Treba mi samar...

Meni pričaš o pre, tokom i posle razvodnom periodu. Što se tiče krize, i ja pomislim da je zauvek, pa me nešto podseti da su posledice ipak ostale. Što ne znači da ću se vratiti na početak, ali ista nikada neću biti.
Da sestra nije htela pomoć, niko joj ne bi ni mogao ni pomoći. O tome se radi.

A ja nisam sigurna, što se tiče teme, koliko devojci treba pomoć, a koliko pasivno ubeđivanje da će joj nešto pasti sa neba. Jer, ona je pokušala, ali joj nije išlo. I posustala.
Tako ne ide, ne možeš da prespavaš ružne periode, loša osećanja odboluješ, otplačeš, sroljaš se do dna... ali se i digneš, nastaviš dalje, ne ostaneš da ležiš... ako ti se pak desi da se prepustiš, ja ću biti prva koja će te pregaziti. Zato što me pasivci užasno deprimiraju, najlakše je kukati i očekivati da drugi obavi ono za šta sam nisi spreman, ili sposoban...

I mislim da poenta teme nije toliko neuspela veza tj konkretno taj dečko, već njene nade i očekivanja u vezi braka. Ona se plaši da će ostati sama. I zato se vraća onome što je bilo najbliže ispunjenju toga.

meni je ostavila utisak da ona hoce pomoc i da je svesna da je zaglibila....a to je pocetak izbavljenja.....ok, pristupi nam se razlikuju ali u jednom se slazemo....namere su nam dobre :)
 
Sve će to da prestane boleti kad sa novom facom staru počne brisati.
Nije od pomoći govoriti čoveku:" U tiganju si, prihvati da se pečeš, i da mora boleti, ili da te izbacim u vatru, pa da vidiš šta je bol ! "....već mu pokazati svetlo koje još ne vidi, ali koje uvek postoji.
 
srecu treba prvenstveno traziti u sebi....graditi svoj zivot kako treba, onda si tek sposoban da pruzis i partneru kvalitet....jezim se od ljudi koji u partneru vide spas...

pisao sam o srecii kao o talicnosti a ne kao o emocionalnom stanju..bitno je u zivotu da te oce..kako se u narodu kaze da ti ide od ruke....to je stvar jedna van uticaja samog coveka ma koliko to kvazi filozofija postmodernog doba..pokusavala da ubaci u ljudske umove..sa pojmovima tipa "zakon o privlacnosti" i ostala bla bla truc pravila..
 
a sto se tice musko zenskog odnsa koji se ovde potencira ja sam licno srecniji sam nego se bilo kojim zenom..znaci treba mi zena s kojom cu da se osecam bolje nego kad sam sam..imam 33 godine jos ni jednu jedinu kakvu zenu nisam sreo..
 
a sto se tice musko zenskog odnsa koji se ovde potencira ja sam licno srecniji sam nego se bilo kojim zenom..znaci treba mi zena s kojom cu da se osecam bolje nego kad sam sam..imam 33 godine jos ni jednu jedinu kakvu zenu nisam sreo..

pa to je i sustina.....da coveku bude bolje kad je sa nekim....ali, ako je u depresiji zbog toga sto je sam, ako zbog toga podivlja u sebi i postane izvitoperena licnost, e o tom ja pricam....treba znati sebi pomoci, znati uzivati u onome sto imas i naravno, ne propustiti biti jos srecniji......
 
pa to je i sustina.....da coveku bude bolje kad je sa nekim....ali, ako je u depresiji zbog toga sto je sam, ako zbog toga podivlja u sebi i postane izvitoperena licnost, e o tom ja pricam....treba znati sebi pomoci, znati uzivati u onome sto imas i naravno, ne propustiti biti jos srecniji......

ja sam vec pisao o tome
kompenzacije ne mogu da budu osnov za bilo sta..mogu biti samo trenutni fix..ne moze se kompenzovati na duze staze ..to vodi u neki od oblika zastranjivanja..
a sto se frustracija recimo tice nista coveka ne isfrustrira kao nemogucnost da ostvari nesto uspe u necemu sto je sasvim normalno i prirodno...onda covek pocne da kopa po sebi prvo trazi problem u sebi..ta faza moze da potraje jako dugo..cak godine samoispitivanja ..medjutim poneko otkrije tu jednu veliku istinu univerzalne prirode.."fokus na problem je deo problema a ne deo resenja"

a najveci od tih tzv samoproblema nastaje kad covek na neke stravi jednostavno ne moze da utice..
ili primer ausvica..sacica nemaca drzi u logoru milion ljudi..kako im je to uspelo?
 
ok, to se vec zove UMETNOST ZIVLJENJA :)))
iako, desi se da ti zivot bash tada ne da da se izlezavash, vec moras da veslas :)) bez vetra :))

medjutim..poznavanje kretanja vetrova svakako olaksava situaciju..moz recimo da skratis veslanje i doveslas do pogodnog vetra a ne do kraja putovanja..isuvise cesto se desava da se duzim putem znatno pre stigne do cilja nego kracim..

kaze nas narod."preko prece naokolo blize"
mada kljuc zivljenja je u prepoznavanju prilika koje ti struja zivota donese..ili u prenesenom znacenju hvatanje povoljnog vetra..ako nadje covek sebe u situaciji da vesla nasuprot vetru vreme je da se zapita.."gde sam pogresio?"
 
