Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pravi je lovac,sta da radis,ponosno donese svoj plen : )
je li gospodjica mica sterilisana pa se tako malo zadrzava napolju?gasha preksinoc izleteo napolje u 3 ujutru (to nikada ne radi,obicno izadje uvece malo,ne izlece i nikada nocu ) i nije se vracao vise od 12 sati(ja sam bila na putu i niko nije hteo da mi kaze) kada sam dosla krenula sam da ga trazim po krajuzovem i zavirujem u dvorista i nadjem ga u susednom dvoristu sa nekom macom,sav cupav i ulepljen u travke...odnesem ga kuci i zabranim otvaranje terase jer je kao lud kukao da izadje napolje,nije se odvajao od vrata...uzela sam da ga mazim pa se smirio i zaspao,spava celu noc i evo ga sada se tek budi... ja danas definitvno zovem veterinara i iskreno se nadam da nije rano za kastraciju, on ima negde oko 9 meseci(ne zna se tacno) jer ne zelim da rizikujem,iskreno se nadam da je polono zreo i da ce sve biti ok...
 
Pozdrav Tara, samo da podsetim na savete koje si dobila kad si uzimala Gashu, iako zvuči teško odluka da li će ići ili ne napolje je ključna na samom početku.

Sad nema kukanja, dozvoljeno je samo lepom Gashi s obzirom da je puštan napolje. Sa mačkama nema nagodbe. Rekoh da je moja maca sa izlaskom napolje to koristila u doba i nedoba, a u ovo drugo uglavnom kao sad Gasha u tri ujutro isterivala svoje;)

Zato njeni potomci sad u tri ujutro se samo promeškolje u udobnom krevetu i nastave da lalaju.

Jeste da nema ulova, ali niko nije ulovio ni njih:bye:

Cmokić za Gashu:)
 
Mene interesuje koliko brinete o svojim macama? Da li ih redovno vakcinisete i nosite kod veterinara?

Zasto pitam ovo,....mojim komsijama se macor razboleo,..povracao zutu sluz nije hteo da jede ni da pije i ja sam pomislila da je macija zaraza u pitanju, oni ga odnesu kod veterinara kojimu je dao 4 inekcije i rekao im da dodju sutra, naravno nisu ga odneli sutra dan razlog: Treba platiti veterinara pa nece da gaodnesu!!! :shock:
UZAS!!! Da ne spominjem da je macak uginuo juce....

I sad se ja bojim za moje dve mace.
 
Pozdrav Tara, samo da podsetim na savete koje si dobila kad si uzimala Gashu, iako zvuči teško odluka da li će ići ili ne napolje je ključna na samom početku.

Sad nema kukanja, dozvoljeno je samo lepom Gashi s obzirom da je puštan napolje. Sa mačkama nema nagodbe. Rekoh da je moja maca sa izlaskom napolje to koristila u doba i nedoba, a u ovo drugo uglavnom kao sad Gasha u tri ujutro isterivala svoje;)

Zato njeni potomci sad u tri ujutro se samo promeškolje u udobnom krevetu i nastave da lalaju.

Jeste da nema ulova, ali niko nije ulovio ni njih:bye:

Cmokić za Gashu:)

znam alegrias,ali sam ja donela odluku uz konsulatcije veterinara da ga pustam napolje jer je kraj jaaako miran,bez pasa i automobila(pisala sam o tome vec ali nisi procitala ili nisi u toku,sve jedno pa da se ne ponavljam udavicu vise sve :)) i da ce se uz kastraciju njegove potrebe da ide napolje smanjiti skroz,tj da ce se zadrzavati samo ispred stana i slicno...nikako ne kukam,zelim samo najbolje gashi i sve sto se desi prosto podelim sa vama...nekad je lepo nekada lose...ali nisam mogla ni zelela da zatvorim gashu skoroz,jer je terasu bilo nemoguce ograditi i pored mojih zelja...gasa uzvaraca cmokice i pozdrave svim tim saltkim potomcima koji uzivaju :cmok:
 
Mene interesuje koliko brinete o svojim macama? Da li ih redovno vakcinisete i nosite kod veterinara?

Zasto pitam ovo,....mojim komsijama se macor razboleo,..povracao zutu sluz nije hteo da jede ni da pije i ja sam pomislila da je macija zaraza u pitanju, oni ga odnesu kod veterinara kojimu je dao 4 inekcije i rekao im da dodju sutra, naravno nisu ga odneli sutra dan razlog: Treba platiti veterinara pa nece da gaodnesu!!! :shock:
UZAS!!! Da ne spominjem da je macak uginuo juce....

