Tragedija 21 02 2008

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
U Ambasadi SAD izgoreo Zoran Vujović
Novosađanin Zoran Vujović (21) student menadžmena, poginuo je u požaru u ambasadi SAD u Beogradu. Njegove posmrtne ostatke identifikao je, na osnovu ličnih stvari, njegov otac Milan Vujović.

-Imao je šta da vidi, ugljenisano telo svog starijeg sina. Prepoznao ga je po zlatnom lančiću i metalnoj kopči sa kaiša- ispričao nam je Milanov rođak.
Porodica Vujović se u Novi Sad doselila iz Čaglavice kod Prištine jula 1999. godine
http://www.blic.co.yu/temadana.php?id=31485

Saučešće porodici.
:(
znao sam ga, s neta
u istom klanu na travijanu smo bili

general Vujke...

josh ne mogu da poverujem

saucheshce porodici :(
 
Зорана Вујовића ће се за 10 година сећати само његови родитељи и брат-сестра. Као и хиљаде других који су у име "виших циљева" оставили младост по гудурама Хрватске, Босне, Косова. А користи од виших циљева имали су само они који своју децу нису слали тамо где су без размишљања слали туђу. Зато је жртва Зорана Вујовића бесмислена и све би имало много више смисла да је Зоран Вујовић остао жив и да су његови родитељи дочекали унуке, од овог лицемерног изражавања саучешћа породици по форумима.
 
Тако су неки мислили и о Гаврилу Принципу, а можда и о Милошу Обилићу.
Чак су их сматрали терористима и убицама, а њихове жртве узалудним, као што су овог младића називали хулиганом на њиховој телевизији.

Сећаће се они који то требају.......који то желе....
Људи ће се делити на оне који памте и оне који су продали веру за ''тањир Муратовог пилава'' па су због пуног стомака заборавили.
 
Dečko je nastradao zbog svoje nepažnje, a moguće i zbog nepažnje onih koji su bili s njim. Ko zna, možda je neko zapalio prostoriju u kojoj se on našao i nije mogao napolje. Nesreća poput one u NS prošlog vikenda. Nema veze sa ''spoljnim neprijateljem''. Ljudski faktor, nepažnja i nepromišljenost su doveli do svega ovoga.
 
Dečko je nastradao zbog svoje nepažnje, a moguće i zbog nepažnje onih koji su bili s njim. Ko zna, možda je neko zapalio prostoriju u kojoj se on našao i nije mogao napolje. Nesreća poput one u NS prošlog vikenda. Nema veze sa ''spoljnim neprijateljem''. Ljudski faktor, nepažnja i nepromišljenost su doveli do svega ovoga.

Управо тако. И потпуно је погрешно поредити са Гаврилом Принципом или неким другим историјским личностима. Он није имао намеру да погине у име вишег циља. Ово је управо несрећан случај.
 
al su odbranili Kosovo..popljackali grad i lomili...a usput je i decko poginuo..zbog tudje gluposti...on je mrtav,a huskaci su zivi...

И то је већ виђено, не тако давно. Пре само десетак година. Али, као и обично, то више нико не памти, осим породица погинулих.
 
Управо тако. И потпуно је погрешно поредити са Гаврилом Принципом или неким другим историјским личностима. Он није имао намеру да погине у име вишег циља. Ово је управо несрећан случај.

Proteran i šikaniran od šiptara kojima su amrikanci to omogućili?
Pa šta misliš kako se osećao kao dete kada je došao u Novi Sad?

Nije on njih mrzeo jer nije imao vremena da to nauči.On je samo hteo svojoj kući!
A kuda,kada ta ista Amerika nastavlja sada da šikanira sada celu Srbiju.
 
Proteran i šikaniran od šiptara kojima su amrikanci to omogućili?
Pa šta misliš kako se osećao kao dete kada je došao u Novi Sad?
Nije on njih mrzeo jer nije imao vremena da to nauči.On je samo hteo svojoj kući!
A kuda,kada ta ista Amerika nastavlja sada da šikanira sada celu Srbiju.

