Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa cestitam na prinovama. Znam kakav je osecaj, moja maca ispred zgrade je stalno ocekivala od mene makar moralnu podrsku i bilo mi je vise nego drago da joj se nadjem.
hvala,na cesstitkama . moja maca je velika maza i mislim da ja nisam bila sa njom ona bi to jako tesko podnela:-P:razz:svi je volimo i sad je mnogo ozbiljnija, bas prava mama. :heart:sretna je kad mi samo malo pogledamo sta rade macici.
 
preslatka ti je maca pussycat..ja sam imala crnog macora i stvarno su kao mali crni panteri,meni ubedljivo najlespi : )
Hvala, hvala.... :)
A kad bi vam pričala da je nju za vreme bombardovanja neko ostavio ispod kola kod moje zgrade, nju i njenog batu... i bili su toliko divlji, jedva uspeš da ih primetiš... sneseš hranu, ostaviš na zemlji, odaljiš se, trepneš - nema hrane, nema mačke! :D Stvarno su bili ko duhovi.... Onda je bata nestao, ostala samo ona, svaki dan smo pokušavali da je domamimo, pomazimo, bilo šta... baš je bila tvrdoglava... a zaboravih da sam ja tad imala belog mačka koji je svaki put izudara po glavi kad vidi da neko hoće da je mazi:)
Malo po malo i pripitomili smo je, uvukla se u kuću, postala prva i jedina žena mog belog mačka, svi mačići nam bili crno beli! :) I uvukla se pod kožu svima, još uvek je po malo divlja i plašljiva... onda je beli mačak uginuo, ona je ostala i mislim da je od tada sva naša ljubav potpuno usmerena ka njoj.... Neverovatna je, razmažena je, zna šta hoće i uvek istera svoje... jako vezana za moga tatu... skače mu na kvaku kad je u kupatilu u slučaju da joj je baš tad vreme za večeru.... ludilo... sad sam se sva raznežila... :)
 
hehe,i mene si raznezila...bas slatka prca,ma mislim da svaka zivotinja ima neku lepu pricu ali da je potrebno da ima ko da je isprica : )
ja sam danas videla komiju i njegovu unuku,traze zucu,definitivno je njihova maca,tj njegove unuke koja ima najvise sest godina,stoje ispred zgrade i ona bukvalno svakog pita :"da li sta mozda videli zutu macu,nema je vec dva dana,ja nisam bila tu a deka nije pazio",ja sam pocela da placem kada smo se rstali od njih..rekla mi je da su ga zvali cica mica tigrica(mislili su da je zensko,mislimda ona zivi sa dekom i bakom)....i onda je nastavila da ide ulicom sa dekom i da doziva zucu,tacnije cica micu tigricu...najtuznije mi je bilo kada je stala kod jednog psa,savila se da ga pomzi i tuzno ga pitala"da nisi ti mozda video moju macu?"...:(
ja se iskreno nadam da ce se zuca vratiti,sada ga nema vec tri dana i ja ne znam sta da radim...ne znam gde moze da bude,samo se nadam da mu se nista nije desilo,da ga je mozda neko uzeo jer je prelep macor(sve je bolje od toga da mu se nesto desilo):(
 
Od puno sam se maca ja tako rastala i stvarno mi je mnogo teško kad pričam o tome... Meni je taj beli mačak jednom došao posle 10 dana kad je svako već izgubio poslednju nadu, jedva smo ga čuli kad je mjauknuo ispred vrata koliko je bio izmoren i izgladneo... I svaki put kad nam tako nestane maca govorili smo da je to poslednja i da više mačke nećemo imati, svi se jako vežemo... i naravno stvori se neka sledeća maca...
Ajde kad sam već u low raspoloženju - jedno mače od moje Milice smo dali mojoj pokojnoj baki i ujaku... Napravili su od njega najrazmaženiju mačorčinu, ogroman je bio, dozvoljeno mu je bilo čak i da spava na TV-u.... Kada mi je ujak umro baka je ostala sama i taj mačak joj je mnogo značio, imala je nešto živo u kući, brinula se o nekome... On odluta tako s vremena na vreme, pa ga nema, pa dođe mršav i ofucan, uvek se vrati... Prošle godine krajem januara je otišao i nije se više vratio. Baki je bilo mnogo teško ali nije htela to ni sa kim da podeli, da nas ne opterećuje, da se ne brinemo itd. Baka je u februaru imala moždani udar i posle mesec dana preminula.... Mama i ja se i danas pitamo da li je mačak Dule imao uticaja na sve to... :( Nisam pametna... :(:(:(
P.S. I evo obećavam da neću više pričati tužne stvari na ovom forumu...
 
