U kom veku živi Srbija?

Lagerta

Elita
Supermoderator
Poruka
17.903
Kada prošetam forumom i pročitam komentare dođem do zaključka : mrzimo Albance, Hrvate, muslimane, Ruse, Ukrajince, Izreal, Palestinu, Nato, poziciju, opoziciju, možda sam nešto propustila. Odakle tolika količina mržnje, bavljenje njome toliko da postane svrha nečijeg života ? Da li se to radi iz želje da se nešto promeni, da se nekome dokaže sopstveni kvalitet preko unižavanja, omalovažavanja drugih? Ne postoji rasprava u kojoj se ne poteže car Dušan, doseljavanje Srba, nebeski narod. Posećivala sam neke strane forume, ali nisam primetila da neki drugi narod toliko potencira na politici, istoriji , naciji, pa sam se zapitala jesmo li mi to zaglavili u nekom veku pa ne mrdamo dalje ?
 
Poslednja izmena:
Kada prošetam forumom i pročitam komentare dođem do zaključka : mrzimo Albance, Hrvate, muslimane, Ruse, Ukrajince, Izreal, Palestinu, Nato, poziciju, opoziciju, možda sam nešto propustila. Odakle tolika količina mržnje, bavljenje njome toliko da postane svrha nečijeg života ? Da li se to radi iz želje da se nešto promeni, da se nekome dokaže sopstveni kvalitet preko unižavanja, omalovavanja drugih? Ne postoji rasprava u kojoj se ne poteže car Dušan, doseljavanje Srba, nebeski narod. Posećivala sam neke strane forume, ali nisam primetila da neki drugi narod toliko potencira na politici, istoriji , naciji, pa sam se zapitala jesmo li mi to zaglavili u nekom veku pa ne mrdamo dalje ?
U srednjem, tu negde oko trinaestog.
Mada se takva količina mržnje mogla dosta videti i u 20. veku, naročito u fašističkim i nacističkim državama. Najčudnije je što nosioci takvog ponašanja upravo druge optužuju da su nacisti, valjda po onoj staroj drž'te lopova.
 
Kada prošetam forumom i pročitam komentare dođem do zaključka : mrzimo Albance, Hrvate, muslimane, Ruse, Ukrajince, Izreal, Palestinu, Nato, poziciju, opoziciju, možda sam nešto propustila. Odakle tolika količina mržnje, bavljenje njome toliko da postane svrha nečijeg života ? Da li se to radi iz želje da se nešto promeni, da se nekome dokaže sopstveni kvalitet preko unižavanja, omalovavanja drugih? Ne postoji rasprava u kojoj se ne poteže car Dušan, doseljavanje Srba, nebeski narod. Posećivala sam neke strane forume, ali nisam primetila da neki drugi narod toliko potencira na politici, istoriji , naciji, pa sam se zapitala jesmo li mi to zaglavili u nekom veku pa ne mrdamo dalje ?
Ти као да си пала с Марса па не капираш да је то реакција на србомржњу која је актуелнија него икада.
Не гледаш вести изгледа.
 
Ти као да си пала с Марса па не капираш да је то реакција на србомржњу која је актуелнија него икада.
Не гледаш вести изгледа.
Ne, Postoje mnogo bolje stvari za gledanje. Ispunjen život, gde god da ga živim mi je sasvim u redu.
 
Kada prošetam forumom i pročitam komentare dođem do zaključka : mrzimo Albance, Hrvate, muslimane, Ruse, Ukrajince, Izreal, Palestinu, Nato, poziciju, opoziciju, možda sam nešto propustila. Odakle tolika količina mržnje, bavljenje njome toliko da postane svrha nečijeg života ? Da li se to radi iz želje da se nešto promeni, da se nekome dokaže sopstveni kvalitet preko unižavanja, omalovavanja drugih? Ne postoji rasprava u kojoj se ne poteže car Dušan, doseljavanje Srba, nebeski narod. Posećivala sam neke strane forume, ali nisam primetila da neki drugi narod toliko potencira na politici, istoriji , naciji, pa sam se zapitala jesmo li mi to zaglavili u nekom veku pa ne mrdamo dalje ?
a kako misliš zaglavili?
našem napretku malo odmaže okupirana južna pokrajina od strane NATO vojnog saveza.
još uvek aktelna tema ili si zaboravila da su nam padale bombe po glavama nedavno.
 
Po besmislicarskim nacionalnim narativima zivimo u drugoj polovini 19og veka. Tada je to sto ovi danas trube bilo tako i na terenu, i to je imalo nekakvog smisla. Lupetati kolektivisticki na nacionalni nacin je postao mejnstrim tada

Po besmislicarskim levicarskim narativima, zivimo u 20-om veku. Veku kada je zacementirana Drzava blagostanja, i sve ostale levicarske i proradnicke kolektivisticke gluposti. Lupetati kolektivisticki na levicarski nacin je postao mejnstrim tada.

Van narativa, u realnom zivotu, zivimo u 21om veku. Deca nam se i dalje drogiraju, narkomanisu, dobrovoljno prostituisu; mi smo individue sa individualnim interesima, poslovima, zivotima, i standardom koji je bolji nego ikada u istoriji, kao i svuda. Zivimo u vecem standardu nego sto su ziveli kraljevi pre 200 godina. Ova prethodna dva blebetacko-kolektivisticka narativa postoje sa jedne strane samo u narativima, posto su potpune pomahnitale gluposti. Ali sa druge strane, imaju snagu kada ih realni drzavni paraziti koriste kao izgovore da bi nam zaprzili corbu u individualnim zivotima.

I tako, zivimo nekako.
 
a kako misliš zaglavili?
našem napretku malo odmaže okupirana južna pokrajina od strane NATO vojnog saveza.
još uvek aktelna tema ili si zaboravila da su nam padale bombe po glavama nedavno.
Japancima padale atomke, pa ne čitam da su Japanci nastavili da kukaju o tome i dokazuju kako ih Ameri i ostali mrze..
 

Back
Top