Bojite li se smrti?

Maeeeestro

Aktivan član
Poruka
1.398
Ja sam se ovih dana nakon dulje vremena uplašio smrti. Iako ja imam samo 34 godine, uplašio sam se toga.

Ja ne znam kako da to točno objasnim, pa pitam vas.


Bojite li se smrti? Što biste željeli sve raditi onda kada saznate da je smrt blizu?
 
U Bibliji stoji da ćemo se moliti da umremo samo da nismo deo svega ovoga, a da nam Bog naš pomogne, nekima Svemoćni, nekome običan niko, ali ne da oduzimamo sebi život.
Mislim da je to vreme nastupilo.
 
Poslednja izmena:
Ja sam se ovih dana nakon dulje vremena uplašio smrti. Iako ja imam samo 34 godine, uplašio sam se toga.

Ja ne znam kako da to točno objasnim, pa pitam vas.


Bojite li se smrti? Što biste željeli sve raditi onda kada saznate da je smrt blizu?

Ne znam, nisam dovoljno jos zivotno mudar da dam neki realni zivotni savet jos imam i ja dosta da ucim, ali mislim da se ljudi pomire sa tim kada ostave svetu neki svoj doprinos i trajno nasledje iza sebe koje ce da zivi i posle njih, nekako mi se cini da nam je to svima genetski isprogramirano, svesno ili nesvesno, neko kroz odgajanje dece, neko kroz naucni rad, umetnicko delo...

Zasto bih razmisljao sta bih sve radio da znam da mi je kraj blizu, poznavajuci sebe tek bih se tad ubio u pojam, jer mislim da je tada vec kasno, sta da se napijem? Zasto ne pokusas da prozivis zivot sto kvalitetnije i da razmisljas u tom pravcu da i kada dodje taj dan bude ti svejedno, sto kazu "taj se naziveo"
 

Back
Top