Trebamo li zaboraviti Narodne Heroje NOB-a?

tgdanijela

Poznat
Poruka
7.092
Spomenici mog pradjede, Nikole Miljanovića Karaule, pa čak i grobnica su uništeni sa ciljem da se zaboravi sve šta je taj čovjek uradio za antifašističku Hrvatsku? Da li je to primjer kojim svi trebamo ići....trebamo li zaboraviti te ljude....i glavno pitanje ako njih zaboravimo šta ćemo onda pamtiti.....Ovo je odgovor Ureda Predsjednika R.Hrvatske na moje pismo:

REPUBLIKA HRVATSKA
Ured Predsjednika

KLASA: 053-02/09-04/06
urbroj:71-02-02/1-09-68
Zagreb, 3.srpnja 2009.


Poštovana gosp.

Predsjednik Republike Hrvatske gosp. Stjepan Mesić primio je Vaš dopis, u kojemu ste se zauzeli za obnovu spomenika Vašem pradjedu Nikoli Miljanoviću Karauli u Slatini, njegove spomen-grobnice u Lisičinama i spomen-kuće.
Kao što vam je poznato, Predsjednik Republike Hrvatske gosp. Mesić više je puta u raznim prigodama osudio rušenje ili oštećenje spomenika osobama i događajima iz NOB-a, zauzevši se za njihovu obnovu. Mjerodavna tijela, prije svega gradovi i općine, imaju obavezu u skladu s odgovarajućim zakonima pristupiti njihovoj obnovi. Imam obvezu uputiti Vas da se u vezi sa spomenutom obnovom i zaštitom spomenika Nikoli Miljanoviću Karauli obratite tijelima vlasti Grada Slatine.


S poštovanjem,


PREDSTOJNIK

mr.sc. Amir Muharemi
 
Spomenici mog pradjede, Nikole Miljanovića Karaule, pa čak i grobnica su uništeni sa ciljem da se zaboravi sve šta je taj čovjek uradio za antifašističku Hrvatsku? Da li je to primjer kojim svi trebamo ići....trebamo li zaboraviti te ljude....i glavno pitanje ako njih zaboravimo šta ćemo onda pamtiti.....Ovo je odgovor Ureda Predsjednika R.Hrvatske na moje pismo:

REPUBLIKA HRVATSKA
Ured Predsjednika

KLASA: 053-02/09-04/06
urbroj:71-02-02/1-09-68
Zagreb, 3.srpnja 2009.


Poštovana gosp.

Predsjednik Republike Hrvatske gosp. Stjepan Mesić primio je Vaš dopis, u kojemu ste se zauzeli za obnovu spomenika Vašem pradjedu Nikoli Miljanoviću Karauli u Slatini, njegove spomen-grobnice u Lisičinama i spomen-kuće.
Kao što vam je poznato, Predsjednik Republike Hrvatske gosp. Mesić više je puta u raznim prigodama osudio rušenje ili oštećenje spomenika osobama i događajima iz NOB-a, zauzevši se za njihovu obnovu. Mjerodavna tijela, prije svega gradovi i općine, imaju obavezu u skladu s odgovarajućim zakonima pristupiti njihovoj obnovi. Imam obvezu uputiti Vas da se u vezi sa spomenutom obnovom i zaštitom spomenika Nikoli Miljanoviću Karauli obratite tijelima vlasti Grada Slatine.


S poštovanjem,


PREDSTOJNIK

mr.sc. Amir Muharemi

..eto lijepo ti covjek odgovorio..obrati se..i to ti je to..:rtfm:
 
Копамо се сами нашим поделама и пљувањм по нашој историји и по нашим херојима

хероји су хероји због дела херојских

Овде се помињу само хероји "НОБ"-а, а где су прави хероји који се и дан данас прозивају "злочинцима", "издајницима", итд ?! Кад ће они добити заслужено место у историји...
 
Копамо се сами нашим поделама и пљувањм по нашој историји и по нашим херојима

хероји су хероји због дела херојских

pa zar postavljacica ne kaze da se on borio za tu njenu neku imaginarnu antifasisticku hrvatsku?

nije se borio za srpsku stvar kao sto vidis, cak sta vise, borio se protiv s obzirom na posledice koje su njegovi preci morali da okuse mnogo kasnije.
a i bivsi stanovnici mnoga krajiskih sela, potomci od komunista ubijenih solunskih dobrovoljaca ce ti (ako je ista ostalo od njih danas) reci isto.


ja opet tvrdim, sa ovim mi nemamo nista na ovom forumu.
 
Овде се помињу само хероји "НОБ"-а, а где су прави хероји који се и дан данас прозивају "злочинцима", "издајницима", итд ?! Кад ће они добити заслужено место у историји...


Кад ти престанеш да их делиш на праве и погрешне
јер исто раде они други који сматрају погрешним оне које ти сматраш парвим
ГРЕШИТЕ И ЈЕДНИ И ДРУГИ СВИ СУ ПРАВИ
 
pa zar postavljacica ne kaze da se on borio za tu njenu neku imaginarnu antifasisticku hrvatsku?

nije se borio za srpsku stvar kao sto vidis, cak sta vise, borio se protiv s obzirom na posledice koje su njegovi preci morali da okuse mnogo kasnije.
a i bivsi stanovnici mnoga krajiskih sela, potomci od komunista ubijenih solunskih dobrovoljaca ce ti (ako je ista ostalo od njih danas) reci isto.


ja opet tvrdim, sa ovim mi nemamo nista na ovom forumu.

