U Kini se dva puta bolje zivi nego u Americi

Znači ima na internetu slika "poor people USA".

Čudo je to da ima sve na internetu. Na primer, kad to tražiš za istočni blok, nema ništa.

Evo ja tražio "poor people Russia" i vidi šta mi je izašlo:

Pogledajte prilog 1543556

To je neoboriv dokaz da siromašni ljudi žive samo u USA.
Nadjite Moskvu

A)
1715079643563.png

B)
1715079747233.png

Pogledajte prilog 1543549

E sad, u većem delu sveta ovo je više nego dovoljno. U USA može biti i dovoljno ali i jako malo, zavisi ko šta voli i koliko troši.
Statistika nasa dika...
Ovde se samo moze videti ko u americi relativno bolje zivi , mada ne mora da znaci
U istoj drzavi negde kvadrat kosta 100 hilj a negde 10
Takodje bih ja licno pre ziveo na floridi sa 50 hilj nego u drzavi vasington sa 75 hilj iako je kvadrat verovatno skuplji

Statistika nasa dika...
Ovde se samo moze videti ko u americi relativno bolje zivi , mada ne mora da znaci
U istoj drzavi negde kvadrat kosta 100 hilj a negde 10
Takodje bih ja licno pre ziveo na floridi sa 50 hilj nego u drzavi vasington sa 75 hilj iako je kvadrat verovatno skuplji
Moja mama je par godina živela na FL, ali je na kraju odustala i vratila se na sever u okolinu Chicaga. Svake godine su na FL imali neku štetu od uragana. Lepo je i sunčano zimi, ali ume da bude nezgodno kad krene vetar. Meni se ne sviđa ravnica, recimo, ali dobro, to je individualno.

Moja mama je par godina živela na FL, ali je na kraju odustala i vratila se na sever u okolinu Chicaga. Svake godine su na FL imali neku štetu od uragana. Lepo je i sunčano zimi, ali ume da bude nezgodno kad krene vetar. Meni se ne sviđa ravnica, recimo, ali dobro, to je individualno.
A mogla je da živi bezbrižno u Lenjingradu, Staljingradu...

Nije baš tako prosto. Razlika između Kine i Srbije je u kontekstu. Srbija kao mala zemlja, okružena zapadnim kapitalizmom nema mnogo izbora nego da primeni taj model i sebe pozicionira kao normalnu evropsku državu. Kina je sa druge strane ekonomska i vojna sila i ima taj luksuz da može da diktira svoje trendove. Tako da taj komunističko-represivni model može kod njih da funkcioniše (i vidimo da funkcioniše) ali nije dobro rešenje za malu i slabašnu Srbiju jer nas stavlja u tenzije sa zapadom sa kojim smo okruženi. Naravno, kineze zabole za to šta je nama u interesu, oni će gurati svoju priču i upravo im Srbija odgovara ovakva kakva je, kao banana koruptivna država, sa potkupljivim režimom, blizu evrope, preko koje mogu da "buše". Mi smo uvek bili i ostali topovsko meso za razne interese velikih i to se uvek zavija u oblandu nekakvog prijateljstva. Dok god ne budemo našli svoj kurs koga ćemo se čvrsto pridržavati osuđeni smo na propadanje. Nas politika sedenja na dve stolice nas ozbiljno košta, već par decenija tapkamo u mestu dok svi ostali odmakoše. I što je najgore, izlaz se ne nazire. Ako neko kaže "ajmo na zapad" ljudi će reći "nećemo, oni su zli", ako neko kaže "ajmo na istok" onda ni to ne može jer ne možeš pobeći od svoje geografske lokacije. Tako da smo vazda u nekom limbu besmisla gde nas guze svi redom.
Није тачно да Србија "седи на 2 столице".Србија је западњачки полупротекторат и неоколонија, с тим да тренутни властодржац повремено користи проруску и прокинеску реторику да би обрлатио своје бирачко тело.
Подложност западним империјалистима није популарна у Србији, па сваки властодржац мора да има мало и проруске и прокинеске приче, иначе би му подршка била ограничена само на другосрбијанско бирачко тело, а то је највише око 15-20% бирача.

У ту реторику верују само наивни, јер од Вучићевих проруских и прокинеских прича нема никакве вајде, то није ништа реално.

Стварно ми је невероватно да неко ко није уредан конзумент "Хепи причаоница" заиста верује да Вучић "седи на 2 столице".Ево амбасадора Хила који је врховни арбитар за све и свашта у Србији, наши официри добијају одликовања од западних амбасадора, Вучићев режим је уредно испунио све западњачке захтеве у вези КиМ, наша војска сарађује са Националном гардом Охаја, закони нам се претходно одобравају у Бриселу, Вашингтону, Берлину и Лондону.

Шта још треба да би се људи уверили да Вучић тесно и врло плодно сарађује са западним силама?

Није тачно да Србија "седи на 2 столице".Србија је западњачки полупротекторат и неоколонија, с тим да тренутни властодржац повремено користи проруску и прокинеску реторику да би обрлатио своје бирачко тело.
Подложност западним империјалистима није популарна у Србији, па сваки властодржац мора да има мало и проруске и прокинеске приче, иначе би му подршка била ограничена само на другосрбијанско бирачко тело, а то је највише око 15-20% бирача.

У ту реторику верују само наивни, јер од Вучићевих проруских и прокинеских прича нема никакве вајде, то није ништа реално.

