Da li se suprotnosti zaista privlače?

Džudi S

Ističe se
Moderator
Poruka
2.235
FORRUM.jpg
- Autorska tema -

Emotivne veze, ljubav, nepresušna su tema u svim vrstama umetnosti, ali su te teme prisutne i u psihologiji.

Svi smo čuli za fraze " Sličan se sličnom raduje" i " Suprotnosti se privlače ".

Svi smo drugačiji. I naše primarne porodice su drugačije.

Porodica, kao osnovna ćelija društva, pored vaspitanja, nesvesno utiče na nas. Jednom mi je starija rođaka rekla da je za dobru vezu i brak važno da je partner sličan meni.

Zapamtila sam te reči, ali sam ipak slušala svoje srce. U vezama kojih nije bilo mnogo u mom životu, uvek sam se vezivala za osobu koja je drugačija od mene.

Suprotnosti se privlače. Partneri se dopunjavaju kada su različitog karaktera.

Šta vi mislite?

Da li je bolje kada partneri imaju iste osobine ( sličan se sličnom raduje ) ?

Možda je bolje kada se suprotnosti privlače?

To je samo verovanje, ali to nije baš tako. Nije ništa loše ako se razlikuju po nekim nebitnim pitanjima, ali se moraju usaglasiti po pitanju puta kojim žele da idu kroz život, a to je imanje porodice, stambeno pitanje, način života, kako vaspitavati decu, religija itd. Tu se moraju usaglasiti.

Što su partneri bliži po njihovim interesima, to su veće šanse da će biti zajedno.

Osobe koje su mi se dopadale do sada su mi jaje jajetu u stvarima koje smatram najvažnijim, ali je negde bilo potpuno različitih očekivanja u trenutku, a negde taj neko nije ni u ludilu razmišljao o tome da provodi vreme sa mnom.
I sada mislim da bi mi privukao pažnju neko u kome mogu da se ogledam, a ne neko ko će da mi protivreči i daje nekakve zadatke da se menjam.
Npr., kao INFJ, tj introvert u svom najizrazitijem obliku, ne bih mogla da podnesem suprotnost kao neku totalno ekstrovertnu ličnost, i ne znam kakva privlačnost bi tu mogla da se desi. Samo fizička?
Pa, niko nije baš toliko lep i zgodan!!!:zcepanje:

Pogledajte prilog 1526759- Autorska tema -

Emotivne veze, ljubav, nepresušna su tema u svim vrstama umetnosti, ali su te teme prisutne i u psihologiji.

Svi smo čuli za fraze " Sličan se sličnom raduje" i " Suprotnosti se privlače ".

Porodica, kao osnovna ćelija društva, pored vaspitanja, nesvesno utiče na nas. Jednom mi je starija rođaka rekla da je za dobru vezu i brak važno da je partner sličan meni.

Zapamtila sam te reči, ali sam ipak slušala svoje srce. U vezama kojih nije bilo mnogo u mom životu, uvek sam se vezivala za osobu koja je drugačija od mene.

Šta vi mislite?

Не, ни претерана сличност ни разлика. Мислим да је главно - шта особа тражи код друге и да су заједнички циљеви главни.

Šta vi mislite?

Ne znam šta je istina.
Teško je to reći.
100 ljudi, 100 ćudi.
Što se tiće žena...
Postoje one sa kojima delim poglede na svet, ali ne bih mogao ni čaj da popijem.
Ali i neke koje potpuno drugačije shvataju sve ovo oko nas...a mogao bih to da izdržim.
Svako je kovač svoje sreće.
Mislim da je neka vrsta zajedničkog pogleda na budućnost možda mesto gde se krije odgovor.

Šta vi mislite?

Слично опстаје

Супротно се привлачи само да би завршило у колизији и поништавању.

Šta vi mislite?

Ne bas, mozda donekle ali ne toliko.

Po horoskopu sam se jednom zaljubila u svoju suprotnost.
Nije bilo mesta o tome da bismo mogli ostati zajedno, ali sam naučila dosta o sebi kodirajući tu osobu.
Mogu da ga danas odglumim bez da razmišljam, da se ponašam kao on, a to mi je i bilo najdraže u posmatranju te predivne osobe.
Posmatrali smo se dugo, uvek, a jedva da smo ikad progovorili.
Dobila sam samo jedan poljubac u obraz, ne znam kako je do toga uopšte došlo.
Volim sve u vezi te osobe, ali sam uvek znala da smo suprotnosti.
Nisam maštala da ćemo živeti zauvek srećno i zajedno.
To je moja najveća ljubav do sad. Mislim o sebi, ali uvek pomalo dodajem začina te osobe... kopiram i reprodukujem.

зарад дискусије...

Екстро-интровертне супротности би евентуално још и некако функционисале у фиксно-дистантној-кохезији лабилнога еквилибријума

али то захтева стална улагања околине ....

Примери: магнет ....батерија .....

Suprotnosti se u početku iz znatiželje privlače ali kasnije ipak razlike dođu do izražaja i onda se ljudi i takvim odnosima vremenom udaljavaju.

Postoje i parovi koji imaju lep i dugovečan brak.

Moram da dam primer iz moje porodice: Deda je bio veseo čovek, voleo je društvo, mnogo je radio i do svojih poznih godina. Bio je lep i šarmantan čovek. Nije se obazirao što je tada, u to vreme, živeo na periferiji Beograda ( sada Voždovac nije periferija grada ). Nije bio cicija.

Baba je bila "gospođica iz centra grada", u poređenju sa dedom, bila je prosečna, nije bila lepa kao deda. Jako joj je značilo što je rođena u centru grada, i da nije volela dedu, nikada se ne bi preselila na periferiju.

I dok je deda voleo društvo i bio uvek veseo, pozitivan, baba nije imala puno prijateljica. Držala je ljude na distanci. Za razliku od dede koji je bio vredan čovek, ona je radila samo kada bi baš morala.

Bila je nervozna i večito nezadovoljna nečim. Bila je namćor :) Nerado je pozajmljivala novac i štedela je.

Njih dvoje su bili suprotnosti koje se privlače. Skoro 70 godina su proveli zajedno.

To je primer iz moje lične istorije. 🙂

Pravili su kompromise, i jedno drugo dopunjavali.

Postoje i parovi koji imaju lep i dugovečan brak.

Moram da dam primer iz moje porodice: Deda je bio veseo čovek, voleo je društvo, mnogo je radio i do svojih poznih godina. Bio je lep i šarmantan čovek. Nije se obazirao što je tada, u to vreme, živeo na periferiji Beograda ( sada Voždovac nije periferija grada ). Nije bio cicija.

Baba je bila "gospođica iz centra grada", u poređenju sa dedom, bila je prosečna, nije bila lepa kao deda. Jako joj je značilo što je rođena u centru grada, i da nije volela dedu, nikada se ne bi preselila na periferiju.

I dok je deda voleo društvo i bio uvek veseo, pozitivan, baba nije imala puno prijateljica. Držala je ljude na distanci. Za razliku od dede koji je bio vredan čovek, ona je radila samo kada bi baš morala.

Bila je nervozna i večito nezadovoljna nečim. Bila je namćor :) Nerado je pozajmljivala novac i štedela je.

Njih dvoje su bili suprotnosti koje se privlače. Skoro 70 godina su proveli zajedno.

To je primer iz moje lične istorije. 🙂

Pravili su kompromise, i jedno drugo dopunjavali.
A da li su bili srećni u takvom braku? Ili su ostali toliko dugo zbog društvenih okonosti i okoline?

Back