I sad se ja bojim za moje dve mace.

jao,uzas,nekim ljudima stvarno treba zabraniti da drze zivotinje :(:(
nadam se da je tvoja maca vakcinisana i da joj nista nece biti..sto se mene tice veterinara zovem i dovodim za svaku sitnicu,nekada me je i sramota za kakve "gluposti" ga zovem ali tako smo sigurniji : )
 
pravi je lovac,sta da radis,ponosno donese svoj plen : )
je li gospodjica mica sterilisana pa se tako malo zadrzava napolju?gasha preksinoc izleteo napolje u 3 ujutru (to nikada ne radi,obicno izadje uvece malo,ne izlece i nikada nocu ) i nije se vracao vise od 12 sati(ja sam bila na putu i niko nije hteo da mi kaze) kada sam dosla krenula sam da ga trazim po krajuzovem i zavirujem u dvorista i nadjem ga u susednom dvoristu sa nekom macom,sav cupav i ulepljen u travke...odnesem ga kuci i zabranim otvaranje terase jer je kao lud kukao da izadje napolje,nije se odvajao od vrata...uzela sam da ga mazim pa se smirio i zaspao,spava celu noc i evo ga sada se tek budi... ja danas definitvno zovem veterinara i iskreno se nadam da nije rano za kastraciju, on ima negde oko 9 meseci(ne zna se tacno) jer ne zelim da rizikujem,iskreno se nadam da je polono zreo i da ce sve biti ok...

Jeste, Mica je sterilisana još 2001. Izgleda mi da je sterilizacija uopšte nie promenila, nije debela, taman je, nije se ulenjila, igra se, luduje, isteruje svoje... jedino što smo mi to shvatili kao ''naš greh'' pa smo je razmazili do zla boga... Izlazi češće kad je lepo vreme, uvek znam gde mogu da je nađem, ne udaljava se puno od kuće ali desi se da izlazimo po nekoliko puta po nju i ona jednostavno neće u kuću.... Sreća što mogu da je špijuniram sa terase :D
E da i desi se da nam uđe po neki mačak u zgradu i onda se Mica dere kao da joj ne znam ni ja šta radi a kad otvoriš vrata vidiš da mačak sedi na 5 metara od nje i bledo je gleda! :D I ti isti mačkovi što nam ulaze u zgradu nam ponekad ''overe'' vrata, zasmrdi cela zgrada :) ali samo naša vrata koja su na 1. spratu, prizemlje obiđu... :D
 
Jeste, Mica je sterilisana još 2001. Izgleda mi da je sterilizacija uopšte nie promenila, nije debela, taman je, nije se ulenjila, igra se, luduje, isteruje svoje... jedino što smo mi to shvatili kao ''naš greh'' pa smo je razmazili do zla boga... Izlazi češće kad je lepo vreme, uvek znam gde mogu da je nađem, ne udaljava se puno od kuće ali desi se da izlazimo po nekoliko puta po nju i ona jednostavno neće u kuću.... Sreća što mogu da je špijuniram sa terase :D
E da i desi se da nam uđe po neki mačak u zgradu i onda se Mica dere kao da joj ne znam ni ja šta radi a kad otvoriš vrata vidiš da mačak sedi na 5 metara od nje i bledo je gleda! :D I ti isti mačkovi što nam ulaze u zgradu nam ponekad ''overe'' vrata, zasmrdi cela zgrada :) ali samo naša vrata koja su na 1. spratu, prizemlje obiđu... :D
e hvala na odgovoru,ovaj deo mi je najbitniji i uliva mi nadu, to mi je rekao i vet ali mi je jos lakse kada cujem od jos nekog ko ma iskustva...inace vala sam veterinara kome zaista verujem i zakazali smo kastriranje za cetvrtak,dosta smo razgovarali i on smatra da je dobro uraditi je sada,s obzirom na gasino ponasanje...ja se osecam malo nelagodno i ne mogu to da izbacim iz glave,iako znam da je to mali zahvat...ma samo da sve prodje kako treba...
 