Ovo što pričaš je političko kalkulanstvo. To mene ne zanima. Ja ti kažem kako treba da bude po slovu zdravog razuma. Srbija shodno svojoj geografskoj poziciji treba da bude deo zapada. To ne znači da budemo kolonija zapadu, ne znam odakle uopšte dolaze takve ideje, već da sarađujemo sa zapadom kao što sarađuju i sve druge razvijene moderne evropske države. Mi to naravno ne radimo, ližemo se sa Rusijom i Kinom, evo sad dolazi brat Si da nas još više iskoristi i mi se time hvalimo. Napredni mazohizam ;)

Nas politika sedenja na dve stolice nas ozbiljno košta, već par decenija tapkamo u mestu dok svi ostali odmakoše.
Подложност западњачким империјалистима води у потпуни нестанак српског народа.Нема економских санкција, војних напада НАТО, али се по диктату западних сила води таква политика да у Србији неће остати ни 20% Срба у наредних 20-так година.Срби ће се или иселити из Србије или ће изумрети од беле куге .Оно што преостане Срба у Србији, има много да пропати средином 21 века, када буду мањина у својој земљи , и онда ће што под притиском новодосељених народа што под притиском западних империјалиста, српски народ бити сведен на ниво који сада имају амерички староседеоци.

Ovo što pričaš je političko kalkulanstvo. To mene ne zanima.
То није никакво калкулантство, него чињенице.Све што сам написао је чињенично утемељено.Друга ствар је што тебе не занимају чињенице, које поуздано указују да је Србија полуколонија западних сила , већ те једино занима Вучићева пропаганда.

Вучић жели да себе представи као проруског и прокинеског политичара, али тај његов имиџ нема везе са реалношћу.

Мене не занима Вучићева пропаганда, већ чињенице које поуздано показују да Вучић испуњава захтеве западних империјалиста.
Ja ti kažem kako treba da bude po slovu zdravog razuma. Srbija shodno svojoj geografskoj poziciji treba da bude deo zapada. To ne znači da budemo kolonija zapadu, ne znam odakle uopšte dolaze takve ideje, već da sarađujemo sa zapadom kao što sarađuju i sve druge razvijene moderne evropske države. Mi to naravno ne radimo, ližemo se sa Rusijom i Kinom, evo sad dolazi brat Si da nas još više iskoristi i mi se time hvalimo. Napredni mazohizam ;)
Са западним силама једини вид сарадње је да слушаш њихова наређења.

Ovo nista ne znaci ... ovo su zarade pre takse i ostalih odbitaka .... u Torontu ne mozes ziveti normalno sa 150k, a da ne pricamo o NY
Na platu od 60k$ godišnje u Americi platiš porez oko 5500$ (to je posle tax deductiblea, i zahvaljujući progresivnom oporezivanju).

Znaš li koliko bi ti ostalo u Srbiji od bruto plate od 60k$ (pošto u Srbiji porez nije jedini nužni odbitak)...

То није никакво калкулантство, него чињенице.Све што сам написао је чињенично утемељено.Друга ствар је што тебе не занимају чињенице, које поуздано указују да је Србија полуколонија западних сила , већ те једино занима Вучићева пропаганда.

Srbija jeste (polu)kolonija, to je napredna politika ovog režima, to je jasno kao dan, ali ja uopšte nisam govorio o tome već da mi treba da se okrenemo zapadu, ne da sedimo na dve stolice kako sad radimo.

Са западним силама једини вид сарадње је да слушаш њихова наређења.

Ovo nije tačno. Mnoge evropske zemlje sarađuju sa zapadom na ravnopravnoj bazi. To što je napredni režim odabrao da budemo kolonija, ne znači da tako mora da bude.

jbg zavisi šta je za tebe dobar život..
neka lepa kuća u selu u Kini, priproda, reka pored, šuma, pecanje, zdrava hrana, zdrava porodica
ili kavez od 30 kv na desetom spratu u nekom crnačkom kraju u Bronxu u Nju Jorku .. ufiksani komšija, smrdljivi metro i debela žena koja ti za večeru u mikrotlasnu ubaci neko smeće
verovatno je za tebe bolja ova druga opcija jbg al razumi i ljude kojima nije
dao si prave opcije- Najbolji zivot u Kini vs najgori zivot u USA hahah . Ali ipak opisuju da je zivot mnogo vise od obicnog standarda.

Dobro, idi onda u Kinu pa nam onako autorski javi kako je.
Uh, pardon, to s javljanjem će ići malo teže. :lol:
Neće, nego mnogo lakše....očigledno ne živiš u nekom gradu na zapadu nego u selu i nisi video kako kinezi u Srbiji sve vreme komuniciraju online sa rodjacima u Kini, a ni televiziju koju koriste i u sred afrike...doduše malo teže u zemljama sa zatvorenim netom kao amerika i evropa...

Šta, još uvek se ne zna da se u ameriku, australiju i kanadu šalju samo kriminalci, a oni onda plaćaju pristojne ljude da rade za njih?
Pa svi fašisti, belogardejci, četnici, ustaše i komunisti evrope su poslati na te kontinente da tamo vladaju...pod kontrolom engleske intelektualne elite džeka trboseka...

Amerika je propalo društvo, sa gomilom unutrašnjih sukoba, podela, sa mnogo klošara, narkomana na ulicama i slično.

Jedino što su oni do sad radili je otimanje i razaranje država zbog čega su imali benefite i živeli kao bubreg u loju, tzv. "Američki san", sada se mogućnost za tako nešto značajno smanjuje jer ne mogu više da pljačkaju po svetu i ovakve stvari će im sve više doći glave.
Svuda u zapadnom svetu imas klosare. Namerno ih sistem zanemaruje,jer je njihov licni izbor da ne rade. Ko god hoce da radi ima posla ,ko nece na ulicu. To je poruka,opomena ostalima.

Back