde, kao i prosecan srbin u srbiji- sastavlja kraj sa krajem
1715078065250.png


E sad, u većem delu sveta ovo je više nego dovoljno. U USA može biti i dovoljno ali i jako malo, zavisi ko šta voli i koliko troši.
 
Ми смо имали сличну ситуацију као Кинези крајем 80-тих.И ми и Кинези смо имали социјалистичку привреду са извесним елементима тржишта.Ми смо се одлучили за "реформе" и уништавање те социјалистичке привреде, а Кинези су одлучили да задрже социјалистичку привреду и да је модернизују.После 30-так година, Кинези овде долазе као експлоататори наше јефтине радне снаге, што је најбољи показатељ ко је исправније поступио.

Nije baš tako prosto. Razlika između Kine i Srbije je u kontekstu. Srbija kao mala zemlja, okružena zapadnim kapitalizmom nema mnogo izbora nego da primeni taj model i sebe pozicionira kao normalnu evropsku državu. Kina je sa druge strane ekonomska i vojna sila i ima taj luksuz da može da diktira svoje trendove. Tako da taj komunističko-represivni model može kod njih da funkcioniše (i vidimo da funkcioniše) ali nije dobro rešenje za malu i slabašnu Srbiju jer nas stavlja u tenzije sa zapadom sa kojim smo okruženi. Naravno, kineze zabole za to šta je nama u interesu, oni će gurati svoju priču i upravo im Srbija odgovara ovakva kakva je, kao banana koruptivna država, sa potkupljivim režimom, blizu evrope, preko koje mogu da "buše". Mi smo uvek bili i ostali topovsko meso za razne interese velikih i to se uvek zavija u oblandu nekakvog prijateljstva. Dok god ne budemo našli svoj kurs koga ćemo se čvrsto pridržavati osuđeni smo na propadanje. Nas politika sedenja na dve stolice nas ozbiljno košta, već par decenija tapkamo u mestu dok svi ostali odmakoše. I što je najgore, izlaz se ne nazire. Ako neko kaže "ajmo na zapad" ljudi će reći "nećemo, oni su zli", ako neko kaže "ajmo na istok" onda ni to ne može jer ne možeš pobeći od svoje geografske lokacije. Tako da smo vazda u nekom limbu besmisla gde nas guze svi redom.
 
njima je bolje zato što im je najvažnije da žderu i da imaju dobar auto..oni žive bolje ali ne i onaj kome to nije prioritet

Замисли, тај што воли да путује и нема ауто...не треба му на Менхетну. А и баш добро изгледа. Обишао све земље БРИКС, сем Русије.
 
Nije baš tako prosto. Razlika između Kine i Srbije je u kontekstu. Srbija kao mala zemlja, okružena zapadnim kapitalizmom nema mnogo izbora nego da primeni taj model i sebe pozicionira kao normalnu evropsku državu. Kina je sa druge strane ekonomska i vojna sila i ima taj luksuz da može da diktira svoje trendove. Tako da taj komunističko-represivni model može kod njih da funkcioniše (i vidimo da funkcioniše) ali nije dobro rešenje za malu i slabašnu Srbiju jer nas stavlja u tenzije sa zapadom sa kojim smo okruženi. Naravno, kineze zabole za to šta je nama u interesu, oni će gurati svoju priču i upravo im Srbija odgovara ovakva kakva je, kao banana koruptivna država, sa potkupljivim režimom, blizu evrope, preko koje mogu da "buše". Mi smo uvek bili i ostali topovsko meso za razne interese velikih i to se uvek zavija u oblandu nekakvog prijateljstva. Dok god ne budemo našli svoj kurs koga ćemo se čvrsto pridržavati osuđeni smo na propadanje. Nas politika sedenja na dve stolice nas ozbiljno košta, već par decenija tapkamo u mestu dok svi ostali odmakoše. I što je najgore, izlaz se ne nazire. Ako neko kaže "ajmo na zapad" ljudi će reći "nećemo, oni su zli", ako neko kaže "ajmo na istok" onda ni to ne može jer ne možeš pobeći od svoje geografske lokacije. Tako da smo vazda u nekom limbu besmisla gde nas guze svi redom.
Zna SPSava sve to što mu pričaš, nego namerno gura to ''mi odlučili da rasturimo naš socijalistički raj, eto nam sad'' da bi nas ubedio da smo pogrešili što smo rušili Slobu i da ne načinimo istu tu grešku sa Vučićem.
 
Evo još propagande, plaćeno im da brukaju Ameriku...

Pogledajte prilog 1543553
Znači ima na internetu slika "poor people USA".

Čudo je to da ima sve na internetu. Na primer, kad to tražiš za istočni blok, nema ništa.

Evo ja tražio "poor people Russia" i vidi šta mi je izašlo:

download.jpg


To je neoboriv dokaz da siromašni ljudi žive samo u USA.
 

Back
Top