Zdravo svima:)
Bicu kratka i jasna,juce sam dobila dve mace,a trenuno imam vec jednu,pa me zanima kako da ih udruzim,posto trenutno samo frcu jedni na druge.Vasi predlozi bi mi jako pomogli posto je kod mene trenutno bojno polje u stanu.
Unapred hvala :bye
 
znam alegrias,ali sam ja donela odluku uz konsulatcije veterinara da ga pustam napolje jer je kraj jaaako miran,bez pasa i automobila(pisala sam o tome vec ali nisi procitala ili nisi u toku,sve jedno pa da se ne ponavljam udavicu vise sve :)) i da ce se uz kastraciju njegove potrebe da ide napolje smanjiti skroz,tj da ce se zadrzavati samo ispred stana i slicno...nikako ne kukam,zelim samo najbolje gashi i sve sto se desi prosto podelim sa vama...nekad je lepo nekada lose...ali nisam mogla ni zelela da zatvorim gashu skoroz,jer je terasu bilo nemoguce ograditi i pored mojih zelja...gasa uzvaraca cmokice i pozdrave svim tim saltkim potomcima koji uzivaju :cmok:


Pročitala sam sve, kako da nisam, dosta sam onda stavila postova baš povodom Gashe:)
Tu sam ja, ali ne postujem često, prosto zato što sam na drugom mestu prilično aktivna.

Ne bih želela da si moj jučerašnji post shvatila pogrešno, znam da sve najbolje želiš Gashi i to što konsultuješ veterinara je pohvalno, nek te ne opterećuje ako misliš da je često, što bi rekli od viška glava ne boli.

Ja moram samo malo da pojasnim, da ne bude zabune, i danas pišem u množini a evo već devet meseci kako imam samo jednu macu....u mislima mi je i druga pa i oni još pre njih, često ih spominjem, pa možda nekad delujem konfuzno.

Ovu moju macu sam predstavila u temi za to, ali čini mi se da je jedino mimi s mom registrovala.

I još nešto, da se ni ja ne ponavljam, pisala sam gde živim i o okolini, meni se ovo rešenje čuvanja maca unutra prosto nametnulo, drugačije ne bih ni mogla, jer nisam u prizemlju niti je kraj miran kao što Tara ima sreće.

Meni je samo žao kad se osobe kao ja posmatraju kao sebične, to je prisutnije čini mi se na ovom pdf nego drugde gde puno pišem o svojim ljubimcima i gde većina ljudi se zalaže za ovu varijantu i sami je primenjuju.

Dakle, ovde uvek uskočim jer imam iskustva i sa jednim i drugim, a sa stanovišta svog subjektivnog mišljenja vidim da je bolja varijanta indoor.

Ja bih i dalje volela da je moja prva prava maca mnogo duže živela, kod mene je bila srećna ali i nestala posle nepune dve godine života sa nama i iza sebe ostavila malene mace od mesec dana.

A eto za to vreme je boravila napolju koliko je htela, uživala u travi i cveću itd. što njeni potomci nisu imali prilike. Nadam se da ona poslednja rečenica nije imala malo ironičan prizvuk, možda grešim , izvini ako je tako.

Što se tiče kastracije, baš sam prekjuče pričala sa ženom koja se decenijama bavi macama, hrani ih, leči i ima mnogo iskustva, po njenom opet subjektivnom mišljenju kastracija ako nije neophodna ne bi trebala biti pre navršenih godinu dana.

A opet, nema razloga da ne verujemo ni veterianrima, ja sam uvek za konsultaciju pogotovo sa onima koji se usavršavaju u svom poslu i u koje imamo poverenja, ako je pod njihovim nadzorom nema razloga za preteranu brigu.

Srećno sa Gashom, i znaj da smo svi ovde sa istim ciljem, da pružimo našim mezimcima što bolji život koliko možemo.
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima:)
Bicu kratka i jasna,juce sam dobila dve mace,a trenuno imam vec jednu,pa me zanima kako da ih udruzim,posto trenutno samo frcu jedni na druge.Vasi predlozi bi mi jako pomogli posto je kod mene trenutno bojno polje u stanu.
Unapred hvala :bye


Svaka čast na hrabrosti, ovo je i za mene delikatna tema, jer sam uvek imala bar dve mace a sad bih se teško usudila da nabavim novu pored moje desetogodišnje mace.

Ne znam da li je ta koju već imaš odrasla a novopridošle male, samo pretpostavljam, ali je period ovog rata jako često prisutan. Domaća maca se oseća ugroženo jer ima svoju teritoriju a nove su uplašene od svega novog, i prostora i druge mace.