А шта мислиш како се сада осећају његови родитељи? Сигурна сам да би поново изабрали избеглиштво у замену за живот свог сина. И не говорим о шиканирању Србије, говорим о судбини једне породице. И мислиш ли да је све то имало смисла? Он је погинуо, а многи су за то време крали патике и мајице. И...? Како то схватити? Као борбу за ослобођење од америчке тираније. Јуришати на празну амбасаду? Палити, уништавати... Чије? И ко ће то све платити? И како оправдати жртву једног двадесетогодишњака?
 
Тако су неки мислили и о Гаврилу Принципу, а можда и о Милошу Обилићу.
Чак су их сматрали терористима и убицама, а њихове жртве узалудним, као што су овог младића називали хулиганом на њиховој телевизији.

Сећаће се они који то требају.......који то желе....
Људи ће се делити на оне који памте и оне који су продали веру за ''тањир Муратовог пилава'' па су због пуног стомака заборавили.
Pa o Principovom delovanju i dalje postoje nedoumice kako medju istoricarima tako i obicnim ljudima mada to nema veze sa ovim slucajem kao sto ni zalosna zrtva huliganskog divljanja nema veze sa herojstvom jer jurisanje na praznu zgradu koju niko nije cuvao i pogibija u istoj moze biti samo odraz vrhunske gluposti a ne nikakvo herojstvo nazalost.
 
Управо тако. И потпуно је погрешно поредити са Гаврилом Принципом или неким другим историјским личностима. Он није имао намеру да погине у име вишег циља. Ово је управо несрећан случај.

Нисам га ја поредио са Гаврилом Принципом.
Само сам навео два угла из којег се може гледати. Као што су многи овог дечака називали ''хулиганом'' и ''пијаницом'' тако су и Принципа називали терористом и убицом.

Он је имао права да буде тамо, имао је права да буде бесан....
Свакако не законског, али сигурно моралног.

Да је мени неко запалио кућу, протерао ме да се потуцам као избеглица, убио бабу-можда би и ја отишао да палим америчку заставу и амбасаду која ме лицемерно изазива. И нико ме не би убедио да је то узалудно-јер и ја имам права да ми емоције надвладају разум.

Оно што ја хоћу да кажем је да га у потпуности схватам, а не да је поступио паметно.
 
Pa o Principovom delovanju i dalje postoje nedoumice kako medju istoricarima tako i obicnim ljudima.

И за Принципа не сматрам да је поступио паметно, само га разумем.
Србија још увек није била спремна за рат , а А-У већ две године је једва чекала да нађе неки разлог и повод да јој објави.

Али разумем га: Дошао окупатор Фрања-надвојода да се шепури на Видовдан.
Опалио шамар читавој српској историји и дао повод да се емоције узбуркају.
 
И за Принципа не сматрам да је поступио паметно, само га разумем.
Србија још увек није била спремна за рат , а А-У већ две године је једва чекала да нађе неки разлог и повод да јој објави.

Али разумем га: Дошао окупатор Фрања-надвојода да се шепури на Видовдан.
Опалио шамар читавој српској историји и дао повод да се емоције узбуркају.

A jako se klinac iz neke hercegovacke vukojebine znao sta radi za tih 30 i kusur godina AU vladavine Bosna je najvise napredovala i najvise izgradjena u svojoj istoriji i pre i posle toga , sve sto valja su im Austrijanci napravili al hebiga mlade usijane glave su uvek pogodne za manipulaciju.
 
A jako se klinac iz neke hercegegovacke vukojebine znao sta radi za tih 30 i kusur godina AU vladavine Bosna je najvise napredovala i najviose izgradjena u sojoj istoriji i pre i posle toga , sve sto valja su im Austrijanci napravili al hebiga mlade usijane glave su uvek pogodne za manipulaciju.

Па видиш ти и ја имамо различите моралне аршине и у посматрању садашњости и прошлости.
Аустро-Угарска је понижавала Србе у Босни, кочила њихове везе са Србијом, ограничавала им права, протежирала друге народе на рачун Срба.....и прво Херцеговачки устанак, који се касније проширио на Босну није избио да би А-У окупирала БиХ, него да би се Срби из БиХ ујединили са Србијом и Црном Гором.

Ти би се помирио са тим за кило хлеба који би ти дали да градиш пругу.
Као што би се и данас помирио за 100 евра већу плату и ауто-пут.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top