Trebam li se odseliti? Savjet

Vredjaju,pa da to je bas onako nesto novo i nedopustivo,nas nikad niko u kuci nije uvredio ni mi njih
Zamisli da joj kaže da je *****.
A ja sam to čuo kako se obraća jedan ugledan čovek, kojeg pola grada zna jer ima neki integritet. I on za druge nije loš čovek, zaista nije, dobar je i stručnjak. A ćerka mu je daleko milijardu astronomskih dužina od takve kvalifikacije.
Takvo ponašanje i obraćanje pred trećima, a bilo nas je više koji su čuli, je za bežanje od takvog roditelja.
 
Zamisli da joj kaže da je *****.
A ja sam to čuo kako se obraća jedan ugledan čovek, kojeg pola grada zna jer ima neki integritet. I on za druge nije loš čovek, zaista nije, dobar je i stručnjak. A ćerka mu je daleko milijardu astronomskih dužina od takve kvalifikacije.
Takvo ponašanje i obraćanje pred trećima, a bilo nas je više koji su čuli, je za bežanje od takvog roditelja.
Ma ne mogu brate da zamisljam svako nek brine svoju brigu,nije uopste u redu da se ovako iznose na netu neciji zivoti i da mi citamo i sudimo,keve mi smucilo mi se,ok slozimo se nek zapali mogla je i bez naseg misljenja,samo sto to nije tako jedostavno al ajd
 
Zamisli da joj kaže da je *****.
A ja sam to čuo kako se obraća jedan ugledan čovek, kojeg pola grada zna jer ima neki integritet. I on za druge nije loš čovek, zaista nije, dobar je i stručnjak. A ćerka mu je daleko milijardu astronomskih dužina od takve kvalifikacije.
Takvo ponašanje i obraćanje pred trećima, a bilo nas je više koji su čuli, je za bežanje od takvog roditelja.
E tako. Mozemo sada diskutovati, ne znamo pojedinosti, ali mozemo za sada izneti ono sto pise, to ponasanje se ponavlja.
 
Ma ne mogu brate da zamisljam svako nek brine svoju brigu,nije uopste u redu da se ovako iznose na netu neciji zivoti i da mi citamo i sudimo,keve mi smucilo mi se,ok slozimo se nek zapali mogla je i bez naseg misljenja,samo sto to nije tako jedostavno al ajd
Ništa ova devojka iz uvodnog nije detaljisala, niti se nekome ovde sudi. Okej.
 
Zamisli da joj kaže da je *****.
A ja sam to čuo kako se obraća jedan ugledan čovek, kojeg pola grada zna jer ima neki integritet. I on za druge nije loš čovek, zaista nije, dobar je i stručnjak. A ćerka mu je daleko milijardu astronomskih dužina od takve kvalifikacije.
Takvo ponašanje i obraćanje pred trećima, a bilo nas je više koji su čuli, je za bežanje od takvog roditelja.
Tacno je,ima svacega.
Obicno devojke/zene u tim godinama ne mogu da oproste ocu neku tesku rec.
Premalo za suditi.
 
Pozdrav svima.Imam jedan problem koji me muči pa bi htjela cuti vaše mišljenje.Imam jako toksične roditelje,otac koji me nekad jako zna izvrijedati i svašta mi kaže,a poslije se ponaša kao da nije ništa bilo.Kod kuće obavljam sve kućanske poslove, a na poslu prozivljavam mobing.Mene zanima da li je ok ako se ja želim odseliti i prekinuti sve kontakte s njima?Osjećam se baš nekako jadno zato što imam dojam da dopuštam da me gaze i da prelazim preko takvih stvari.Da li sam ja loša osoba jer se tako osjećam?Da li je on u pravu kada mi kaže da me vrijeđa jer zaslužujem?Hvalaaa
Najbolje bi bilo da smo sve devojke tih godina već udate i u svojim porodicama.
Prekori od strane mojih uglavnom proizilaze iz toga. Pretpostavimo da se pitaju šta nije u radu sa nama kad ostale, verovatno ni bolje, ni gore, već imaju svoje verenike bar, muževe, decu;
Treba se skloniti iz toksične sredine, pre svega jer je teško održati sebe zdravu i pravu u neposrednoj okolini koja zamera, vređa, omalovažava...
U nekom trenutku se zapitamo: ''Šta ako i sama postanem takva? Šta ako i sama, gde god da odem, odnesem te ružne navike i oblike ponašanja?''
 
Pozdrav svima.Imam jedan problem koji me muči pa bi htjela cuti vaše mišljenje.Imam jako toksične roditelje,otac koji me nekad jako zna izvrijedati i svašta mi kaže,a poslije se ponaša kao da nije ništa bilo.Kod kuće obavljam sve kućanske poslove, a na poslu prozivljavam mobing.Mene zanima da li je ok ako se ja želim odseliti i prekinuti sve kontakte s njima?Osjećam se baš nekako jadno zato što imam dojam da dopuštam da me gaze i da prelazim preko takvih stvari.Da li sam ja loša osoba jer se tako osjećam?Da li je on u pravu kada mi kaže da me vrijeđa jer zaslužujem?Hvalaaa
Nisi obavezno loša osoba.
Čoveka ništa ne vređa kao istina.
Treba da se odseliš i probaš samostalno da živiš.
Zbog toga sigurno nisi loša osoba.
 
Sa kime da razgovara? Sa osobama koje je vredjaju a ona obavlja i poslove u kuci?
Mislim da na njenom mestu ja ne bih imao razumevanja.
Svakako neka ucini sto misli da je najpametnije za nju.
Većinu poslova obavljam ja kada nema nikoga kod kuće.Treba mi mir jer me sve nekako vec guši.Mislim da cu se odseliti
 
Odseli se, ako mozes. Tako je bolje.
Kad se odmaknes od njih razbistrice ti se u glavi i bolje ces znati kako dalje.

Na ovim ex-Yu prostorima (neki) roditelji jos uvek misle da su deca njihovi podredjeni koji ne zavredjuju postovanje.
Kod nas roditelji regularno kinje, vredjaju, omalovazavaju, pa i kunu sopstvenu decu. Emocionalno, psihicko, a neretno i fizicko zlostavljanje.

C, c, c.... U kakvim porodicama vi ljudi pobogu živite...
 

Back
Top