Ја пишем о нашим херојима па иако спамујем тему
 
Кад ти престанеш да их делиш на праве и погрешне
јер исто раде они други који сматрају погрешним оне које ти сматраш парвим
ГРЕШИТЕ И ЈЕДНИ И ДРУГИ СВИ СУ ПРАВИ
Кад ти (и теби слични) будеш увидео да нису и једни и други "прави", тад ће можда да дође до помирења. Мора да се направи разлика између бораца за идеологију и бораца за српски народ!

А ти види који су који...
 
Кад ти (и теби слични) будеш увидео да нису и једни и други "прави", тад ће можда да дође до помирења. Мора да се направи разлика између бораца за идеологију и бораца за српски народ!

А ти види који су који...

Кад будеш партизане све престао да поситовећујеш са борцима за идеологију можда ћеш схватити да су и јенди и други били наши
 
Ја пишем о нашим херојима па иако спамујем тему

ne znam ja brate, nema nikakvog heroizma u tome sto neko napravi losu odluku i za to polozi zivot a i oduzme isti mnogim svojim sunarodnicima i plus svojim potomcima syebe buducnost zanavek.

mnogi su poginuli boreci se protiv fasizma na taj nacin sto su se tukli sa italijanima koji su masovno pomagali i spasavali srbe od ustaskog noza.

posledice su danas tu.

neke gorke pilule ce potomci krajiskih partizana morati da progutaju. bez toga nema izmirenja.
 
ne znam ja brate, nema nikakvog heroizma u tome sto neko napravi losu odluku i za to polozi zivot a i oduzme isti mnogim svojim sunarodnicima i plus svojim potomcima syebe buducnost zanavek.

mnogi su poginuli boreci se protiv fasizma na taj nacin sto su se tukli sa italijanima koji su masovno pomagali i spasavali srbe od ustaskog noza.

posledice su danas tu.

neke gorke pilule ce potomci krajiskih partizana morati da progutaju. bez toga nema izmirenja.


80% партизани су постали бежећи у шуму од усташких кама
у Лици су се сви они који после чинише 6 личку до јесени 1942 четницима звали
После Карђорђевог устанка Турци у Србији зулум починише ,јел Карађорђе није наш херој?
 
pa zar postavljacica ne kaze da se on borio za tu njenu neku imaginarnu antifasisticku hrvatsku?

nije se borio za srpsku stvar kao sto vidis, cak sta vise, borio se protiv s obzirom na posledice koje su njegovi preci morali da okuse mnogo kasnije.
a i bivsi stanovnici mnoga krajiskih sela, potomci od komunista ubijenih solunskih dobrovoljaca ce ti (ako je ista ostalo od njih danas) reci isto.


ja opet tvrdim, sa ovim mi nemamo nista na ovom forumu.

Karaula je bio Srbin, i na samom početku rata formirao je svoju grupu koja je čuvala Lisičine i okolna sela od napada ustaša, spasio je 50 srpskih civila od ustaša koji su ih poveli na streljanje i to fenomenalnom taktikom, pročitaj više o njemu na Wikipediji. Njegov cilj bio je prije svega da ne dozvoli bilo kakav genocid koji se počeo sprovoditi i pri tom nije štedio sebe, Poginuo je ili je čak bio ubijen 1944. jer je imao principe od kojih nije odustajao....totalno si neobavješten........A on nije jedini Heroj koji se želi baciti u zaborav...ako nemamo ništa sa tim sa čim imamo...radi se o pravim vrijednostima koje se žele zaboraviti.....o ljudima koji su primjer hrabrosti i kako ne dozvoliti da te neko gazi......ako to zaboravimo krećemo putem koji vodi kuda.....koje vrijednosti onda slijedimo.......
 
Овде се помињу само хероји "НОБ"-а, а где су прави хероји који се и дан данас прозивају "злочинцима", "издајницима", итд ?! Кад ће они добити заслужено место у историји...

Pravi heroji su odavno mrtvi.I ne treba ih zaboraviti.No, sta cemo sa ovim novim,Nikako da izumru, stalno ima novih, ako ne heroja, ono zasluznih,kolko hoces.
 
ko ga yebe kad se borio za antifashistichku hrvatsku
jalov poso

Apsurdan zadatak, pogotovo jer Hrvati dozivljavaju NDH kao temelj svoje moderne drzave.

I sad, u ustaskoj drzavi neko (haha, "neko") dinamitira sve partizanske spomenike od Secovlja do Boke i mi treba da se cudimo.

OK, evo cudimo se.

Karaula je bio Srbin, i na samom početku rata formirao je svoju grupu koja je čuvala Lisičine i okolna sela od napada ustaša, spasio je 50 srpskih civila od ustaša koji su ih poveli na streljanje i to fenomenalnom taktikom, pročitaj više o njemu na Wikipediji. Njegov cilj bio je prije svega da ne dozvoli bilo kakav genocid koji se počeo sprovoditi i pri tom nije štedio sebe, Poginuo je ili je čak bio ubijen 1944. jer je imao principe od kojih nije odustajao...

Ahaha pa zaista zvuci kao neko ko ce biti nemerljivo popularan u Hrvatskoj. I sta kazes, koliko je ustasa pobio?
 

Back
Top