Šta trenutno čitate - utisci i preporuke

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Trenutno Zovem se Crveno. Pocela jednom davno, ali zbog nedostatka vremena odustala. Neznam zasto, ali mi se cini kako ova knjiga ima neku 'car'. :)

Knjiga je stvarno dobra.
Orhan je kroz opis minijature opisao citav istocni svet, potpuno zasao u njegovu dusu i citaocima je izneo na papir u sasvim drugacijem svetlu.
Jako mi se svidja i njegov nacin pisanja, pogotovo to sto je svaki lik u knjizi dobio za sebe poseban deo pa do tancina mozes upoznati svakog od njih.
 
Bas sam zapocela sa citanjem "Glasova u vetru" Grozdane Olujic.
Inace volim da procitam knjige koje su u izboru za NIN-ovu nagradu. Tako sam otkrila Kecmanovica. Nadam se da ce ova knjiga opravdati dobijenu nagradu.

Procitah par strana ali nikako nisam mogla da se udubim i odustala sam.:rumenko:
A imala sam veliku zelju da saznam je li Grozdana opravdala svoju nagradu.
 
Procitah par strana ali nikako nisam mogla da se udubim i odustala sam.:rumenko:
A imala sam veliku zelju da saznam je li Grozdana opravdala svoju nagradu.

A kod mene obrnuto - bas je lako i nekako brzo citam. Doduse dobila sam analizu dela od starije koleginice pre nego sto sam zapocela sa citanjem, pa i znam sta da ocekujem. Mada sam uvek mislila da knjige koje dobijaju nagrade treba i da budu teske za citanje :D :p
 
Bas sam zapocela sa citanjem "Glasova u vetru" Grozdane Olujic.
Inace volim da procitam knjige koje su u izboru za NIN-ovu nagradu. Tako sam otkrila Kecmanovica. Nadam se da ce ova knjiga opravdati dobijenu nagradu.
Да цитирам себе о овој књизи, од пре неку страну ове теме:

"Књига је добра, али, субјективно, мени се баш и није толико допала. Мислим да је у целини исувише "мрачна", одише мучном атмосфером. Ратови, а и мимо ратова смрти, атмосфера домова за напуштену децу (иначе чест мотив ког Г. Олујић у тзв. делима за одрасле), истакнута углавном негативна страна људских особина и међуљудских односа. Светлих ликова је заправо веома мало...

Наравно да књижевност мора приказивати и сво зло овог света, али, ради се о начину приказивања, и количини тога на ограниченом простору од пар стотина страна.

Имала бих још доста тога замерити, али, боље нека други прочитају и сами просуде.

Ипак, књигу у сваком случају препоручујем, јер се види да ју је писао прави писац."


Ето прилике да се суоче утисци. :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top