Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo opet naše "srećne porodice".Sad imaju 3 nedelje i postaju prave maze.
Svako već ima i formiran karakter:
1. Šarena mačkica - tiha, dobra, prva potrči kad mi čuje glas. Istraživač, obilazi sve zakutke njihove kućice i svugde mora da zaviri. Ima ogromne oči.
2. Svetliji Sivko - tih, maza, dođe do moje ruke, prevrne se na leđa, ljulja se i čeka da ga mazim. Veliki je čistunac, po 10 min. liže vlastitu šapu (kad je uhvati).
3. Tamniji Sivko - najdeblji, najglavatiji. Kad on mjauče i komšije čuju. Voli da skače (koliko je u stanju) i hoće da grize prste. Stalno pokušava da se popne uz sunđere pored zida.
 

Prilozi

  • Ekipa 1.jpg
    Ekipa 1.jpg
    137,4 KB · Pregleda: 23
  • Ekipa 2.jpg
    Ekipa 2.jpg
    117,5 KB · Pregleda: 15
  • Šarenka 1.jpg
    Šarenka 1.jpg
    111,2 KB · Pregleda: 8
  • Mali Sivko 1.jpg
    Mali Sivko 1.jpg
    24,9 KB · Pregleda: 13
  • Veliki Sivko 1.jpg
    Veliki Sivko 1.jpg
    106,4 KB · Pregleda: 18
Hvala ali ratujemo oko prava životinja i teško da bih se na vreme izborila da držimo macu u kući a i bolje da se ne upoznaju sa mojom Milicom, još je mala i od silne ljubavi gruba. Mačku muževih rođaka se nakostreši svaka dlačica sve do vrha repa kad čuje dečiji glasić Ma(r)ko, dođi!
 
Evo opet naše "srećne porodice".Sad imaju 3 nedelje i postaju prave maze.
Svako već ima i formiran karakter:
1. Šarena mačkica - tiha, dobra, prva potrči kad mi čuje glas. Istraživač, obilazi sve zakutke njihove kućice i svugde mora da zaviri. Ima ogromne oči.
2. Svetliji Sivko - tih, maza, dođe do moje ruke, prevrne se na leđa, ljulja se i čeka da ga mazim. Veliki je čistunac, po 10 min. liže vlastitu šapu (kad je uhvati).
3. Tamniji Sivko - najdeblji, najglavatiji. Kad on mjauče i komšije čuju. Voli da skače (koliko je u stanju) i hoće da grize prste. Stalno pokušava da se popne uz sunđere pored zida.


Кајо много су ти слатки мачићи.:heart: Овај тамнији тигрић ми је баш онако запао за око.
 
Prvo, veliki pozdrav svima na ovoj temi ;)

Imam mali problem.
Ponosna sam vlasnica dveju papigica, tigrica, a sada mi se ukazala prilika da udomim macu sijamku. Tacnije, u pitanju je mache.
Da li, uopste, da pomisljam na to?
Ja, ustvari, cekam samo mali znak ohrabrenja, neki primer da mace i pticice mogu da budu drugari.:lol:

Eto.:roll:


Eh :) Ja imam i macu i ptichitze punoo ali nikad ih nije dirala :P malo bzvz ali probaj da kad je uzmesh ako ih gleda udarish je polako po glavi.. mislim da bi je nauchila ;p moj tjale je stalno tako radio, i nikad ih nije dirala.. a ni gledala vishe :pi i evo vetj koliko je proshlo ona ne dira nishta :)
 
htedoh samo da vas obavestim ekipo
maca maxim je sterilisan

dobro je sve podneo
bolje od mene

htela sam da budem pored njega sve vreme
doshao nam je veterinar kuci

dushu sam ispustila od plakanja

bitno da je dobro
i da jede, spava i igra se
 
heh
slatko mi je shto svi chestitate
kao da smo ga sunetili
pa pravili party
:lol:

slikacu ga za dan dva
on je vitka maca
i za 24h koliko nije jeo pre operacije i 12h posle
omrshao je i dehidrirao
pa i nije sada neka prilika za zaljubljivanje...
:tongue:

ako me razumete

[ispod stola garota viche "dodji maksime... jedi jeeeedi jeeeedi"]
 
:lol:
vec vidim sebe kroz dva meseca kako radim isto : )
a to za cestitke,mozda da mu narucimo i neku pesmu,da bude kompletno "dragom maksimu brz oporavak zele njegovi forumski drugari uz pesmu...": )
 
Eh :) Ja imam i macu i ptichitze punoo ali nikad ih nije dirala :P malo bzvz ali probaj da kad je uzmesh ako ih gleda udarish je polako po glavi.. mislim da bi je nauchila ;p moj tjale je stalno tako radio, i nikad ih nije dirala.. a ni gledala vishe :pi i evo vetj koliko je proshlo ona ne dira nishta :)

Pa, ne baš po glavi, više po ušima to znaju da je kazna i zabrana, jedino što treba da se nadaš da će imati dugotrajnijeg efekta. Zavisi i od mace. Moja mačka je bila bezbedna i za ribice i piliće kad je išla na selo a već za njenu decu sumnjam da bi bili bezopasni.