Pa sto pustate mace da svrljaju??? Moj komsija je kada sam bio klinac imao macku koja je isla stalno napolje ali tada nije bilo pasa lutalica.Danas je to malo drugacije. A ipak te mace koje su odrasle u kuci nisu toliko oprezne i svesne opasnosti kada izadju napolje kao one sto su odrasle napolju.
 
Pa sto pustate mace da svrljaju??? Moj komsija je kada sam bio klinac imao macku koja je isla stalno napolje ali tada nije bilo pasa lutalica.Danas je to malo drugacije. A ipak te mace koje su odrasle u kuci nisu toliko oprezne i svesne opasnosti kada izadju napolje kao one sto su odrasle napolju.

Pa teško ćeš nesterilisanu mačku zadržati u kući, pogotovo za vreme teranja. Ljudi imaju oprečne stavove što se tiče sterilizacije...Moja baka je bila veliki protivnik toga da joj mačak šeta okolo bez... klikera :)
Ova moja crna maca je sterilisana od 2001. ali par puta nedeljno poželi da izađe napolje, uglavnom u ulaz, pojuri neku ptičicu, donese neku bubu i sl. Ne mogu ja nju zatvarati u kuću kad sam je pokupila sa ulice i jedva pripitomila... a da je slušam kako zavija pored vrata jer su joj proradili instinkti... to je valjda mačiji život, bar ja tako kapiram!
 
zuca je stalno bio napolju,ziveo je napolju koliko sam ih ja razumela...gashu pustam napolje jer sam kroz razgovor sa veterinarom zakljucila da je to uredu jer ce biti kastriran,pa ce mu ta potreba za skitnjom biti smanjena,samim tim i sanse da mu se bilo sta desi...
 
Pa teško ćeš nesterilisanu mačku zadržati u kući, pogotovo za vreme teranja. Ljudi imaju oprečne stavove što se tiče sterilizacije...Moja baka je bila veliki protivnik toga da joj mačak šeta okolo bez... klikera :)
Ova moja crna maca je sterilisana od 2001. ali par puta nedeljno poželi da izađe napolje, uglavnom u ulaz, pojuri neku ptičicu, donese neku bubu i sl. Ne mogu ja nju zatvarati u kuću kad sam je pokupila sa ulice i jedva pripitomila... a da je slušam kako zavija pored vrata jer su joj proradili instinkti... to je valjda mačiji život, bar ja tako kapiram!

Dobro sve to zavisi i do macke.Ortak ima isto tako macku koju je kao malu spasio i sada je sterilisana i nesto nema zelju da ide napolje ali zato da bleji sa prozora to vise voli nego leba da jede.
 