Ako si u mogućnosti, u prvo vreme ih razdvoji, tj. nemoj ih držati u delovima stana ili kuće gde često boravi prva maca. To je njena teritorija i sa tim moraju da se pomire.

upoznavanje neka ida malo izdaleka, sa sve dužim intervalima ako daj bože prevale u svojim glavicama da će morati da dele životni prostor jedni sa drugima.

Ovde mogu izaći bar dve varijante, posle frktanja i tuče, mace će postepeno prihvatiti jedna drugu, pa makar to bilo i za dve tri nedelje ili duže, ili druga varijanta, pomiriće se sa činjenicom da dele životni prostor ali će svaka držati svoj i obilaziće jedna drugu tj. trpeti prisustvo ali bez sprijateljavanja.

Bilo bi dobro novim macama napraviti posebno mesto za wc i posebno mesto gde će da jedu, tj. da to ne bude tamo gde već koristi domaćica.

Srećno, i javi kako napredujete!
 
Poslednja izmena:
@alegrias mislim da smo se razumele,samo sam ja pogresno shavtila to sa macama,mislila sam da ih trenutno imas vise : )
i nikakoali nikako osobe kao ti ne posmatram sebicno jer sam macu sijamsku koja je kod mog tate vec sedam godina morala da zatvorim,bas zbog okoline ,ulice,mnostva pasa i automobilatako da je Mardz vec sedam godina u stanu,sterilisana, elegantno popunjena i kroz prozor lovi ptice...sto se gashe tice secas se u kolikoj sam dilemi bila sta i kako,da li da ga zatvroim ili ne i kada sam sve uslove sabrala i oduzela,konsultovala se i sa vama i sa veterinarom odlucila sam da mu ipak pruzim mogucnost izlaska...
za sutra je zakazano kastriranje,i ja se ceo dan osecam bas lose,tuzno i nervozno iako znam da je to ono sto treba da se uradi...ne znam,znam samo da sam onako porilicno zbunjena i da se nadam da ce sve biti kako treba
a tebi veeeliko hvala i onda i sada sto savetujes mene i malog velikog gashu :heart:
 
Ej, zakazali ste! Držim palčeve i čekam "ranjenikove" fotke. Napravljeno je šta je napravljeno i tu nema nazad, mačak koji je izlazio napolje se više ne da navići na zatvoren prostor, ili i može ali jako, jako teško. Baš zbog te dileme da li im oduzeti slobodu ili rizikovati da im neko/nešto oduzme život sam u ja rešila da budem sebična na svoj način i da uopšte ne nabavljam macu još neko vreme.
 
zakazano za sutra u sest,javlajm se odmah posle,samo da budjenje iz anestezije bude sto bezbolnije...imas pravo,ta dilema je nesto stvarno tesko i ni malo nije sebicno odluciti se da ne uzimas macu jos neko vreme,vazno je da si usrecila malog velikog gizma: )
..e,da,uradila sam ono sto si mi rekla i obelezio je teritoriju,sto je bio jedan od znakova,pored jurcananja za mackama...
 
Mali Gaša više nije mali... Kako je to lep osećaj kad shvatiš da je tvoja beba porasla, od šačice mesa, do nekoga ko bi bio sposoban da i sam pravi iste takve šačice mesa... Mora da si ponosna sad. :klap:
 
Zdravo, svima. Zanima me nesto vezano za moju bezobraznicu Saru, ako neko moze da mi pomogne. Naime u poslednje vreme primecujemo da se linja tj. dlaka joj otpada u pramenovima, ne ostaju joj nikakvi prazni pecati posle toga odnosno ne provaljuje se odakle joj je otpao pramen dlake. Ne znam da li da zovem njenog veterinara jel je to opasno , bojim se da se ne ostamotim ako je samo linjanje u pitanju. ( Tako su mi se jednom smejali kod veterinara kad sam je dovela zbog navodnih buva jer mesa pozadinom i trljanja se po podu, a ona htela da se pari. Otkud ja znam, sve sam u zivotu do tada imala ali macku nikad ).
 