U svakom slučaju srećno!
 
Jel onog svetlijeg dečka? I meni je naročito on zapao za oko. Mnooogo volim tabby-je ali ne one klasične, nego kad su drugačije boje ili imaju drugačiji raspored šara. Imala sam kod zgrade jednog braonkastog tabby mačka, isto sa onom okruglastom glavicom, čak mislim da je bio nečiji kastrat jer ga mace nisu zanimale a i ime sam mu dala u skladu sa izgledom: Debeli. Imao je najlepše zelene oči koje sam ikad videla, ne one uobišajene za tabbyke nego više morsko-zelene. Posle njegove tragične smrti (komšije su ga "slučajno" bacile sa lV sprata) dugo nije bilo maca u okolini a onda je došla jedna ženkica tipične sivo-zelene boje ali krupnijih šara, kao kraljevski gepard. Ona je ostala tu sve dok njena ćerka nije postala polno zrela a onda je nestala bez traga. Njena ćerka je bila obična tabby ali je isto bila divna (da se razumemmo, ja stvarno volim i one najobičnije tigraste mačke, sliku i priliku onih šumskih divljih, moj Cale je bio jedna takva mačorčina). I ona je nestala kad je njena ćerka (crno-bela) odrasla. Pre nje joj je jedna tabby-krem trikolor harlekin ćerka poživela skoro godinu dana ali su je stigli psi i ona nije bila te sreće kao Sekretaricin Žile.

Što me dovodi do jednog zaključka:ma koliko mačke volele i cenile svoju slobodu, ona je po njih fatalna. Evo vam moj bilans kao primer. Maza No1 parvo, Srećko parvo, Maza No2 ukradena, Lucija nestala, Cale nestao, Zaza nestala (mada mislim da je dohvatio ujakov haski) a sve to kod babe. Kod zgrade Gabrijelu zgazio auto, Debeli pao sa krovne terase, Johan nije preživeo drugi susret sa psima, Mica i ćerka nestale, unuka nije preživela susret sa psima. Da ne pričam o onim mnogobrojnim mačićima na obe lokacije koji su nastradali od točkova, pasa, psihopatske dece ili su ukradeni... i o macama koje nisu bile tu dovoljno dugo da bi dobile ime i o svekrvinoj maci koja je kad mi je svekrva umrla prešla kod muževe ujne u susedno dvorište, uz sam stari put za Čačak... dalje pogađate. Dakle, sterilišite/kastrirajte svoje mace i zaključajte ih u kuću ako im želite dobro. Ako se bojite da će biti usamljene, nabavite im društvo i ponovite postupak. Gde ima mesta za jednu biće i za drugu macu, one su skromne životinje i ne treba im puno prostora.
 
Poslednja izmena:
da taj mali svetliji... uf kako je meden :heart:
jao mimi's mom,hvala bogu sto si dosla,preturam po celom forumu i pisem gluposti,umirem od dosade...
mozes misliti koliko mi je dosadno kada sam pustila pipke na temi sex i ljubav 18+ :roll:
strashno
 
Iz iskustva znam da je neuporedivo lakše imati dve mace nego samo jednu. One se zajedno igraju, spavaju, ližu se i maze, u društvu jedu, a ako su ženke čak se zajedno i mace i odgajaju male.
Sama maca je tužna, traži stalnu našu pažnju i društvo, usamljena je kad nismo kod kuće, a nismo joj ni adekvatan partner za igru. U potrazi za društvom one idu po komšiluku i na put, a znate i sami šta se onda dešava.
Zato uvek uzimajte po dve cice, nama je jednostavnije, a one su srećnije.
 
da taj mali svetliji... uf kako je meden :heart:
jao mimi's mom,hvala bogu sto si dosla,preturam po celom forumu i pisem gluposti,umirem od dosade...
mozes misliti koliko mi je dosadno kada sam pustila pipke na temi sex i ljubav 18+ :roll:
strashno

Joj, Mico, ja se pojavila pa odmah zbrisala, sorry. Viša sila, ova mala zver od mog deteta sve kraće spava. Dešavalo se i meni da budem tako smorena i usamljena na forumu i da lutam po raznoraznim pf... Mislim da je naš pf super, na Ženskom kutku se skupile žene da ogovaraju moda sa Kulinarstva... Na Zdravlju niko ne čita lepljive i kao rezultat nemaš gde da mrdneš od "katanaca"... Šta da ti kažem, rodi Uni jednu dosadu pa tebi neće biti dosadno, nećeš imati vremena. ;) Ja sam u te faze zapadala kad je baba i deda konfiskuju preko vikenda ili kad ode popodne u komšiluk da se igra sa decom. :spam: :shock:Sram me bilo, al' sam se rastorokala!