slazem se :)
mada iz svog iskustva, a i iskustva ljudi iz okruzenja, vidim da ljudi cesto ne znaju ni zasto veslaju, a tek nemaju pojma shta i gde im je cilj :)))) i jedini reper za odrzavanje na vodi im je zadovoljenje trenutnih potreba.
hocu da kazem da prvo moramo shvatiti sta zelimo i ko smo, ali objektivno :)...prepoznavanje prilika koje ti struja zivota donese i hvatanje boljeg kursa dolazi do izrazaja i ima znachenje tek posle ovoga :)
 
slazem se :)
mada iz svog iskustva, a i iskustva ljudi iz okruzenja, vidim da ljudi cesto ne znaju ni zasto veslaju, a tek nemaju pojma shta i gde im je cilj :)))) i jedini reper za odrzavanje na vodi im je zadovoljenje trenutnih potreba.
hocu da kazem da prvo moramo shvatiti sta zelimo i ko smo, ali objektivno :)...prepoznavanje prilika koje ti struja zivota donese i hvatanje boljeg kursa dolazi do izrazaja i ima znachenje tek posle ovoga :)

to jeste tacno..medjutim tu identifikujemo kljucni problem ..a to je sveopste zatucavanje sirokih narodnih masa..u cemu se objektivno nalazenje sebe granici sa nemogucim
 
ne znam..primecujem da kod nas u srbiji ljudi uglavnom nalaze ..ono sto im ne treba

pa rekla sam ti...mislim da slabo kapiraju ko su i shta im USTVARI treba :) mislim, to je neko moje vidjenje situacije...zene hoce savrsenog tipa, muskarci hoce savrsenu zenu... i svi zajedno hoce savresnu vezu :)))) malo samo kada bi bili obicniji, skapirali da zivot ne cine samo zadovoljstva, radovali se glupostima i bavili se odnosima, a ne formalnostima...bilo bi lepshe, ja mislim :)))

dodushe, istina jeste da je teshko naci srodnu dushu :))
 
pa rekla sam ti...mislim da slabo kapiraju ko su i shta im USTVARI treba :) mislim, to je neko moje vidjenje situacije...zene hoce savrsenog tipa, muskarci hoce savrsenu zenu... i svi zajedno hoce savresnu vezu :)))) malo samo kada bi bili obicniji, skapirali da zivot ne cine samo zadovoljstva, radovali se glupostima i bavili se odnosima, a ne formalnostima...bilo bi lepshe, ja mislim :)))

dodushe, istina jeste da je teshko naci srodnu dushu :))

pa znas kako..ljudi generalno hoce i traze ono sto nemaju..
kako da kazem..previse je "ponuda" na "trzistu"pa ljudi izbombardovani svim i svacim traze ovo hoce ono ne ulazeci u pitanje a zasto meni to treba ..marketing je cudo..kaonpr mobilni telefon..kome treba mobilni telefon od 500 evra? kad 95% ljudi koristi 5% njegovih funkcija
 
pa znas kako..ljudi generalno hoce i traze ono sto nemaju..
kako da kazem..previse je "ponuda" na "trzistu"pa ljudi izbombardovani svim i svacim traze ovo hoce ono ne ulazeci u pitanje a zasto meni to treba ..marketing je cudo..kaonpr mobilni telefon..kome treba mobilni telefon od 500 evra? kad 95% ljudi koristi 5% njegovih funkcija

pa sad si SVE rekao :))) mnogo informacija, mnogo zahteva, mnogo ocekivanja...i mladi ljudi se vrlo brzo slude. umesto da uzivaju :))))
 
pa sad si SVE rekao :))) mnogo informacija, mnogo zahteva, mnogo ocekivanja...i mladi ljudi se vrlo brzo slude. umesto da uzivaju :))))

sad se setih osnova japanskog dzudoa..kaze da dzudist treba da bude kao vrba koja je savija na vetru..sta je tu sustina..? pa da je ta vrba i dalje cvrsto ukorenjena na svom mestu ..nije je odneo vetar
 
sad se setih osnova japanskog dzudoa..kaze da dzudist treba da bude kao vrba koja je savija na vetru..sta je tu sustina..? pa da je ta vrba i dalje cvrsto ukorenjena na svom mestu ..nije je odneo vetar

sjajno :))) ovo cu zapamtiti :)
da li mozemo odogovore na neka ljis pitanja mozemo pronaci kroz rechenice koje smo napisali u ovoj diskusiji? :)))
 
sjajno :))) ovo cu zapamtiti :)
da li mozemo odogovore na neka ljis pitanja mozemo pronaci kroz rechenice koje smo napisali u ovoj diskusiji? :)))

pa recimo da covek mora da bude fleksibilan u misljenjima ali cvrst u stavovima
a gore smo pisali o vetru i veslanju..covek mora da poznaje vetrove..da po principu bolje spreciti nego leciti ne dodje u situaciju da uhvati pogresan vetar u jedra koji ce ga baciti na hridi i razbiti i njega i brod mu...
ja necu da budem razbijen o hridi pa sam zato poceo da proucavam vetrove i karte i mape ..
 

Back
Top