Zdravo, svima. Zanima me nesto vezano za moju bezobraznicu Saru, ako neko moze da mi pomogne. Naime u poslednje vreme primecujemo da se linja tj. dlaka joj otpada u pramenovima, ne ostaju joj nikakvi prazni pecati posle toga odnosno ne provaljuje se odakle joj je otpao pramen dlake. Ne znam da li da zovem njenog veterinara jel je to opasno , bojim se da se ne ostamotim ako je samo linjanje u pitanju. ( Tako su mi se jednom smejali kod veterinara kad sam je dovela zbog navodnih buva jer mesa pozadinom i trljanja se po podu, a ona htela da se pari. Otkud ja znam, sve sam u zivotu do tada imala ali macku nikad ).

Ako joj ne ostaju pecati bez dlake onda je samo linjanje u pitanju.
 
@alegrias mislim da smo se razumele,samo sam ja pogresno shavtila to sa macama,mislila sam da ih trenutno imas vise : )
i nikakoali nikako osobe kao ti ne posmatram sebicno jer sam macu sijamsku koja je kod mog tate vec sedam godina morala da zatvorim,bas zbog okoline ,ulice,mnostva pasa i automobilatako da je Mardz vec sedam godina u stanu,sterilisana, elegantno popunjena i kroz prozor lovi ptice...sto se gashe tice secas se u kolikoj sam dilemi bila sta i kako,da li da ga zatvroim ili ne i kada sam sve uslove sabrala i oduzela,konsultovala se i sa vama i sa veterinarom odlucila sam da mu ipak pruzim mogucnost izlaska...
za sutra je zakazano kastriranje,i ja se ceo dan osecam bas lose,tuzno i nervozno iako znam da je to ono sto treba da se uradi...ne znam,znam samo da sam onako porilicno zbunjena i da se nadam da ce sve biti kako treba
a tebi veeeliko hvala i onda i sada sto savetujes mene i malog velikog gashu :heart:

Pa, dileme uvek ima, nego je meni sa ove vremenske distance lakše da kažem kad smo se već uhodali:)

Nije ni meni u početku bilo svejedno, iz kuće smo se preselili u stan prvo na treći sprat a onda ovde na drugi za stalno.

I znaš šta, ja sam se u početku zanosila idejom da ponekad mačiće odvedem na selo kad idemo u posetu rodbini jer mi je bilo strašna pomisao da se nikad neće popeti na drvo ili se poigrati u bašti:( Samo tad nisam imala transporter, pa sad sa ovog stanovišta sam sebe ubedila da je i bolje, jer bih u protivnom ``kukala``(eto samo je i u prethodnom postu trebalo da stavim navodnike;)), i sigurno bih se lomila kao i ti šta je bolje.

Ja sam samo zamislila to kako si opisala kako si tražila Gashu i svu tu brigu što ga dugo nema, jer sam ja tako osećala za moju macu. Ne možeš biti miran.

Ja se zabrinem i ako se mace zavuku u neko skrovito mesto u stanu pa ih dozivam makar i pet minuta, to su radili kad su bili mali, prosto volim da su mi uvek na oku.

Za sutra Gashi držimo šapice, neću da ti kažem nemoj se brinuti jer sam i ja dva mačora vodila na kastraciju, ali znaj da ćete i ti i Gasha vrlo brzo biti bez brige, mačori se brzo oporavljaju.

p.s. sorry za malu zabunu oko mojih bivših i sadašnjih maca, one su sve ista familija, tj. u krvnom srodstvu i možda zvuči ludo ali meni je davno ušlo u naviku da se svako veče pred spavanje zahvalim za svakog od njih pojedinačno što su mi poklonjeni:p

Pozdrav, i samo hrabro sutra!:heart:
 
Poslednja izmena:
e pa ljudi sve je proslo,gasha je kastrirani sada se budi iz anestezije i mnogo je sladak i smesan : )
za par sati bi trebalo da se probudi iz anestezije,ako sam dobro razumela veta,sada je u fazi kada reaguje na svaki zvuk i dodir kao da je ne znam sta : )
 
Cestitam,
Moj Cile je u utorak kastriran i kad sam otisla po njega (bio je u bolnici za zivotinje od ujutro kad su ga operisali do pola 6 navece kad sam ga uzela) rekli su mi da je bunovan i da mi ne treba transporter, a on je bio dosta svjestan i krenuo hodati po autu da sam ga ipak morala strpati u transporter. Onda je bio gladan ostatak dana, ali su mi rekli da ne smije jesti zbog anestezije pa sam srijedu ujutro ustala u 5 ustala i da bi mu dala jesti koliko je mjauko. Juce je bio jos malo usporen, a danas je vec onaj stari.
Proslo je super koliko sam bila u strahu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top