hehe,i mene si raznezila...bas slatka prca,ma mislim da svaka zivotinja ima neku lepu pricu ali da je potrebno da ima ko da je isprica : )
ja sam danas videla komiju i njegovu unuku,traze zucu,definitivno je njihova maca,tj njegove unuke koja ima najvise sest godina,stoje ispred zgrade i ona bukvalno svakog pita :"da li sta mozda videli zutu macu,nema je vec dva dana,ja nisam bila tu a deka nije pazio",ja sam pocela da placem kada smo se rstali od njih..rekla mi je da su ga zvali cica mica tigrica(mislili su da je zensko,mislimda ona zivi sa dekom i bakom)....i onda je nastavila da ide ulicom sa dekom i da doziva zucu,tacnije cica micu tigricu...najtuznije mi je bilo kada je stala kod jednog psa,savila se da ga pomzi i tuzno ga pitala"da nisi ti mozda video moju macu?"...:(
ja se iskreno nadam da ce se zuca vratiti,sada ga nema vec tri dana i ja ne znam sta da radim...ne znam gde moze da bude,samo se nadam da mu se nista nije desilo,da ga je mozda neko uzeo jer je prelep macor(sve je bolje od toga da mu se nesto desilo):(

Ma idi Tara u... Rasplaka me!
 
Imao sam sijamskog macka.Moj tata ga je izveo i ovaj mu je pobegao.Ne znam sta da radim.Da li imate predlog kako da ga nadjem.Sudbina je tako htela,da se samo nekoliko dana pre toga rodio njegov sin-Cira Junior.Njega sigurno uzimam,jer je to jedina uspomena na velikog Ciru.
 
Pre mnogo godina nosila sam jednog mačka parkom i on je pobegao. Mi živimo na drugom kraju grada i nije mu bio poznat teren. Danima sam išla okolo i dozivala ga. Posle 2 nedelje mi je čuo glas i sav srećan dotrčao. Bio je nekih 500 metara od mesta gde je zbrisao, našao je hotelski kontejner i valjda se tu hranio. Nije mi izgledao izgladneo i izmučen. Ne mogu vam opisati tu njegovu sreću dok smo išli kući: malo je trčkao pored mene - malo sam ga ja nosila, preo je kao nikad u životu, a kad smo ušli u kuću nije znao šta bi sa sobom od silne sreće.
Hoću da kažem, traži svoga mačka negde u blizini mesta gde je nestao, zovi i viči. Ako je živ i ako ga nije neko već pokupio, on mora negde da jede i pije. Ako ima stanara okolo pitaj ih da li su videli takvu mačku. Obiđi kontejnere, česme i fontane u okolini i stalno dozivaj. Malo će te smatrati ludim, ali ako se neko zainteresuje što se toliko dernjaš - možda nešto i saznaš. Budi uporan i srećno.
 
Imao sam sijamskog macka.Moj tata ga je izveo i ovaj mu je pobegao.Ne znam sta da radim.Da li imate predlog kako da ga nadjem.Sudbina je tako htela,da se samo nekoliko dana pre toga rodio njegov sin-Cira Junior.Njega sigurno uzimam,jer je to jedina uspomena na velikog Ciru.

И то је добра идеја....
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=6489712&postcount=643

... али могу се исписати огласи и окачити по крају, јер уколико је жив и уколико га неко није украо, он је ту у крају, удаљен највише 500-600 метара.
Уколико има подрума и шупа, треба и ту завирити.

Желим ти да нађеш мачака и немој одустајати ни након две три недеље од потраге за њим.
 
Prvo, veliki pozdrav svima na ovoj temi ;)

Imam mali problem.
Ponosna sam vlasnica dveju papigica, tigrica, a sada mi se ukazala prilika da udomim macu sijamku. Tacnije, u pitanju je mache.
Da li, uopste, da pomisljam na to?
Ja, ustvari, cekam samo mali znak ohrabrenja, neki primer da mace i pticice mogu da budu drugari.:lol:

Eto.:roll:
 
Čula sam za više primera da su ljudi držali i jedno i drugo i bilo je otprilike kao sa Silvesterom i Tvitijem-pred vlasnicima sve u savršenom redu ali čim im vide leđa, mačke bi poludele... Istina, moguće je ali pod strogim nadzorom. Dodatna otežavajuća okolnost može da bude to što su sijamke naročito sklone lovu ptica (nama je podrum uvek bio pun perja od golubova) ali ipak sam sigurna da nije nemoguće držati ih zajedno.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top