Kajo, slažem se s tobom da ih treba uzimati u paru, to su ipak društvena bića, isto kao što i moja Milica voli i drugu decu, ne samo nas matore ili se moj Gizmo pogubi od sreće kad neki drugi pas hoće da se igra s njim ma koliko uživao u maženju i druženju s nama.
 
Jel onog svetlijeg dečka? I meni je naročito on zapao za oko. Mnooogo volim tabby-je ali ne one klasične, nego kad su drugačije boje ili imaju drugačiji raspored šara. Imala sam kod zgrade jednog braonkastog tabby mačka, isto sa onom okruglastom glavicom, čak mislim da je bio nečiji kastrat jer ga mace nisu zanimale a i ime sam mu dala u skladu sa izgledom: Debeli. Imao je najlepše zelene oči koje sam ikad videla, ne one uobišajene za tabbyke nego više morsko-zelene. Posle njegove tragične smrti (komšije su ga "slučajno" bacile sa lV sprata) dugo nije bilo maca u okolini a onda je došla jedna ženkica tipične sivo-zelene boje ali krupnijih šara, kao kraljevski gepard. Ona je ostala tu sve dok njena ćerka nije postala polno zrela a onda je nestala bez traga. Njena ćerka je bila obična tabby ali je isto bila divna (da se razumemmo, ja stvarno volim i one najobičnije tigraste mačke, sliku i priliku onih šumskih divljih, moj Cale je bio jedna takva mačorčina). I ona je nestala kad je njena ćerka (crno-bela) odrasla. Pre nje joj je jedna tabby-krem trikolor harlekin ćerka poživela skoro godinu dana ali su je stigli psi i ona nije bila te sreće kao Sekretaricin Žile.

Što me dovodi do jednog zaključka:ma koliko mačke volele i cenile svoju slobodu, ona je po njih fatalna. Evo vam moj bilans kao primer. Maza No1 parvo, Srećko parvo, Maza No2 ukradena, Lucija nestala, Cale nestao, Zaza nestala (mada mislim da je dohvatio ujakov haski) a sve to kod babe. Kod zgrade Gabrijelu zgazio auto, Debeli pao sa krovne terase, Johan nije preživeo drugi susret sa psima, Mica i ćerka nestale, unuka nije preživela susret sa psima. Da ne pričam o onim mnogobrojnim mačićima na obe lokacije koji su nastradali od točkova, pasa, psihopatske dece ili su ukradeni... i o macama koje nisu bile tu dovoljno dugo da bi dobile ime i o svekrvinoj maci koja je kad mi je svekrva umrla prešla kod muževe ujne u susedno dvorište, uz sam stari put za Čačak... dalje pogađate. Dakle, sterilišite/kastrirajte svoje mace i zaključajte ih u kuću ako im želite dobro. Ako se bojite da će biti usamljene, nabavite im društvo i ponovite postupak. Gde ima mesta za jednu biće i za drugu macu, one su skromne životinje i ne treba im puno prostora.


U potpunosti se slažem sa svim, mimi`s mom sve si tako lepo napisala, mada je reč o tužnim bilansima. Ni ja nisam mogla imati kućnog ljubimca dok se nismo preselili u stan i počeli držati mace unutra. Sve one iz detinjstva su mi baš kratko trajale:(

Sad sam ostala samo na jednoj maci, a ne mogu da se odlučim na novu mislim da bi to napravilo zbrku. Mačke vole društvo svoje vrste ali su i jako osetljive na drastične promene.
Neka, biće prilike. A ako su naučene na život unutra nije im tako ni dosadno. Moja uglavnom spava dok ne dodjem kući, mada zateknem i igračkice na raznim mestima sigurno da pobaca malo po sobi:) Traže pažnje i to puno, ali kome je to još teško, naprotiv, nekad mislim da je i gnjavim suviše ali čim prede i prati me u stopu ne bih rekla da se buni. Čak i ako zaspi ja je po par puta obidjem da je izmazim, probudi se ali joj jako prija.

Starije mace traže puno vremena da se sa njima bavimo, jer umeju kao i stari ljudi da se osećaju usamljeno. Tokom noći vole da su pored vlasnika i kad ih pomazimo to im pomaže da se osećaju bezbedno i ušuškano, a to je što kod maca mnogo volim. Majstori su za opuštanje, samo im zavidim na gipkosti i onim super pozama za rastezanje, nikakva joga ni streching ne mogu to da u potpunosti zamene.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top